Vesmír mezi námi

• Austrálie

Sci-Fi / Dobrodružný / Romantický / Drama

USA, 2017, 120 min

Rozpočet $30miliónovTržby USA $7,885,294Tržby Celosvetovo $14,793,385Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Určite zaujímavý projekt. Herci snaživý, niektoré momenty v skutku veľmi citlivé a dramatické. Škoda že ako celok to nie úplne úderné. Má to úseky, keď to chce byť uvoľnené, zábavné ale chýba tomu lepšia vyváženosť. U takého Marťana to Scott vystihol ukážkovo. /60%/(14.8.2017)

// Distribútor: STX Entertainment // Počet premietajúcich kín v USA: 2,812 // Otvárací Víkend v USA: $3,775,596 //(6.5.2017)

• tron

Nebavilo ma to. Nezáživné a predvídateľné. Dosť veľká nuda napriek vloženej energii a peniazom. Trvá to neúnosné dve hodiny, ktoré sa nám tvorcovia síce snažia spríjemňovať svižným striedaním lokácií (z Marsu do NASA a odtiaľ do normálneho pozemského mesta, kde to začína nebezpečne zaváňať Starmanom), ale čo z toho, keď dospelí aj detskí herci sú dosť o ničom (vrátane Garyho Oldmana, ktorého houmlesácko-hipisácky vlasato-bradatý imidž sa mi nepáči). Najlepšia je nakoniec asi snaživá, síce občas afektovaná, ale milá a pekná Britt Robertson (Pod kupolou, Mr. Church, Psia duša).(8.9.2017)

• Jara.Cimrman.jr

"Nejde o to to zatajit, ale přímo ututlat." Křehký Marťan na Zemi mě moc nezaujal a vzhledem k tomu, že jsem mu byl v mládí dost podobný, tak vím, že žádné sympatické drsňačky směrem k nám mimoňům neupírají své pohlavní orgány. No dobře, je to film, tak se tomu pokusím věřit, ale když vrtulník pronásleduje letadlo, letadlo havaruje a než vrtulník přistane, tak mají hasiči skončené ohledání místa, tak se tomu věří jen těžko. Taky ty online přenosy na lince Mars - Země nabraly závratnou rychlost, ale abych jen nehaněl, tak nyní začnu chrlit pozitiva ... tak nic.(7.9.2017)

Atraktivní a zajímavý námět, slabší zpracování. Místy až odfláknuté. Přitom režisér Lásce na stopě Peter Chelsom znovu dokazuje, že s emocemi umí pracovat náramně. To bylo asi takhle. Raketoplán s mladou kapitánkou se vydává kolonizovat Mars. Děvče zjistí, že s sebou kromě nemalého očekávání z neznámého veze i cosi drobného v děloze. Rudá planeta zažije první porod a také jedno velké tajemství. Tím je po letech zvídavý mladík, který si dopisuje s holkou ze Země a hlavně by rád zjistil něco ze své minulosti. Dočká se. Jenže zemské klima mu nebude dělat úplně dobře. Úplně dobře na to nejdou ani tvůrci, kteří zajímavé linie poměrně rychle odbydou a víc sází na romantiku se zbytečnými náhodami a nezvládnutými skoky v ději. Věkový rozdíl mezi půvabnou Britt Robertson a rachitikem Asou Butterfieldem je výrazný, takže citovému vzplanutí divák dvakrát nevěří. Gary Oldman tradičně na jedničku. Horkou jehlou šitá pohádka, která měla na víc.(31.1.2018)

Je to béčko jak hrom s hodně naivním potenciálem, zvláště co se týče pokladen, což dosvědčuje i zrušení české premiéry, kterou jsem docela vyhlížel. Jsem velký fanoušek Britt Robertson, ovšem je jí už 27, což je bezesporu super věk, ale na hraní naivních šestnáctek/sedmnáctek už to úplně není. Zato překvapivě až příliš vysoký Asa Butterfield tyhle role může hrát snad dalších 10 let, podobně jako svého času Logan Lerman. Oba ale zastiňuje Gary Oldman, který se do role neskutečně opřel, až by člověk čekal, že mu asi nikdo neřekl, že nehraje v úplně ambicózním blockbusteru, vy mu však budete věřit každou větu a každou emoci, která navíc jako jedna z mála věcí na filmu ke konci začne dávat smysl. Jak jsem nastínil v úvodu, celé to působí jako teenagerská pohádka, která je neskutečně zrychlená a leckteré příběhové momenty jsou šity horkou teatrální nití. I přesto jsem se přes tyto momenty dokázal přenést a poměrně se dostat do děje, zvlášť když se je rozhodně vizuálně na co koukat, až by člověk nevěřil, že budget je pouhých 30 mega. Tragédie z ranku Tomorrowland se tedy nekoná a ačkoliv jsem od začátku říkal, že sequel Enderovy hry se stejným hercem bych si s chutí dal, The Space Between Us snad ani sequel nepotřebuje...stejně by na něj nikdo nepřišel...8/10(9.5.2017)

Přislo mi, že se autoři v prvopočátku potácí v tom základním pilíři u umění, o čem to má vlastně být..?! Ale jinak příjemné herecké výkony a prostě rodinné sci-fi, co jiného dodávat... PS: Britt Rob. jsem věk kolem dvaceti skutečně nevěřil! :-))(17.8.2017)

Docela příjemný počin, ve kterém je třeba dost šílená scéna s letadlem, ale když se to vezme, tak to je vlastně nic, když už se tu vlastně lítá až na Mars. :D Jinak tomu stejně něco chybělo, díky čemuž by tohle vyčnívalo z řady, ale to jsem tu bohužel nezaznamenal. Ubíhalo to rychle a i přes vysokou stopáž ten děj ubíhal strašně rychle a klidně bych bral ještě nějaké klidové úseky. :P(24.12.2017)

Jedna z top sci-fi pre nášťročných. Ak si človek odmyslí, že tento skvelý námet je zneužitý na teenagerský remake Starmana, tak navyše aj celkom príjemne prekvapenie. Emočne to funguje, herci majú dobrú chémiu, remeselne je to tiež v poriadku a občas to pripomína kópie Spielbergovich produkcií. Vyložene potom zamrzí akurát, že všetko čo nasleduje po finálnom zvrate má vďaka veľkej dávke klišé nábeh na facepalm. A odkazy na Nebo nad Berlínom sú vzhľadom, na to v akom teritóriu sa pohybujeme nepatričné. Veľmi spokojných, žánrových 7/10(14.10.2017)

Tak jakoby nejvíc chválim tu kameru, vizuál a celkově je to nádherný.. miluju vesmír. Romantická chemie mezi Máslofíldem a Robertsnovou mi byla docela volná.. ale nevadila.. Gary Oldman působil dost směšně a hudba občas srala a občas se dala. Tak co z toho? Celkem fajn pokoukáníčko, leč romantika neni můj šálek vodky.(26.10.2018)

• eLeR

Námet by nebol až taký hrozný, ale nesadlo mi spracovanie a nepáčil sa mi tentokrát ani vizuál. Asa hrá v každom filme stále rovnako (asi hrá sám seba) a o Britt platí to isté. Potešil ale Gary Oldman, čo je však málo. Zajtra to pustím mojej jedenástke, tej sa to bude možno páčiť.(11.4.2017)

• Chrustyn

Myšlenka docela zajímavá, zpracování podprůměrné. Pusťte si raději Starmana, který mi přišel hodně podobný, ale kvalitativně mnohem lepší.(5.9.2018)

• honajz

Hvězdička snad jen za Nebe nad Berlínem. Jako co mi to tvůrci plácají za nesmysly? Jestli se ten kluk počal na Zemi, těžko bude mít chabé kosti, když se narodí ve vesmíru, tam už jde o genetickou výbavu a předporodní vývoj na Zemi. Nebo oni letí 16 let tam, a kluk si z Marsu chatuje v reálném čase (!) s holkou ze Země. Wtf? A pak najednou se objeví možnost přilětet na Zemi z Marsu coby dup? Dělají snad ze mě vola? Kluk měl 16 let na studium, Zemi má v malíčku,a když se tam ocitne, chová se jako idiot? A snažit se to celé napasovat na linii anděl z nebe padne kvůli své lásce, brr, fuj, to je jak bahno v hubě. A ta část, kdy je to jak opajcnutý Starman, to jako fakt? Vykonstruovaný film bez duše.(14.8.2017)

