Reklama

Reklama

Hlasy pro prezidenta aneb Pokus o kontrarevoluci

  • angličtina Points for the President aka Attempt at Contrarevolution (festivalový název)
všechny plakáty
Dokumentární
Česko, 2021, 105 min

Režie:

Martin Kohout

Scénář:

Martin Kohout

Kamera:

Jakub Wagner
(další profese)

VOD (1)

Obsahy(1)

Martin Kohout se ve své provokativní mozaice názorů z různých stran politického spektra zamýšlí nad tím, kam se vytratily ideály listopadu 1989 a někdejší pocit pospolitosti. Postupující fragmentarizaci české společnosti se snaží pochopit skrze dvě nedávné události. Jak parlamentní volby v roce 2017, tak následná přímá volba prezidenta zviditelnily, že v tuzemsku dnes chybí shoda i na těch nejzákladnějších pojmech, jako jsou „svoboda“ nebo „demokracie“. Různí se zdroje obav, představy o budoucím směřování země i národní mýty, o něž se osobnosti kulturního a politického života i nespokojení voliči opírají. (MFDF Ji.hlava)

(více)

Recenze (5)

wosch 

všechny recenze uživatele

Není špatné občas si připomenout některé činy a situace - Topolánek na oslavě Martina Nejedlého, Škromach v bazénku a jeho "Zapalte ohně!" ... Vrcholem bizarnosti je ovšem tanec L. Zaorálka s důchodkyněmi v předvolební kampani - pseudofaun a jeho pozdní odpoledne :-) ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Bohužel to je jen pastiš upřednostňující povrchně vtipné okamžiky zdejší politické scény bez jakékoliv ambice něco objevit a na něco poukázat (resp. pokud ambice byla, nevím, jak se měla projevit). Jako takové to je ok, ale u celovečerního dokumentu bych prostě čekal trochu víc. Není mi jasné, proč to vůbec mělo anglické titulky, když ten film nemá smysl pro nikoho, kdo důvěrně  nezná všechny události, které to zobrazuje. ()

Tomas.Vlcek 

všechny recenze uživatele

Myslím, že velmi povedený film. Bez nějaké nadřazenosti se upřímně snaží ukázat motivaci pro voliče těch "špatných" kandidátů - a zároveň ukazuje pokrytectví, zabedněnost a kýč světa liberálního voliče. Málo filmů si střílí z obou stran stjně. Snímek také dobře rekapituluje některou nedávnou minulost na níž jsme asi raději zapomněli. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama