Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Film ACID HOUSE je složen ze tří povídek:
MASAŘKA - Boab má fakt těžkej den; opustila ho holka, vyhodili ho z práce, vyloučili z fotbalového týmu a navíc je vyhozenej z bytu. Ještěže Bůh chodí do stejnýho baru jako on...
MĚKKEJŠ - Johnny je prostě "měkkejš"... Stará se o nevlastní dítě své manželky, která klidně spí se sousedem. Když s ním přijde do jiného stavu, je to zase Johnny, který neumí říct ne...
ACID HOUSE - Narkoman Coco se při jednom drogovém tripu převtělí do těla nově narozeného dítěte. Duše dítěte se zase dostane do Cocova těla. Coco si tak dudlá palec a novorozenec mluví na svou matku sprostě...

Irvin Welsh (autor scénáře kultovního filmu TRAINSPOTTING) ve svých povídkách zabývá klasickými, a přitom moderně pojatými tématy lásky a zrady, manželství a dětí, náboženství a víry v Boha. Každá za tří filmových epizod je samostatným celkem, i když se zde charaktery jednotlivých postav překrývají Jedním z hlavních motivů celého filmu jsou (stejně tak jako v TRAINSPOTTINGU) drogy způsobující ztrátu kontroly nad promarněným a zdánlivě zbytečným životem. Film je velmi kvalitní sondou do života anglické mládeže, a tím i celé anglické společnosti. Režisér Paul McGuigan byl v r. 1998 za tento film nominován na cenu nejlepšího debutujícího režiséra na Filmovém festivalu v San Sebastian. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (175)

lillien 

všechny recenze uživatele

Ujeté? Ano. Britské? Totálně. Humorné? Neskutečně (ale naštěstí bez trapných komiksáků nebo zombie, kteří se vnucují do ulítlých komedií současnosti skoro neustále) Vtipné vám to tedy bude připadat jen za předpokladu, že nejste intelektuál, co se pohoršuje nad každým uprdnutím ve filmu. Hoďte na chvíli za hlavu konvence o tom, co je ještě ve filmu košer a co už ne a zapomeňte konečně už na to věčné srovnávání s Trainspottingem. Prostě se jen bavte.... Pro mě jeden z kultovních britských filmů. ()

Andree8 

všechny recenze uživatele

Většině z Vás se líbí první a třetí příběh, druhý se Vám zdá nejslabší. U mě je to přesně naopak, už jen z toho hlediska, že právě "dvojka" je nejblíž realitě, nejblíž tomu, co se nám ve skutečnosti může někdy přihodit (a nikomu to rozhodně nepřeju). Co bych však ocenil na celém snímku jako celku, jsou určitě lokality, v kterých se točilo, páč tak příšerně špinavé, deprimující prostředí nutí člověka koukat od začátku do konce, i když si možná po závěrečné scéně řekne, že to byla pořádná ptákovina :D Já určitě ale nelituju, že jsem Acid House shlédl. ()

Reklama

Desdemone 

všechny recenze uživatele

Zase jednou "Uděláme to pořádně divný, protože pak jedině to bude umění!" Co tady máme? Ošklivej, neschopnej unukánek potká v baru oslizlýho, nadávajícího dědulu, ze kterýho se vyklube Bůh a pormění ho v mouchu. Pak je tu slaboch, co se oženil s kurvou a výpovědní hodnota příběhu je nulová. A vše se to uzavře mluvící panenkou ChouChou. Přečíst si to by možná stálo za to, ale upřímně... No, nadruhou stranu není proč věšet hlavu, je mnoho těch, kteří uspěli jen jedním velkým dílem. A pak jen ke komentářům níže - Podobné filmy: Strach a hnus v LV? Nesrovnatelné, kamaráde!!! A nechci dělat vlny, ale "film londýnské scény"? To sis to asi pouštěla z dabingem, ne? Stačilo by se mrknout a velmi brzy bys zjistila, že režisér a naprostá většina herců jsou skoti jako poleno a to je teda SAKRA rozdíl, mezi Skotskem a Londýnem. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Já si dycky pod tím názvem představuju DJe Paula Bulvu z Klubu sráčů, jak se těch dvou sráčů ptá, jestli jedou v Acid Houseu nebo Pumping Houseu...oni mu odpověděj Pumping...a pak se jich zeptá jestli Sash nebo Chicane a oni na něj Sash...pak řekne něco v tom smyslu, že ti sráči jsou k hovnu. Tím by se dal docela snadno popsat i tenhle film. Tři příběhy sráčů, co jsou uplně k hovnu. Jednomu se ze dne na den rozpadl kompletně celý životní cyklus, druhej je zase troska nejtěžšího kalibru a třetí se vtělí do čerstvě narozenýho dítěte. Tři sráči, co ani ne moc lehce prolejzají tímhle vypsychovaným filmem. Chápu ale, proč je to takový kult. U mě ale zůstane stejně spíš Trainspotting. ()

Ivoshek 

všechny recenze uživatele

Dost často vtipný, ale v důsledku hodně smutný pohled na to, jak žije na ostrovech ta chudší a pitomější část lidí. V první části je to ještě prdel, ta druhá mi přišla děsivá - i tím, že mizerný přístup k dětem je u britské underclass běžná věc, třetí je spíš ujetost bez větší myšlenky, i když uznávám, že Spud je pekelnej. I když umíte anglicky, určitě si opatřete titulky, protože budete stejně rozumět tak každé čtvrté slovo, inu Skotsko. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (3)

  • Pre Ewena Bremnera a Kevina McKidda je to druhá adaptácia Welshovho diela, v ktorej si zahrali. Ako Spud a Tommy sa už stretli v snímke Trainspotting (1996). Minirolu si opäť strihol autor predlohy Irvine Welsh. (BlackTom)

Reklama

Reklama