Ruslan

Driven to Kill

Pomstiteľ

Akční / Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2009, 94 min

Po dlouhé době film, za který se Seagal nemusí stydět. A to jak po stránce příběhové, tak po stránce akční. Neříkám to příliš nadšeně, protože ke starým seagalovkám se to hodně přiblížilo, ale jejich kvalit to stále nedosahuje. Nicméně na film se stojí za to podívat, pokud máte rádi Seagala, pokud máte rádi odlehčená béčka (poslední dobou tohle kastování nesnáším, ale když je to tak po ruce ...) a pokud máte rádi filmy o pomstě. Překvapivě slušná je i hudba. Cením si filmu na 50% a dám 3/5, protože mě mile překvapil.(27.11.2010)

Steven Seagal točí ročně pět filmů,a jeden horší jak druhej.Poslední dobrej byl Lovec poldů a předtim Tajnej agent Jack T.Mimochodem ,u tohodle filmu jsem nikdy nepochopil nížší hodnocení než má Bestie a některý další novější perly Stevena.Ale co,každej hodnotí jak umí.Pro Seagala bych měl jeden návrh.Přestat mermomocí používat bojový umění.Ty záběry na záda pohyblivějšího dvojníka jsou trapný.Pak bych svlíknul ty debilní dlouhý pláště a rozměrný kvádra a navlíkl bych se do něčeho civilního.Žánrově bych to viděl tak na drsnou krimi,režisér pak musí vyřešit hereckou prkennost Seagala,a pak by to mohlo jít.Vše,co jsem předtim napsal,se týká i tohodle filmu.Dvojník snad i při rychlejší chůzi,jeden zamračenej obličej.Druhá věc je to,že tenhle film neni úplně špatnej a hrát v něm lepší herci,tak by to možná byla i bomba.Seagala mám hrozně rád a jeho první desítku filmů mám doma ve sbírce a rád se k nim vracim.Tenhle si k nim nezařadim,ale 50% musim dát.(24.10.2009)

Stevo konecne poslal "reziserov" typu Fauntleroy a Keusch tam, kam patria. Do hajzlu. V tomto filme sa rezie ujal Jeff King a urcite male zlepsenie je badat. Scenar sice nijako nevybocuje z klasickeho klise, ako sme u Steva zvyknuti, ale uz to nie je taka hroza ako Attack Force, Bestie alebo Patriot. Akcne sceny su dokonca j na obstojnej urovni, a to je u Steva co povedat, zaporaci sa mu nepostavia tak, aby ich hned trafil, takze Stevo sa KONECNE trochu hybe. Zeby konecne pozeratelny film so Stevom? Ked sa prenesiem ponad klisoidny scenar a Stevovo neherectvo, musim priznat, ze film celkom dobre odsypa a na akcne sceny sa dalo pozerat a dokonca posobia aj realne. Pochopitelne, z priemeru to nijako nevybocuje a ziadny Stevov comeback sa nekona. 65 %(12.1.2013)

Klasický film se Stevnem, nijak nevybočuje z ostatních Seagalovek. Dlouho jsem od něj nic neviděl, snad sedm osm let, tak jsem byl zvědavý jestli se něco změnilo, ale je to pořád to samé. Pozvěte si někam Stevena, naserte ho a on pozabíjí všechny kdo mu přijdou do cesty. Jednoduché jako facka a jak vidno pořád to stačí k tomu, aby Steven lezl před kameru. I ty souboje v jeho podání vypadají pořád stejně a možná si trochu zavzpomínal na přepadení v pacifiku, když si tu vytvářel bombu z nářadí, ale zcela bez efektu. Tentokrát to nebylo ani moc zábavné, jen taková rutina, kamera a jednotlivé scény příliš neoslnily. Jsem zvědav kolik takových filmů ještě zvládne Steven natočit, už bude za chvíli šedesátník, ale na tyto role mu postačí dech asi i v osmdesáti.(18.8.2010)

• Malarkey

V záplavě megakrutohustejch hlášek padla jedna, která mě a uživatele Enšpígla docela zaujala. Seagal drsným výrazem řekne: "Každej chlap by chtěl bejt drsnej, ale není nikdo, kdo by jim za to platil!" Okamžitě nás napadl jeden člověk odsud, o kterém víme, že si za to určitě nechá platit, kým už bohůžel není známo. Oním uživatelem je Mr. Apache, který by se svým způsobem dal zpodobnit se Seagalem. Společné mají jedno, mega drsné řeči, kterými Seagal obšťastňuje nás, diváky a Mr.Apache naopak svojí kopu pochlebovačů, kteří jsou za ním schopný uklidit i hovno. Smutný na tom všem je především fakt, že ze Seagalovy strany to alespoň vyzní oproti Apačovi opravdu drsně, přičemž od Apače to vyzní hlavně vtipně až trapně. Ano, taky u vedoucího této stránky navrhoval pro mě ban...Film samotnej je ale dobrá jízda. Akce je sice šílená, ale bavilo mě to od začátku až do konce. Ty kecy u toho byly fakt parádní...(9.9.2010)