Ruslan

Pomstiteľ

Akční / Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2009, 94 min

• Danny F.

Klasika, ''někdo ublížil mé rodině a já si ho najdu a cestou pobiju 100 lidí. A to zcela sám'' :-D Snad všechny Seagalovy filmy jsou stejné. V poslední době už nejsou co bývali a stále se opakujou. Kamera v bitkách a akčních scénách je nesnesitelně roztřepaná a diváka ochudí o skvělou podívanou a tím sráži celý film ke dnu. 40%(20.11.2010)

Tak Števko S. nám neschudol (schudol akurát jeho dablér) a ani výkonostne si oproti jeho nedávnym cirkusovým číslam nepolepšil. Zlepšili sa však postavy, čo sa tam okolo neho mocú a ktoré on postupne s kamenným ksichtom likviduje. Len kvôli nim sa táto recyklácia, počas ktorej sa partička okolo Igora Jijikina musí bohovsky pretvarovať, aby vzbudila dojem, že je len tlupou babrákov a že Števko je schopný ich všetkých nakopať, rozkopať a rozrezať či nedajbože zastreliť, dá pozrieť celá. Víťazom súťaže o najväčšieho trpáka v tomto filme sa stal nehorázne zle hrajúci budúci Štefanov zaťko, ktorému by som do rúk zveril skôr odistený granát ako vlastnú dcéru. Števko sa zase stal víťazom súťaže v prezliekaní sa v taxíku, do ktorého nastúpi v saku, oblečie si koženú bundu a nakoniec vystúpi z toho taxíka opäť v saku. Podivuhodné.(30.5.2009)

TROŠIČKU SPOJLERŮ. Jeff King má prostě styl který se do filmu ze Seagalem hodí báječně. Je drsný a nelítostný. Neřkl bych, že hrál špatně, scéna když je nasranej jak mu pomocník odrovná svědka je celkem povedená. Při soubojích je opět Steven živel, souboje sou dlouhé, ale ne tak jak v Kill switch a sou líp sestříhané, ikdyž pár zmatených střihů se najde není to taková hrůza (ostatně rychlé střihy sou dneska v modě). A navíc jde vidět, že by steven zvládl i fyzicky náročnější role, razanci v rukách má pořád viz hřebíková ruleta. Tohle je druhá spolupráce Stevna a Jeffa Kinga, opět je to trochu do krimi.(16.5.2009)

Celkem povedený béčko. Seagal opět v roli nelítostnýho řezníka, kterej nemá čas na zbytečný hovadiny a jde rovnou na věc. Dokonce v několika scénách i běhal a to už je rozhodně co říct :-) Jinak pár dobrých hlášek ve filmu taky zaznělo a "hřebíková ruleta" je fakt originální, to se musí nechat......(16.5.2009)

• hippyman

pokud do tohoto skvostu nevnášíte nějaká větší očekávání, budete spokojeni alespoň se svým odhadem. filmu nelze upřít snahu o moderní look, který je doplněn vpravdě drsnou hudbou. tím by ale výčet kladů končil... klasicky břečkoidní, naprosto nenápaditý scénář může posloužit snad jen jako rychlokurz ruštiny a milovníci akčních sekvencí budou zklamaní jejich přehnaně stříhanou nepřehledností. no a víc toho v tomhle snímku vlastně ani nebylo... prostě béčko a ještě navíc nepovedený. 30%(12.11.2009)