Medicopter 117 (TV seriál)

• Německo

Medicopter 117 - Jedes Leben zählt

• Rakousko

Medicopter 117 - Jedes Leben zählt

Medicopter 117

Německo / Rakousko, 1998, 82x45 min (Alternativní: 90 min)

Thomas Nippold

Serge Falck, Roswitha Meyer, Rainer Grenkowitz, Julia Cencig, Wolfgang Krewe, Anja Freese, Hans Heller, Tom Mikulla, Jo Weil, Manfred Stücklschwaiger, Urs Remond, Edita Malovcic, Heinz Weixelbraun, Sabine Petzl, Dirk Borchardt, Michaela Schaffrath, Jan Sosniok, Nicolas König, Fatih Alas, Franz Buchrieser, Hans Peter Hallwachs, Christine Schuberth, Simone Heher, Nicola Tiggeler, Richard Sammel, Tilmar Kuhn, Dirk Martens, Klaus Händl, Janette Kössler, Sebastian Bezzel, Helmut Zierl, Fritz Karl, Barbara Demmer, Nicholas Ofczarek, Jenny Schily, Johann Lurf, Domenico Pecoraio, Jürgen Tonkel, Saskia Valencia, Julian Weigend, Gunther Gillian, Oliver Boysen, Markus Hering, Laurence Rupp, Miriam Morgenstern, Siegfried Terpoorten, Doreén Dietel, Hartmut Becker, Peter Prager, Johanna Bittenbinder, Martin Halm, Olivia Pascal, Michael Lott, Alexander Strobele, Christine Buchegger, Jan Georg Schütte, Christine Mayn, Attila Borlan, Loni von Friedl, Tatjana Kästel, Jockel Tschiersch, Reinhard Münster, Proschat Madani, Rafael Haider, Aljoscha Stadelmann, Roswitha Szyszkowitz, Haymon Maria Buttinger, Irene Rindje, Marco Bretscher-Coschignano, Sonja Baum, Sonja Bertram, Thomas Gerber, Anne Kasprik, Jürgen Goslar, Julius Jellinek, Jochen Stern, Martin Loos, Wilfried Hochholdinger, Michael Steinocher, Michael Munteanu, Michou Friesz, Andreas Jung, Gilbert von Sohlern, Hermann Giefer, Daniel Keberle, Leopold Hornung, Nora Heschl, Christoph von Friedl, Robinson Reichel, Axel Pape, Hanno Pöschl, Dorothea Parton, Stefano Bernardin, Ralph Misske, Bojana Golenac, Michael Schiller, Frank Behnke, Walter Kordesch, Manfred Andrae, Cornelia Lippert, Harald Posch, Dominic Boeer, Bernd Jeschek, Jakob Seeböck, Gregor Seberg, Barbara Redl, Eva Lorenzo, Mathias Kahler, Chris Schlegel, Simon Hatzl, Mark-Alexander Solf, Ana Stefanovic, Inka Löwendorf, Robert Viktor Minich, Laura Sonntag, Stefan Puntigam, Ottokar Lehrner, Michael Schönborn, Ronald Seboth, Ursula Lysser, Peter Faerber, Nadine Birkmeyer, Dietmar Mössmer, Gerhard Rühmkorf, Andreas Bettinger, Gesche Tebbenhoff, Michou Pascale Anderson, Holger Gotha, Werner Prinz, Katharina Stemberger, Holger