Jonathan Creek (TV seriál)

Drama / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie, 1997 - 2016, 34 h 50 min (Minutáž: 50–120 min)

David Renwick

Toby Moore

Alan Davies, Caroline Quentin, Steven Berkoff, Anthony Head, Adrian Edmondson, Tamsin Greig, Kate Isitt, Gina Bellman, Maxine Peake, Nigel Planer, Elliot Cowan, Lee Ingleby, Matt Rippy, Heather-Jay Jones, Marcus Gilbert, Sanjeev Bhaskar, Michael Sarne, Simon Day, Ralph Brown, Sophie Thompson, Alistair Petrie, Caroline Carver, Suzanna Hamilton, Toby Walton, Saskia Mulder, Murray Melvin, Louise Barrett, Katherine Parkinson, Julia Sawalha, Clarke Peters, Naomi Bentley, Hattie Hayridge, Lorraine Hilton, Ian McNeice, Tom Goodman-Hill, Nina Sosanya, Charlotte Comer, Sheridan Smith, Dermot Crowley, Benjamin Whitrow, Amanda Hadingue, Peter Davison, Florence Hall, Nicholas Boulton, Mary Tamm, Nicola Walker, Stephen Billington, Alice Patten, Pippa Haywood, Annabel Mullion, Jack Dee, Selina Cadell, Rebecca Front, Rebecca Johnson, Frances Low, Lloyd McGuire, Mem Ferda, James Saxon, Vincent Wong, Bill Bailey, Raquel Cassidy, Jill Baker, Gary Cady, Colin McFarlane, Brett Fancy, Steve Speirs, Sandy Johnson, Rachel Power, Nicholas Amer, Georgie Glen, Doreen Mantle, Simon Roberts, Stanley Townsend, Marc Small, Terrence Hardiman, Sean Cronin, Gavan O'Herlihy, Del Henney, Christopher Adamson, Marianne Borgo, Cliff Barry, Sean Buckley, Raymond Griffiths, Bernard Kay, Lasco Atkins, Andrew Havill, Sasha Behar, Tim Chipping, Michael Cochrane, Hasina Haque, Angela Curran, Ron Berglas, Harry Peacock, Calum MacPherson, Jon Campling, Jay Benedict, Francis Matthews, Nick Nevern, Mark Aiken, Hannah Gordon, Bob Monkhouse, Adjoa Andoh, Maurren O'Brien, Margery Mason, Brenda Cowling, Sharlene Whyte, Sheila Gish, Natalie Walter, Debbie Arnold, Felix Dexter, James Gaddas, William Franklyn, William Vanderpuye, Diana Weston, Michael Troughton, Deborah Grant, Emma Kennedy, Geoffrey McGivern, Victoria Shalet, Nicholas Jones, Richard Banks, Georgine Anderson, Hilary Sesta, Peter Copley, Michael Mellinger, Julia Ford, Stuart Milligan, Robin Soans, Adam James, Kika Mirylees, Jeffrey Segal, Cavan Clerkin, Mark Caven, Andrew Buckley, Paula Wilcox, Doug Fisher, Andrew Clover, Anna Francolini, James Buller, Trevor Peacock, Jane Booker, Geoffrey Beevers, June Watson, John Walters, Chris Wilson, Gareth Farr, John Marquez, Jo Martin

Srdcovka z mladých čias, ku ktorej som si nedávno opäť našiel cestu. A neľutujem to. Je to nebrúsený diamant medzi britskými seriálmi. Viem, že kedysi bežal na STV, ale to už nikto nepamätá. A je to sakra škoda! Dokonale vyváženie mysterióznych príbehov so suchým anglickým humorom. K tomu magické triky a charizmatické postavy. Ak potrebuje oddych od všetkých high-tech kriminálok, dokonalých tváričiek a máte chuť na niečo inteligentné - vrelo odporúčam.(29.8.2011)

až teraz som sa dostala k tomuto staršiemu seriálu,idem druhu sériu a bavím sa teda :-) toto je asi jediná krimi pri ktorej sa smejem-na vtipných poznámkach,či miestami až grotesknej Mad...krimi,kde ma zločin skoro vôbec nezaujíma-hlavné kúzlo je medzi ústrednou dvojicou,ich zvláštnou chémiou,humorom a takou tou normálnosťou...jediné,čo mi dosť udrelo do očí od prvej epizódy je,že hoci Caroline Quentin je na zožratie a hrá dokonale svoju úlohu,pri Alanovi Davisovi pôsobí výzorovo skôr ako kamarátka jeho mamy,ktorá mu chodí dohovárať aby svoju mamu navštevoval častejsie a teplo sa obliekal,než ako jeho partnerka do postele...hoci sa pani snaží :-D ...tak som dopozerala aj 4. sériu...škoda,že sa Caroline Quentin rozhodla seriál opustiť /teda,aspoň tak som čítala,že to bolo jej rozhodnutie/-človek si hneď uvedomil,že to celé stálo a padalo s ňou a chémiou medzi ňou a Alanom Daviesom...Julia Sawalha je kočka,aj mala svoje čaro,ale Jonathan bez Mad je ako pivo bez peny....kvitujem,že tvorcovia to ďalej nesilili a so cťou ukončili...(12.12.2018)

tento seriál ma vždy privádzal do nemého úžasu nad tým, ako dôvtipne sa dá premyslieť záhada. nikdy som nevedela dopredu odhadnúť ako to skončí a tešilo ma, že sa tu odhaľovali vraždy / krádeže / podfuky od výmyslu sveta, každá časť ma niečím prekvapila, nudiť sa pri tom bolo prakticky nemožné. jonathan a maddy = jedna z najvydarenejších detektívnych dvojíc aké poznám, chémia medzi nimi bola nezameniteľná. (štvrtá séria síce pokrivkávala vzhľadom na výmenu hlavnej ženskej predstaviteľky, ale žiadna katastrofa sa nekonala). čerešničkou na torte bol vždy skvelý anglický humor.(2.8.2010)

Príjemne čiernohumorná detektívka s mysterióznymi až hororovými zápletkami ( 7. diel 4. série ma bude v snoch strašiť ešte veeeeľmi dlho). V poslednej séri nám ale chudáka Jonathana oženili a seriál stratil na kvalite ale plné hodnotenie dám už len z toho dôvodu. že tie najlepšie epizódy sa smelo vyrovnajú aj takému Midsomeru, čo je rozhodne veľká pochvala.(5.7.2014)

Angličania vedia! Taká krásne spojená dvojica: vycivený vlasaký varietny inžinier a novinárka-bacuľka by sa v USA asi neuplatnili, ale kedže my sme opice zo starého kontinentu (aj tak všetci vieme že Boh stvoril USA aby tam nahnal čo najviac primitívov len aby vytočil Kanaďanov......), ale idem od témy. Seriál z takéhoto prostredia plného normálnych ľudí je pre mňa superstráviteľný. Vždy som kukal jak puk na vyriešenie záhad, ktoré boli po logickej stráne vždy perfektné. Geniálny seriál(3.6.2008)

• - Mlýn, ve kterém bydlí Jonathan Creek, je otevřen pro veřejnost. Nachází se v městečku Shipley, asi 10,5 kilometru jižně od Horshamu. (Poker_Face)