Ruslan je bývalý gangster, který se nyní živí psaním knih. Nyní jede do (pravděpodobně) New Yorku na svatbu své dcery. Tam se nejprve setká se starým známým, se kterým byl v Gulagu. V baru se o něj otřou dva rusové a chtějí se prát. Ruslan je vyřídí a jde dál. Poté jede za svou dcerou. Ta se bude vdávat za Stefana, syna ruského mafiána Michaila. Ruslan s ním (Stefanem) chvíli mluví a poté řekne dceři, že se svatbou souhlasí, protože jí věří. Ruslan jde pak na hotel, ale druhý den, když volá do domu, tak se ozve policie. Jeho bývalá manželka je mrtvá a dcera v kritickém stavu. Někdo se vloupal do bytu a obě dvě ženy chtěl zabít. Ruslan se dohodne s policií, že zatím nikomu neřeknou, že jeho dcera přežila. Pak se vydá po stopách vrahů. Manžel jeho bývalé ženy mu nabídne kontakt na překupníka zbraní, který by mu mohl nějakou prodat. Ruslan jde k němu, ale překupníkovi se moc nelíbí a nakonec ho napadne se svými kumpány. Ruslan všechny zabije. Poté se v baru setká se Stefanem. Tam přijde i Stefanův otec Michail a později další mafián Ilja, který Ruslanovi, říká, že se neměl vracet. Michail se Ruslana zastane a nechá svého syna, aby pátral s Ruslanem po vrazích. Když Ruslan odejde, řekne ale Michail překvapivě Iljovi, že chce Ruslana zabít. Ruslan jde do zastavárny, kde hledá prsten své dcery, který byl ukraden. Člověk mu nejdřív nechce nic říct, ale Ruslan ho zmlátí a on pak vyklopí adresu. Na adrese najde lidi, kteří zabili jeho manželku a pokusili se zabít i jeho dceru. Ruslan jednoho zneškodní, ale zbytek uteče. V kapse gangstera najde kartičku nočního klubu, kam chodí. Michail. Gangster, který unikl, jde za Michailem. Michail mu řekne, že Ruslan za nimi přijde do klubu a že ho tam musí vyřídit. Michail chtěl, aby se z jeho syna stal taky gangster a toho mohl docílit pomocí pomsty. Michail je také spojen s manželem Ruslanovy bývalé ženy Terrym. Ten měl dluhy a nechal zabít svou ženu, protože uzavřel velkou životní pojistku. Navíc ho chtěla udat za podvody, které dělal. Ruslan jde pak za Stefanem do klubu. Tam přijdou gangsteři a dojde k rvačce. Ruslan všechny vyřídí až na jednoho, který opět uteče. Do klubu pak přijede policie a Ruslana zatkne. Nemá ale důkazy a tak ho musí pustit... (TV Prima)

Malarkey

V záplavě megakrutohustejch hlášek padla jedna, která mě a uživatele Enšpígla docela zaujala. Seagal drsným výrazem řekne: "Každej chlap by chtěl bejt drsnej, ale není nikdo, kdo by jim za to platil!" Okamžitě nás napadl jeden člověk odsud, o kterém víme, že si za to určitě nechá platit, kým už bohůžel není známo. Oním uživatelem je Mr. Apache, který by se svým způsobem dal zpodobnit se Seagalem. Společné mají jedno, mega drsné řeči, kterými Seagal obšťastňuje nás, diváky a Mr.Apache naopak svojí kopu pochlebovačů, kteří jsou za ním schopný uklidit i hovno. Smutný na tom všem je především fakt, že ze Seagalovy strany to alespoň vyzní oproti Apačovi opravdu drsně, přičemž od Apače to vyzní hlavně vtipně až trapně. Ano, taky u vedoucího této stránky navrhoval pro mě ban...Film samotnej je ale dobrá jízda. Akce je sice šílená, ale bavilo mě to od začátku až do konce. Ty kecy u toho byly fakt parádní... ()

