Medicopter 117 (TV seriál)

• Německo

Medicopter 117 - Jedes Leben zählt

• Rakousko

Medicopter 117 - Jedes Leben zählt

Medicopter 117

Německo / Rakousko, 1998, 82x45 min (Alternativní: 90 min)

Thomas Nippold

Serge Falck, Roswitha Meyer, Rainer Grenkowitz, Julia Cencig, Wolfgang Krewe, Anja Freese, Hans Heller, Tom Mikulla, Jo Weil, Manfred Stücklschwaiger, Urs Remond, Edita Malovcic, Heinz Weixelbraun, Sabine Petzl, Dirk Borchardt, Michaela Schaffrath, Jan Sosniok, Nicolas König, Fatih Alas, Franz Buchrieser, Hans Peter Hallwachs, Christine Schuberth, Simone Heher, Nicola Tiggeler, Richard Sammel, Tilmar Kuhn, Dirk Martens, Klaus Händl, Janette Kössler, Sebastian Bezzel, Helmut Zierl, Fritz Karl, Barbara Demmer, Nicholas Ofczarek, Jenny Schily, Johann Lurf, Domenico Pecoraio, Jürgen Tonkel, Saskia Valencia, Julian Weigend, Gunther Gillian, Oliver Boysen, Markus Hering, Laurence Rupp, Miriam Morgenstern, Siegfried Terpoorten, Doreén Dietel, Hartmut Becker, Peter Prager, Johanna Bittenbinder, Martin Halm, Olivia Pascal, Michael Lott, Alexander Strobele, Christine Buchegger, Jan Georg Schütte, Christine Mayn, Attila Borlan, Loni von Friedl, Tatjana Kästel, Jockel Tschiersch, Reinhard Münster, Proschat Madani, Rafael Haider, Aljoscha Stadelmann, Roswitha Szyszkowitz, Haymon Maria Buttinger, Irene Rindje, Marco Bretscher-Coschignano, Sonja Baum, Sonja Bertram, Thomas Gerber, Anne Kasprik, Jürgen Goslar, Julius Jellinek, Jochen Stern, Martin Loos, Wilfried Hochholdinger, Michael Steinocher, Michael Munteanu, Michou Friesz, Andreas Jung, Gilbert von Sohlern, Hermann Giefer, Daniel Keberle, Leopold Hornung, Nora Heschl, Christoph von Friedl, Robinson Reichel, Axel Pape, Hanno Pöschl, Dorothea Parton, Stefano Bernardin, Ralph Misske, Bojana Golenac, Michael Schiller, Frank Behnke, Walter Kordesch, Manfred Andrae, Cornelia Lippert, Harald Posch, Dominic Boeer, Bernd Jeschek, Jakob Seeböck, Gregor Seberg, Barbara Redl, Eva Lorenzo, Mathias Kahler, Chris Schlegel, Simon Hatzl, Mark-Alexander Solf, Ana Stefanovic, Inka Löwendorf, Robert Viktor Minich, Laura Sonntag, Stefan Puntigam, Ottokar Lehrner, Michael Schönborn, Ronald Seboth, Ursula Lysser, Peter Faerber, Nadine Birkmeyer, Dietmar Mössmer, Gerhard Rühmkorf, Andreas Bettinger, Gesche Tebbenhoff, Michou Pascale Anderson, Holger Gotha, Werner Prinz, Katharina Stemberger, Holger Kunkel, Helen Zellweger, Harald Windisch, Reinhard Simonischek, Wolfram Rupperti, Thomas Morris, Christian K. Schaeffer, Werner Asam, Sophie Pflügler, Lars Weström, Dirc Simpson, Ulrich Anschütz, Hakon Hirzenberger, Hans Piesbergen, Christian Spatzek, Max Mayer, Victor Schefé, Stefan Lehnen, Maximilian Wigger, Doina Weber, Stephan Paryla, Oliver Sauer, Christian Weinberger, Christian Pogats, Erich Altenkopf, Marc Oliver Schulze, Bernhard Ulrich, Chrissy Schulz, Eva Klemt, Pamela Marquardt, Sven Gerhardt, Hemma Clementi, Fritz Egger, Anna Werner, Kathrin Lindner, Ulrich Wiggers, Patrick Wolff, Max Landgrebe, Nikolaus Neureiter, Martin Walch, Nicola Etzelstorfer, Oliver Auspitz, Franz Froschauer, Ulrich von Dobschütz, Rudy Ruggiero, Wolfgang Pissecker, Giuseppe Rizzo, Martin Bermoser, André Pohl, Valentin Schreyer, Marcus Thill, Manfred Lehmann, Tamara Metelka, Johann Ivancits, Michael Gampe, Heinz Wustinger, Erich Padalewski, Christian Futterknecht, Christian Lessiak, Matthias Paul, Peter Karolyi, Wolfgang Muhr, Erich Knoth, Gerhard Naujoks, Evelyn Ruzicka, Hertha Schell, Manfred Schmid, Kathrin Beck, Christian Schmidt, Sascha Posch, Florian Heiden, Ilona Schulz, Wolfgang Pampel, Otto Clemens, Nikolai Ritzkowsky, Manfred Stadlmann, Ludo Vici, Shandra Schadt, Pier Niemann, David Heissig, Pierre Franckh, Katharina Zapatka, Andrea Lamatsch, Roberto Martinez Martinez, Jennipher Antoni, Christoph Künzler, Sandra Cervik, Bruno Thost, Michael Tanczos, Peter Strauß, Peter Strauss, Reinhold Tischler, Alexandra Sommerfeld, Thomas Pohn, Georg Staudacher, Hilde Sochor, Eugen Stark, Siegfried Walther, Dieter Witting, Bernd Spitzer, Anne Stegmann, Helma Gautier, Peter Pikl, Peter Uray, Andreas Stoek, Michael Scheidl, Alexander Lhotzky, Gerhard Swoboda, Daniel Fünffrock, Nicholas Newman, Willi Neuner, Klaus Uhlich, Cecile Nordegg, Georges Kern, Michael Rastl, Norbert Raftl, Christoph Dostal, Dorian Steidl, Gerhard Polacek, Alexander Riff, Otto Beckmann, Alexander Braunshör, Robert Ritter, Erwin Reichel, Isabella Gregor, Walter Mattes, Hubert Wolf, Arthur Denberg, Nikolaus Stich, Anna Behne, Thomas Weissengruber, Patricia Hirschbichler, Silvana Veit, Andrea Tiziani, Franciskus Beacon-Schandl, John F. Kutil, Martin Beck, Michael Walde-Berger, Hannes Fretzer, Waltraud Staudach, Oliver Leidenfrost, Margot Vuga, Dorothee Gaedeke, Rudolf Otahal, Uwe Schweiger, Lisa Tatzber, Michael Aichhorn, Isabella Richtar
  • DrobnohledX

