Strach v přímém přenosu

Crispian Sallis

Kostýmy:

Kate Rose
  • kajas

"Nejhrůznější film od "Vymítače ďábla" (citace DVD obalu)? Ale jděte. Padesát minut sledujete pět nesympatických tragédů, kteří se baví maximálně o vlastní nadrženosti, zbytek času pak čekáte, kdy a jak se mezi sebou povraždí. Přiznám se ale, že jedna z vražd na mě docela zapůsobila, navíc mě velmi pobavila přítomnost Bradleyho Coopera v tak diletantské blbosti. Doporučit tento snímek ale rozhodně nemohu.(9.10.2018)

Mám rád nezávislé nízkorozpočtové horory a to hlavne kvôli netradičnosti, ktorými sú natáčané. I v tomto filme nájdeme pár netradičností hlavne v rôznych kamerových finesách - zašumené statické webcamery s efektným zoomom je vynikajúci a originálny nápad. Tu ale režisérova invencia končí - hlavne prvá polovica príbehu je značne o ničom a strach je tu vytváraný za pomoci ľakačiek (treba ale povedať, že sú to BRUTÁLNE ľakačky, ktoré vás vždy zaručene trhnú hlavne z dôvodu neskutočne nárazovo hlasnej zmäti zvukových efektov). Je to síce dosť lacný spôsob vystrašenia, ale v každom prípade efektný i efektívny. Lepšie, než priemerne, ale hodnotiť bohužial nemôžem...(2.6.2004)

Ne originální, ale ne nezajímavý amatérský pokus, určitě lepší než ze stejného roku pokračování slavného Halloweenu. Atmosféra zajímavá jen to dojíždí na špatné obsazení (teda vyjma tehdy ještě neznámého Bradleyho Coopera, který se tu bohužel objeví asi jen na 10 minut, během kterých ale stihne upoutat pozornost a obtáhnout hlavní hrdinku).(22.8.2014)

• dezert

Docela špatná věc, která nemá napětí, atmosféru, lekačky (teda je jich tam asi 5, ale jsou to lekačky spíš jako "Aah!" než jako "Uaah!"), bez pořádnejch herců, z nichž už si velká část po tomhle filmu ani neškrtla. A nedivím se. Zajímavej nápad, kterej zabíjí scénář, kterej je úplně na nic, včetně pointy. Jediný plus je Kris Lemche v roli Rexe. To byl jedinej zajímavej herec a prvek v celým tomhle jebu.(16.2.2010)

• Anticque

Poté co mi kámoš Kerion pověděl o tomhle snímku, nevěděl jsem co z toho mám vyvodit. Nic jsem o tom nevěděl, tak mi nedalo abych se nepodíval. Už od začátku byl film takový neslaný a nemastný, nic člověka nepřekvapilo, děj byl snadno předvídatelný, prostřihy z kamer, to mi akorát připomnělo Blair Witch. Film je napůl thriller a napůl horor. Atmosféra zde prakticky neexistuje, herci jsou nějaký začátečníci, neboť je to hrůza. Film má hodinu třicet, z toho hodinu deset se zde kromě jednoho nevinného oběšení nic neděje. Je to prostě taková reality show ,,Vyvolení v trochu drsnějším kabátě. Budu se snažit na tenhle snímek celkem s radostí zapomenout. Dávám 35%.(18.7.2006)

• - Film byl málem uveden jen na videu. Po zkušební projekci 4 hodinového materiálu, která nebyla přijata dobře, distributor ztratil zájem. Po sestříhání na polovinu bylo možné film uvést v kinech. (NinadeL)

• - Role Emmy byla původně zamýšlena pro Emily Perkins. (NinadeL)

• - Režisér Marc Evans se obával propadnutí filmu, protože stejně tak dopadly jeho dva předchozí projekty. Znamenalo by to konec jeho režisérské kariéry. Naštěstí pro něj se tak nestalo. Po počátečním chladném přijetí se překvapivě z filmu stal hit. (NinadeL)