Acid House

The Acid House

Drama / Komedie / Fantasy / Povídkový

Velká Británie, 1998, 111 min

• Renton

Scénář: Irvine Welsh .. Výpovědní hodnota slušná (jak se na dílo Irvine Welsch patří), ale zpracování nic moc, když budu taktní.(15.6.2006)

• sepp

Takovy odvar Trainspottingu.(21.9.2003)

Ze "svaté trojice" feťáckých filmů 90.let (Trainspotting, Human Traffic, Acid House) mám tenhle až na tom pomyslném třetím místě... Pár excelentních a zapamatováníhodných scén a hlášek se ale samozřejmě našlo... "Koko Kurva Price!" "... výslech... " atd...(31.5.2011)

The Acid House je solidně ujetý film, ale o tom až později… Masařka: Když se vám posere celý život během jednoho dne a když navíc potkáte Boha v hospodě, který vám řekne, že sice existuje, ale že je to líná píča, která na vše sere, myslíte si, že nemůže být hůř. Ale ono může. Jinak ocenil jsem hlavně ten vyhazov z fotbalu, protože za tu dobu, co žiju ve Skotsku (sice ne přímo v Edinburghu, kde se film odehrává) jsem poznal, jací jsou Skotové fotbaloví fanoušci, a myslím, že stačí, když napíšu, že jsou do téhle hry ještě více zapálení než my. 80 %. Měkkejš: Chlápek, co je opravdu měkkej. Vezme si prostitutku a vychovává její dítě jako vlastní a když se mu zahazuje se sousedem, tak mu není schopný ani jednu ubalit. Na téhle povídce mě nejvíce bavil Kevin McKidd, který "měkkejše" podal přesvědčivě. 70 %. Acid House: Asi nejdivnější povídka ze všech, aneb jaký to je být miminem, když vás přitahuje vlastní matka. Nicméně je to zábavné a chvíli i podivně strašidelné (mimika mimina, například). 80 %. Celkové zhodnocení: Tenhle film je opravdu dost ujetý. Ale když si na tohle zvyknete, stejně jako jsem si po chvilce zvykl já, tak se dočkáte podívané, na kterou jen tak nezapomenete. S Trainspottingem bych to moc nesrovnával, protože tohle si jede vlastní cestou a docela slušně. 80 %.(11.9.2011)

• Chrustyn

Poměrně drsná exkurze do života "normálních" lidí. Nebo spíše nenormálních?(6.8.2007)

• - Pre Ewena Bremnera a Kevina McKidda je to druhá adaptácia Welshovho diela, v ktorej si zahrali. Ako Spud a Tommy sa už stretli v snímke Trainspotting (1996). Minirolu si opäť strihol autor predlohy Irvine Welsh. (Sociopath)