Ruslan

Pomstiteľ

Akční / Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2009, 94 min

• Xmilden

V době vzniku jeden z povedenějších Seagalů. U sledování jsem zažil několik šoků: Steven několikrát opravdu nejenže popoběhl, ale on dokonce i běžel! Druhá velice příjemná novinka je že souboje jsou dostatečně kvalitiní a já se nebojím je přirovnávat ke skvostům jako jsou Muž s cejchem smrti nebo třeba Těžko ho zabít. Jasně Steven zestárl a né málo, ale stejně klobouk dolů, tento film prostě není odfláknutý jak by si někdo myslel. Zatím to vypadá že tady pěju na toho tlusťocha samé ódy, ale upřímně nikdo se mi nedivte, protože jsem v poslední době měl možnost k nahlédnutí spoustu jeho filmů a tak se určitě hodlám označovat za znalce. PS: Nesmím zapomenout na hlavního záporáka Míšu. 40%(8.1.2010)

Je zbytečné hodnotit jednotlivě Seagalovy filmy, protože jsou všechny na jedno brdo. Avšak zřídka se stane, že některý z jeho filmů vybočí od ostatních. V současné době to je Driven to Kill, který je celkem koukatelný. Tady mě kung-fu borec překvapil, a to i přes to, že je už na rvačky starý a je dost pravděpodobné, že jeho akce a bitky budou v jeho věku směšné. Ale v tomto filmu Seagalův drsný výraz + občasné hlášky jako na začátku, když dělal ten trik s kelímkama a hřebíkem, jsou vkusnými doplňky této celkem nenáročné akční podívané. A tak můžeme tento SS film hodnotit jako ten zdařilejší. 60% // (24.1.2014) NOVA HD - A znovu jsem se k Ruslanovi dostal a znovu musím říct, že to není úplně ten nejhorší film. Ponechávám 60%.(18.5.2009)

• Beky

Lepší než obvykle?? Určitě!! Ale v globálu se jedná o šílenej brak a céčkovou produkcí jako vždy!! Tentokrát budu hodnotit opět nelítostně a tvrdě, i když je vidět zlepšení ( ono je to pořád bohužel nahoru dolu ) o proti dvěma předchozím filmům, ano Seagal ve filmu běhá a se zbraní vypadá pořád skvěle, jeho chůze a pohyby jsou nezaměnitelný a pro fanouška ( tedy také pro mě ) potřebný, jenomže normální divák to nevidí, hodnotí dílo jako celek a to je opět těžce nekoukatelný:(!! Mínus: Seagalovi neni rozumět, jenom huhlá a neotvírá pusu, Seagal nezhubnul, naopak podle mě přibral, Seagal tentokrát je v souboji vidět, ale bohužel soupeř neni vidět, tohle je opravdu podivné a nepochopitelné, přesto pochválim jeden souboj a to ten s noži, určitě šel natočit líp, ale taky mnohem hůř, Seagal je několikrát při snímání zezadu nepochopitelně nahrazen dvojníkem o několik kilogramů lehčím, proto je do očí bijící jejich nepodoba neuvěřitelná, dál je bohužel špatně nasnímáná i střelná akce a jen místy je kamera postavena tak aby něco divák z akce měl!! Plusy: Seagal se pořád umí hýbat slušně, pořád vypadá jako zabiják, pořád má charizma, pořád má dobře napsané hlášky, v akci mu to prostě sluší!! Uvidíme v dalších filmech, jen mě mrzí, že nečekaně opustil projekt Weapon:(!! Jednou větou: Pokud rozlišujete kategorii filmů A a B ( já už ne ), přičtěte si k mému hodnocení jednu hvězdu, co je totiž dneska áčko nebo béčko v akčním žánru??!!(14.5.2009)

Ruslanovi som sa vyhýbal a bola to chyba! Lepšie ako slušná BEŠTIA, lepšie ako obstojný KÓD SMRTI. Štyri šutre som nedal Stvenovi od čias BLESKOVÉHO MUŽA... Dobrý jednoduchý scenár o pomste, slušné mafiánske pozadie. Steven dáva nekompromsné päsťovky, dosť kope a skvelo sa vrátil k súbojom s nožom (veď nerobia hluk) a ešte aj tá hudba sa mi vážne rátala... Nemyslím, že SS bude ešte niekedy v lepšej forme...(21.11.2010)

Tradičná Seagalova blbosť. Ale občas ma ten face, ktorý hádže dostal do výbuchu smiechu. A občas ma tá fušerina prinútila ku aktívnemu komentáru. Hlášky sú miestami husté. Jeho veličenstvo obezita ich šepká ako keby hulil 100 cigariet denne už od 8 rokov. Seagal už ale nie ten martial artist ako voľakedy. Do súper len pláca rukami. Každá aspoň minimálne náročnejšia scéna vyžadujie dabléra, alebo kamufláž strihu respektíve zrýchlenia. Prestrelky sú stále o tom istom. Jeden striela a potom sa skryje a strieľa druhý. A tak dookola až je nažive iba Steven. Pobavil aj jeho beh. Môže ešte Steven Seagal niekoho dobehnúť? Odpoveď je netreba. Kamera ho aj tak prestrihá kam potrebuje. Nebyť občasnej vaty, ale ultravaty mohol to byť zábavný film. A ocenil by som keby Seagal začal predvádzať aj nejaké aikido. To že bude nepriateľov kopať do hlavy (myslím on! nie dublér) asi nemôže čakať nikto. Film ma svojským spôsobom bavil na 3*, ale reálna cena je tak jedna.(22.5.2011)