Gong fu xiao zi

He Has Nothing But Kung Fu

Gangbusters Kung-Fu

Akční

Hong Kong, 1977, 91 min

Původně jsem si tento film pustil jenom kvůli tomu, že v něm hraje Gordon Liu, ani jsem si o něm nezjišťoval žádné informace (což je asi nejlepší). Film se mi docela líbil, soubojů bylo celkem dost, občas jsem se dokonce i zasmál. Gordon zde hraje Shang Kai-Yuana, syna admirála Shang Yuan-Hunga (Wong San), kterého jednou i s jeho sluhou přepadnou a Gordon během souboje spadne z vysoké výšky a ztratí paměť. Poté potká zlodějíčka a podvodníka jménem Hsiao Shana (Yue Wong), když Hsiao zjistí, že jeho nový přítel je výborný bojovník kung fu, rozhodne se toho využít ve svůj prospěch. Kromě již zmíněných herců si ve filmu zahráli ze známějších jmen také Lau Kar-Wing (který zároveň film i režíroval), Lam Ching-Ying a menší roličku muže zákona zde má i Karl Maka, který byl ve filmu se svým dlouhým hárem téměř k nepoznání :-). Šel bych s hodnocením asi i výš, ale viděl jsem pouze 80 minutovou verzi v originálním znění s anglickými titulky , které byly natvrdo vypálené do obrazu a ten střih je na filmu znát. Existuje ještě verze s anglickým dabingem a ta by měla být delší cca o 11 minut.(26.5.2017)