Nastala chyba při přehrávání videa.
 • corpsy
  ****

  Čiernobiele, kúzelné, nadčasové. Jeden z najmilovanejších príbehov svetovej literatúry som mal možnosť zhliadnuť viackrát. Zatiaľ je pre mňa vrcholom Zemeckisova verzia. Verzia táto, ale ponúka okrem zmienených kladov, aj absolútnu vianočnú atmosféru, sympatie a nostalgiu. Presne to pravé, do tohto obdobia.(11.12.2017)

 • Flego
  ****

  Klasické spracovanie románu Charlesa Dickensa o bezcitnom obchodníkovi, ktorý dostal šancu zmeniť sa. Čiernobiele spracovanie dodáva príbehu pravú atmosféru, triky sú decentné a nerušivé a Alastair Sim ako lakomý Scrooge úplne famózny. Tretí komentár.(5.12.2015)

 • liquido26
  ****

  Černobílé zpracování klasického Dickensova příběhu sice nehýří barvami jako Zemeckisova Vánoční koleda, ale svojí atmosféru přesto má a kouzlo vánoc je z něho cítit skrz naskrz.(23.12.2014)

 • J.McClane
  ****

  Zajímavé je, že v historii anglosaských zemí najdeme mnoho období, kdy Vánoce nebyly svátkem číslo jedna, či se dokonce puritánsky slavit nesměly. Každý den je přece svatý, tak jakýpak svátek. Dickensova povídka má to, co často chybí českým novodobým pohádkám...myšlenku a řemeslo. Nechť tedy pořád rozdává radost a poselství Vánoc...společně se Smrtonosnou pastí.(25.12.2015)

 • Ant
  ****

  Plným právem je tahle verze brána za vánoční klasiku. Alastair Sim dodává Scroogeovi neskutečné kouzlo.(23.12.2008)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace