Dobře mě poslouchejte, nebudu to víckrát opakovat! Londýn nám posílá další z povedených seriálů. Dodávka má přijít během příštího týdne a Vy se na něj budete dívat. Je to nebezpěčně vtipné, ale musíte se obětovat za Francii a za De Gaula (toho s velkým frňákem). Spěchám do kadeřnictví, další instrukce Vám předá četník Crabtree... Bodré podoledne hřeji, nesu Vám vilnou krávu. Hola, hola není silice nejpovolenější výtvar, ale když mlíte choutě na něco líce vtípeného, neintelaktózního a podkovového, je to přísně to prvé. Poroto se poserděte a koupejte se na to. Stájí to zlato. Odkáží Vám to komorník Roný, nečistí dojníci, jako plonkovník von Struhm, kokpitán Honz Gíring nebo poručník Gruper, Herr Flink z gestupída, odvážený italiánský kokpitán Prtorelli, mustr převlíkáren Le Krok, dvě krůsné servítky a bolší. A coť na to madům Ediť a Roný... René, co děláš v náručí téhle servírky? - Ty ženská jedna pitomá... Nyní mi odmluvte, muslím se pozvracet do práce. Život polucisty není žádné prsíčko. Jiště ale něco chce říhnout porostlý venkovan... Přesně tohle k námětu seriálu sedí. Nádherně dvojsmyslné fórky, výborné bojácné postavy, pohodová atmosféra francouzského venkova, který si rozhodně moc nedělá z právě probíhající války. Ale bohužel není tomu tak vždy. Některé díly se příliš nepovedly... především ty pozdější (od 7. série, která už není vůbec vtipná). První série ale nemají chybu.(19.2.2011)

Velkou část chodu seriálu to vypadalo na 5*. Nicméně, poslední díly už byly trošku nudnější, některé opravdu nudné a hlavně se už scénky a vtipy dost opakovali a tak to ani jinak vypadat nemohlo. Každopádne 3/4 dílů je to vynikající. Spousta skvělých scének, hlášek, nápadů, situací a postaviček. Bohužel, ke konci se to opakovalo už moc a proto není hodnocení 100%. Howgh!(20.12.2006)

Tak tento seriál ze všech množství seriálů, které jsem hodnotil si asi nejvíc zaslouží 5 hvězdiček. Hlavní myšlenkou je, jak divákovi 80 krát vmést do tváře stejný vtip takovým způsobem, aby se tomu vždy zasmál. Diváka drží u televize i to, že některé postavy mají mnohdy stále stejný názor. Sám si vzpomínam, když "Mišel od partizánů" v dvacátém díle, již snad po sté řekla větu: "Tiše, nebudu to víckrát opakovat!," tak jsem si říkal: Už je s tím trapná. A co se nestalo René jí řekl něco na stejný způsob... Halo, Halo je důkazem toho, že dobře přednesený vtip se můžete mlet pořád do kola a přesto je pořád vtipný... (V tomto serialu je tak 10 možná dvacet vtipných věcí na desítky, možna stovky různých způsobů)(29.9.2005)

Pekelně humorný sitcom s pomilováníhodnými postavami a kolísavou mírou oplzlosti. Když přijmete Renného, ženskou bláznivou, partyzánky, parašutisty ve skříni a gestapáka Flicka za své, je většina epizod tak zábavná, že třeba já u nich kvůli riziku udušení nikdy nepiji. A převod do češtiny je ženyální! (woodyho komentář jen potvrzuje). Co dodat? „Ano, jsem opravdu odvážně šílený. Takhle už to u nás na gestapu chodí… Na každý problém dokážu najít speciální gestapácké řešení.“(29.8.2011)

Nemůžu jinak než *****, i když v hlubších dílech /až někde kolem 6 série/ seriál maličko upadá, tak je prostě nezapomentulný. Neustále mám v hlavě živou vzpomínku na první série, když jsem měl poprvé čest s Reném, poručíkem Gruberem /který mimochodem patří k nim :)))/, plukovníkem Strohmem a Hansem. Nehledě na to, že se skvěle bavím při skrytých narážkách na angličany od francouzů. No a vůbec, co postava, to perla :))).(30.11.2006)

• - Seriál se odehrává v Německem okupované Francii v městečku Nouvion, které se nachází v severní části Francie. Natáčení seriálu nicméně v tomto místě nikdy neproběhlo. Ve skutečnosti se celý seriál natáčel v Anglii. Exteriéry Reného kavárny se natáčely v hrabství Norfolk, konkrétně v areálu budovy Lynford Hall, která se nachází nedaleko vesnice Munsford. V současné době budova slouží jako hotel. (Posheidon)

• - Postavu padělatele a klavíristy Leclerca v seriálu hrají celkem 3 herci - po zesnulém Jacku Haigovi (hrál Rogera Leclerca) vymysleli tvůrci jeho bratra Ernesta. Jeho představitel Derek Royle však také zemřel a roli dohrál Robin Parkinson. (DžejPý)

• - Edith (Carmen Silvera) říká své matce Fanny (Rose Hill): „Ale mamá, já myslela, že volíš konzervativce!“ Děj se ale odehrává v letech 1941-1943, a ženám bylo ve Francii dovoleno volit až v roce 1944. (DareDeer)