Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Iveta s Petrem si kupují auto a Petr se jede představit jejím rodičům. Iveta je konečně slavná a šťastná. Co když ale není jedinou ženou v Petrově životě? Co když je vztah, kterému tolik obětovala, pouhou iluzí? (Voyo)

Recenze (12)

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pásmo scén odehrávajících se u stolů - stůl u Sepéšiho, stůl u Bartošových, stůl v obýváku Vondráčka, stůl na discotéce atd.... poslední díl podtrhl celou sériii aneb jak natočit něco levnýho i v podmínkách Voyo. A to nemluvím o tom, že poslední díl byl utahaný, nudný a úplně mimo realitu. Štaidl nevolal Bartošové jako uplakané holce, která na roky zalezla k rodičům, ale začal s ní spolupracovat až jako se zlatou slavicí. Tak asi tak je třeba brát seriál dle skutečnosti... hlavně ty od Novy. ()

Anet21 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

⚪Táto epizóda sa mala skôr volať ,,Ohrdnutý Sepéši," keďže nič iné sa vlastne celý čas nedialo - Sepéši vidí, že nemá tak veľký talent, ako si myslel -> Sepéšimu niekto dokáže, že nemá taký talent, ako si myslel -> Sepéšimu Iveta povie, že ona bez neho dokáže fungovať, no on bez nej nie. A takto až do záveru.⚪To, že sa v celej sérii z Ivety robí obeť je na polemiku, keďže nie je úplne jasné, či je to ku prospechu veci alebo nie. Rovnako nekonzistentne potom pôsobia ,,bonusy" k sérii, v ktorých napr. Michal David popisuje ich vzťah (I.-P.) ako ozajstný, plný lásky, pričom seriál hovorí niečo diametrálne odlišné a pasuje sa do pozície ,,držiteľa pravdy."⚪Pateticky pôsobí aj scenáristická snaha o akési Sepéšiho vykúpenie v závere, kedy u očividného blbca prichádza k veľkému charakterovému zvratu, čo zase pôsobí ako nepríjemné citové vydieranie diváka. Záver chvályhodný len pekným motívom, že ,,mužom jej života bol hlavne otec."⚪ ()

Reklama

Honza__St. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tady už se na realitu rezignovalo úplně. Tvůrci už z kariéry Petra a Ivety míchali páté přes deváté (Červenám až v roce 85?!), z jejich vztahu už definitivně udělali Ordinaci, z Petra samotného dělají kolikrát vyloženého zmetka, a dokonce i z Ivety dělají běhnu (opět inspirováno bulvární historkou, která ale nebyla nikdy potvrzená, navíc k tomu mělo dojít až PO Petrově smrti). A ten duel se Štaidlem je nápad jak vystřižený z Hollywoodských slaďáků (už jsem čekal, kdy si vjedou do vlasů, nebo si rovnou vezmou pistole či světelné meče :D). Podaný je to nádherně, trumfne to snad jen Láska z pasáže (a opravdový příběh Petra a Ivety - což vlastně byla taková reálná Láska z pasáže, akorát bez detektivní zápletky :D). Jen kdyby to byla pravda. Asi nejlíp podaná je ona tragická nehoda (až na ty závory - podle pamětníků to byly typický závory té doby - jen ve správném směru, a hlavně na Ivetu - ta v té době netrsala na dýze, ale byla doma, údajně po návratu z Festivalu mládeže v Moskvě). To vše samo o sobě není o nic horší, než v předchozím díle, ale ten závěr to zabil. Tvůrci buď dál o Ivetě nevěděli skoro nic, nebo se rozhodli skutečnost totálně ignorovat. Jak jinak vysvětlit to, že podle nich byla Iveta doma až do roku 88, kdy si na ni vzpomněl Láďa Štaidl???!!! A co Hej pane diskžokej s Baletem, Léto (snad její největší hit) a duety s Michalem Davidem, její první Zlatý slavík, a první rok spolupráce se Štaidlovým orchestrem (během nějž vznikla právě ta písnička Málo mě zná, která tam na konci zní)???!!! Ten nesmysl se měl radši vystřihnout. ()

