Medicopter 117 (TV seriál)

• Německo

Medicopter 117 - Jedes Leben zählt

• Rakousko

Medicopter 117 - Jedes Leben zählt

Medicopter 117

Německo / Rakousko, 1998–2005, 62 h 18 min (Minutáž: 45–93 min)

Thomas Nippold

Serge Falck, Roswitha Meyer, Rainer Grenkowitz, Julia Cencig, Wolfgang Krewe, Anja Freese, Hans Heller, Tom Mikulla, Jo Weil, Manfred Stücklschwaiger, Urs Remond, Edita Malovcic, Heinz Weixelbraun, Sabine Petzl, Dirk Borchardt, Michaela Schaffrath, Jan Sosniok, Nicolas König, Fatih Alas, Franz Buchrieser, Hans Peter Hallwachs, Christine Schuberth, Simone Heher, Nicola Tiggeler, Richard Sammel, Tilmar Kuhn, Dirk Martens, Klaus Händl, Janette Kössler, Sebastian Bezzel, Helmut Zierl, Fritz Karl, Barbara Demmer, Nicholas Ofczarek, Jenny Schily, Johann Lurf, Domenico Pecoraio, Jürgen Tonkel, Saskia Valencia, Julian Weigend, Gunther Gillian, Oliver Boysen, Markus Hering, Laurence Rupp, Miriam Morgenstern, Siegfried Terpoorten, Doreén Dietel, Hartmut Becker, Peter Prager, Johanna Bittenbinder, Martin Halm, Olivia Pascal, Michael Lott, Alexander Strobele, Christine Buchegger, Jan Georg Schütte, Christine Mayn, Attila Borlan, Loni von Friedl, Tatjana Kästel, Jockel Tschiersch, Reinhard Münster, Proschat Madani, Rafael Haider, Aljoscha Stadelmann, Roswitha Szyszkowitz, Haymon Maria Buttinger, Irene Rindje, Marco Bretscher-Coschignano, Sonja Baum, Sonja Bertram, Thomas Gerber, Anne Kasprik, Jürgen Goslar, Julius Jellinek, Jochen Stern, Martin Loos, Wilfried Hochholdinger, Michael Steinocher, Michael Munteanu, Michou Friesz, Andreas Jung, Gilbert von Sohlern, Hermann Giefer, Daniel Keberle, Leopold Hornung, Nora Heschl, Christoph von Friedl, Robinson Reichel, Axel Pape, Hanno Pöschl, Dorothea Parton, Stefano Bernardin, Ralph Misske, Bojana Golenac, Michael Schiller, Frank Behnke, Walter Kordesch, Manfred Andrae, Cornelia Lippert, Harald Posch, Dominic Boeer, Bernd Jeschek, Jakob Seeböck, Gregor Seberg, Barbara Redl, Eva Lorenzo, Mathias Kahler, Chris Schlegel, Simon Hatzl, Mark-Alexander Solf, Ana Stefanovic, Inka Löwendorf, Robert Viktor Minich, Laura Sonntag, Stefan Puntigam, Ottokar Lehrner, Michael Schönborn, Ronald Seboth, Ursula Lysser, Peter Faerber, Nadine Birkmeyer, Dietmar Mössmer, Gerhard Rühmkorf, Andreas Bettinger, Gesche Tebbenhoff, Michou Pascale Anderson, Holger Gotha, Werner Prinz, Katharina Stemberger, Holger Kunkel, Helen Zellweger, Harald Windisch, Reinhard Simonischek, Wolfram Rupperti, Thomas Morris, Christian K. Schaeffer, Werner Asam, Sophie Pflügler, Lars Weström, Dirc Simpson, Ulrich Anschütz, Hakon Hirzenberger, Hans Piesbergen, Christian