Hong Xi Guan

Executioners of Death

Akční / Drama

Hong Kong, 1977, 98 min

• PetrPan

Hm, tak od Tarantinova inspiračního zdroje jsem opravdu čekal poněkud víc a ne až natolik nudnou hongkongskou taneční hodinu jen s několika povedenými party. Bělovlasý, bělovousý a zřejmě i bělochlupý Pai Mei má jisté kouzlo, ale vyvolává jej spíš vzpomínka na Kill Billa než cokoliv jiného, jeho bojové kreace nepostrádají originalitu, nicméně o nějakém paf se rozhodně nedá mluvit a vzhledem k tomu, že celý film je de facto postaven na jeho čtyřech vystoupeních, převažuje notné zklamání. K tomu si připočtěte necharismatického hlavního i vedlejšího hrdinu, o ostatních postavách raději ani nemluvě, typicky pitomoučký děj a dávku čínského hihi humoru. Co Vám pak může vyjít?(13.1.2015)

Executioners jsou vpravdě epický příběh, což se u Lau Kar Leunga často nestává. Jeho spolupráce s Chen Kuan Taiem byla výborná a slavný, charismatický herec tu zahrál perfektně. je lagrační vidět mladičkého Wanga Yu, potěšil mě hlavně soubojem s Bílým obočím, podlým šéfem sekty Bílého lotosu v podání Lo Lieha. Kdo viděl Clan of the White Lotus, tuší, že oba filmy jsou si hodně podobné a protože choreografii dělal Lau kar Leung, oba jsou výtečné.(20.8.2008)

Anglicky nazov: Executioners From Shaolin. Dej prakticky identicky ako v o 3 roky mladsom filme Clan of the White Lotus. Po kazdej stranke je ale Executioners From Shaolin lepsi. Choreografia je ovela dynamickejsia a realistickejsia. Pribeh je vaznejsi a funguje ovela lepsie po dramatickej stranke. Executioners From Shaolin vyzera ako velky epicky pribeh, zatial co Clan of the White Lotus ide az prilis priamociaro po tradicnej linke: zabili ste mi majstra-vycvik-pomsta.(7.1.2009)

Kněz Pai Mei (Lo Lieh) dostává příkaz od mandžuského dvora, aby podnikl nájezd na Klášter Šaolin, protože se zde v utajení ukrývají revolucionáři, kteří se zde učí bojová umění. Klášter je obklíčen a zapálen a Pai Mei zabije v souboji opata Chi Sana (Lee Hoi-Sang), který se snaží chránit své studenty. Přeživší se musejí dostat z obklíčení a zraněný Tong Qianjin (Gordon Liu Chia-Hui) obětuje svůj život jako hrdina, aby to Hung Sze Kwan (Chen Kuan-Tai) a ostatní dokázali. Z Hunga a zbylých rebelů se stávají operní umělci, kteří putují od města k městu v červených lodích. Při jednom z vystoupení se Hung seznámí s Fang Yung Chun (Lily Li Li-Li), která ovládá styl jeřába a zanedlouho se stane jeho ženou a budou mít syna Hung Wen Tinga (Wong Yu). Hung poslechne svoji ženu a deset let se zdokonaluje v tygřím stylu, aby změřil své síly s Pai Meiem a pomstil mistra, ale napoprvé se to nepodaří a tak stráví zdokonalováním svého bojového umění dalších sedm let... Liu Chia-Liang snímek pouze nerežíroval, ale postaral se i o akční choreografii a lze ho zahlédnout v malé roli jako bojovníka s třísekční tyčí ve druhém souboji před Pai Meiovým chrámem. Pai Meiovy čtyři bojové scény jsou to nejlepší z celého filmu a tato záporná postava má potenciál diváka zaujmout.(17.10.2013)

Nebyť faktu že v tejto snímke sa nachádza legendárny majster kung-fu Pai-Mei asi by som oň nezakopol. Keďže sa jedná o úplne sterilnú a štandartnú "kopanicu" akých sa v Hong Kongu natočilo mraky. Skupine šaolínskych mníchov zabijú majstra čo si s ich strany žiada chladnú pomstu. Avšak nezničiteľný Pai-Mei a jeho muži kosia jedného protivníka za druhým. Ako v každom takomto slušnom kungfu filme boje, techniky a akrobatické kúsky boli vynikajúce pozerať sa na nich bola jedna radosť avšak chýbal k tomu nejaký lepší príbeh. Celí film je tréning, boj, tréning, boj a to trvá v snímke asi 20 rokov čo je dosť. Hlavný charakter trénuje 10 rokov stretne sa v boji s Pai meijom.. prehrá avšak ujde. Trénuje ďalších 7 rokov znova sa utká avšak znova prehrá tentoraz však neujde. Potom na scénu nastupuje syn hlavnej postavy ktorý tiež trénuje a či vyhrá alebo nie no.... koniec bol otvorený takže pokračovanie v KILLBILL.(17.1.2014)

• - Akční režii měl na starost Lau Kar Leung. (Epistemolog)

• - Pai Mei (Lo Lieh) a Hong Xi Kuan (Kuan Tai Chen) byly opravdové historické postavy, které žily opravdu v době vypálení kláštera Shaolin, jako v tomto filmu. (Modiwish)

• - Některé dialogy použila hiphopová kapela Wu tang clan na svém debutujícím albu Enter the Wu tang (36 chambers). (Epistemolog)