Reklama

Reklama

Around the World in 80 Days

(seriál)
  • Francie Le Tour du monde en 80 jours (více)
Trailer

Série(1) / Epizody(8)

Obsahy(1)

Príbeh sa začína v Londýne, v roku 1872.  Phileas Fogg je muž, ktorý už dvadsať rokov rutinne trávi čas v džentlmenskom reformnom klube, kde debatuje s ďalšími aristokratmi, číta noviny a neprestajne konzumuje rovnaké jedlo. Jedného dňa ho zaujme novinový článok autorky Abigail Fix o vzrušujúcom pokroku v cestovaní. Píše sa v ňom o tom, že nová železnica v Indii uzatvára reťazec moderných dopravných spojení po celom svete, čo aspoň teoreticky umožňuje precestovať zemeguľu za 80 dní. Jeho starý antagonista a rival Nyle Bellamy, ktorý ho nikdy nevidel opustiť Londýn, ho vyprovokuje staviť sa o dvadsať tisíc libier, že túto cestu podnikne a vráti sa do Štedrého večera a Foggovi už netreba viac. Na túto cestu Fogg naverbuje bystrého francúzskeho komorníka Passepartouta a v pätách neustále majú aj  autorku článku, novinárku a dcéru majiteľa novín Daily Telegraph, Abigail Fix. Keď si Fogg uvedomí, že sa Abigail len tak ľahko nestrasie, prijme ju ako oficiálnu členku expedície a cesta okolo sveta môže začať. (RTVS)

(více)

Videa (4)

Trailer

Recenze (10)

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Před časem mi zčistajasna na YouTube přistál trailer na tento seriál. Dlouho po odvysílání. Řka "to by mohlo být zajímavé" po dokoukání traileru jsem žil svůj život dál bez koukání. Narazil jsem po čase na zlomový tumblr příspěvek popisující seriál slovy: "Vážně, Around the World in 80 Days má všechno. Rozkošnou romanci lidí různých ras. Zdravý, platonický vztah mezi mužem a ženou. Šikanující lidé dostanou, co si zaslouží. Docenění cizích kultur. Bývalí a bývalky loučící se v dobrém bez záště. Ansámbl, který se neskládá jen z těch samých pěti BBC herců jako obvykle. Kritika kolonialismu britského impéria. Nafukovací balón. Vynikající výkony od všech herců a hereček. Soundtrack od Hanse Zimmera. Emocionálně zranitelný David Tennant s rozepnutou košilí." Bylo také fajn vidět motivaci složenou z něčeho jiného než z romantické lásky. Ale romantici smutnit nemusí, lásky je tam i tak dost. Nejen v příběhu, ale i v tom, jak seriál byl vytvořen. Celkově bych řekl, že seriálu prospěla volba koprodukce několika zemí, vše je hezky uvěřitelné (pominu-li naprosto Hollywoodský závěr). ()

Gig 

všechny recenze uživatele

Vcelku sympatická verze nebo spíš variace na téma knihy Jula Verna. Úmyslně píšu variace, jelikož z knihou to má společné jen pár jmen, pár lokací a název a dobu. Ale snaží se jít svou cestou. No svou, bohužel tou dnešní - sebevědomá až drzá mladá dáma či problematika menšin. Nicméně baví mě ty figurky a komediální rámec. Herci mě baví a chemie funguje. Je pravda, že mi tam chybí některé postavy a události knihy. Poté, co jsem se dozvěděl, že by mělo být pokračování, tak mě to docela potěšilo. Ale doufejme, že to půjde stylem slavné animované verze se zvířátky, kde taky pokračování bylo vlastně propojení s jinými předlohami knih spisovatele Verna. Na závěr vyzvednu docela povedenou hudební složku seriálu, která je i vtipná - různé narážky a  události, místa, kde se zrovna příběh ubírá. ()

Reklama

Arsenal83 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Seriálu chýba väčšia dobrodružnosť, ktorú by som od tohto formátu prirodzene očakával. Chýba tomu šťava, je to poňaté dosť vážne a samozrejme, že sa klasický príbeh už musel prerobiť tak, aby sa vytiahla sila menšín a žien. Úplne sprznené to ale nebolo, niektoré časti boli dosť zaujímavé a Tennant bol prekvapivo dobrý Fogg. ()

Jinny 

všechny recenze uživatele

Především - tuhle Cestu kolem světa za 80 dní nejde ani nazvat tak, že je inspirovaná knihou Julese Vernea. Je to fanfikce. Specificky tedy působí jako fanfikce psaná bílou mladou západní ženou z 21. století. Feminismus, rasismus, kolonialismus - čekala jsem, že se nakonec objeví i téma práv gayů. To je hlavní důvod, proč dávám dvě hvězdy - jsou zákeřné, tyhle nejmodernější snahy vytáhnout klasiku a snažit se ji překopat k nepoznání podle útlocitnosti 21. století s odůvodněním, že tak tu klasiku chtějí propagovat pro mladší generace. Když víte toto a neodradí vás to, odpovíme si tedy na otázku, jestli se jedná o kvalitně udělaný seriál. I tady vás ale musím zklamat. Seriál neměl rozpočet na to, abychom si lokace doopravdy mohli užít. Místo toho postavy řeší sami sebe, svoje traumata a vztahy. Dobře, jsou to tedy zajímavé postavy? Inu... Phileas Fogg vskutku nepotřeboval jinou motivaci, než že se svým životem doteď vůbec nic neudělal. Seriál mu ale kromě jedné výjimky předepisuje jedinou schopnost, díky které může cestu podniknout - peníze. Jeho životní melancholie nikdy netrvá realisticky dlouho a i na konci má problém ji překonat. Čekala jsem, že mě bude iritovat černý Passepartout, ale nakonec je z něj nezajímavější postava. Co je skutečně iritující katastrofa, tak to je novnářka Fixová. SPOILER Do druhé série mají tedy v úmyslu vzít si na paškál Dvacet tisíc mil pod mořem. Všichni se připravte na vlak, ze kterého se bude plivat na britské impérium. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Tradičně famózní Tennant tentokrát není natolik famózní, aby zachránil ten okolní průser. Cesta kolem světa za 80 dní je zcela novým originálním příběhem, který s Vernovým románem souvisí jen pramálo. Vypadá luxusně, lokace jsou nádherné, ale jinak je to seriál s neskutečně pomalým tempem (jak je to možná?), přepálenou stopáží a nic moc dějem. Ve výsledku docela zklamání, ale dá se to. 60%. Recenze na TVzone zde: https://serial.tvzone.cz/around-the-world-in-80-days/recenze ()

Galerie (86)

Reklama

Reklama