Ruslan

Driven to Kill

Pomstiteľ

Akční / Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2009, 94 min

Je to perfektní novější film se Seagalem! Největším kladem asi je změna postavy. Žádný agent, žádný polda či obyčejný mstitel, ale nýbrž hodně drsnej bývalej ruskej gangster. Film je drsný, Seagal se s nikým nemaže, akčních scén je tu poměrně dost a nějaký ten souboj se taky najde. Nejvíc se mi líbily souboje s nožem. Film je napěchován akcí a celkem dobrými herci, takže 90% = *****(23.9.2012)

„Jak jsi to věděl?“ „Nevěděl. Trik je v tom, prostě se z toho neposrat!“ Každý fanda a každá fanynka akčních filmů ví, že Seagala není radno srát a šahat mu na rodinu. Ale oni si nedají říct a nedají. A tak jim to Seagal musí vysvětlit sám, a tentokrát do toho jde fakt tvrdě a s nikým si servítky nebere. Prostě se z toho neposírá! Provedením nic moc, ale Seagal opět řádí jako za mlada. Sice mu pomáhá střih, ale co by jste chtěli po chlápkovi, kterému bude za chvíli 60? Aby dělal to, co ve třiceti?(3.7.2009)

• korbitch22

nekecéj,steven po osmi letech natočil film,na který se dá nejen dívat,ale pro změnu se dá dívat i na něj.žádné nablblé téma bývalého agenta cia a tak.ruslan jako bývalý ruský mafián jede na svadbu dcery a ta si bere syna jiného ruského mafiána a tak dál blá blá blá.žadný veliky zázrak,ale steven vypadá pokérovanej fuckt dobře,akce no de to,ale hlavně to není úplně blbé.jen by mě zajímalo,jestli natočí něco,co si zaslouží aspoň tři.(22.3.2010)

Je zbytečné hodnotit jednotlivě Seagalovy filmy, protože jsou všechny na jedno brdo. Avšak zřídka se stane, že některý z jeho filmů vybočí od ostatních. V současné době to je Driven to Kill, který je celkem koukatelný. Tady mě kung-fu borec překvapil, a to i přes to, že je už na rvačky starý a je dost pravděpodobné, že jeho akce a bitky budou v jeho věku směšné. Ale v tomto filmu Seagalův drsný výraz + občasné hlášky jako na začátku, když dělal ten trik s kelímkama a hřebíkem, jsou vkusnými doplňky této celkem nenáročné akční podívané. A tak můžeme tento SS film hodnotit jako ten zdařilejší. 60% // (24.1.2014) NOVA HD - A znovu jsem se k Ruslanovi dostal a znovu musím říct, že to není úplně ten nejhorší film. Ponechávám 60%.(18.5.2009)

• lennyd

Bývalý člen ruské mafie Ruslan (Steven Seagal) se po letech vrací do rodného Ruska, aby dovedl svoji dceru k oltáři. Až zde ale zjišťuje, že si jeho dcera má brát syna šéfa této mafie, což nikomu není po chuti, a navíc přítomnost Ruslana vyvolává nelibé pocity. Když je ale těsně před svatbou jeho rodina napadena a dcera málem zabita, vydává se Ruslan i se svým budoucím zeťěm na cestu pomsty... Zhruba po půl hodince filmu jsem si začínal libovat, že se Seagalovi konečně podařilo natočit koukatelný film. Jenže Steven se nedal, a během následující hodiny dokázal zbytek filmu (opět) tak zprznit, že se na víc než na jednu hvězdičku nevyhrabe. Jak už to u těchto filmů bývá, na jakoukoliv blbost si vzpomenete, určitě ji zde uvidíte - nekonečné zásobníky v pistolích, v jedné chvíli přeborník ve střelbě, ve druhé chvíli dlouhé minuty trvající přestřelka kdy se nikdo není schopen trefit, a navíc souboj (pěstní) s hlavním záporákem (proč někdy nemůže jen tak toho hlavního záporáka odprásknout?). Takže snad jediné (i když diskutabilní) plus - Steven Seagal se zde i trochu proběhl - a to jsem už hóódně dlouho neviděl..(25.7.2011)