Acid House

The Acid House

Drama / Komedie / Fantasy / Povídkový

Velká Británie, 1998, 111 min

Dost často vtipný, ale v důsledku hodně smutný pohled na to, jak žije na ostrovech ta chudší a pitomější část lidí. V první části je to ještě prdel, ta druhá mi přišla děsivá - i tím, že mizerný přístup k dětem je u britské underclass běžná věc, třetí je spíš ujetost bez větší myšlenky, i když uznávám, že Spud je pekelnej. I když umíte anglicky, určitě si opatřete titulky, protože budete stejně rozumět tak každé čtvrté slovo, inu Skotsko.(12.11.2014)

Těžko se mi to hodnotí, všechny tři příběhy měly dobrý nápad. Vulgárnost byla na místě, protože se jednalo o okrajovou společnost, ale přesto to místy mohlo být trochu umírněnější. Beru to jako originální sondu do prostředí, kam slušný člověka asi jen tak nezavítá. První a třetí příběh byly pojaté spíše komediálně, člověk u toho jen tak sedí a občas se zasměje, kdežto druhý je naopak sociálním dramatem, které dokonce vede k zamyšlení, a právě díky němu hodnotím slabšími 4*.(13.6.2012)

Ujetost. Totální. Fakt. Čekal jsem původně, že to bude o feťácích (aspoň podle názvu), ale nakonec to bylo dobrý i tak. První příběh-nevim kdo to vymyslel, ale i když to musí bejt dobytek, patří mu respekt. Něco možná bylo nechutný až moc, jinak dobře zpacovaný. Druhej příběh-nejreálnější, dobře udělanej, a bohužel ze života. Já bych s tou čubkou vyrazil dveře už v tý hospodě. Třetí příběh-totální sci-fi s příchutí LSD a výměny duší. Asi to vymyslel stejnej dobytek, co dělal první příběh. Celkově vzato-parádní prasárna na dobrou noc, kdy musim ráno vstávat do práce a potřebuju klidnej spánek :-D. Mohlo to bejt ještě lepší, takže dávám 4. A potěšil skotskej akcent. Jinak na Trainspotting asi nikdy nic mít nebude.(17.3.2010)

• Maynard.

Jediný, co mi po skončení filmu vrtalo hlavou bylo to, jak jen sem to mohl dokoukat až do konce? To už vážně dočista jeblo? :o). 3 povídky, z nichž jsou všechny tři naprostý sračky, který vymyslel a natočil nějakej šílenec, kterej měl v sobě pravděpodobně napumpováno několik deka tvrdých drog. Mrknul sem se na to, páč v tom hrajou některý herci z Trainspottingu. Jo, kdo přirovnává (aspon trochu) tenhle brak k tomuhle legendárnímu snímku, tak je stejnej blázen jako tenhle rejža. Je vidět, že tomuhle rejžovi se nedaří nic, co mu přijde pod ruku. Uf, já sem tak rád, že už mám tohle za sebou...(9.5.2017)

• ScreamJay

Špatně se hledají slova. Hned ze začátku mě zaskočil sprostý a připitý Bůh, to sem ještě vůbec netušil kam až tenhle film zajde. Postavy uměle předrsnělé, některé texty docela vtipné, ale jinak nic moc extra oproti filmům podobného ražení. Snad jen ten šílený novorozenec s duší narkomana, to byl pro mě v pozdní hodinu co jsem tenhle film sledoval velmi slušný oříšek. Jen doufám že to na těch Britských ostrovech nechodí takhle i v reálu.(2.2.2004)

• - Pre Ewena Bremnera a Kevina McKidda je to druhá adaptácia Welshovho diela, v ktorej si zahrali. Ako Spud a Tommy sa už stretli v snímke Trainspotting (1996). Minirolu si opäť strihol autor predlohy Irvine Welsh. (Sociopath)