Kunkel, Helen Zellweger, Harald Windisch, Reinhard Simonischek, Wolfram Rupperti, Thomas Morris, Christian K. Schaeffer, Werner Asam, Sophie Pflügler, Lars Weström, Dirc Simpson, Ulrich Anschütz, Hakon Hirzenberger, Hans Piesbergen, Christian Spatzek, Max Mayer, Victor Schefé, Stefan Lehnen, Maximilian Wigger, Doina Weber, Stephan Paryla, Oliver Sauer, Christian Weinberger, Christian Pogats, Erich Altenkopf, Marc Oliver Schulze, Bernhard Ulrich, Chrissy Schulz, Eva Klemt, Pamela Marquardt, Sven Gerhardt, Hemma Clementi, Fritz Egger, Anna Werner, Kathrin Lindner, Ulrich Wiggers, Patrick Wolff, Max Landgrebe, Nikolaus Neureiter, Martin Walch, Nicola Etzelstorfer, Oliver Auspitz, Franz Froschauer, Ulrich von Dobschütz, Rudy Ruggiero, Wolfgang Pissecker, Giuseppe Rizzo, Martin Bermoser, André Pohl, Valentin Schreyer, Marcus Thill, Manfred Lehmann, Tamara Metelka, Johann Ivancits, Michael Gampe, Heinz Wustinger, Erich Padalewski, Christian Futterknecht, Christian Lessiak, Matthias Paul, Peter Karolyi, Wolfgang Muhr, Erich Knoth, Gerhard Naujoks, Evelyn Ruzicka, Hertha Schell, Manfred Schmid, Kathrin Beck, Christian Schmidt, Sascha Posch, Florian Heiden, Ilona Schulz, Wolfgang Pampel, Otto Clemens, Nikolai Ritzkowsky, Manfred Stadlmann, Ludo Vici, Shandra Schadt, Pier Niemann, David Heissig, Pierre Franckh, Katharina Zapatka, Andrea Lamatsch, Roberto Martinez Martinez, Jennipher Antoni, Christoph Künzler, Sandra Cervik, Bruno Thost, Michael Tanczos, Peter Strauß, Peter Strauss, Reinhold Tischler, Alexandra Sommerfeld, Thomas Pohn, Georg Staudacher, Hilde Sochor, Eugen Stark, Siegfried Walther, Dieter Witting, Bernd Spitzer, Anne Stegmann, Helma Gautier, Peter Pikl, Peter Uray, Andreas Stoek, Michael Scheidl, Alexander Lhotzky, Gerhard Swoboda, Daniel Fünffrock, Nicholas Newman, Willi Neuner, Klaus Uhlich, Cecile Nordegg, Georges Kern, Michael Rastl, Norbert Raftl, Christoph Dostal, Dorian Steidl, Gerhard Polacek, Alexander Riff, Otto Beckmann, Alexander Braunshör, Robert Ritter, Erwin Reichel, Isabella Gregor, Walter Mattes, Hubert Wolf, Arthur Denberg, Nikolaus Stich, Anna Behne, Thomas Weissengruber, Patricia Hirschbichler, Silvana Veit, Andrea Tiziani, Franciskus Beacon-Schandl, John F. Kutil, Martin Beck, Michael Walde-Berger, Hannes Fretzer, Waltraud Staudach, Oliver Leidenfrost, Margot Vuga, Dorothee Gaedeke, Rudolf Otahal