Asi jsem byl poprvé hodně mimo, trailer opět jako poprvé navnadil, ale teď jsem si ten film užil nezkutečně moc na plné obrátky. Herecky dokonalost, nezkutečně našlapaný příběh, skvělá kamera a soundtrack je dokonalost filmu, konečné minuty jsou výborné, husí kůži vyvolávají, prostě někdy fakt je potřeba asi mít náladu nebo chuť a film si pořádně vychutnat obrovská spokojenost.(4.9.2018)

Narazila jsem na tenhle film úplně náhodou a moc mile mě překvapil. Britt Robertson mám moc ráda a tady jí to moc slušelo. Kupodivu se k sobě s Asou docela hodili, i když je mezi nima ve skutečnosti takový věkový rozdíl (ve filmu jim je zhruba stejně). Film se samozřejmě neobejde bez typických amerických keců, ale to bych tak nějak skousla. Ta romantická dějová linka byla pro mě asi ze všeho nejdůležitější a těm dvoum jsem hodně fandila. Buď se film lidem líbí a nebo ho úplně ve všem pomlouvají. Co jsem si tady četla pár ostatních komentářů, tak se s pár lidma docela shodnu. Dost věcí ve filmu moc nezapadá do sebe a v ději tak zůstávají nejasné díry. Já to beru tak, jak to je a řeknu si vždycky: Je to jen film, není to realita, takže tak. Při sledování Vesmíru mezi námi jsem se krásně zasnila a o to mi přesně šlo, takže já jsem spokojená :-). 85%.(28.8.2017)

Herecké výkony a realizace fajn, nicméně scénář je poněkud nedotažený.(22.8.2017)

Musím ocenit velmi dobrý nápad na zfilmování. Značná část filmu je takové sci-fi dramíčko, u kterého mi po čase začala chybět trochu nějaká akce. Jenže pak se film ztočí úplně jiným směrem, než předpokládáte. A to k romantice. A to byl velmi dobrý krok, protože od toho momentu je ten film TOPový. Asa Butterfield a Britt Robertson jsou skvělá dvojice a naprosto jsem je žral. Bylo to hrozně krásné a dojemné, moc hezky se na to dívalo. Objektivně bych za celý film měl dát 4*, ale ta romantičnost byla tak skvělá, že dávám 5*.(1.8.2018)

Čtyři hvězdy s hodně, ale opravdu s hodně zavřenýma očima. Tak skvělý nápad, tak super herecké obsazení a přeci jen to někde dost vázlo. Scénář byl kostrbatý a chyběla mu plynulost i gradace. Velká škoda, že kromě trailerových scén se ve filu vlastně ani nic tak zajimavého či překvapivého neodehraje...(25.3.2017)

Jsem jednoduchý člověk. Je tam vesmír, je tam romance, je tam sentiment, má to pěknou hudbu (Andrew Lockington se dá odhadnout od prvních tónů), má to úžasné záběry jak z reálné Země, tak z CGI verze Marsu a co víc, má to sladkou Britt Robertson a skvělého Garyho Oldmana. A nakonec mi ani vůbec nevadí, že je to vlastně výtažek ze všech možných, novějších i starších, sci-fi, trochu naivní a plné logických děr a vlastně i šablona od začátku do konce a člověk prostě tak nějak tuší, jak to přibližně dopadne. Nenáročný, neinovativní, ale velmi milý film.(10.6.2017)

• Rosana

Aspoň měl motivaci kouknout se na Zem.(30.9.2018)

Úchvatnou hudbu a velmi příjemné herce - a to jako fakt - Asa po dlouhé době velký sympaťák a Britt Robertson teda respekt, podraží zbytečně debilní scénáristické kličky a nesmysly, kterých si všimnete bohužel ve filmu více než dost. Kamera úchvatná, scenérie Země skvělé a navrch na to Gary Oldman a dostanete vcelku příjemnou romantiku, která si svůj vrchol vybírá při vzájemném cvrklikání mezi hlavními protagonisty. Bohužel scénář si místy vzal velkou dovolenou, což je škoda, protože jinak bychom dostali nejoriginálnější scifi romanci za poslední dobu. 70%(27.8.2017)

Ale jo. Dám i tu pátou. Bylo to nakonec příjemné pokoukání.(7.5.2017)

