Epizody(7)

Komik zažije na turné příšernou noc a pak musí s bratrem řešit její následky, které ho můžou připravit o všechno, co vybudoval. Tady půjde o život. (Netflix)

Trailer

Equilita

True Story je zaujímavým prepojením reality a fikcie. Kevina Harta okrem iného poznáme aj ako stand up komika a vďaka tomu sa seriál tak trochu pohráva s mysľou diváka. Technicky tu asi nie je moc čo vytknúť. Skvelá kamera úctihodne sprevádza diváka vyše 4 hodinami príbehu o tom, čoho sú ľudia schopní kvôli úniku pred verejnou potupou a samozrejme kvôli sláve a peniazom. Seriál má komorný nádych, stopáž je tak akurát, dej pre mňa síce predvídateľný, ale aj napriek tomu to bol príjemne strávený čas, pretože Kevin opäť dokázal, že dramatické role mu sedia. Pri písaní tohto komentu ešte stále rozmýšľam nad hodnotením, či si True Story zaslúži silné 3* alebo slabšie 4*, pretože dej síce nebol ničím novým ani  svetoborným, no zasadenie príbehu do sveta celebrity bol vskutku osviežujúci. "When a person's back is against the wall, and they gotta do whatever they can to keep from losing what they got, that's when you get to see who a person is. Or what they're capable of. You know that about someone... Well, then, maybe... Maybe then you can say that you know them. But then again, you know that, maybe you wouldn't want to." ()

ER

Za mně jedno z překvapení  roku. Provázání skutečné postavy Kevina Harta jako stand up komika a herce s fiktivní story, kde jde o život, se povedlo. Gangsterská zápletka komorního charakteru stojící hlavně na postavách dvou bratrů (výborný Wesley Snipes) dodává patřičné drama s finálním překvapením. Ale to hlavní se děje pod povrchem resp. v hlavě Káčka, jelikož to je on, kdo rozjede sérii smrtících událostí jen aby zachránil svou kariéru. ()

zahadum

Pôvodne som chcel písať viacej ale kolega Ulpo  to napísal všetko presne ako by som to napísal ja :) Nečakal som nič a bol som veľmi milo prekvapený. Malo to primerane dlhé / krátke epizódy, nevlieklo sa to a nenašlo sa žiadne hluché miesto. Relatívne to bolo uveriteľné a nemalo to logické výpadky bežné v dnešnej tvorbe. Tiež som mal miestami pocit, že pozerám nejaký dokument o hercovi. Dokonca to miestami pôsobilo ako " natočené podľa skutočnej udalosti ". Som rád, že sa to začalo a ukončilo v siedmych epizódach a nebude to ako " stokrát prevarený čaj " ako sa teraz bežne robí. K dokonalosti tomu nechýbalo veľa a silný nadpriemer a podobne ako kolega Ulpo to u mňa je za skvelých 80 %. ()

tension182

Za mňa tak 85%. Nechcem to prehajpovať, ale keďže som fanúšik Philadelphie Flyers, Wells Fargo by som raz chcel určite navštíviť a teda prostredie Philadelphie som si vychutnal. Ešte viac som si však vychutnal chladnú atmosféru a fantastické herecké výkony Snipesa a Harta. Páčila sa mi aj stopáž jednotlivých častí, žiadne hluché miesta a sprostosti navyše, žiadne nezmyselné dialógy nezmyselných postáv, pri ktorých aj tak len pozeráte do mobilu. Normálne som sklamaný, že som to zhliadol za pol dňa. ()

Doldus

Seriál vytahují z průměru dvě věci. Zaprvé tu máme kvalitní ústřední herecké duo - Wesley Snipes je tu boží a Kevin Hart přinejmenším dobrý. A zadruhé (pro mě nesmírně sympatické) není seriál zbytečně natahovaný výplňkovým obsahem, vše se krásně vešlo do sedmi dílů, a tak lze tento napínavý, leč dějem těžce neoriginalní, seriál s radostí slupnout za dvě odpoledne. A to je na Netflix nebývale osvěžující... ()