Dever

Soundtrack David Steele: 1. Shoeshine ,2. Something Right ,3. Butch Blues ,4. One Of Them Days ,5. Alien Smegma ,6. Island Bound ()

tron

„Práve som upratal po tvojej poslednej návšteve.“ – „Ešte si nemusel.“ Po dvadsiatich seagalovkách, z nich väčšina bola robená rovno na video, som stratil záujem robiť si z ďalších srandu. Proste je to zlé, scenár je strašný (asi by bolo jednoduchšie spočítať seagalovky BEZ ruskej mafie, než s ňou), postavy jedno klišé za druhým, žiadny zo zvratov neprekvapí a rozpočet bol zjavne úplne zanedbateľný a smiešny. Seagal starý, škaredý a po hereckej stránke škoda hovoriť (spisovateľ s kriminálnou minulosťou!). Potešila ma solídna akcia (oproti ostatným video-seagalovkám), okorenená drastickými detailmi. To je ale asi tak všetko. Pritom s režisérom Jeffom Kingom rok dozadu Seagal nakrútil v mojich očiach najlepšiu seagalovku za dlhé roky, serial killer Kód smrti. ()

Lateef

Tak tuhle seagalovku si znovu nepustím. Proč?? Protože jsem během sledování nenašel jediný důvod nebo aspekt, kvůli kterému bych to udělal. Jeff King je looser. Žádná bitka nedosahuje alespoň průměrnosti, všechno je rozstříhané, roztřesené, chaotické a spatřit v jednom záběru oba bojovníky by mohl být třináctý úkol pro Herakla. Kamera opravdu zabírá vždy jen jednoho. Přitom bitky měly docela dobrý potenciál, hodně se berou do rukou nože. Příběh odrhovačka ukrutná, hudba zase odrhovačka ruská, herci tragédie, no a Seagal?? Některé jeho pohyby či gesta jsou zcela charakteristické a luxusní (psaní na počítači, držení telefonu, chůze, běh), to je pořád super, ale jinak nám stále příliš nehubne a v několika scénách (kdy je zabírán zezadu) to prostě není on (scéna v nadzemních garážích, jeho dublér má až moc štíhlý pas). Nelíbilo se mi to, nic k zapamatování, jen další z mnoha pokusů o resuscitaci notně stárnoucího dřívějšího akčního hrdiny. Trochu nadějí vkládám do Keepera a pak už nevím... ()

Dragoni

Aneb v jednoduchosti je síla a i když Driven to Kill s velkolepým dějem nezaboduje, určitě to dožene Stevenův výraz po kterém by se strachem podělal i Terminátor. Dobrý soundtrack a lepší akce. 55% ()

Gilmour93

Kdyby Steven, představující ruského ex-gangstera (v jeho případě "vorvaň v zakoně"), ulehl břichem nahoru na dno kráteru od tunguzského meteoritu, byl by jeho pupek stále nejvyšším bodem Sibiře.. I přes hlavně při soubojích iritující kameru a střih (snahu zakrýt jisté fyzické indispozice docela chápu) to nebylo úplně k odpisu, ale nesebekritický sumec Seagal v hlavní roli je už delší dobu jenom k plačtivému smíchu. Myslete si, co chcete, ale tento oholený Bud Spencer, na jehož koženou bundu padnou při šití 3 hektary materiálu, už dávno patří na smetiště akčního filmu. Vždyť mít ho v roce 1783 bratři Montgolfierové naloženého v koši, nikdy by se do encyklopedií nedostali.. ()