• lopata555

Ked bolo tam bolo, žili raz dlhovlasí umastení rockery, a indiáni z obväzovou čelenkou. A žil aj jeden tenučký, dlhonohý marťaň čo mal mega rýchli internet a mohol četovať s pozemšťankou. A kedže žil iba zo "starými" páprdami tak túžil sa vydať na cestu na modrú planétu....(11.4.2017)

• CageDepp

Takový průměr, ale na mě moc romantiky.. Britt Robertson tu tady nějak chválí. Tohle je první film co jsem s ní viděl. A vůbec mě nezaujala. A něco kladného na filmu tak to mě nějak nenapadá. Bez 40 minut těch trápných romantických blbostí tak by to filmu pomohlo.(16.7.2017)

Já vím, že už název Vesmír mezi námi by mi měl napovědět, že to bude romantika. A já romantiku opravdu ráda, ale na toto téma bych asi ocenila té romantiky trochu méně. Nehledě na to, že pár věcí mi tam nesedělo. Spoiler: Jelikož se na konci ukázalo, kdo je pravým otcem vesmírného dítěte, tak se mi nechce věřit, že by šupem neposlal astronautku zpátky na zem, po tom co se dozvěděl, že je těhotná. Kor, když to bylo i v jeho moci. A video, kde tam blbne se svým bráchou, ze kterého všichni vyvodili, že onen brácha je jeho otec, tak to už trochu zavánělo incestem. Malinké zklamání a lepší 3h.(11.4.2017)

Dost pravdivý, ne :-)?(10.8.2017)

Bol som asi jeden z tých optimistov, ktorý v tento film celkom veril. Mal zaujímavé obsadenie, máme tu ďalšiu misiu na Mars, plus sme tu mali chlapca, ktorý sa na Marse narodí a rozhodne sa ísť na Zem zoznámiť s jedinou osobou, s ktorou sa spoznal cez internet. A všetko je na Zemi úplne iné, no súčasne je to pre neho fascinujúce a vznikne tu medzi nimi aj láska. Začnem s pozitívami filmu, lebo úprimne, je tu dosť dobrých momentov, ktoré stojí za to spomenúť. Carla Gugino je veľmi dobrá a asi aj postava, ktorej najviac vo filme verím. Britt Robertson ako Tulsa je zaujímavá a dobre vyprofilovaná a mám pocit, že medzi ňou a Gardnerom (Asa Butterfield) je aj reálna chémia a herecky si rozumejú. A majú medzi sebou pár pekných scénok, ktoré sa mi páčili. Dokonca musím povedať aj, že keď tu máme scénku, kde sa akože vzali a všetci na nich začnú sypať lupienky kvetov, to som sa úprimne pousmial. Bolo to milé a vtipné. Ale miestami humor funguje a inokedy zase nie. Naopak skôr mám pocit, že keď sa film skutočne snaží byť vtipný, tak to moc nefunguje. Okrem toho tu musíme mať aj neskutočne melodramatický scenár a potrebujeme tomu dať väčšiu dávku urgencie, no osobne, toto ma nebavilo. Vieme presne ako to dopadne a jediné čo to robí je zabíja čas. A občas mám pocit, že niektoré scénky mohli vyplynúť trošku inak. Ako napríklad keď prvýkrát chyti Gardner Tulsu za stehno. Prečo nie za ruku? A prečo to je jej príjemné a milé? Momentky tohto typu to pre mňa skutočne robia menej zaujímavých než by som ja chcel. Celkovo keď to vezmem, tak som si flim v pohode užil a hodnotím ho ako okey a pozerateľný. Ale nebude to filmom, ktorý mohol vzniknúť, keby do toho dali trošku originálny koncept. A v tomto to najviac zlyháva. "The Space Between Us" sa tak stáva len ľahkou jedenkrát zhliadnutou sci-fi jednohubkou. A je to proste len okey. Hodnotenie: C+(25.3.2017)

Pohodička až na to, že by nemal vyvinutú prirodzenú imunitu, ktorú si organizmus buduje od narodenia a nachytal by všetky možné bacile a vírusy, že by to zrejme neprežil.(5.9.2017)

