Ruslan

Pomstiteľ

Akční / Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2009, 94 min

• Gilmour93

Kdyby Steven, představující ruského ex-gangstera (v jeho případě "vorvaň v zakoně"), ulehl břichem nahoru na dno kráteru od tunguzského meteoritu, byl by jeho pupek stále nejvyšším bodem Sibiře.. I přes hlavně při soubojích iritující kameru a střih (snahu zakrýt jisté fyzické indispozice docela chápu) to nebylo úplně k odpisu, ale nesebekritický sumec Seagal v hlavní roli je už delší dobu jenom k plačtivému smíchu. Myslete si, co chcete, ale tento oholený Bud Spencer, na jehož koženou bundu padnou při šití 3 hektary materiálu, už dávno patří na smetiště akčního filmu. Vždyť mít ho v roce 1783 bratři Montgolfierové naloženého v koši, nikdy by se do encyklopedií nedostali..(22.11.2010)

Po dlouhé době film, za který se Seagal nemusí stydět. A to jak po stránce příběhové, tak po stránce akční. Neříkám to příliš nadšeně, protože ke starým seagalovkám se to hodně přiblížilo, ale jejich kvalit to stále nedosahuje. Nicméně na film se stojí za to podívat, pokud máte rádi Seagala, pokud máte rádi odlehčená béčka (poslední dobou tohle kastování nesnáším, ale když je to tak po ruce ...) a pokud máte rádi filmy o pomstě. Překvapivě slušná je i hudba. Cením si filmu na 50% a dám 3/5, protože mě mile překvapil.(27.11.2010)

• hippyman

pokud do tohoto skvostu nevnášíte nějaká větší očekávání, budete spokojeni alespoň se svým odhadem. filmu nelze upřít snahu o moderní look, který je doplněn vpravdě drsnou hudbou. tím by ale výčet kladů končil... klasicky břečkoidní, naprosto nenápaditý scénář může posloužit snad jen jako rychlokurz ruštiny a milovníci akčních sekvencí budou zklamaní jejich přehnaně stříhanou nepřehledností. no a víc toho v tomhle snímku vlastně ani nebylo... prostě béčko a ještě navíc nepovedený. 30%(12.11.2009)

Mé hodnocení je velké dilema, a to mezi dvěma nebo třemi hvězdičkami. Pro dvě hovoří nejasné záběry při akčních scénách, závěrečná béčková akce v nemocnici, akční scény navržené tak, aby je celkem pomalý Steven zvládl. Pro tři hovoří atmosféra filmu a dá se říci, že i děj, ve kterém Steven jakoby se vracel ke svým pradávným filmům. Jsou tam některé "frajerské" scény typu: tři kelímky, nebo úvodní velice krátká bitka v baru. Já dám tři, třebaže vím, že starý Steven snad už nikdy nepůjde oživit, nostalgie mě ale nutí se takto rozhodnout. Myslím, že v novém tisíciletí je to Stevenův rozhodně lepší film.(20.9.2009)

Tradičná Seagalova blbosť. Ale občas ma ten face, ktorý hádže dostal do výbuchu smiechu. A občas ma tá fušerina prinútila ku aktívnemu komentáru. Hlášky sú miestami husté. Jeho veličenstvo obezita ich šepká ako keby hulil 100 cigariet denne už od 8 rokov. Seagal už ale nie ten martial artist ako voľakedy. Do súper len pláca rukami. Každá aspoň minimálne náročnejšia scéna vyžadujie dabléra, alebo kamufláž strihu respektíve zrýchlenia. Prestrelky sú stále o tom istom. Jeden striela a potom sa skryje a strieľa druhý. A tak dookola až je nažive iba Steven. Pobavil aj jeho beh. Môže ešte Steven Seagal niekoho dobehnúť? Odpoveď je netreba. Kamera ho aj tak prestrihá kam potrebuje. Nebyť občasnej vaty, ale ultravaty mohol to byť zábavný film. A ocenil by som keby Seagal začal predvádzať aj nejaké aikido. To že bude nepriateľov kopať do hlavy (myslím on! nie dublér) asi nemôže čakať nikto. Film ma svojským spôsobom bavil na 3*, ale reálna cena je tak jedna.(22.5.2011)