Deutchehumus. Neuvěřitelná helikoptéra, která i když je vypnutá odstartuje během několika málo sekund. Seriál ve kterém se neustále řeší osobní problémy hlavních "hrdinů", především pak kdo měl s kým koitus, proč, kdy, jak a kde. Za zmínku stojí fakt, že do seriálu byly vybraní ti nejméně sympatičtí herci. Tyhle německé sračky jsou zřejmě součástí německého folkloru, protože jim zřejmě rozumí jen němci.(4.12.2012)

V rámci německých seriálů rozhodně jeden z těch lepších. Pro mě osobně je to seriál mého dětství. Jednou jsem v televizi zkouknul první díl a pak jsem se neubránil sledování dalších dílů. Postavy se mi silně vryly do paměti a některé jejich záchranné akce taky. Některý díl je nudný, jiný lepší, další zas perfektně vygradovaný - nicméně i tak se to pro mě stalo nezapomenutelnou klasikou.(3.1.2009)

• Cortesz

Každý díl stejný. Na začátku se stane nějaká nehoda, svědci zavolají tým Medicopteru 117, tým plný nesympatických herců a hereček, ze ketrých možná trochu hraje jen jejich pes nasednou do toho jejich vrtulníku a letěj je zachránit. Jasnej odpad. Dívat se 100x na to samé mě nebaví. Další ze směšných neměckých seriálů.(7.8.2008)

• Danoboss

Niektoré epizódy (najmä tie prvé) boli celkom pozerateľné ak človek zrovna nemal čo lepšie na práci, ale čo som nepochopil, prečo vlastne lietajú na záchranárskom vrtuľníku? Veď pri 2/3 prípadov sa nejako zaplietli s teroristami, zlodejmi, mafiánmi či inými ľudmi, čo proti tým doktorom a samotnom vrtuľníku strieľali. Ak by sa toto dialo v reále, že by po každej rutinnej výmene obväzov boli nútení vymeniť celý plášť helikoptéry, rozstrieľanú samopalmi tak dávno by im ministerstvo zdravotníctva pridelilo namiesto toho nejaký adekvátnejší vrtuľník - napríklad taký americký Apache by sa celkom hodil, pár rakiet typu vzduch - vzduch doplnených rotačným guľometom by mohlo stačiť na očkovanie - ak by mali nejaký ťažší prípad, napríklad zlomenú ruku, tak by sa k nim pridalo ešte pár stíhačiek typu F-16 ako doprovod...(22.10.2008)

Donedávna môj najobľúbenejší seriál -dokonca záľuba. Epizódy sú úplne skvelé, napínavé, plné emócií, dokonca aj vtipné. Herci už možno nepôsobia tak sympaticky (na pár výnimiek), ale ich rola a charaktery sú úchvatné. Veľkým plusom pre tento seriál je aj fakt, že postavy niekedy aj umierajú -dokonca aj tie hlavné. Misie záchranárov sú nabité napätím a emóciami, čo mi presne sadá na môj vkus a vyráža mi dych, keď vidím, ako riskujú svoje životy kvôli pacientom a neustále sami padnú do nešťastia, či dokonca umrú, takže často vyroním aj slzy. Ale napriek tomu, zápory tohto seriálu sa proste nedajú prehliadnuť, i keď mne osobne neprekážajú. Napr. keď nastane výbuch tesne vedľa vrtuľníka, ostane nepoškodený. To je len jeden z mála záporov, ktoré mi však úprimne ani nevadia, ale zdajú sa mi hlúpe. Čo sa týka postáv, najsympatickejší mi je jednoznačne pilot Thomas Wächter, toho úplne milujem a stal sa ďalším dôvodom, prečo zbožňujem tento seriál :D No a sám vrtuľník, najkrajší, aký som videla -absolútna nádhera, bez ktorej by tento seriál ani nemohol byť taký úžasný :)(15.10.2011)

• - Herci si po skončení natáčení mohli jako památku ponechat záchranářské overaly spolu s bundami, které nosili při natáčení seriálu. (patrik1177)

• - Herec Urs Remond, který hrál v seriálu doktora Marka Harland, si zahrál v seriálu již dříve, a to pilota letadla v epizodě „Jak štvaná zvěř“. (patrik1177)

• - Herečka Barbara Demmer, která hrála v 1. sérii na základně Medicopteru 117 sekretářku Heidi Oberhuberovou, si v 7. dílu 4. série s názvem Šikana zahrála pacientku Juttu Breitnerovou. (patrik1177)