Spatzek, Max Mayer, Victor Schefé, Stefan Lehnen, Maximilian Wigger, Doina Weber, Stephan Paryla, Oliver Sauer, Christian Weinberger, Christian Pogats, Erich Altenkopf, Marc Oliver Schulze, Bernhard Ulrich, Chrissy Schulz, Eva Klemt, Pamela Marquardt, Sven Gerhardt, Hemma Clementi, Fritz Egger, Anna Werner, Kathrin Lindner, Ulrich Wiggers, Patrick Wolff, Max Landgrebe, Nikolaus Neureiter, Martin Walch, Nicola Etzelstorfer, Oliver Auspitz, Franz Froschauer, Ulrich von Dobschütz, Rudy Ruggiero, Wolfgang Pissecker, Giuseppe Rizzo, Martin Bermoser, André Pohl, Valentin Schreyer, Marcus Thill, Manfred Lehmann, Tamara Metelka, Johann Ivancits, Michael Gampe, Heinz Wustinger, Erich Padalewski, Christian Futterknecht, Christian Lessiak, Matthias Paul, Peter Karolyi, Wolfgang Muhr, Erich Knoth, Gerhard Naujoks, Evelyn Ruzicka, Hertha Schell, Manfred Schmid, Kathrin Beck, Christian Schmidt, Sascha Posch, Florian Heiden, Ilona Schulz, Wolfgang Pampel, Otto Clemens, Nikolai Ritzkowsky, Manfred Stadlmann, Ludo Vici, Shandra Schadt, Pier Niemann, David Heissig, Pierre Franckh, Katharina Zapatka, Andrea Lamatsch, Roberto Martinez Martinez, Jennipher Antoni, Christoph Künzler, Sandra Cervik, Bruno Thost, Michael Tanczos, Peter Strauß, Peter Strauss, Reinhold Tischler, Alexandra Sommerfeld, Thomas Pohn, Georg Staudacher, Hilde Sochor, Eugen Stark, Siegfried Walther, Dieter Witting, Bernd Spitzer, Anne Stegmann, Helma Gautier, Peter Pikl, Peter Uray, Andreas Stoek, Michael Scheidl, Alexander Lhotzky, Gerhard Swoboda, Daniel Fünffrock, Nicholas Newman, Willi Neuner, Klaus Uhlich, Cecile Nordegg, Georges Kern, Michael Rastl, Norbert Raftl, Christoph Dostal, Dorian Steidl, Gerhard Polacek, Alexander Riff, Otto Beckmann, Alexander Braunshör, Robert Ritter, Erwin Reichel, Isabella Gregor, Walter Mattes, Hubert Wolf, Arthur Denberg, Nikolaus Stich, Anna Behne, Thomas Weissengruber, Patricia Hirschbichler, Silvana Veit, Andrea Tiziani, Franciskus Beacon-Schandl, John F. Kutil, Martin Beck, Michael Walde-Berger, Hannes Fretzer, Waltraud Staudach, Oliver Leidenfrost, Margot Vuga, Dorothee Gaedeke, Rudolf Otahal, Uwe Schweiger, Lisa Tatzber, Michael Aichhorn, Isabella Richtar, Christoph Moosbrugger, Claudia Ziegler, Monika Finotti, Martin Exel, William Mang, Philip Köstring, Özaydin Akbaba, Bernd Dechamps, Robert Hollmann, Ronnie Janot, Wilhelm Beck, Kerstin Raunig, Brigitta Waschnig, Werner Greipl, Manuel Löffler, Monica Anna Cammerlander, Johannes Nikolussi, Carsten Zimmermann, Felix Holzmair, Karl Wozek, Johannes Wolf, Michaela Kaspar, Leon Askin, Stefan Weinert, Patrick Berg, Sarah Berg
  • Brusinka

