Strach v přímém přenosu

Crispian Sallis

Kostýmy:

Kate Rose
  • dezert

Docela špatná věc, která nemá napětí, atmosféru, lekačky (teda je jich tam asi 5, ale jsou to lekačky spíš jako "Aah!" než jako "Uaah!"), bez pořádnejch herců, z nichž už si velká část po tomhle filmu ani neškrtla. A nedivím se. Zajímavej nápad, kterej zabíjí scénář, kterej je úplně na nic, včetně pointy. Jediný plus je Kris Lemche v roli Rexe. To byl jedinej zajímavej herec a prvek v celým tomhle jebu.(16.2.2010)

• mm13

Opäť raz sa nejaký polotalent pokúsil preraziť pomocou chudáčika hororového žánru. Však hej, možnosť nízkych rozpočtov otvára dvere, relatívne mladé publikum nemá vysoké nároky na dramaturgickú stránku veci, no a šanca zapísať sa do dejín kinematografie ako tvorca kultu je tu kvôli práve vymenovanému veľká. Len škoda tých námetov... Aj Strach v priamom prenose - preboha, keď už vplávam do tématiky reality shows, tak to tam aj trochu rozvírim, neuspokojím sa iba s tým, že akože to celé zaujímavo nasnímam kvázi skrytými kamerami. Namlsám divákov vouyerismus, pekne mu predhadzujem šteklivé obrázky, postupne zahusťujem atmosféru, vyhrocujem konflikty v skratke načrtnutých, typovo výrazných postáv a potom udriem plnou silou poriadnym GORE nárezom aby sme sa všetci uslintanci cítili pri záverečných titulkách ako posledné prašivé hyeny... Ale to by som chcel veľa od niekoho, kto sa uspokojí s polopríbehom plným slepých uličiek, polomotívov polopostáv, to všetko v poloatmosférickom, polocool balení. Asi som príliš náročný, každopádne strácam chuť púšťať sa do ďalších hororových dobrodružstiev. (keby aspoň tie debilné audiokomentáre režisérov na DVD neboli. pri nich s nervami definitívne končím)(25.1.2006)

Když já nevím. Námět se mi líbil hodně, proto jsem ten film sháněl všude možně, a když jsem zjistil, že nikde není ke stažení (nechápu proč), tak jsem sháněl DVD. A to jsem sehnal a modlil se ke všem Svatým, aby to za ty prachy stálo. No, těch peněz nelituju, nestala se z toho brutální nuda jako u 9 hráčů se smrtí, ale i tak ten film má chyby. Líbí se mi, že se snaží o atmosféru, snaží se o ni fakt hodně, ale vyjde mu to jen občas, nikoliv po celý film. Podobně je to i s napětím, ačkoli tady toho je víc, protože mě prostě zajímalo, co se tam děje a co z toho vypadne. A ono se to nevyvíjí nejhůř jsou zde nějaké zvláštní náznaky, želbohu to je na konci nedořešené. Ono to finále samo o sobě špatné úplně nebylo, jsem rád, že to neskončilo nějakým duchem, ale i tak. Proč jim třeba v jednom balíčku přišly cihly? No, jdeme dál, pak se ten film snaží o nějakou psychologii, ta je tu ale tak strašně jednoduchá, že nemá šanci nějak přesvědčit. Co mi zde ale sedlo byla kamera. Jednak celkem dobře a hlavně logicky využívá found footage (celý film je natočený z kamer rozmístěných po domě, co hlavní hrdiny sledují) a taky i navazuje pocit realističnosti. Postavy jsou ale nijaké, nic moc o nich nevíme, žádný extra vztah se k nim udělat asi ani nedá, což je další škoda. Celkově ten film není špatný, je tam znát, o co se režisér snažil, ale ještě na tom šlo mnohem líp zamakat, hlavně na charakterech postav. Slabé 3*(27.10.2019)

Horor, jenž je kombinací Záhady Blair Witch a populárního voyaerského real seriálu Big Brother. Pětice mladých má vydržet ve vile půlrok za neustálého dohledu kamer a vyhrají milion dolarů. Brzy se však začnou objevovat různé nesrovnalosti a dojde k prvnímu úmrtí. DVD: Komentář režiséra a producenta, komentář herců (stylem rozhovoru), půlhodinové Making Of (rozhovory s herci a tvůrci), 4 vystřižené scény, erotická scéna ze 4 úhlů kamery (!), kompletní webcastové monology z úvodu filmu – a jen GB titulky.(17.5.2020)

Ne originální, ale ne nezajímavý amatérský pokus, určitě lepší než ze stejného roku pokračování slavného Halloweenu. Atmosféra zajímavá jen to dojíždí na špatné obsazení (teda vyjma tehdy ještě neznámého Bradleyho Coopera, který se tu bohužel objeví asi jen na 10 minut, během kterých ale stihne upoutat pozornost a obtáhnout hlavní hrdinku).(22.8.2014)

• - Role Emmy byla původně zamýšlena pro Emily Perkins. (NinadeL)

• - Režisér Marc Evans se obával propadnutí filmu, protože stejně tak dopadly jeho dva předchozí projekty. Znamenalo by to konec jeho režisérské kariéry. Naštěstí pro něj se tak nestalo. Po počátečním chladném přijetí se překvapivě z filmu stal hit. (NinadeL)

• - Film byl málem uveden jen na videu. Po zkušební projekci 4 hodinového materiálu, která nebyla přijata dobře, distributor ztratil zájem. Po sestříhání na polovinu bylo možné film uvést v kinech. (NinadeL)