Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jednou budu zpívat s Karlem Gottem! Iveta je dívka z Frenštátu pod Radhoštěm, která chce být slavná. Nejdřív ale musí přesvědčit vlastní rodiče, aby jí vůbec umožnili zpívat. A to ještě nevědí, že jí brzy vstoupí do života láska… (Voyo)

Recenze (37)

milwaukee 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hlavní hrdinka je dobrá, ale Iveta byla jenom jedna, tu nikdo napodobit nedokáže. Křenková, jako že ji normálně nemusím, tak tady aspoň trochu bodovala. Přece jenom nějaké mimické svaly má (asi dva) ;-). No a Mikluš, to je šílenej pedofil. Chmela a jeho účes, u toho jsem téměř uchcával. Komunistickej manager jak vyšitej. Akorát si nějak nedokážu zpětně vybavit, jestli Habera za mlada nosil kníra. Spíš si ho pamatuju v kraťasech, ze kterých mu téměř lezly vejce. Dávám čtyři hvězdy a myslím, že je prostor i na pět. ()

oldy 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Docela dobrý začatek miniserie o Ivetě. Škoda jen,že neukažou vic z Frenštatu. Město ukažou jen mlhavě. Jde vidět,že to tam netočili,škoda. Místni by to potěšilo. Jinak je to povinost pro fanoušky Ivety. Jen nechapu jak tomu někdo da hned odpad! ještě před tím než to vyjde. Asi je to baví a není to první připad.... ()

Reklama

Fifer 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Myslím, že je to důstojně natočený první díl. Kritikové zmínili, že chybí reflexe komunistického režimu. Pravda, ta tady opravdu není. Ale je to komerční projekt, kde se lidé dojmou nad mladým Sepešim, Haberou, Bartošovou a řízkama v kulturáku roku 1983. Takže celkem chápu, proč to tam tvůrci nedali. ()

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bartošová Rhapsody – aneb kdo by to byl kdy řekl, že mě někdy bude bavit televizní biografie o Ivetě Bartošový od komerčního škváru TV Hovna a platformy Yolo. Boomeři a husákovy děti budou mít na krajíčku a zamáčknou nostalgickou slzu nad řízkama v chlebu, trvalou Anny Fialový a normalizační atmoškou, ale přesto bych si troufal tvrdit, že tahle minisérie svým poutavým formálním zpracováním a relativně autentickou retro stylizací (byť pochopitelně kýčovitou a patetickou) dokáže zaujmout i mladší generace diváků, poněvadž první epizoda je na poměry Novy povedenou expozicí. Jen je škoda, že Eliška Křenková tentokrát moc herecky neexceluje. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Hladce na vrchol – spíš tak by se měl první díl jmenovat. Na zkouškách takhle nikdy nezazpívala, udiveně reaguje (mimochodem skvělá) sbormistryně Jana Boušková. Jihlava má být katapultem pro chlapce a děvčata od Aše až po Košice. Skončila vysoko, ale na nepostupovém místě, přesto za ni domů do Beskyd přijíždí (mimochodem skvělý) producent Igor Chmela s dalším účastníkem talentované soutěže Petrem Sepešim, kteří jí mají pomoct (a hlavně sobě) do vyšších pater československé pop music. A pohádka může pokračovat, zatímco pasivní Iveta se ani nemusí moc snažit či někomu vzdorovat. Snad ten její vyplašený kukuč dám i příště. Každopádně fajn vtahující úvodní epizoda. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (3)

  • Slavnost, která probíhá na začátku, se natáčela v hostinci v obci Domousnice nedaleko Mladé Boleslavi. (HanzoBureshi)
  • Iveta (Anna Fialová) jede s rodiči v novém autě z domova do Jihlavy na soutěž „Mladá píseň Jihlava“. Auto má SPZ: ZRA-28-60. Taková značka příslušela okresu Žďár nad Sázavou. V té době muselo být každé auto majitelem registrováno v okrese trvalého bydliště, což u Bartošů byl okres Frýdek-Místek. Dále je sporné, jestli v roce 1983 měl Žďár nad Sázavou za označením ZR už i písmeno A. (bearmeedek)
  • Iveta ve filmu na Mladé písni Jihlava dostává cenu útěchy, ve skutečnosti ale dostala cenu poroty za interpretační výkon. (jujec)

Reklama

Reklama