sniper18

Je to celkom dobrý akčný film so Stevenom Seagalom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dosť dobrý príbeh o bývalom ruskom gangstrovi, ktorý svoju minulosť už nechal za sebou a práve prichádza na svadbu svojej dcéry so synom svojho úhlavného nepriateľa zo zločinnej minulosti. Lenže skupina gangstrov pod vedením práve otca ženícha zabije jeho bývalú ženu a ťažko zraní dcéru a tak musí opäť využiť všetky svoje schopnosti z násilníckej minulosti, aby sa pomstil a svojich nepriateľov už navždy zničil. Spracovanie je celkom slušné, ale stále sa to dalo ešte vylepšiť. Ešte spočiatku to až na scény, ktoré prezentujú povahu hlavnej postavy pôsobí skôr len takým priemerným dojmom a to vrátane útoku na rodinu, ale keď už príde na rad pomsta, tak sa to už vylepší, hluchých častí je minimum a navyše sú krátke, už sa je stále na čo pozerať. Veľkým plusom je samotný návrat ku koreňom a tým nemám na mysli výhradne klasickú mnohokrát videnú zápletku, aj keď pár nových prvkov sa tu predsa len nájde, ale hlavne tu po celý čas cítiť snahu natočiť slušný drsný akčný film s klasickým drsným hrdinom a množstvom typických situácií, ako to bývalo v prvej polovici deväťdesiatych rokov. Samozrejme to ani zďaleka nevyšlo tak, ako kedysi, hlavne vidno, že tvorcovia na to nemajú potrebné schopnosti, ale snaha sa cení a fanúšika tu má čo potešiť. Akcie je tu dosť a je aj celkom vydarená. Súboje sú až prekvapivo dlhé, Seagal v nich robí takmer všetko, takže dabléra vidno len minimálne, pôsobia pomerne rozmanito a chválim aj ich drsnosť, ale strihu je opäť zbytočne moc, väčšinou v zábere vidno len jedného bojovníka a navyše aj choreografia mohla byť o niečo lepšia, keďže Seagal tu miesto svojich chvatov väčšinou využíva skôr päste, ale aj tak sa na ne pozerá dobre. Prestrelky sú už slabšie, sadol mi výber zbraní, ale je tu málo lepších momentov, za zmienku stojí prakticky len krátka sekvencia s brokovnicou. A poteší aj jedna pešia naháňačka. Najviac sa mi páči finálny súboj, ale aj celkovo mi to celkom sadlo, hlavne chválim množstvo typických Seagalových prvkov, ktoré už v poslednej dobe moc nevyužíval, takže opäť sa používajú nože, poteší niekoľko odkazov na jeho klasiky, samozrejme drsné likvidácie a podobne. Herecké obsadenie je na tom dobre, Steven Seagal si zaslúži pochvalu, tu predviedol jeden zo svojich najlepších výkonov novodobej éry, nielen v akcii, v ktorej pôsobí omnoho aktívnejšie, ale aj v herectve, opäť je tu ten správny drsniak. Poteší aj hlavný záporák Igor Jijikine a viacero vedľajších postáv, len ten budúci zať mi moc nesadol. Réžia a technická stránka sú také zvláštne, na prvý pohľad pôsobia veľmi dobrým dojmom, v rámci svojej kategórie za výrazný nadpriemer, ale tie najdôležitejšie situácie už nie sú dobre zvládnuté a je tu množstvo zbytočných a hlúpo pôsobiach vizuálnych prvkov, hlavne tie detailné zábery na tvár, prestrihy pri pohybe a podobne. A o hudbe ani neviem, čo si mám myslieť, síce je na pomery žánru originálna, ale moc sa sem nehodí. Ruslan patrí určite medzi to lepšie, čo Seagal natočil za posledné roky, stále je tu plno prvkov, ktoré sa dajú skritizovať, ale aj tak mi to až na nejaké detaily sadlo, ideálna akčná oddychovka. Objektívna kvalita filmu-59%, film sa páči mne na 75%. () (méně) (více)

genetique

Resuscitácia Stevenovho úpadku sa celkom podarila, Jeff King prekvapil, Stevenov lepší štandard posledných rokov. Dej je klasika, zbytočné by bolo rozoberať koľkokrát už bol použitý a prefiltrovaný do novšieho faceliftu. Celkom slušne zvládnuté a prehľadné sú prestrelky, Stevenove súboje majú slušnú razanciu, v jednej scéne máme dokonca unikátnu naháňačku (Seagal beží v plnom nasadení), dokonca v pár scénach chodí v tričku, v ktorom som ho nevidel posledných pätnásť filmov. Je ale smutné, že tieto fakty, ktoré tu vyzdvihujem, by boli v iných filmoch samozrejmosťou, ale je to aspoň taká malá iskrička na konci Števkovej kariéry. 55%. ()