Byly doby, kdy jsem byla ochotná udělat cokoliv, abych neminula byť jen jediný díl a svými znalostmi z oboru letového provozu jsem ohromovala spolužáky. Teď si teprve uvědomuji, jak je to hloupé a německy trapné. Zápletky jsou praštěné, dialogy neuvěřitelně připitomnělé a herecké výkony mizerné. Ta jedna hvězdička je za ten krásný červeno-žlutý vrtulník, jehož model mi stále visí nad postelí a já pořád nemám to srdce ho sundat.(7.3.2007)

• DrobnohledX

Deutchehumus. Neuvěřitelná helikoptéra, která i když je vypnutá odstartuje během několika málo sekund. Seriál ve kterém se neustále řeší osobní problémy hlavních "hrdinů", především pak kdo měl s kým koitus, proč, kdy, jak a kde. Za zmínku stojí fakt, že do seriálu byly vybraní ti nejméně sympatičtí herci. Tyhle německé sračky jsou zřejmě součástí německého folkloru, protože jim zřejmě rozumí jen němci.(4.12.2012)

Já jsem měl tenhle seriál hodně rád, hlavně v období tak 13-15 let, dávali ho kdysi tuším na Nově. Thomas, ten pilot, to byl největší masér ze všech a jak ho zabili, tak jsem to přestal sledovat. Ale tak zpětně, natočit sedm sérií seriálu o záchranném vrtulníku, to se nejednomu přejí. Rozdíl oproti Kobře 11 vidím třeba v tom, že zatímco oni tam každýho chytnou a zavřou, tady některé případy dobře nekončí, ale to je asi tak jediný. Nicméně, prostě jsem to měl kdysi rád a za Thomase Wächtera a tu pěknou pilotku v posledních řadách dávám 3*(27.1.2016)

Medicopter 117. No, co napsat? Nejdřív chci říct, že jsem se nezbláznil. Medicopter má svoje chyby. Ano, je jich nespočet, ale házet ho k takovým "skvostům" jako Wolfův revír, Ulice apod. si opravdu nezaslouží. Myslím, že svůj průměr si drží hodně dobře. Pro mě je to seriál dětství. Hodně dlouho jsem ho nyní neviděl, a až před pár dny jsem zahlédl v televizi pár epizod, což mě přimělo najít si seriál znovu na onlinu. A po několika letech jsem si zase uvědomil, jak moc mám tenhle seriál rád. Provázelo mě hodně seriálů (oddychových a většinou z rakouské či německé produkce), ať už to je Komisař Rex nebo Kobra 11, ale Medicopter 117 je opravdu můj snad vůbec nejoblíbenější. Dříve jsem měl hodně dílů (především novějších) nahraných na televizi (myslím, že seriál dávala Nova a pak dlouho Prima). Jednoho dne se mi všechno vymazalo a po Medicopteru se doslova strhla zem. Dlouho jsem ho neviděl, a de facto jsem si myslel, že už asi ani neuvidím. Ale najednou se mi to všechno na Joy Family vrátilo zpátky, a pak už jsem si pouštěl další a další díly. Všichni hrdinové se mi vracejí zpátky a poznávám jednotlivé příběhy, které jsem kdysi viděl všechny mnohokrát. Je to krásný útržek a vzpomínka na dětství, kdy jsem po té žluté BK-117 doslova toužil a všude se chlubil, že jí mám doma. Tehdy jsem chtěl létat jako záchranář u vrtulníku:-). Zpětně znovu říkám, že to není žádný seriálový zázrak, to vůbec ne, ale styl, nápad a provedení, které si Medicopter 117 drží prostě baví, a řekl bych že s Kobrou 11 a Komisařem Rexem jsou to opravdu nejlepší německé seriály 90. let, kdy v televizi běželo opravdu ledacos. Medicopet si umí diváka podmanit. Na rozdíl od svých televizních kolegů je opravdu hodně vážný a nesmírně smutný:-(. Zatímco v jiných "oddychovkách" se často smějeme, přeháníme, a jednou za čas nás někdo opustí, Medicoptrem se tato dramatická stránka silně vleče. Je to skutečné drama. Vcelku dobře natočené, a samozřejmě logicky přehnané co se týče zbraní a zločinců v každém druhém dílu. Všechny týmy Medicopteru byly výborné. Samozřejmě nejraději jsem měl původní starou sestavu skládající se z pilota Thomase, pilotky Biggi, doktora Lüdwitze, doktorky Kollmannové, záchranářů Petra a Ralfa, mechanika Maxe, psa Gonza a šéfa pana Ebelsidera, která byla prostě nejlepší. Díly byly silné, zábavné, nechyběl humor ani drama. Největší obraty jsou smrt doktorky Gabriely Kollmannové, což dodnes scenáristům vyčítám - pak odchod doktora Michaela Lüdwitze, a samozřejmě smrt pilota Thomase Wächtera. To je to, co Medicopter 117 opravdu umí - emočně je prostě neskutečně silný. Herci hrají velice dobře, a nejlépe na tom jsou samozřejmě Hanno Pöschl coby mechanik Max a záchranář Petr Berger v podání Serge Falcka, kteří zůstávají od prvního do posledního dílu. Medicopter měl ideální počet dílů a udělal dobře, že přestal v nejlepším. Nové díly už sice nebyli tak silné jako ty prvních sérií, ale přesto je celý seriál velmi povedený a myslím, že dívat se na něj není žádná ostuda. Nějaká "oddechovka" se vždy šikne, a tady je dost silná šance, že se do ní zamilujete. Hlavní rolí seriálu je tu opravdu ta žlutá mašina, kterou si divák zamiluje určitě, a na rozdíl od jiných seriálů je to jakýsi kus poetiky (alespoň na mě to tak působí). Nepopsatelnou atmosféru dodává opravdu skvělá hudba od Sylvestera Levaye. Úvodní melodie je výtečná a dodává skvělý obraz celému tématu, a pak je tu samozřejmě neskutečně smutné a emočně silné téma Trauethema, které je hudební poezií a u nějž snadno ukápne slza. O Medicopteru toho už moc nepovím. Chyby řešit nebudu, protože objektivní stejně být nemůžu. Jsem prostě zarytý fanoušek, ale o těch chybách vím. A proto jen čtyři hvězdičky. Ale myslím, že házet Medicoptera automaticky do odpadů je hloupost. Pro mě je to jeden z mých nejoblíbenějších seriálů a divím se, že ho ještě nemám v topce, kam dávám hlavně ty filmařsky nejlepší seriály:-). Kobra je Kobra, Rex je Rex, ale Medicopter 117 je nejspíš navždy můj král.(17.7.2019)

