Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Jednou budu zpívat s Karlem Gottem! Iveta je dívka z Frenštátu pod Radhoštěm, která chce být slavná. Nejdřív ale musí přesvědčit vlastní rodiče, aby jí vůbec umožnili zpívat. A to ještě nevědí, že jí brzy vstoupí do života láska… (Voyo)

Recenze (30)

bart_ 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bartošová Rhapsody – aneb kdo by to byl kdy řekl, že mě někdy bude bavit televizní biografie o Ivetě Bartošový od komerčního škváru TV Hovna a platformy Yolo. Boomeři a husákovy děti budou mít na krajíčku a zamáčknou nostalgickou slzu nad řízkama v chlebu, trvalou Anny Fialový a normalizační atmoškou, ale přesto bych si troufal tvrdit, že tahle minisérie svým poutavým formálním zpracováním a relativně autentickou retro stylizací (byť pochopitelně kýčovitou a patetickou) dokáže zaujmout i mladší generace diváků, poněvadž první epizoda je na poměry Novy povedenou expozicí. Jen je škoda, že Eliška Křenková tentokrát moc herecky neexceluje. ()

Fifer 

všechny recenze uživatele

Myslím, že je to důstojně natočený první díl. Kritikové zmínili, že chybí reflexe komunistického režimu. Pravda, ta tady opravdu není. Ale je to komerční projekt, kde se lidé dojmou nad mladým Sepešim, Haberou, Bartošovou a řízkama v kulturáku roku 1983. Takže celkem chápu, proč to tam tvůrci nedali. ()

Reklama

marhoul 

všechny recenze uživatele

Milé překvapení. Anna Fialová je v současnosti, z mladých aktérek, jedna z nejlepších, logicky mě nalákala na Ivetu, která mě nezajímala naopak nikdy, ale vyhnout se jí úplně nedalo, čili ji člověk znát musel už od přiblblých Knoflíků lásky. Nemám srdce trefovat se do ženy, která měla mnoho osobních potíží, navíc její syn si musel vytrpět svoje, bulvár jim naložil, takže se omezím pouze na výkon Aničky, která nám představuje sice přísně vedenou, poslušnou, ale ambiciózní, zároveň unylou, ale přitom vzteklou dívenku, která zpívá mimo můj toleranční okruh, strašně chce do Prahy a do Lucerny a do televize. Vystřihla ji fantasticky. Osobně jsem nikdy oblibu Ivetky u veřejnosti nepochopila, když si Knoflíky lásky pustíte dneska, bude vás mrazit v zátylku, člověk má chuť vypíchnout si oči i uši, osmdesátková tvorba byla v drtivé většině absolutní peklo, přesto jsem zvědavá na pokračování. Alena Mihulová s Miroslavem Hanušem excelentní! Mikluš a jeho role socialistických šulinů, je vždy trefou do černého, představitel Sepéšiho mě taky zaujal, Habera letmo pobavil, Křenková je pro změnu peklo doby dnešní a ne, ani tady se proměna z mrkací panny na cokoli jiného neudála, výborné retro, krásná kamera, první díl chválím. A pozdravuji z vod JP Harvey, Faith No More, Nirvany, R.E.M, Lindy Perry nebo třeba RHCHP. ()

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jméno Ivety Bartošové beru jen jako marketingový tahák a její smutný život mne nějak nezajímá ( chudák holka ), takže nebaštím myšlenku jak to bylo doopravdy, ale na druhou stranu mne zajímal další ambiciózní projekt Tv Nova s dobovou výpravou, kde jsem se těšil na atmosféru doby a tak nějak nástin, jak se dělala za socíku kariéra v showbyznysu, jenže první díl je pro mne zklamáním - krom hadrů a dvou aut tady není z té doby vůbec nic natož socialistická atmosféra ( soudružko tady zazní jen jednou,) těžko jinak poznat v jaké době se to odehrává. Díky minimu exteriérů to působí i dost lacině a story o zpěvačce, která chtěla být slavnou zpěvačkou je zatím hodně slabá a působí víc jako povrchní papundeklová záležitost, občas i hloupá, ale pár věcí to mělo kvalitních. První díl bída, zatím nejslabší ze všech Voyo projektů, ale třeba se to rozjede. Potenciál to má. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Při sledování tohoto prvního dílu jsem si říkal - proč? Proč tohle někdo natočil? Bartošová byla pravda hvězdičkou na socialistickém pop nebi, ale to bylo dáno tím, že to nebe nebylo nekonečné jako na západě a nebyla tu konkurence. Jistě, zpívat uměla o tom asi žádná. Ale takových bylo... To teď tedy budou seriály o Arnoštu Pátkovi, Schelingerovi atd... ? Jménech nad nimiž se již zavřely vody času a jejichž životy řekněme neskočily tak naplněny na rozdíl třeba od Karla Gotta? ? Koho to zajímá? Jistě, teď si řeknete - tak proč jsi na to teda koukal? Odpovím hned - koukal jsem na to proto abych se podíval jak moc se podařila ta retro atmoška. Osmdesátky s céčky, Sandokanem a Knoflíky lásky já zažil a tak mne vždy zajímá jak kdo dokáže ten čas filmovým kouzlem vrátit.  A zejména mne to zajímá u rejži, kterej ten čas díky svému datu narození vůbec nezažil. Hádám že je rozdíl točit něco z časů, které pamatuji a něco z dob, kdy jsem maximálně jezdil v kočárku a myslel jen na mámino prso. Můj verdikt zní takto. Snažili se. Ale, že bych z toho měl nějaké deja vu   jako třeba v seriálu Svět pod hlavou, to teda ne. Musím ale ocenit výkon Anny Fialové. Podobou to s Bartošovou nemá společného zhola nic (až na ten účes), ale chvilkami jsem měl dojem, že se jí hlasově snažila napodobovat, že v tom byl fakt záměr a místy ten tón hlasu i dávala. Zdá se, že průprava z Tvoje tvář má známý hlas jí tady mohla docela pomoci. Jinak jsem otrávený z Hanuše a Mikluše. Oba jsou fajn, ale díky svým komunistickým vyzážím vhodným ku ztvárnění soudruhů, aprátčíků, vedoucích různých socialistických soutěží atd... jsou zkrátka tito nebožáci dnes nasazovaní velmi často právě v takových retro věcech a diváka to nudí.  My tohle neumíme. Potřebujeme seladona ve střením věku? Jasně dáme tam Langoše. A třeba ve dvaceti filmech stejně pokud tam má být seladon ve středním věku. Potřebujeme konferenciéra festivalu politické písně? Mikluš! Jasnej gesicht! Proč se jen trochu více s herci neexperimentuje... Třeba i s méně známými...?  Ze zvědavosti zkusím i dvojku, ale nevím... Zatím z toho nějaké záchvaty nadšení nebo vzpomínek  fakt nemám. * * ()

Zajímavosti (1)

  • Slavnost, která probíhá na začátku, se natáčela v hostinci v obci Domousnice nedaleko Mladé Boleslavi. (Buriking)

Reklama

Reklama