Kdesi vo vzdialenom kúte galaxie sa na svojej transportnej kozmickej lodi rúti vesmírom samotár Wolfgang Wolf Shadduck (Rex Smith). Pokojný let sa však behom niekoľkých minút mení na katastrofu. Postačilo málo, nechať riadenie lode autopilota a pobrať sa na chvíľu do postele. Práve tu k nemu zavítala kráska, akej sa nedá odolať. Nasleduje búrlivá noc a šokujúce ranné precitnutie. Jeho loď sa zrútila na mieste trestaneckej banskej kolónie a on sa prebudil v opatere miestnej zdravotníčky Mirandy (Lisa Langlois). Vyzerá to tak, že celá ta nočná aférka s krásnou neznámou bol len mokrý sen. A možno že ani nie, na Wolfom sa totiž začnú prejavovať zvláštne zmeny… (beso74)

raimi

Tohle je ten druh filmu, kterej když si ho kdysi dávno někdo nepoučenej vybral ve videopůjčovně kvůli tomu úžasnýmu obalu, tak doma zažíval hořký prozření z toho, že ho tvůrci pěkně podělali. Jak už to tak v tý době u těchhle brakovek bývalo zvykem, nic z toho krásnýho plakátu samozřejmě ve filmu není. Za to je to laciný, neskutečně, ale nekutečně debilní a cheesy, a hlavně je to příšerně nudný. I když tohle veledílo trvá jen osmdesát minut, při projekci to člověku připadá, že už uběhly tři hodiny. Filmem se táhne ušušněná romantická linka, z který mně tekla voda ze zubů. Za tuhle zhůvěřilost je zodpovědná Debra Dion, tehdejší manželka legendárního béčkovýho režiséra a producenta Charlese Banda, kterej byl proti a po tvůrčích neshodách s ní, nechal svý jméno stáhnout z titulků. Kadence WTF scén ovšem poměrně vysoká. ()

TERRORDROME odpad!

Trošku Muchy, trošku Exorcistu a celý kotol príšerne lacnej Space Opery toho najnudnejšieho razenia. Hlavný hrdina Wolfgang cestuje vesmírom, keď mu do lode z ničoho nič nakráča akési bahenné monštrum so slizom na podrážkach, zmení sa na ženu a ošuká ho, načo zariadenie lode reaguje divokým prskaním iskier z počítačov. Wolfgang potom havaruje na planéte fungujúcej ako trestanecká kolónia, čo sa pozná hlavne podľa toho že je tam plno ufúľaných týpkov čo sa občas mordujú. Inak ale bakelitové kulisy nevalnej úrovne znemožňujú identifikáciu čohokoľvek, všetko proste vyzerá rovnako. Každopádne je Wolfgang infikovaný, zdajú sa mu halušky o kozách, na tele vyskakujú pupáky a má chuť trtkať. Tieto príznaky by samy o sebe mohli znamenať že sa akosi oneskorene dostal do puberty, ale lámanie väzov partnerkám po sexe je dosť neštandardný postup. Keď otcovi Christopherovi ( Patrick Macnee asi vážne nemal na chleba a býval v krabici pod mostom keď musel účinkovať v tomto ) spadol zo steny kríž, šípil čosi diabolského. Našeho hrdinu totiž posadol Succubus ( vo filme sa síce hovorilo o Incubovi, ale ten je predsa na ženy ) a len čistá láska ho môže poraziť. A možno ešte plameňomet. Strašná nuda, kecy, nebetyčná stupidita a lacná ničota. V závere potom Wolfgang alias monštrum zabije pár muklov na úteku aby divák uvidel trošku toho vytúženého gore. Niežeby sa tým niečo zmenilo, Ničitelia mýtov síce dokázali že hovno sa dá vyleštiť, ale tomuto by nepomohol ani Fatimský zázrak. ()

beso74

Jeden z najslabších filmov štúdia Charlesa Banda - Empire Pictures (zároveň posledný film tohto štúdia pred krachom). Špecialista na zvukové efekty Jay Kamen dostal životnú šancu - natočiť dlhometrážny film a dostal poučenie na celý život, viac krát si takéto bremeno na krk nezavesil. Zvláštny kokteil z ingrediencii ako Star Wars, Alien, Aliens a Beauty and the Beast natočený v kulisách, ktoré zostali po filmoch ako Aréna či Robotjox sa dá označiť ako hocičo len nie zábavný a dobrý film. AJ keď sa prelínajú tri dejov línie (milostná, hororová a pokus o útek z väzenia), žiadna z nich ma nezaujala. Ak si chcete pozrieť horor o prenášaní niečoho temného pohlavným stykom, odporúčam It Follows ( 2015). ()