Labyrint

Labyrinth

Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1986, 101 min

Dívat na to v dnešní době je asi riziko, ale myslím, že kdyby to točili dneska, místo Bowieho obsadili třeba Deppa nebo Kravitze a byl to všechno digitál, bude to jen další po půl roce zapomenutá sračka. Tyhle "nedokonalý" triky mají kouzlo a gobliní idioty nejde nemilovat. Takže tak, pro vaše děti doporučuju, je to sice starší, ale o to poctivější fantasy sranda.(11.8.2015)

• xEvilDeadx

NIKDY v životě jsem u žádného jiného filmu neusnul. Většinou jsou ty filmy tak špatné, že je dokážu vypnout. Tento byl ale tak špatný, že jsem se nedokázal ani pohnout, sebral mi všechnu energii... V popisu chybí "tragikomedie"!(20.7.2011)

Na svou dobu neuvěřitelně dobře udělané, efekty mnohdy působí lépe, jak u některých dnešních filmů a přestože je děj spíše pohádkový, určitě bych film neurčovala jen dětem. David Bowie do role skvěle zapadl, i přes příliš těsné gatě :D Putování hlavní hrdinky skrz magický labyrint, které se jí král skřítků snaží co nejvíc znemožnit, mě dokáže udržet u obrazovky ještě teď, podle mě jeden z filmů, který stojí za to, pokud má člověk rád pohádkové fantasy.(18.8.2011)

Dal bych tři ale krásná vizuální stránka a David Bowie si zaslouží 4 :-D(16.2.2012)

Pro mě velká vzpomínka. Bylo mi asi cca 8 let v té době tahle pohádka pro mě byla zážitek, proto mi i utkvěla v paměti a teď po letech jsem jí pustila své dceři. Koukala jsem s nostalgii a pořád se mi moc líbí. David Bowie je nezapomenutelný. Prostě pohádka bez zbytečného násilý a hrůzostrašných efektů.(27.2.2012)

i love bizzare...:)(26.2.2013)

Film jsem poprvé viděla jako malá holka asi ve 12 letech, a nikdy jsem nechtěla být Popelka, Zlatovláska nebo Sněhurka, ale když byl pohádkovým princem úchvatný Král skřetů Bowie, chtěla jsem být Sárou okamžitě. Po shlédnutí zůstal Labyrint v mojí hlavně už napořád jako důkaz že s fantazii je možné vše. A myslím že stejně jako smrad z bažiny věčného zápachu ho už nikdy nesmyju.(27.6.2013)

Geniální hudební podkres a herecké výkony nejen Bowieho z této pohádky dělají cosi víc.(11.1.2014)

Ach ta nostalgická vzpomínka na VHS a pirácky dabing, kdy jsem u toho seděl jako malej kluk a bavil se. No dnes už se na to s takovým zapálením nedívám, ale pořád mi ten film plnej podivných postaviček a jejich písniček, vykouzlý upřimný úsměv na tváři.(16.9.2015)

Labyrint jsem jako malý neviděl a možná je to škoda. Na film jsem se podíval kvůli hereckému obsazení Davida Bowieho a upřímně řečeno nevím úplně přesně co si o mám myslet. Líbily se mi ty příšerky a celý snímek má své kouzlo. Na to, že je Labyrint třicet let starý se na něj koukat dá. Svým způsobem je to mistrovské dílo, protože dnes už se takové filmy netočí.(24.2.2016)

V 1987 som v Maďarskom socialistickom kine počas prázdnin na výmennom tabore šiel povinne na Davida...a mam to rád dodnes. Pekná poučná rozprávka. 79%(22.2.2017)

Pohádka na LSD v rytmech Davida Bowieho. Zní to parádně, ale na mě to už bylo moc.(16.4.2017)

Film mě mile potěšil, i když jsem ho viděla už jako dospělá. Myslím, že si v něm něco najdou malé i velké děti. Navíc David Bowie a jeho písně film posunují laťku kvality o hvězdičku výše.(17.2.2018)

Můj první film s Davidem Bowiem. Možná jsem tuhle pohádku měla vidět, když jsem byla mladší. Možná jsem neměla mít tolik očekávání. David si přál být hercem, ale jsem upřímně ráda, že jeho ambice u filmu zůstaly nenaplněny. Jak sám zmínil, herectví nakonec nebyla úplně jeho parketa. To už taky víme, ale stejně ho chceme vidět:-) Příšerky byly mile zábavné, ale tempo vyprávění tak ukrutně pomalé, že jsem si ze všeho nejvíc začala přát, aby už byl konec.(26.2.2018)

1 4 6 8 9 10 11 následující >>