Beyond the Gates

Dvaja bratia prichádzajú po pravdepodobnej smrti svojho otca urobiť poriadok do videopožičovne, ktorú vlastnil celý život. Medzi obyčajnými kazetami nájdu i stolovú hru Beyond the Gates, ktorá, ako sa zdá, môže mať spojitosť s otcovým zmiznutím. Bratia hru rozohrajú a vstúpia do sveta zosnulých duší, z ktorého nevedie cesta späť. Je to však posledná možnosť ako zistiť, čo sa otcovi stalo. Hra má však svoje vlastné pravidlá, ktoré si vyžadujú krv ich milovaných osôb. (Marceloo)

JASON_X

Osmdesátky jsou už pár let v kurzu a já doufám, že ještě nějaký ten rok v kurzu zůstanou, protože díky téhle ejtýs módní vlně vznikají takovéhle parádní filmy. Jasně, taky mám rád krváky, ve kterých se to od prvních záběrů barví do červena a chlápci s mačetama nebo motorovkama rubou jednoho týnejdžra za druhým. Ale dokážu si zároveň i vychutnat staromódní "VHSkový" horror s pomalým rozjezdem, klidnou kamerou a neexhibujícími "normálními" postavami. A to je přesně tenhle případ. A k tomu parádní synťáková muzika, mňam. ()

Marceloo

Dvaja bratia prichádzajú po smrti svojho otca urobiť poriadok do jeho milovanej videopožičovne, ktorú vlastnil celý život. Medzi obyčajnými kazetami však nájdu niečo, čo upúta ich pozornosť. Ide o stolovú hru Beyond the Gates, pretože sa zdá, že je to posledná vec, ktorú ich otec pred smrťou videl. Bratia hru rozohrajú a vstúpia do sveta zosnulých duší, z ktorého nevedie žiadna cesta späť. Je to však posledná možnosť zistiť, čo sa stalo ich otcovi. Táto hra má však svoje vlastné pravidlá, ktoré si vyžadujú krv ich milovaných osôb. - Beyond the Gates sa pohyboval na scéne už niekolko mesiacov a prekvapilo ma, ako rýchlo sa toho moje oblúbené štúdio IFC Midnight ujalo. Keďže som to celý tento týždeň nemohol dostať z hlavy a nehorázne som sa na to tešil, som trochu sklamaný, pretože spracovanie je až príliš amatérske. Myšlienka hororu spojeného s VHS páskami nie je velmi opozeraná, aj keď sa občas objaví, ale v spojení s board game sa mi to zdalo ako dosť slušný nápad. Na môj vkus sa tu však s touto látkou pracovalo málo. V prvej polovici sa takmer nič zaujímavé nestalo, aj keď samozrejme pozeranie sa na hororové tváre v podobe neustále stúpajúceho Grahama Skippera, na moju oblúbenú Scream Queen Barbaru Crampton alebo na Breu Grant mi problémy nerobí. Keď sa však na rad konečne dostal poriadny horor, bola to len slabá variácia spojená s duchami a bránou do pekla. Gore bolo väčšinou perfektné, hlavne keď kvôli Grahamovi Skipperovi v tomto roku explodovala už druhá hlava, ale bolo ho nedostatočné množstvo. Za parádne obsadenie a krásny soundtrack dávam priemerné hodnotenie, ale rozhodne som od tohto projektu očakával viac. + Barbara Crampton + Graham Skipper + herečka z Halloween II, Worry Dolls a Smothered + herečka z Pernicious + herec z Don't Do It! + herec z Contracted: Phase II a The Mind's Eye + herec z Halloween II, Final Destination 4, The Crazies a V/H/S: Viral + herec z Helen Keller vs. Nightwolves a Range 15 + herečka z The Black Water Vampire ()

Morholt

První polovina byla k uzoufání nudná. Retro look nepomáhal a nic nebylo platné ani docela sympatické herectvo. Něco dít se začalo až v druhých cca čtyřiceti minutách, ale pořád to nebylo ono. Je tu sice pár scén s lepší atmosférou a solidním gore a Barbara Crampton promlouvající z videokazety baví, ale ta vata mezi tím tu chybí. Navíc jsem tu nějak postrádal tu komedii. Celkově nic moc. 30% ()

*CARNIFEX*

Nepopieram, že ide prevažne v druhej polovici o snaživý návrat k 80-tkam. Soundtrack solídny, jeden, dva nápady dobré, gore taktiež, no že by sa jednalo o nejakú mimoriadnu "Nočnú moru", to teda nemôžem povedať. Najväčším kameňom úrazu je úvodných, žalostne tragických 40 minút. No ako to mám ohodnotiť keď prvá polka stojí doslova za hovno?? - 45% ()

Kudly4

Film se mírně rozeběhne až po 45. minutě, do té doby je to neskutečná nuda. Potěší pěkná retro hudba, pár dobrých Gore scén v závěru a celkově ten nápad s video deskovou hrou, ale jinak je Beyond the Gates strašně nezáživným Hororem. Věřím ale, že své fanoušky si to najde. (119. hodnocení, Full HD) ()

• Tento projekt pôvodne figuroval pod názvom "Beyond the Nightmare." K "Beyond the Gates" sa tvorcovia priklonili vďaka rovnomennej biografii Lucia Fulciho. (beso74)
  • Pravidlá hry sú rovnaké, ako pri hraní Ouiji. (beso74)
  • Režisér Jackson Stewart chcel mať v hlavných úlohách dvoch bratov, ktorí sa kvôli otcovej smrti po dlhej dobe zmieria, pretože mnoho jeho kamarátov sa mu zdôverilo s tým, že ich mrzia zlé vzťahy s dnes už zosnulými rodičmi. (Marceloo)