Krása parních vlaků

• Velká Británie Steam Train Britain
všechny plakáty
Velká Británie, 2019, 10x44 min

Colin Mace (vypravěč)

Doba páry, která započala ve Velké Británii, byla jedním z největších technologických průlomů v dějinách světa. Zatímco zbytek světa míří vstříc budoucnosti, někteří nadšenci udržují železniční odkaz parních vlaků stále naživu... Nezaměnitelný zvuk mocného motoru. Hlasitý pískot a vůně rozpálené nafty. Parní lokomotivy vyvolávají romantickou atmosféru, která podněcuje naši představivost. Díky tomuto seriálu nám rozhodně neujede vlak. Zažijeme strhující a vzrušující výlet po trati a nahlédneme do zákulisí nejkrásnějších a nejzajímavějších historických železnic Velké Británie. Dokonce nahlédneme do životů 30 tisíc nadšenců, kteří neúnavně udržují parní lokomotivy v provozu. Století páry bylo obdobím jednoho z nejdůležitějších technologických pokroků v historii. Vyhnalo vzestup Velké Británie až na vrchol imperiální nadvlády. Ale pak se technologie, která roztočila celý svět, náhle vytratila beze stopy. Ovšem v Anglii jenom do té doby, než se dala dohromady skupina nadšených obdivovatelů lokomotiv, oživila ztichlé stroje a založila nový vzkvétající obor. Vskutku jedinečný příběh o stoletých mašinách, novém nádraží vystavěném od základů a osmi milionech každoročně přepravených pasažérů je zároveň velkým vyznáním lásky. (TV Prima)

giovanni3

Solidní seriál o "bláznech" do starých lokomotiv a všeho kolem nich. V souhru je zdejší děj pořád dokola, ale krásné to je ne že ne. Tudíž nic převratného, ale fajn 3z5. ()