Labyrint

Labyrinth

Fantasy / Dobrodružný

Velká Británie / USA, 1986, 101 min

Opät jeden z dalsich rodinnych fantasy filmov z 80-tych rokov, z ktoreho by som mal omnoho väcsi zazitok pred 20-rokmi, teda ked som mal 11 rokov. Neviem, preco sa mi tolko rokov tento film vyhybal, ale aj dnes som sa pokusil vzit a vnimat tento film z detskeho pohladu a preto davam aspon 4 hviezdicky. Dnes ma trosku nudil zaver filmu, kde bojovala spusta malych priseriek a bolo to take chaoticke a pre mna tym padom trosku nudne, ale prve 2 tretiny filmu boli zaujimave a zabavne. Pocas filmu sa objavilo par pesniciek, ale nastastie nie casto, lebo by to bol hotovy muzikal a v takomto rodinnom filme by ma to skor vyrusovalo a prekvapila ma aj hlavna uloha 15 rocnej Jennifer Connelly, ktoru som spoznal asi az v CISTEJ DUSI (2001)... 09.07.2010 _______ Jennifer Connelly - (Sára) +++ David Bowie - (Kráľ Jareth) +++ Toby Freud - (Toby) +++ Shelley Thompson - (Nevlastná mama) +++ Christopher Malcolm - (Sárin Otec) +++ Shari Weiser - (Hoggle) +++ Frank Oz - (Mudrc) +++ Robert Mills - (Ludo /Firey 3) +++ Produkcia: George Lucas +++ Hudba: Trevor Jones +++(9.7.2010)

Zdá se mi to, nebo tady Bowie vypadá jako Sandman?(5.11.2009)

Zajímavé a ještě jednou zajímavé... v dnešní době z jiného důvodu ani nedoporučuji. Film je plný příšerek, dnes už zastaralých a nic jiného tu příliš nevyniká. Na druhou stranu David Bowie působí kouzelně v roli zlého krále i dnes.(21.1.2012)

Má to super postavy a v mnoha detailech je to strašně fajn film, ale děsně málo vtáhne do děje. A u fantasy je špatně pokud se do jeho světa moc neponoříte. A žádná z těch Bowieho písniček, který ve filmu zazní, není žádná hitovka.(21.7.2018)

Film je gejzírem fantazie a nápadů , též je plný bizardních bytostí a potvůrek.Labyrint je převážně určený pro děti , ale i velcí diváci si ho zamilují.Film obsahuje krásné písně od zpěváka D.BOWIEHO , který též ztvárnil postavu krále skřítků Jaretha.(3.2.2007)

Děj téhle fantasy je velmi jednoduchý, zpracovaný ve filmu už X-krát, ALE srší skvělými vizuálními nápady. Některé animace působily sice příliš uměle a bylo poznat, kdy herci hrají před modrým plátnem. Přes spoustu nedostatků, je ale Labyrint podmanivý. Skvělý David Bowie a výborné vedlejší postavy z labyrintu dostatečně zakryjí technologickou zastaralost. Navíc upnuté legíny Davida Bowie jsou prostě pětihvězdičkový zážitek ;)(21.2.2012)

David Bowie, jako sympatický záporák. On prostě umí vypadat skvěle i v příšerném kostýmu a háru. Ale i ostatní se mi líbili. Na tento film jsem se dlouho těšila a nezklamal. Zasloužených 5 hvězd.(23.8.2012)

Aj keď dejovo nie veľmi príťažlivá rozprávka, vizuálne to všetko vynahradzuje, spolu s vynikajúcim Davidom Bowiem, už vtedy príťažlivou Jennifer Connely a pod producentským dohľadom Georgea Lucasa.(28.1.2011)

Dobrá pohádka. Mrzí mě, že jsem ji propásl jako malý kluk, protože jak bylo řečeno, je to vážně typická dětská pohádka s ponaučením na konci. Ale musím říct, že labyrint je udělanej parádně a Bowie je taky super. Musím však stáhnout jednu hvězdu za ty písničky, které mě nebavily a Bowieho nadité kalhoty.(24.11.2013)

Kdyby mi bylo 10, asi by se mi tahle amatérská fantasy záležitost líbila. Ale dnes bohužel dokážu rozpoznat, že kvalitou se rovná asi tak českým pohádkám. Co do příběhu je to totální klišé, což se dá očekávat. Hudba od Bowieho je dobrá.(24.1.2006)

Labyrinth možná někomu může připadat jako značně infantilní záležitost pro děti a já jsem tedy opravdu rád, že mezi takové lidi nepatřím. Zvláště v originále je tenhle film jedním slovem kouzelný a osobně jej pak řadím do úzké kategorie pohádek, které čím jsem starší, tím je mám více rád. Určitě nehledat za tímhle filmem nějaké zlomové dílo, je to "jen" pohádka a to zatraceně zábavná a také krásná. 8/10(26.12.2006)