• pugs

Ako malý som to sledoval veľmi rád. Ale keď sa z toho pozriem z normálneho hľadiska - je to strašná volovina, ktorá mi nemá čo dať, len akurát tak vyrážku. Osudy hlavných "aktérov" sú vymyslené a scenár napísaný na kolene, čo sa dá od toho čakať? Predsa nemecký Baywatch v uniformách nemeckého záchranného letectva:-)(1.2.2009)

• - Jediní herci, ktorí vydržali hrať vo všetkých dieloch, sú Serge Falck a Hanno Pöschl. (patrik1177)

• - 1. epizoda 4. série s názvem Geisterflieger (Zbloudilý let) měla být původně odvysílána 11. září 2001. Kvůli teroristickým útokům v New Yorku, které se odehrály ve stejný den, epizoda odvysílána nebyla, protože některé scény z této epizody byly až nápadně podobné teroristickému útoku na Dvojčata v Manhattanu. Epizoda byla proto odvysílána až 17. září 2002. Pro fanoušky to však způsobilo zmatek, protože v této epizodě byl vysvětlen odchod zdravotního bratra Ralfa Stallera (Wolfgang Krewe) a jeho přítelkyně Jenny Neuhausové (Simone Heher) a příchod nového zdravotního bratra Enrica Continiho (Tom Mikulla). Proto později vznikly 2 verze této epizody. 4. série tedy začala epizodou Rettet Susi (Zachraňte Susi) 18. září 2001. Tato epizoda měla být původně 2. epizodou 4. série. (patrik1177)

• - Herec Urs Remond, který hrál v seriálu doktora Marka Harland, si zahrál v seriálu již dříve, a to pilota letadla v epizodě „Jak štvaná zvěř“. (patrik1177)