Acid House

The Acid House

Drama / Komedie / Fantasy / Povídkový

Velká Británie, 1998, 111 min

Britské filmy druhé poloviny devadesátých, to je prostě silné období jejich kinematografie. Ať je to Trainspotting, Grenwich Meantime, Human Traffic nebo jiné, tahle divná vlna mě hrozně bavila. Acid House mi z toho přišel nejslabší, asi proto, že je povídkový a ta první povídka je jen takový výkřik do prázdna. Druhá povídka "Soft Touch" je zato story až na dřeň a jen kvůli němu dávám plný počet. Dokonalost. Třetí příběh je hereckým koncertem Spuda z Trainspottingu a dost jsem se pobavil jeho ztvárněním nemluvněte. Příjemné osvěžení nedělního dopoledne. 85%(1.6.2014)

No musím uznat, že povídky ve filmovém zpracování pro mě byli mnohem přijatelnější než samotná kniha, kterou jsem měl neskutečný problém přelouskat od začátku až do konce. Důvodu pro to bylo mnoho - snad dost obtížný jazyk, kterým je kniha psaná, příliš slangových a vulgárních výrazů, přílšná rychlost a spadovitost povídek, které končí nedovyprávěné a zčínají bez úvodních prologů. Vybrané jsou tři celkem smysluplné povídky s jistý začátkem a koncem. Přesto však myslím, že film by mohl být udělaný mnohem lépe - nejde si odpustit srovnání s Transpottingem, který jsem viděl dřív a ten byl určitě o dvě hvězdičky lepší... Přesto však jde o celkem příjemné pokoukání u kterého se člověk opravdu nenudí - Masařka a Acid jsou trošku ujetější povídky, které člověka mohou pobavit nebo šokovat a měkkejš - tak to je pecka ze života - i takový lidé se na světě najdou... :-)(2.1.2009)

Myslím, že to je dost nepochopený film. Spíše než o lidech a drogách se mi to zdá jako film PRO lidi na drogách:-D Taždý to tu srovnává s Trainspottingem... to bych ještě pochopil, ale Strach a hnus v Las Vegas, Šňup nebo Requiem za sen??? Jakmile se ve filmu objeví drogy, automaticky ho šoupnete do jednoho pytle? Myslím, že hlavně s filmy šňup a Requiem za sen se to vůbec nedá srovnávat. Tohle mi přišlo spíše jako psychologický film, než jen vyprávění o tom jak vám drogy zničí život.(8.2.2010)

Tak kto si pri tomto filme aspon desat razy nepovie: Co ti jebe???, tak bud v podobnom prostredi zije alebo ma uz taku hrosiu kozu, ze nanho tento hypernaturalisticky snimok nemoze dolahnut. Na mna dolahol urcite, aj ked mozno nie umeleckou formou. Ci ma nejaku vypovednu hodnotu, je tazke povedat, kazdopadne ocenujem autentickost a vyber tych najnepritazlivejsich a najgrotesknejsich hercov a prostredia, ktore moze veselo konkurovat Luniku XI.(2.1.2011)

Stejně jako je jasná sestupná hodnota knih Irwina Welshe, tak spadla i kvalita druhého filmu podle jeho předlohy. Trainspotting je nepochybně chytlavý, dobře natočený a celkově působivý film, ale Acid House je jen Trainspotting se všemi svými prvky vytaženými do absurdních extrémů, začíná po chvíli nudit a je velice nevyrovnaný.(19.1.2004)

• - Pre Ewena Bremnera a Kevina McKidda je to druhá adaptácia Welshovho diela, v ktorej si zahrali. Ako Spud a Tommy sa už stretli v snímke Trainspotting (1996). Minirolu si opäť strihol autor predlohy Irvine Welsh. (Sociopath)