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Od třetího dílu se očekávalo nejvíce, ale spíše dochází ke zklamání. Petr Sepeši stále jen sígr vidící úspěch kariéry jen u sebe, kvůli čemuž Ivetu spíše zneužívá a ona, jakoby to vytušila, se snaží prosazovat sama za sebe. Moralizační, byť jemná, facka Petrovi od Ladislava Štaidla jakoby byla prostě nutná. Na konci scény sice Iveta Ladislavovi řekne že to přehnal, ale celou dobu jakoby si myslela, že to Petrovi patří. Největší zklamání přináší samotný závěr, tedy dějství o skonu Petra. Po emoční stránce sice paráda, přičemž se určitě někomu z diváků podaří i ukápnout slzu, ale po informační stránce událostí před Petrovou tragickou smrtí to prostě vyznívá divně. Petr byl na Ivetu jako pes kvůli dokonalosti všeho, sám kazil co se dalo, Iveta si na vystoupení dovolila zazpívat písničku sólo, aniž by o tom Petr předem věděl, načež ve vzteku jede v prudkém dešti vstříc své smrti a Ivetu jeho smrt tak zasáhne, že se stáhne do ústraní? Ne, tohle prostě věrohodné není. Měly být použity alespoň události kolem těžké Ivetiny angíny během připravovaného turné v Sovětském svazu, kdy Petr odmítl vystupovat bez ní, aby se mohl o ní postarat. To už by na věrohodnosti hodně přidalo. Jenomže ono se to nehodí, když je tady za sígra. Škoda. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak už je patrné, že vsuvkám s mladými vojáky, kteří sní nad Ivetinou fotkou, chybí pointa. Jinak je ale třetí díl zřejmě nejpovedenější. Ivetu známe díky pár chytlavým songům, které ale přebilo umělé udržování v povědomí veřejnosti bulvárem. Zasněná a neustále vyplašená Iveta i napotřetí působí prázdně, snažíc se vyhovět (asi) každému. Scénář dělá vše za ni, ona prostě jen ve vhodný okamžik potká třeba Ladislava Štaidla, který se v Semaforu (dvacet let zpět) osudově seznámil s Karlem Gottem. Právě konfrontace Štaidla se Sepéšim (kterého série stále vykresluje jako arogantního sólo hráče) ve studiu patří k vrcholům dílu, stejně jako úvodní večerní návštěva rodičů na Moravě, které zase vévodí Miroslav Hanuš. Jinak směrem k Ivetě a rodině znovu značná taktnost, což ovšem vede k beztvarosti a nejednoznačnosti. I když to vlastně dokresluje, jak to měla celý život: vždy někdo druhý rozhodnul, co bude dál. ()

Galerie (5)

Zajímavosti (4)

  • Nádraží, ze kterého Iveta (Anna Fialová) odjíždí do Prahy a pak se na něj vrací, je v Lužné u Rakovníka, nikoliv ve Frenštátu pod Radhoštěm, jak by se dalo čekat. Nehledě na to, že proti předpisům vystupuje z vlaku na druhou stranu, než je staniční budova. (jujec)
  • Když hlavní hrdinka zpívá „novinku, kterou ještě nikdo neslyšel“ – píseň „Snad jednou najdu průvodce“, tak si s ní publikum prozpěvuje text, který ale znát nemůže, protože je to první veřejná produkce písně (cca čas 46:40). (jujec)
  • Při natáčení písně „Snad jednou najdu průvodce“ byl hned začátek písně (cca čas 45:23) nazpíván špatně – správně má být text: „Málem připadám si ztracená,“ kdežto Anna Fialová (Iveta) si zřejmě popletla začátek druhé a první sloky a nazpívala: „Kolem připadám si ztracená“ (druhá sloka začíná: „Kolem projel pestrý autokar“). Následnou absenci celé sloky za refrénem lze pak pochopit, aby píseň nebyla dlouhá a hlavně aby děj spěl rychleji k textu, o kterém daná pasáž filmu je. (jujec)

Reklama

Reklama