Reklama

Reklama

Medicopter 117

(seriál)
  • Německo Medicopter 117 - Jedes Leben zählt (více)
všechny plakáty
Drama
Německo / Rakousko, (1998–2005), 62 h 18 min (Minutáž: 45–93 min)

Hrají:

Serge Falck, Roswitha Meyer, Rainer Grenkowitz, Julia Cencig, Wolfgang Krewe, Anja Freese, Hans Heller, Tom Mikulla, Jo Weil (více)
(další profese)

Série(7) / Epizody(82)

Obsahy(1)

Jejich největším nepřítelem je čas. O životě a smrti totiž často rozhodují sekundy. Vrtulníkový záchranný tým doktora Lüdwitze to ví, a tak často riskují svoje životy pro záchranu lidí. (oficiální text distributora)

Recenze (204)

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Na německé seriály rozhodně "příjemná" změna, při čemž se tedy musíme přenést přes těch pár obvyklých super-explozí všeho, co létá, jede, plove či pouze leze, neustále klišácky stejných epizod a neuvěřitelných hlášek (V originálu má být "hláškami" mimochodem něco naprosto jiného, než to, co na hlášky pasoval jako obvykle povedený dabing.) ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Další typicky německý vyumělkovaný seriál s trapnými herci, příšernou logikou a katastrofálním scénářem. Jedna zábavná "historka z natáčení" za všechny. Drama začíná v zooparku, kam si přijela udělat piknik školní třída, chlapcům se podaří při pošťuchování hodit jednomu z nich čepici na strom a co čert nechtěl, zrovna na strom, který roste tak nešťastně, že je přímo u tygří ohrady a ta nešťastnice větev přesahuje až do ohrady !!!! No samozřejmě, jak už to mezi kluky bývá vyhecovali majitele čepice, aby si pro ni vylezl, samozřejmě uklouzne a padá do ohrady... a teď to přijde, k ohradě si to přihasí dvojice superprofesionálů, jeden z nich přeleze plot s klacíkem v ruce či co, odežene chlapce a neohroženě se postaví tygrovi se slovy: "Klid, kočičko", milý tygr si konečně chce začít hrát a tak milého superprofesionála trochu pocuchá a stihne přitom shodit i druhého superprofesionála ze žebříku, který si mezitím k ohradě přistavil, drama pokračuje... přilétá Medicoptéra, řevem svého rotoru na chvíli tygra zažene a vytáhne chlapce i superprofíka z ohrady, záchranář přijde naštěstí jen o botu, kterou mu tygr strhne z nohy při odletu, uf a to je vše....no byl jsem zpocený strachy a ještě teď se třesu, když vám to vyprávím... Hvězdu za velmi pěkné exteriéry. ()

Reklama

Šandík 

všechny recenze uživatele

Možná přeháním, viděl jsem náhodně jediný díl, ale natočené to je celkem zručně, relativně uvěřitelně a občas je to i vtipné. I když je to už Xtý seriál na podobné medicínsko-záchranářské téma a při pravidelném sledování to asi je i poněkud nudné, neboť z daného schématu holt nelze vytřískat nekonečné množství překvapivých situací... ()

ScreamJay 

všechny recenze uživatele

Když už prostě nešlo machrovat furt jen na dálnici, musel někdo sednout ke stolu a hodit na papír progresivní změnu – přidělat autu vrtuli a poslat ho do luftu. Heleťte, tady nejde o žádnej realistickej pohled do života záchranářů. To si jen nějaký německý Helmut či Horst bouchnul do stolu a otevíraje prkenici řka: “Teď těm amíkům ukážem, že my taky umíme akci!“ Celé to stojí na stupidním principu, že v každém díle se musí něco jedné z hlavních postav (pokud ne všem) něco přihodit. Nedivil bych se, že by tu na pláži někomu spadla na hlavu kovadlina. Ale vždyť je to vlastně konzum, zabíjačka času na odreagování trochu napařená na adrenalinu ala Kobra 11 a kupách zběsilých momentů. Díl od dílu ta hra s osudy vcucne nic netušícího diváka, který pak na úkor všímání si absurdit (čiliže nedostatkového voyeurství) pouze požírá „příběh.“ Shlédnout tři, čtyři díly, tak vpálím nemilosrdně odpad jako vyšitej, ale zase sem se zasmál pár neuvěřitelným náhodám a situacím, takže dávám jednu odřenou a potrhanou hvězdičku.[1/10] ()

Phobia 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Německo/Rakouská TV produkce - netřeba nic víc dodávat, to je dostatečná informace o kvalitách seriálu. Nesympatické gesichty, mizerné herecké výkony, podpořené deklamovanými debilními dialogy českých dabérů, scénáře užitečné leda jako hajzlpapíry, otravná hudba, kamera naprd, slaboučké efekty. Kdysi jsem z důvodů, na které si nemůžu vzpomenout (že by nějaký otřes mozku ve spojení s paralýzou, nebo jsem byla u někoho jednoduššího na návštěvě?), přetrpěla 2-3 díly. "Pobřežní hlídka" je vedle "Medikoptéry" veledílo, co by mělo obrážet festivaly. 20% dokonale odpovídá tomuto unylému germánskému "skvostu". ()

Galerie (652)

Zajímavosti (32)

  • Herec Urs Remond, který hrál v seriálu doktora Marka Harland, si zahrál v seriálu již dříve, a to pilota letadla v epizodě „Jak štvaná zvěř“. (patrik1177)
  • V epizodě "Úder blesku" má náhradní helikoptéra, ve které letí Jens (Hans Heller) a Peter (Serge Falck), registrační znak D-HFOF. Když ale letí Jens a Peter z nemocnice pomoci Enricovi (Tom Mikulla) a Gině (Julia Cencig), má jejich helikoptéra znak D-HECE. (lardko)
  • K filmování byly často používány i tři vrtulníky najednou. (CrownThomas)

Reklama

Reklama