Falko

Myslel som, ze to bude podobna somarina ako ten posledny film s Dolphom Lundgrenom, ktory som videl, ale mylil som sa. Obcas mi tu liezla hudba na nervy, ale inac bitky boli natocene celkom slusne a hlavne moc krvavo a brutalne, co som necakal. Seagal sa tu s ruskou mafiou nemazna a za pokus o vrazdu jeho dcery si to poriadne odskakali... 22.12.2010 _______ Steven Seagal - (Ruslan) +++ Dmitry Chepovetsky - (Stephan Abramov) +++ Igor Jijikine - (Mikhail Abramov) +++ Robert Wisden - (Terry Goldstein) +++ Inna Korobkina - (Catherine) +++ Zak Santiago - (Detektív Lavastic) +++ Alexander Rafalski - (Alex) +++ Produkcia: Steven Seagal +++ Hudba: Peter Allen +++ ()

Rex Mundi

Ja som teda nikdy nebola odborník na Seagalov, Van Dammov či Chuckov Norrisov a im podobné "hvézdy"... ale pri tomto filme som mala pocit, že stačí vidieť jeden a človek im pozná celú filmografiu :-) No a pri Driven to Kill som sa pobavila asi tak, ako sa (nad)priemerne náročný divák pobaví na céčkovom akčňáku s hurkou narvatou v obleku v hlavnej úlohe. ***HERE BE SPOILERS*** (ale úprimne - záleží na tom? :-) Mr. Hurka (spisovne jaternica) je drsný chlapík od prvej scény po poslednú. Osamelý vlk, čo zavesil špinavé remeslo na klinec a stal sa intelektuálom (píše knihy!). Vzhľadom na jeho korene (volá sa Ruslan) je príhodné označiť ho za pravého geroja. Jedinou jeho slabosťou je dospelá dcéra z nikdy nerealizovaného manželstva, ktorá sa má vydávať. Problém je, že si berie synátora najvyššieho kápa ruskej mafie. Takže prúser na seba nenechá dlho čakať a otecko vo vopred priezračnom príbehu lásky a pomsty berie spravodlivosť do vlastných rúk (OMFG, v koľkých synopsiach filmov 80. rokov sa táto fráza objavila?) a s chladne prižmúrenými očami kosí postupne celé (tu ruské) podsvetie. Okrem svalov používa aj rozum, lebo keď nechce ukázať, že do výšky už nohu nevykopne, jednoducho obeti prikáže si kľaknúť. Prefíkané! Zábava to bola o to pikantnejšia, že vždy, keď prišlo na akčné scény, mala som pocit, že sme sa posunuli v čase o 25 rokov dozadu. Strih sa okamžite zmenil na natoľko zbesilý a neprehľadný, že už nebolo možné vnímať, či herci aspoň predstierajú súboj, alebo doslova iba baletia. No a divák si automaticky myslí to druhé. Celkový záver - s vážnou tvárou to budú asi pozerať len noční strážcovia parkovísk v dôchodkovom veku, keď poslednú Seagalovu perlu zaradia do repertoáru naše komerčné televízie :-) ()

Ded@M@tes

Po čase jsem si řekl, že bych se mohl podívat na nový film se Segalem. A po zhlédnutí nového filmu musím přiznat, že mi většina Segalovek přijde na stejný brdo. Akce opět nic moc povedené, někdy až přehnané a trapné. To samé boje, příběh nezáživný. Musím říct: víc jsem stejně nečekal. ( Hodnocení: 2/10 ) ()

Wacoslav1

Ale k čertu se vším. Jeff King je režisérská láma jak už dokázal v Kódu smrti i tady zprasil co se dalo. Bitky jsou takřka nekoukatelný, takže po filmařský stránce je to další regulérní sádelnatej odpad, ale... Je to nehorázná prdel tohle je totiž jeden z těch filmů ve kterým si Stevo buduju auru takovýho hardcore drsňáka až je to opravdu regulérní komedie. Některý ty hlášky a situace jsem prostě nestíhal a tak především zato, že jsem se prosmál téměř od začátku až do konce, ale i za to, že se mi tady celkem líbil hlavní záporák (Rusák Jijikine je super i když ve finálním souboji opět nemá nárok) dávám v tomto případě velmi pobavených a značně neobjektivních 40% ()

Xmilden

V době vzniku jeden z povedenějších Seagalů. U sledování jsem zažil několik šoků: Steven několikrát opravdu nejenže popoběhl, ale on dokonce i běžel! Druhá velice příjemná novinka je že souboje jsou dostatečně kvalitiní a já se nebojím je přirovnávat ke skvostům jako jsou Muž s cejchem smrti nebo třeba Těžko ho zabít. Jasně Steven zestárl a né málo, ale stejně klobouk dolů, tento film prostě není odfláknutý jak by si někdo myslel. Zatím to vypadá že tady pěju na toho tlusťocha samé ódy, ale upřímně nikdo se mi nedivte, protože jsem v poslední době měl možnost k nahlédnutí spoustu jeho filmů a tak se určitě hodlám označovat za znalce. PS: Nesmím zapomenout na hlavního záporáka Míšu. 40% ()

hippyman

pokud do tohoto skvostu nevnášíte nějaká větší očekávání, budete spokojeni alespoň se svým odhadem. filmu nelze upřít snahu o moderní look, který je doplněn vpravdě drsnou hudbou. tím by ale výčet kladů končil... klasicky břečkoidní, naprosto nenápaditý scénář může posloužit snad jen jako rychlokurz ruštiny a milovníci akčních sekvencí budou zklamaní jejich přehnaně stříhanou nepřehledností. no a víc toho v tomhle snímku vlastně ani nebylo... prostě béčko a ještě navíc nepovedený. 30% ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Akce 8/10/// +Seagal má kule a nebojí se střílet, je tu hodně dobré akce, soubojů a přestřelek, navíc je to drsné a jsou tu kvalitní záporáci -občas nehodící se hudba, ale pořád lepší než žádná, hodně blbá kamera, opět hodně přiblížená a pořádně roztřesená/// Tentokrát jsem spokojen. Od Seagala neočekávám moc a už určitě jsem od něj nečekal že trochu zhubne. Ale na tohle jsem nechtěl upozorňovat. Spíš jde o to, že Seagal dostal do rukou (na jeho filmy) kvalitní scénář, dobrou režii a celkem dobrou (i když ne novou) choreografii soubojů a přestřelek. Co mě potěšilo, že vystřelené kulky opravdu končí ve zdi a neztratí se někde ve vzduchu jak tomu obvykle u levných béček bývá. Jako kriminálka to až tolik nefunguje a postavy detektivů se mi zdají celkem zbytečné, ale jinak nemám výhrad a film jsem si užil./// Celkem 74%/// ()

mzss1

Je to perfektní novější film se Seagalem! Největším kladem asi je změna postavy. Žádný agent, žádný polda či obyčejný mstitel, ale nýbrž hodně drsnej bývalej ruskej gangster. Film je drsný, Seagal se s nikým nemaže, akčních scén je tu poměrně dost a nějaký ten souboj se taky najde. Nejvíc se mi líbily souboje s nožem. Film je napěchován akcí a celkem dobrými herci, takže 90% = ***** ()

sochoking odpad!

Neverím, že Pišta ešte niekedy niečo vôbec pozerateľné natočí. Ja plačem! Sto ľudí, sto chutí, ale vy, priatelia, čo dávate za päť... ()

Smok

Trošku zmätočne na mňa pôsobí, keď vidím syna amerického žida a írskej katolíčky v roli bývalého ruského gangstra. S tým som sa ovšem bez problémov dokázal vysporiadať, problémom zostalo len to, že čo predvádzal vo filme, bolo všetko už videné, všetko strašne obohraté a navyše béčkové. Nejakým spôsobom sa z toho však vykľula akcia, ktorá ma celkom zaujala a keď porovnávam s Pištovými počinmi, z blízkej minulosti, tie 3 si za mierne zlepšenie svojich výkonov zaslúži. ()

klerik

Ruslanovi som sa vyhýbal a bola to chyba! Lepšie ako slušná BEŠTIA, lepšie ako obstojný KÓD SMRTI. Štyri šutre som nedal Stvenovi od čias BLESKOVÉHO MUŽA... Dobrý jednoduchý scenár o pomste, slušné mafiánske pozadie. Steven dáva nekompromsné päsťovky, dosť kope a skvelo sa vrátil k súbojom s nožom (veď nerobia hluk) a ešte aj tá hudba sa mi vážne rátala... Nemyslím, že SS bude ešte niekedy v lepšej forme... ()