Fogg a jeho společníci dorazili do New Yorku a čeká je závěrečná plavba do Liverpoolu, odkud je to do Londýna po železnici už jen kousek. Sázka se zdá být vyhraná, to by ovšem Fogg nesměl potkat svou osudovou ženu a Bellamy by naopak musel vzdát své úsilí o zastavení Fogga doslova za každou cenu. Říká se, že část cesty, kdy se cíl zdá být na dosah, bývá vždy nejtěžší. Čas běží a v sázce je hodně. (Česká televize)

Pan.Antonin

Ani finále seriálu nebylo nijak zázračné, cením ale, že se docela povedlo, jak v seriálu ztvárnili Foggův příjezd do Anglie a následně příjezd do Londýna. Úvod epizody v New Yorku, neboli setkání s Estellou a poslední souboj s intrikářem Kneedlingem už se mi tolik nelíbily, Fogg v nich byl nejen mimo charakter z knihy, když se úplně přestal starat o čas, ale navíc zatímco dříve působil v akčních scénách nemotorně, tak tady z něj byl najednou neohrožený bitkař. S přimhouřením očí se to ale dá nějak vysvětlit. Samotné finále by se možná dalo udělat lépe, ale rozhodně bylo lepší než to ve verzi s Jackiem Chanem. Házím nejslabší možné tři hvězdy, Na konci se pak dozvíme jaký Verneův román bude adaptovat druhá série. To v sobě samozřejmě zahrnuje problém. Děj první série se odehrává v roce 1872. Ve druhém díle je zmíněna kniha Julesa Verna Ze Země na Měsíc (1865). Jules Verne tedy v tomto fikčním světě existuje. Jak je ale tedy možné, že druhá série chce adaptovat Dvacet tisíc mil pod mořem, které vyšly v roce 1869, tedy tři roky před dějem první série. To v tomto fikčním světě existují pouze některá Verneova díla? Nebo jak je to? No, nechme se překvapit.  P.S. To musel Passerpartout přerušovat kapelu během valčíku Na krásném modrém Dunaji? Mohl počkat, až dohrají. Navíc stejně chtěl tančit valčík. :-D ()