Nechápem tie odpady. Nemci vedia točiť seriály a to sa im musí nechať. Seriál bol verný povolaniu, každý príbeh bol nápaditý, zároveň sa prelínal s osudmi záchranárov. Nechýbalo napätie, hudba bola ukážková. Zbožňujem tento seriál a nikdy naňho nedám dopustiť. Rada si ho zapnem aj po rokoch, pretože sa dal pozerať, a aj veľa naučil o ľudskom správaní sa, o morálke, o kolegialite, o tom, že svoju prácu treba vykonávať zodpovedne. Klobúk dole tvorcom aj hercom.(28.10.2013)

V rámci německých seriálů rozhodně jeden z těch lepších. Pro mě osobně je to seriál mého dětství. Jednou jsem v televizi zkouknul první díl a pak jsem se neubránil sledování dalších dílů. Postavy se mi silně vryly do paměti a některé jejich záchranné akce taky. Některý díl je nudný, jiný lepší, další zas perfektně vygradovaný - nicméně i tak se to pro mě stalo nezapomenutelnou klasikou.(3.1.2009)

Donedávna môj najobľúbenejší seriál -dokonca záľuba. Epizódy sú úplne skvelé, napínavé, plné emócií, dokonca aj vtipné. Herci už možno nepôsobia tak sympaticky (na pár výnimiek), ale ich rola a charaktery sú úchvatné. Veľkým plusom pre tento seriál je aj fakt, že postavy niekedy aj umierajú -dokonca aj tie hlavné. Misie záchranárov sú nabité napätím a emóciami, čo mi presne sadá na môj vkus a vyráža mi dych, keď vidím, ako riskujú svoje životy kvôli pacientom a neustále sami padnú do nešťastia, či dokonca umrú, takže často vyroním aj slzy. Ale napriek tomu, zápory tohto seriálu sa proste nedajú prehliadnuť, i keď mne osobne neprekážajú. Napr. keď nastane výbuch tesne vedľa vrtuľníka, ostane nepoškodený. To je len jeden z mála záporov, ktoré mi však úprimne ani nevadia, ale zdajú sa mi hlúpe. Čo sa týka postáv, najsympatickejší mi je jednoznačne pilot Thomas Wächter, toho úplne milujem a stal sa ďalším dôvodom, prečo zbožňujem tento seriál :D No a sám vrtuľník, najkrajší, aký som videla -absolútna nádhera, bez ktorej by tento seriál ani nemohol byť taký úžasný :)(15.10.2011)

• kukentipla

O čem to je? Další z německých reset-seriálů. Někde za sedmero horami a sedmero eintopfy byla nebyla záchranářská stanice s vrtulníkem. Co já NATO? Popíšu jednu scénu a tím bude řečeno víc než dost. Hrdinní zachránci musí spasit nebožáka na kterého se sesunulo lešení. Pod lešením je spousta rachejtlí. Hrozí tedy velké BUM. Směrem k troskám létají další rachejtle. Záchranáři k vrtulníku připevní obří gong a tím rachejtle odrážejí!!!!!!! Verdikt: RESET(6.1.2008)

• Pohrobek

Na německé seriály rozhodně "příjemná" změna, při čemž se tedy musíme přenést přes těch pár obvyklých super-explozí všeho, co létá, jede, plove či pouze leze, neustále klišácky stejných epizod a neuvěřitelných hlášek (V originálu má být "hláškami" mimochodem něco naprosto jiného, než to, co na hlášky pasoval jako obvykle povedený dabing.)(26.4.2005)

• - Seriál vznikl v koprodukci německé komerční RTL, která produkovala také seriál Kobra 11 (od r. 1996), a rakouské veřejnoprávní ORF, která často spolupracuje s německými soukromými televizemi. (patrik1177)

• - Biggin (Sabine Petzl) odišla zo seriálu aj preto, aby mohla tráviť čo najviac času so synom Sašom. (patrik1177)

• - 1. epizoda 4. série s názvem Geisterflieger (Zbloudilý let) měla být původně odvysílána 11. září 2001. Kvůli teroristickým útokům v New Yorku, které se odehrály ve stejný den, epizoda odvysílána nebyla, protože některé scény z této epizody byly až nápadně podobné teroristickému útoku na Dvojčata v Manhattanu. Epizoda byla proto odvysílána až 17. září 2002. Pro fanoušky to však způsobilo zmatek, protože v této epizodě byl vysvětlen odchod zdravotního bratra Ralfa Stallera (Wolfgang Krewe) a jeho přítelkyně Jenny Neuhausové (Simone Heher) a příchod nového zdravotního bratra Enrica Continiho (Tom Mikulla). Proto později vznikly 2 verze této epizody. 4. série tedy začala epizodou Rettet Susi (Zachraňte Susi) 18. září 2001. Tato epizoda měla být původně 2. epizodou 4. série. (patrik1177)