Acid House

The Acid House

Drama / Komedie / Fantasy / Povídkový

Velká Británie, 1998, 111 min

Kdo si alespoň trošku libuje v "divnosti" a originalitě, bude tímto filmem přímo nadšen, kdo je alespoň trošku konvenční, bude znechucen. A to se mi právě na tom líbí - ta nevídaná kontroverze toho snímku, který umí všechny typy diváků rozdělit do dvou naprosto protichůdných sfér - buď jste nadšeni nebo znechuceni....což je samozřejmě stopou toho, že tento film působí! A to je dobře. Když už nic, alespoň symbolika v jednotlivých příbězích stála za to!(12.5.2012)

Další skvělý film podle další skvělé knihy Irvina Welshe. Kdo se bude těšit na další Trainspotting a bude s ním chtít srovnávat, bude určitě zklamaný, není to zdaleka taková jízda a je to nízkorozpočtovější, amatérštější, méně vizuálně přitažlivé. Ale já zklamaný nijak zvlášť nebyl, film má svéráznou syrovou poetiku skotského maloměsta a je zkrátka... jiný. A celkem zajímavý. Tři povídky, každá samostatný příběh. "Masařka" - moje nejoblíbenější (*****), "Měkkejš" - o něco slabší, ale také dobré (****) a poslední titulní "Acid House" asi nejslabší (***).(20.4.2013)

Stejně jako je jasná sestupná hodnota knih Irwina Welshe, tak spadla i kvalita druhého filmu podle jeho předlohy. Trainspotting je nepochybně chytlavý, dobře natočený a celkově působivý film, ale Acid House je jen Trainspotting se všemi svými prvky vytaženými do absurdních extrémů, začíná po chvíli nudit a je velice nevyrovnaný.(19.1.2004)

Některé dny outsidera jsou prostě horší, než ty druhé... zvlášť ve vyloučené lokalitě (a to ještě kdoví jestli), kde britskému proletářskému potěru pomáhá žít snad jen pokleslá muzika... Snímek, kde se pozlátkem notně šetří a kde můžete hluboce soucítit i s tak bezvýznamným tvorem, jakým je kupříkladu moucha. Absurdní drama v sociálně-patologickém triptychu, které může vyděsit i pobavit, záleží, jak na tom sami právě jste.(29.4.2016)

Po celou dobu jsem se dobře bavil. Možna mam zvrhlej smysl pro humor, ale fakt mě to přišlo vtipný a hlavně všechny povídky měli vcelku originalní námět i provedení:). Na rozdil od vetšiny hodnotícich považuju za nejslabší prostřední povídku MĚKKEJŠ. A posledni poznamku mám k tomu jak to všichni srovnavají s Trainspottingem: srovnáváte nesrovnatelné - Trainspotting bylo drama, tohle je podle mě komedie! (pokud ovšem tohle taky berete jako drama pak se nedivím vašemu hodnocení)(5.2.2007)

• - Pre Ewena Bremnera a Kevina McKidda je to druhá adaptácia Welshovho diela, v ktorej si zahrali. Ako Spud a Tommy sa už stretli v snímke Trainspotting (1996). Minirolu si opäť strihol autor predlohy Irvine Welsh. (Sociopath)