Pohádka, kterou jsem viděl jako malej kluk ve škole v přírodě a dodneška si nemohl vzpomenout, jak se jmenuje. Ale rozhodně na mně zanechala následky, jinak bych si na ní po těch letech nevzpomněl. Když jsem si pouštěl po těch letech ukázky na youtube, už to nebylo ono, ale v dětství to pro mě byla bomba. Skvělá Jennifer Connelly, David Bowie, bludiště, skřeti a hlavně atmosféra.(6.4.2009)

Jako dítě jsem to neviděla, takže při hodnocení netrpím nostalgickým komplexem. Přesto dávám vysoké hodnocení. Tahle pohádka má zkrátka cosi v sobě, takže ani zjevná zastaralost nevadí (zastaralost u žádného filmu podle mně prostě neexistuje). Byť veškerá plyšová zvířátka mi byla protivná, ostatně jako všude, tak o to úchylnější byla jejich kombinace s Bowiem. David Bowie v šílených vlasech křepčící a kopající do chlupatých příšerek...to je jedna z nejbizarnějších věcí, co jsem kdy viděla! Příběh je kombinací několika klasických pohádek, ale jsou v něm hodně silně znát všelijaké symboly, archetypy a ehm....poselství? No, jasně, ta obsahují většinou všechny pohádky, ale tady to bylo zkrátka tak silné...uf, asi jsem ze zbláznila, že tam vidím...všelijaké....ty...no...prostě spíše pro dospělé:) Ale líto mi je, že jsem to neviděla už jako malá.(26.4.2011)

Nedoceněný film, který na svou dobu stál ranec, je to na něm vidět, ale finančně propadl... Škoda. Vizuální orgie v dobách, kdy CGI neexistovalo.(18.3.2018)

Pamatuju se, jako by to bylo dnes, co jsem usedl jednoho dne ráno k televizi a tam začínal Labyrint. Je to už hodně let zpátky, ale tato fantasy pohádka mě uchvátila výbornými maskami a vynikajícím hudebním doprovodem a dnes tomu není jinak. Takže jasných 85%.(13.3.2009)

Tohleto mi nějak uniklo a dnes už z takového příběhu prostě nemůžu mít to, co bych z něj mohla mít jako malé děcko. Jsem zvědavá, co na to budou říkat moje děti, až jim to pustím. Pak možná komentář rozšířím o jejich pohled. Za mě tedy zatím kouzelné figurky skřítků, spousta pěkných nápadů velmi přesvědčivá bažina věčného zápachu.(16.4.2013)

Fantasy mám rád a Labyrint nie je výnimkou, je to vcelku zaujímavé a originálne. Vizuálne veľmi podmanivé. Technické spracovanie je na svoju dobu fajn, teraz môže prijsť niekomu smiešne. Postavy boli skvelé. Jennifer Connelly ešte ako malá je taktiež dobrá. David Bowie ako záporák? No zaujímavé, ale nie príliš originálne. Piesne počas filmu si mohli odpustiť. Český dabing je celkom dobrý. Pre menších divákov je Labyrint ako stvorený. Film má stále aj po rokoch svoje čaro. Chcel som dať 4*, no predsa tie roky už robia svoje. 70%(4.1.2010)

7/10(4.5.2014)

Tento snímek jsem viděl asi po dvaácti letech a byl jsem mile překvapen. Příběh vypráví o dívce, která má nevlastního malého bratříčka a nebaví ji se o něj starat, proto vysloví zaklínadlo, které zavolá krále skřítků a ten si malého Tobyho chce nechat. Dívce Sáře dá 13 hodin na to, aby prošla jeho labyrintem, který skýtá hafo potvůrek, skřítků a komářích víl. Při svém dobrodružství si i mezi těmito potvůrkami Sarah získává přátele, kteří ji dopomohou až k vítězství nad králem skřítků Davidem Bowiem. Tento snímek bych doporučil především odrostlejším dětem, avšak i dospělí a děti si přijdou na své.(24.2.2008)

• Radiq

Takovej šit že má 76% hodnocení? Možná na svou dobu to něco znamenat mohlo, ale teď to znamená kurevsky málo. Nejde jenom o triky a gumovy postavičky, ale i ten příběh a neuvěřitelně stupidní hlavní představitelka, která je buď naivní nebo uječená. Snaží se to hýřit mnoha originálními nápady, ale mě to teda vůbec nebavilo. David Bowie taky není žádná perla. I když jeho hudba se poslouchat dá a je to velká hudební osobnost, tady s tím hárem a v punčocháčích je spíš tak jakoby dětsky zlej, než doopravdy zlej. Takovej zloduch 80. let to je. Ani když tam zpívá, tak se mi to nelíbí, protože ta hudba je prostě moc i na mě. Zpěv, jakožto hlas, to jo, ale jinak nuda největší.(15.1.2010)

Dějově velice primitivní koncept s ale docela pěkným pro nás již oldschoolovým vizuálem. Je to prostě stará škola bez počítačových efektů s dějem o tom jak holka hledá svého bratříčka a musí pro to abysolvovat cestu labyrintem do království skřítků. Nic objevného, pro fanoušky Davida Bowieho potěšující, pro nás ostatní již zastaralé béčkové fantasy o hledání sebe sama a přátelství. 65%(31.10.2018)