Tohle mi dalo vzpomenout na 80. a 90. emzácká dobrodrůža typu E.T., Starman a tak podobně. Jo, tady je to sice bez ufounů, ale koncept je stejný. Zkrátka nostalgie jako blázen s mraky sentimentu a romantického dobrodružství. A i když to není obvykle můj šálek kávy, tak teď se mi to trefilo do noty. Výhrady nemám ani k hercům, ačkoliv je fakt, že Britt Robertson jsem teenagerku nežžal ani se zavřenýma očima. Ale to se dalo v pohodě přežít. 75%(19.8.2017)

• Marze

Jako fanoušek sci-fi jsem se na film těšíl, ale příběh mě nezaujal. Jde o téma kolonizace cizích planet, ale více se zaměřuje na ne moc uvěřitelnou romanci dvou dorostenců. Jsou zde I úseky pro rodinou podívanou. Zápletkou je emocionální manipulace s diváky. Sentimentalita, klišé.(10.9.2017)

• kaylin

Je mi líto, ale tenhle film má tak podivnou logiku, že se mi prostě nemůže líbit. Poslat skupinu lidí do kosmu jen proto, aby se tam narodilo dítě, které pak po návratu bude hledat svého otce, to mi přijde jako moc humbuku pro nic, protože to, co následuje, moc nedává smysl. Není využit vůbec potenciál toho, že je poprvé na Zemi. A navíc je to celé takové srdcebolné.(5.6.2017)

láska hory prenáša. aj planéty.(13.8.2017)

Příjemný film s hezkou hudbou, sympatickými herci a tak trochu 'pohádkovým' tématem. Vzhledem k tomu, že jde o vesmír, plus o fantazii tvůrce něco takového vymyslet, nemůžu jinak než hodnotit naprosto kladně. Líbí se mi, když se tvůrci nebojí a zapojí svojí fantazii natolik, že realita se zdá být až příliš daleko. Taky se mi dost zamlouvalo, že zde nebyly žádné rádoby zamilované 'love-making' scény. Dneska to je v každém filmu a je to naprosto otravné. Jsem daleko radši, když se děj točí kolem důležitějších věcí než je sex dospívajích. Takže tento film pro mě splňuje vše. - "You see those men there? They're angels. They look over the people on earth and make sure they are okay. Do you see that angel? He is gonna fall in love with her and fall to earth. Then he won't be an angel anymore. He'll be just like her."(30.8.2017)

• Aljak

Rozprávka o Marťanovi a Pozemšťanke... Námet síce zaujímavý aj pre náročnejšieho diváka, ale ten príbeh bol asi skôr určený pre deti a mládež. Nehovorím, že to bola nuda, len to bolo celé akosi v mnohých ohľadoch naivné. A to teraz nenarážam len na tisíc fyzikálnych a biologických absurdností, ale aj na to impulzívne správanie hlavných postáv. Nehovoriac o tom, že Asa Butterfield ma absolútne nebaví. Britt mám rád, ale tu mi prišla taká nijaká. Každopádne, aspoň ten námet za niečo stál. Inak žiadna sláva...(16.8.2017)

Jsem starej romantik a tak se mi to líbilo. A rozhodně se mi líbí Britt Roberson, žeru ji(6.5.2017)

• venison

Filmový počin "Vesmír mezi námi" je ze sci-fi hlediska zhruba tak zoufalej, jako by divák chtěl srovnávat "Twilight" s "Draculou".. Jedná se o romantickou slátaninu, kterou se snažili autoři naroubovat na vesmírnou tematiku, aby byla alespoň trošku zajímavá pro starší a vyspělejší publikum.. "Armageddon" je rozhodně méně sladší a více akčnější, zde se řeší trable puberťáka s problémy vesmírného rázu.. A samozřejmě nesmí chybět unylé trampoty s pozemskou láskou.. Nejhorší na filmu asi není ani tak děj, jako naprosto nesmyslné obsazení.. Asa Butterfield randí Britt Robertson, která vypadá v lepším případě jako starší ségra, v tom horší jako mladší matka.. Gary Oldman se tváří i hraje, že se na plátně ocitl naprostým omylem, a divák mu jeho čisté emoce beze zbytku věří.. Diváckou cílovku bych viděl v soudobých puberťácích nižší kategorie, kteří vrchol zábavy hledají v tabletu nebo smartfonu a fandí chlapeckým kapelám..(6.7.2017)

Do půlky film fakt dobrej,pak ale začal rejža tlačit na city,a nějak to do finále drhlo,druhou polovinu bych si představoval jinak.Záchrana mýho hodnocení se jmenuje Brit Robertson,která každýmu filmu přidá v mejch očích jednu hvězdu.50%(3.9.2017)

