Ruslan

Pomstiteľ

Akční / Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2009, 94 min

• decouble

V rámci možností všechna čest a sláva Stevenovi. Na stará kolena natočil film, který není tak špatný, že je legrační (anebo tak hrozný, že není už ani legrační). Při vynechání určitých detailů (např. že se Seagal jako bývalý gangster živí psaním knih) by příběh snad obstál i v áčkové produkci. Jakoby se Steven vrátil ke svým kořenům, kráčí sveřepě za svým cílem, sice neláme kosti, ale jeho údery bolí a hlavně nemá plnou hubu rádoby chytrých keců a není herecky trapný. Bohužel svůj věk už nezakryje, a tak jsou akce a souboje v téhle "neo-seagalovce" lehce zaměnitelné s jakoukoliv jinou DVD či TV produkcí....A mám dojem, že v jeho snímcích už nejsou potřeba žádné expozice, stačí aby někdo na začátku řekl: "Stevene, zabili ti ženu a děti!" a film může začít. To je to nejsmutnější, ta šablona už k smrti nudí.(27.11.2010)

Myslel som, ze to bude podobna somarina ako ten posledny film s Dolphom Lundgrenom, ktory som videl, ale mylil som sa. Obcas mi tu liezla hudba na nervy, ale inac bitky boli natocene celkom slusne a hlavne moc krvavo a brutalne, co som necakal. Seagal sa tu s ruskou mafiou nemazna a za pokus o vrazdu jeho dcery si to poriadne odskakali... 22.12.2010 _______ Steven Seagal - (Ruslan) +++ Dmitry Chepovetsky - (Stephan Abramov) +++ Igor Jijikine - (Mikhail Abramov) +++ Robert Wisden - (Terry Goldstein) +++ Inna Korobkina - (Catherine) +++ Zak Santiago - (Detektív Lavastic) +++ Alexander Rafalski - (Alex) +++ Produkcia: Steven Seagal +++ Hudba: Peter Allen +++(22.12.2010)

Klasický film se Stevnem, nijak nevybočuje z ostatních Seagalovek. Dlouho jsem od něj nic neviděl, snad sedm osm let, tak jsem byl zvědavý jestli se něco změnilo, ale je to pořád to samé. Pozvěte si někam Stevena, naserte ho a on pozabíjí všechny kdo mu přijdou do cesty. Jednoduché jako facka a jak vidno pořád to stačí k tomu, aby Steven lezl před kameru. I ty souboje v jeho podání vypadají pořád stejně a možná si trochu zavzpomínal na přepadení v pacifiku, když si tu vytvářel bombu z nářadí, ale zcela bez efektu. Tentokrát to nebylo ani moc zábavné, jen taková rutina, kamera a jednotlivé scény příliš neoslnily. Jsem zvědav kolik takových filmů ještě zvládne Steven natočit, už bude za chvíli šedesátník, ale na tyto role mu postačí dech asi i v osmdesáti.(18.8.2010)

Tentokrát pěji chválu (i když samozřejmě béčkovou) na Seagalova Ruslana. Ano, mistr nám zde předvedl po dlouhé době to, zač ho máme všichni rádi. Pořádné akce se dočkáme sice po vlažném a nudném úvodu, ale až do konce to opravdu fičí. Ne, nezbláznil jsem se. Starý akční děda se tentokrát pochlapil a v hodně záběrech ukazuje, že chlapa povalil on, že běhá on, že bojuje on. Občas ze zadu je jasné, že si pravý Seagal odskočil pro trochu toho kyslíku, ale přece po něm toho nemůžeme tolik chtít. I když je kamera roztřesená a záběry často míří na nohy či tělo, přeci jen je dostatek kvalitního materiálu pro studium Stevena aikida. A jím nešetří, stejně jako náboji, noži a drsnými pohledy (už dlouho se takto zaujatě netvářil). Dovolil bych si tvrdit, že tentokrát dostaneme něco jako bylo ve své době Přepadení 2, jen s poněkud starším a tlustším Seagalem. Ale máme ho i takového rádi a tentokrát si na oslavu dobré seagalovky dám pořádného hambáče. Dokonce i hudba výborně podtrhuje zaujatost všech zúčastněných a několik nepodařených záběrů rádi odpustíme. A příběh? Nepodstatně prostý. Seagal hraje muže jménem Ruslan, přičemž nevíme, proč ho skoro nikdo nemá rád a přece se jej všichni bojí (holt je to borec). Zabijí mu jeho bývalou ženu, přizabijí dceru v den její svatby, a tak je načase najít viníky a pořádně jejich krví nechat nasáknout zem. Tradičně skvělý dabing jen podtrhuje to, že se letos se Seagalem ještě rádi uvidíme. A pište si, že v Machete si ho opravdu (báječně béčkově) vychutnáte. Hudba: Peter Allen(30.10.2010)

Ruslanovi som sa vyhýbal a bola to chyba! Lepšie ako slušná BEŠTIA, lepšie ako obstojný KÓD SMRTI. Štyri šutre som nedal Stvenovi od čias BLESKOVÉHO MUŽA... Dobrý jednoduchý scenár o pomste, slušné mafiánske pozadie. Steven dáva nekompromsné päsťovky, dosť kope a skvelo sa vrátil k súbojom s nožom (veď nerobia hluk) a ešte aj tá hudba sa mi vážne rátala... Nemyslím, že SS bude ešte niekedy v lepšej forme...(21.11.2010)