Strach v přímém přenosu

Crispian Sallis

Kostýmy:

Kate Rose
  • kajas

"Nejhrůznější film od "Vymítače ďábla" (citace DVD obalu)? Ale jděte. Padesát minut sledujete pět nesympatických tragédů, kteří se baví maximálně o vlastní nadrženosti, zbytek času pak čekáte, kdy a jak se mezi sebou povraždí. Přiznám se ale, že jedna z vražd na mě docela zapůsobila, navíc mě velmi pobavila přítomnost Bradleyho Coopera v tak diletantské blbosti. Doporučit tento snímek ale rozhodně nemohu.(9.10.2018)

• mm13

Opäť raz sa nejaký polotalent pokúsil preraziť pomocou chudáčika hororového žánru. Však hej, možnosť nízkych rozpočtov otvára dvere, relatívne mladé publikum nemá vysoké nároky na dramaturgickú stránku veci, no a šanca zapísať sa do dejín kinematografie ako tvorca kultu je tu kvôli práve vymenovanému veľká. Len škoda tých námetov... Aj Strach v priamom prenose - preboha, keď už vplávam do tématiky reality shows, tak to tam aj trochu rozvírim, neuspokojím sa iba s tým, že akože to celé zaujímavo nasnímam kvázi skrytými kamerami. Namlsám divákov vouyerismus, pekne mu predhadzujem šteklivé obrázky, postupne zahusťujem atmosféru, vyhrocujem konflikty v skratke načrtnutých, typovo výrazných postáv a potom udriem plnou silou poriadnym GORE nárezom aby sme sa všetci uslintanci cítili pri záverečných titulkách ako posledné prašivé hyeny... Ale to by som chcel veľa od niekoho, kto sa uspokojí s polopríbehom plným slepých uličiek, polomotívov polopostáv, to všetko v poloatmosférickom, polocool balení. Asi som príliš náročný, každopádne strácam chuť púšťať sa do ďalších hororových dobrodružstiev. (keby aspoň tie debilné audiokomentáre režisérov na DVD neboli. pri nich s nervami definitívne končím)(25.1.2006)

Velice originálně natočený a zároveň hodně drsný horror. Partička teenegerů zavřena v jednom domě (to samo o sobě moc originální není) -- pokud by nebyli natáčeni na každém kroku, a natáčení nebylo vysíláno online po internetu. Ponorková nemoc, hlad začínají působit .. a navíc nikdo není takový, jak se tváří ...(16.2.2004)

Průměrný film, který prvních 40.minut vypadá jako odvárek Vyvolených, nebo Velkého bratra. Nic zajímavého se tam neděje, jen musíme poslouchat nesmyslné kecy pětice ziskuchtivých dobrovolníků, kteří sice moc inteligence nepobrali, ale za to mají plnou hubu blbostí. Teprve potom se začne atmosféra trošku podobat té hororové a na scénu příjde i slabounká psychojízda. Jenže u mě to moc nezabíralo, protože jsem u toho několikrát málem usnul. Až úplný závěr mi konečně nabídl to, na co jsem celou dobu marně čekal a tím si u mě tenhle kousek vysloužil průměrné hodnocení.(23.1.2011)

• Fox Mulder

Filmaři chtěli natočit děsivý thriller ve stylu reality show, ale kapičku se jim to nepovedlo. Už ty dva slogany („Děsivé. Velmi děsivé“ a „Nejděsivější film od Vymítače ďábla“) na obalu k filmu mě měli varovat. Režisér se snažil lehce vybarvit komorní atmosféru, ale to se mu také nepovedlo. Přišlo mě to celé takové laciné a odfláknuté. Jedinou snad věcí se tento thriller může pyšnit a to nápad s natáčení přes noční vidění. Ale inu už to také nebylo tak originální, protože natáčení přes noční vidění už použil John Mcteirnan ve svém propadáku Rollerball. A pointa?. Je pravda, že asi filmaři hodně sázely na závěrečnou a šokující pointu, ale ta se jim tak moc nepovedla. Tedy aspoň já jsem moc nebyl šokován.(13.9.2006)

• - Film byl málem uveden jen na videu. Po zkušební projekci 4 hodinového materiálu, která nebyla přijata dobře, distributor ztratil zájem. Po sestříhání na polovinu bylo možné film uvést v kinech. (NinadeL)

• - Spoiler: Ve chvíli, kdy Matt (Sean Cw Johnson) zabíje Rexe (Kris Lemche) ranou sekyry do hlavy, měl Rex na Play Stationu rozehranou úvodní sekvenci ze hry "Evil Dead" (hororová hra na bázi stejnojmenného filmu). (bjh)

• - Role Emmy byla původně zamýšlena pro Emily Perkins. (NinadeL)