Hloupé scifi. Hloupý film. Slušná romance. A to by byl námět tak zajímavý. Uznávám, že jsem se filmu nevěnoval na sto procent, ale to až po úvodní pasáži s letem, přistáním a porodem. Dál už je film docela jalový a plný hloupostí. Ale snad se zalíbí aspoň drahým polovičkám.(21.9.2017)

• slunicko2

Nepříliš zručně vyrobená směska scifi, akčního filmu a falešné romantiky. 1) Zajímavý námět v kostrbatém scénáři je zpracován nenápaditě. Po akčním začátku následuje nuda s občasným záchvěvem zajímavosti._____ 2) Závěrečné "odhalení" zní sice absurdně, ale přitom je to to první, co mě napadlo chvilku po začátku filmu._____ 3) 20letý Asa Butterfield byl ve stylu role umolousaný ňoumoid. Radši bych ho viděl v chlapské roli, na kterou, jak tuším, má._____ 4) Nerozhodnutým divákům mohu jen doporučit obsah TV Prima. V klidu si ho přečtěte a film už pak sledovat nemusíte. Téměř všechno už budete vědět a co ne, to za to stejně nestojí.(6.2.2019)

O lásce romantické, lásce rodičovské a dalších tématech, jakými jsou pocit viny a potřeby napravit své chyby z minulosti. Do karet této romantice hraje hned několik pozitiv. Pomyslným trumfem je obsazení hlavních rolí. Charisma a herecké dovednosti Garyho Oldmana asi netřeba rozebírat, každopádně jde o moc pěkně napsaný part, který naštěstí tvůrci nenamířili tradičním směrem, jak tomu často bývá u obdobných rolí. Přispěl k tomu zřejmě i fakt, že ústřední konflikt žádnou zápornou postavu nepotřeboval. Asu Butterfielda mám rád a přeji mu, z čistě egoistických důvodů, plodnou hereckou kariéru. Spolu s Britt Robertson jim to hezky seklo, takže v uvěřitelnosti pozvolna rozvíjejících se vzájemných citů jsem neviděl sebemenší problém. Dalším velkým plusem je samotný potenciál podobných námětů. Nejen že nabízí poetické kouzlo malého prince a doširoka otevřené možnosti komediálních situací (které jsou zde vyvážené co se vkusu i množství týče), ale zároveň dovolují hlavnímu marťanovi pronášet všemožná romantická klišé, která by se za jiných okolností zřejmě těžko stravovala. Také se mi moc líbíl ústřední hudební motiv a jeho aranže. Jako rodiný film, lze rozhodně s klidným svědomím doporučit. "You act like you hate the world so much, Tulsa. It’s all an act. That beautiful music you make gives you away"(25.3.2017)

V první řadě je to klasický romantický film pro náctileté. Je potřeba to mít stále na paměti, jelikož se tomu přizpůsobuje ve filmu úplně všecko. Musíte si jako divák vzpomenout, jaký guláš jste měli v hlavě vy, když jste byli ve věku hrdiny filmu. Proto samozřejmě ve filmu nastanou modelové situace, dialogy a vůbec všecko je zcela předvídatelné. Stav beztíže, bezvětří bez děje, nastane ve druhé polovině, kdy je náhle snímek obtížně sledovatelný a nehýbá se z místa, pak se naštěstí zase rozjede. Ve svém žánru je to nadstandard, ovšem ke koukání pouze pokud se vám povede stát se na dvě hodiny adolescentem. Jinak se to určitě zvládnout nedá. 70%(23.9.2017)

Pasažieri pre tínedžerov. Nie, skôr Pasažieri s tínedžermi v hlavných úlohách. Teda vlastne s jedným tínedžerom a Britt Robertson, ktorá snáď bude hrať stredoškoláčku aj popri poberaní dôchodku. V porovnaní s vesmírnou romancou Chrisa Pratta a Jennifer Lawrence však Vesmír medzi nami trochu pokrivkáva v plynulosti deja a scénách rozvíjajúcich vzťah medzi hlavnými hrdinami, ktoré vo výsledku pôsobia rozpačito (hoci niekto samozrejme môže a aj bude argumentovať tým, že prvé vzťahy dospievajúcich sú často charakteristické práve rozpačitosťou). Aj napriek tomu sa však filmu nedá uprieť zaujímavý nápad, ktorý z neho v kombinácii s ostatnými pozitívnymi prvkami, z ktorých vyčnieva najmä obsadenie skvelého Garyho Oldmana, robí celkom prijateľný program na sobotný večer. (60%)(31.3.2017)

