Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

V zapadlém městečku Nejdek žije své rutinní životy skupinka svérázných přátel, kteří pomalu začínají přicházet o své ambice, mladickou energii i zdraví. Při vzájemných setkáních se Horst, Fery, Hugo, Pučma a Vladěna pravidelně nostalgicky vracejí do zlatých časů devadesátých let, kdy jejich tým získal mistrovský titul v národní házené. Ve sportovní disciplíně, která je tak trochu pozapomenutou sestřenicí mezinárodní házené. Z šedi všedních dní vytrhne zlenivělé sportovce pozvánka na první klubové mistrovství veteránů v národní házené na Slovensku. Není čas ztrácet čas, usedlost a pohodlí musí jít stranou. Teď je potřeba dát starou partu dohromady a za bojového pokřiku „Míč v ruce, národka v srdci“ začít společně trénovat na nadcházející veteránské klubové mistrovství. Nikdy totiž není pozdě. Dokud není pozdě (Voyo)

(více)

Videa (3)

TV spot 1

Recenze (52)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Peníze se neválej na zemi. Na rozdíl od vás." Národní házená je dostatečně debilní sport, takže v souběhu s nachmelenejma veteránama bylo zaděláno na slušnou zábavu. Jenže úvod byl slabej. Fórů sice bylo dost, ale většinou nevybroušenejch, takže často padaly pod stůl a mě se pro ně nechtělo ohýbat. Jakmile však na konci třetího dílu sejmul Huga semafor, tak už se to svižně rozjelo do Seredě. Každá návštěva hřiště byla skvělá. Bavil mě konkurz na gólmana, dvojka mlha s převozníkem, strečink plic i Vejprtín Predators. Jen to doporučuju pro větší zábavu sledovat v menším kolektivu s rychlou obsluhou výčepu. A kdyby mi někdo nabídnul podepsanej dres Rudy Weissmann - Sieberta ze Schwechatu, tak si za odměnu může hodit na slepýho Šebestu nebo toho hyperaktivního gólmana z Kolína. Ten mě fakt dostal. ()

VenDulin85 

všechny recenze uživatele

Proč si to děláš, máš tohle zapotřebí?? Mumlám si a snažím se přepnout vnitřní jukebox na proboha jakoukoli jinou píseň než “Sny o tygří lady”, což se naštěstí vzápětí podaří a ke ztrátám na životě tedy nedojde. Malé městečko, obyčejní lidé, kteří v devadesátkách zažili svou chvilku slávy v pochybném (sorry) sportu. Stárnou. S počtem ztracených iluzí se šourají životem stále pomaleji, až jednou mají šanci vrátit se na výsluní. Každý za tím vidí jinou příležitost, což je fajn a odráží to, že štěstí někdy leží v úplně obyčejné věci (jako je rychlovarná konvice zum Beispiel :).  Asi nejpřirozenější je role tělocvikáře, postracha všech počítačů (byť zrovna tohle je hodně karikatura), kterého s přehledem ztvárnil Martin Pechlát. Všichni psali, že po třetím díle se to rozjede. Kecali, ale možná jsem měla jen opožděné botanické hodiny, to se může stát. Zkrátka ve finále to bylo z nuly na sto a já tu asi pravidelně budu přehazovat hodnocení mezi 3* na 4*, protože mi tu chybí detailnější možnosti hodnocení. Co mě potěšilo, byly drobnější herecké příležitosti pro ostravskou KSA, Vladislav Georgiev coby adept na gólmana a Josef Kaluža jako Herr Baďura z kraje, vielen Dank! ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Michal Suchánek, scénárista. Na to, že by mohla tato tři slova ve volném překladu znamenat uspěšný komediální seriál bych si ještě včera nevsadil ani čerstvě vyraženou šestikorunu natož bitcoin. A proto nechodím na ruletu- zase bych to projel. Scénář se totiž s každou další epizodou zvedal z pomyslného dna, aby mi opakovaně způsoboval dobrou náladu, která se mimo jiné projevovala tím, že mě bavili i herci, na něž jsem se původně příliš netěšil. S Jiřím Langmajerem se totiž setkávám tak často, že by se v budoucnu mohlo celé jedno období věnované dějinám českého filmu nazývat obdobím langmajerovským; tady mi ale do role Síry seděl, nestrhával na sebe veškerou pozornost a určitě byl přínosem. Veronika Žilková je taky pořád někde, i když u ní je to hlavně o debilním bulváru, kterému se jeden tak úplně nevyhne, i když se velmi snaží. Ale stejně jako tomu bylo v případě Jiřího Langmajera, byla pro mě překvapivě v pohodě, její postava byla sympatická, podala ji civilně a bez afektu a bavila mě. Takže ve výsledku jsem prostě moc rád, že se podařil český komediální seriál, k němuž se rád vrátím, jsem rád, že se to povedlo Michalu Suchánkovi, kterého jsem hrubě podcenil a hlavně jsem rád, že duo Pechlát/ Neužil nevlezlo do nějaké kraviny. P.S. A ten soundtrack... Věřil jsem, že Arnošta Pátka už nikdy neuslyším, ale musím uznat, že sem jeho songy sedly jako gluteus maximus na hrnec. / Poučení: I když se u něčeho zpočátku nebavíš, zkus vydržet a možná se dočkáš odměny. ()

kajas 

všechny recenze uživatele

Suchánkův scénář nabízí několik vtipných momentů a pár hlášek, které mají šanci takříkajíc zlidovět ("Halbich, když tě vidím, s*al bych"), jinak se ale opírá o hodně jednoduchý humor a zápletku, která na 8 epizod úplně nestačí. Seriál nemá ani tak silnou podporu v hercích, Pechlát a Neužil jsou fajn, ale chybí tahoun typu Vetchý nebo Novotný v Okresním přeboru. Na jedno podívání to ale špatné nebylo. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak jsem to dokoukal a ač nemám rád M. Suchánka, tady férově musím uznat, že se mu scénář povedl. Herci si evidentně také sedli a po prvním dílu, kdy jsem si nebyl jist zda tenhle seroš byla správná volba se to solidně rozjelo. Současné hodnocení jednotlivých dílů v podstatě odpovídá tomu mému. První tři díly pomalejší rozjezd, ale pak to nabere solidní rychlost a nakonci vám bude líto, že je konec. Podtrženo sečteno, dávám na triko za 4 nášivky Sokola Nejdek! * * * * ()

Galerie (31)

Zajímavosti (15)

Související novinky

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

Na Voyo míří tým opotřebovaných házenkářů

25.03.2022

Voyo svým předplatitelům od 25.3.2022 nabídne každý pátek dvě epizody nového komediálního seriálu ze sportovního prostředí, Národní házená. Děj osmidílného seriálu se točí kolem partičky značně… (více)

Reklama

Reklama