Ruslan

Driven to Kill

Pomstiteľ

Akční / Krimi / Thriller

USA / Kanada, 2009, 94 min

Stevo konecne poslal "reziserov" typu Fauntleroy a Keusch tam, kam patria. Do hajzlu. V tomto filme sa rezie ujal Jeff Kral a urcite male zlepsenie je badat. Scenar sice nijako nevybocuje z klasickeho klise, ako sme u Steva zvyknuti, ale uz to nie je taka hroza ako Attack Force, Bestie alebo Patriot. Akcne sceny su dokonca j na obstojnej urovni, a to je u Steva co povedat, zaporaci sa mu nepostavia tak, aby ich hned trafil, takze Stevo sa KONECNE trochu hybe. Zeby konecne pozeratelny film so Stevom? Ked sa prenesiem ponad klisoidny scenar a Stevovo neherectvo, musim priznat, ze film celkom dobre odsypa a na akcne sceny sa dalo pozerat a dokonca posobia aj realne. Pochopitelne, z priemeru to nijako nevybocuje a ziadny Stevov comeback sa nekona. 65 %(12.1.2013)

Po dlouhé době film, za který se Seagal nemusí stydět. A to jak po stránce příběhové, tak po stránce akční. Neříkám to příliš nadšeně, protože ke starým seagalovkám se to hodně přiblížilo, ale jejich kvalit to stále nedosahuje. Nicméně na film se stojí za to podívat, pokud máte rádi Seagala, pokud máte rádi odlehčená béčka (poslední dobou tohle kastování nesnáším, ale když je to tak po ruce ...) a pokud máte rádi filmy o pomstě. Překvapivě slušná je i hudba. Cením si filmu na 50% a dám 3/5, protože mě mile překvapil.(27.11.2010)

Je to celkom dobrý akčný film so Stevenom Seagalom, ktorý patrí medzi jeho priemerné filmy. Má dosť dobrý príbeh o bývalom ruskom gangstrovi, ktorý svoju minulosť už nechal za sebou a práve prichádza na svadbu svojej dcéry so synom svojho úhlavného nepriateľa zo zločinnej minulosti. Lenže skupina gangstrov pod vedením práve otca ženícha zabije jeho bývalú ženu a ťažko zraní dcéru a tak musí opäť využiť všetky svoje schopnosti z násilníckej minulosti, aby sa pomstil a svojich nepriateľov už navždy zničil. Spracovanie je celkom slušné, ale stále sa to dalo ešte vylepšiť. Ešte spočiatku to až na scény, ktoré prezentujú povahu hlavnej postavy pôsobí skôr len takým priemerným dojmom a to vrátane útoku na rodinu, ale keď už príde na rad pomsta, tak sa to už vylepší, hluchých častí je minimum a navyše sú krátke, už sa je stále na čo pozerať. Veľkým plusom je samotný návrat ku koreňom a tým nemám na mysli výhradne klasickú mnohokrát videnú zápletku, aj keď pár nových prvkov sa tu predsa len nájde, ale hlavne tu po celý čas cítiť snahu natočiť slušný drsný akčný film s klasickým drsným hrdinom a množstvom typických situácií, ako to bývalo v prvej polovici deväťdesiatych rokov. Samozrejme to ani zďaleka nevyšlo tak, ako kedysi, hlavne vidno, že tvorcovia na to nemajú potrebné schopnosti, ale snaha sa cení a fanúšika tu má čo potešiť. Akcie je tu dosť a je aj celkom vydarená. Súboje sú až prekvapivo dlhé, Seagal v nich robí takmer všetko, takže dabléra vidno len minimálne, pôsobia pomerne rozmanito a chválim aj ich drsnosť, ale strihu je opäť zbytočne moc, väčšinou v zábere vidno len jedného bojovníka a navyše aj choreografia mohla byť o niečo lepšia, keďže Seagal tu miesto svojich chvatov väčšinou využíva skôr päste, ale aj tak sa na ne pozerá dobre. Prestrelky sú už slabšie, sadol mi výber zbraní, ale je tu málo lepších momentov, za zmienku stojí prakticky len krátka sekvencia s brokovnicou. A poteší aj jedna pešia naháňačka. Najviac sa mi páči finálny súboj, ale aj celkovo mi to celkom sadlo, hlavne chválim množstvo typických Seagalových prvkov, ktoré už v poslednej dobe moc nevyužíval, takže opäť sa používajú nože, poteší niekoľko odkazov na jeho klasiky, samozrejme drsné likvidácie a podobne. Herecké obsadenie je na tom dobre, Steven Seagal si zaslúži pochvalu, tu predviedol jeden zo svojich najlepších výkonov novodobej éry, nielen v akcii, v ktorej pôsobí omnoho aktívnejšie, ale aj v herectve, opäť je tu ten správny drsniak. Poteší aj hlavný záporák Igor Jijikine a viacero vedľajších postáv, len ten budúci zať mi moc nesadol. Réžia a technická stránka sú také zvláštne, na prvý pohľad pôsobia veľmi dobrým dojmom, v rámci svojej kategórie za výrazný nadpriemer, ale tie najdôležitejšie situácie už nie sú dobre zvládnuté a je tu množstvo zbytočných a hlúpo pôsobiach vizuálnych prvkov, hlavne tie detailné zábery na tvár, prestrihy pri pohybe a podobne. A o hudbe ani neviem, čo si mám myslieť, síce je na pomery žánru originálna, ale moc sa sem nehodí. Ruslan patrí určite medzi to lepšie, čo Seagal natočil za posledné roky, stále je tu plno prvkov, ktoré sa dajú skritizovať, ale aj tak mi to až na nejaké detaily sadlo, ideálna akčná oddychovka. Objektívna kvalita filmu-59%, film sa páči mne na 75%.(18.5.2009)

• Danny F.

Klasika, ''někdo ublížil mé rodině a já si ho najdu a cestou pobiju 100 lidí. A to zcela sám'' :-D Snad všechny Seagalovy filmy jsou stejné. V poslední době už nejsou co bývali a stále se opakujou. Kamera v bitkách a akčních scénách je nesnesitelně roztřepaná a diváka ochudí o skvělou podívanou a tím sráži celý film ke dnu. 40%(20.11.2010)

• Holina

Možná proto, že jsem čekal propadák se mi jeví nový Seagal celkem koukatelný. Ovšem zdá se mi, že veškerá akční choreografie se již nyní odehrává jaksi mimo obraz. Když Steven šermuje rukama, není na ně ani vidět, pak rychlý střih na nůž v noze (nebo ruce, nebo hýždi) a zase ten jeho ksicht a máchání rukama. Dlouho jsem žádného Seagala neviděl tak se budu muset podívat, jestli to tak dělá běžně (nebo radši ne). Žádná pecka, ale ve světle toho co v poslední době předvádí, rozhodně hodnotnější kus.(11.10.2009)