Jeden z těch filmů, který má potenciál a který hlavně ve druhé polovině je nějakým způsoben kvalitativně těžen, ale celkově chcete producenty, dramaturgy a scénáristy zbušit za celou první polovinu filmu, která je nehorázně natahovaná, nudná, prostě a jednoduše slabší. The Space Between Us by potřeboval údernější scény, větší rozpočet a zajímavěji pojatý Mars (na který právě moc peněz asi nebylo). Místo toho ze začátku vidíme malého hackera, který si na Marsu může dělat co chce a nikdo na něj nedohlíží. Na zemi vše začne být daleko zajímavější, neboť konfrontace Gardnera s Tulsou je živou vodou pro celý film. Chemie mezi nimi funguje perfektně a ač se občas dostaví nějaký ten kýč, prospívá celkovému vyznění vztahu, který oba charaktery mezi sebou mají. A když už hrozí, že se může dostavit nuda, tvůrci mají v zásobě Gardnerovu nemoc, jež ve výsledku dopomůže k celkovému pozitivnějšímu hodnocení a mírnému palci nahoru. 65%(7.7.2017)

Mel velke srdce.(10.1.2019)

(93/2017) / Teenage sci-fi záležitosť so zaujímavým potenciálom, ktorá objektívne balancuje jemne pod priemerom. Film jednoznačne ale zachránil super nápad dať rolu Garymu Oldmanovi a pár ďalších detailov, podarený soundtrack, príjemný letný feeling a celkom fungujúce emócie medzi Asom a Britt. Space Between Us je taký ten ľahučký kúsok po nedelnom obede. (6/10)(11.5.2017)

• bubun

Prvních padesát (!!!) minut neuvěřitelně nudných a předvídatelných, pak se to trochu zlepší a občas natrefíte i na lehce humornou scénu. Hudba dost otravná .Bohužel je to celé plné levného sentimentu. Představitelka Kendry na pěst. Ostatně to samý platí pro představitelku Tulsy. Příšerná scéna, když Tulsa hraje na klavír v obchoďáku. A ten výbuch? To si snad už dělaj srandu. Oldman neměl šanci to zachránit. Spíš nechápu, jak v něčem takovym mohl hrát. Ale sranda byla, když Gardnera tahali z tý vody ve slowmotion, to jsem se celkem pobavila. Navíc je někdy od dvacátý minuty jasný, kdo je ve skutečnosti jeho fotr. "You're my father!" "Yes!" Fuj. Chtěla jsem dát jednu hvězdičku za celkem pěkné záběry krajiny, ale i to by bylo moc.(28.1.2018)

• alchac

SA naslepo opět nezklamalo. Doufav ve sci-fi, obdržel jsem laxativní kýčovitě plytkou romantiku pro retardované náctileté, která byla seškrábnuta ze stěn septiku Rosamundy Pičerové, ke vší (od slova veš) odpornosti vyhnilé osazením Řiťou Máslopolským alias ýtý milovníkem pro sexuálně dezorientované šestnáctky a šestnácty. Pro masochisty a koprofily libující si v detailech odkazuji na páně Dromův komentář.(27.12.2018)

Všechno to zůstalo tak nějak na půl cesty. Nosný nápad, nepříliš využit, zato zabalen do kýče, přeplácaného sentimentu a do slaďárny. Next 5 km spoilers. Pointa s otcem byla jasná skoro od začátku, komu k tomu nestačilo Oldmanovo přehrávání, ten to musel poznat podle Pyškova ječáku v dabingu. A furt nechápu, proč ta holka neletěla na ten Mars hned s nima...lidem ze Země žít na Marsu zas tolik nevadí.(9.1.2019)

• sator

Bože už ten nabubřelej začátek...plný frází, klaka v sále au...(4.8.2017)

• Johnny.ARN

Krásna šablónka romantického príbehu, ktorá bola už toľko krát recyklovaná, že dejom dejom ani nedokáže prekvapiť. Preto ten vesmír a blízka budúcnosť, ktorá sa vlastne nelíšila od súčastnosti. Všimol si to niekto? Len za tú čajku 1 z 5(9.8.2017)

Celé to bylo logické, reálné a pravděpodobné jako moje účast na každoročním dobrovolném dárcovství vlasů na paruky pro lidi postižené leukémií. Na druhou stranu to zase pěkně uteklo a neměl jsem potřebu pokukovat po hodinách, čehož si upřímně vážím víc než nějaké nudné filmové klasiky. 65%(18.8.2017)

• Necrotongue

Když jsem do filmu šel, všiml jsem si jen, že má jít o snímek dobrodružný/ Sci- Fi a ta romantika mi nějak unikla. Když jsem si film pustil, romantika naopak jasně převažovala, logika byla někde na svačině a celá záležitost byla zjevně určena publiku do patnácti let věku, proto asi ta naivita. A do toho ten soundtrack...(23.8.2017)

Klidný, citlivý, romantický snímek. Takový který ve Vás probudí vnitřní cynismus. Alespoň ze mě přímo tryskal. Na tomhle filmu nefunguje nic. Příběh, atmosféra, dokonce ani fyzika. Samotný námět je lehce nelogický. Důvod proč se najednou může odehrát návrat na Zemi, je přinejmenším pochybný. Chování mladého génia až se tam dostane, je výsměch zdravému rozumu. A představa, že by asertivní holka od rány toužila po sociálně plachém podivínovi, je přímo WTF. To se prostě nestává. Vím to naprosto bezpečně. A to ještě opomíjím hlouposti typu komunikace nadsvětelnou rychlostí, dilatace času když se to hodí a podobně. Abych jenom nekafral, tak Britt Robertson hraje skvěle a Gary Oldman snad až zbytečně výborně. Jo a taková ta rádoby náladová hudba docela ujde. Zbytek je bída. The Space Between Us sice předstírá potenciál, jenže ve skutečnosti jde o naivní romantický brak, při kterém je lepší nepřemýšlet. A ideálně i usnout.(15.10.2017)

• grizly007

Námět by se mi i líbil ovšem zpracování není moc zábavné a celý to posílá do prdele ten nelidsky vypadající votlemenec.(10.8.2017)

• coscarelli

He he. A tak to dobre zacinalo a navnadilo. Lenze casom spadlo do hrnca s teen- klisoidnou stvaneckou prapoviedkou, kde kazdy pohyb divak predvida a zacina sa nudit. Nepodotahovane seterotypne, deja vu v kazdej siedmej minute. Preco v "kazdom druhom" filme musia (potencionalne originalny )pribeh zasrat nejakym blbym romanikom a nenechaju ho niekde v pusti (?). Nechutilo.(18.12.2017)

Popravdě ty dvě hodiny utekly dost rychle. Tak či onak je to ale docela průměrné sci-fi a zasloužilo by si spíše 3 hvězdy, ale plus 1 hvězda za Britt Robertson a Garyho Oldmana. Náhodné poznámky: a) Občas to dost vypadá jako reklama na lehce futuristicky vypadající auta (Volvo s LED světly, BMW i3). b) Jsem rád, že i v budoucnosti (2034, pokud se nepletu) bude místo pro Dodge RAM. c) "[C]elé to působí jako teenagerská pohádka, která je neskutečně zrychlená a leckteré příběhové momenty jsou šity horkou teatrální nití. I přesto jsem se přes tyto momenty dokázal přenést a poměrně se dostat do děje, zvlášť když se je rozhodně vizuálně na co koukat, až by člověk nevěřil, že budget je pouhých 30 mega." (Spiker01) d) "Čtyři hvězdy s hodně, ale opravdu s hodně zavřenýma očima. Tak skvělý nápad, tak super herecké obsazení a přeci jen to někde dost vázlo. Scénář byl kostrbatý a chyběla mu plynulost i gradace." (Borrtex) e) "[J]e tam tolik divných a chvílema nelogických záležitostí. [...] [F]akt, že se astronautka po všech prohlídkách, testech atd. dostane do raketoplánu na speciální misi těhotná, je prostě úlet." (Lukoboss)(12.5.2017)

Jo, je tam plno "blbostí", ale je to safra film :D :D Plno nejasností a nesrovnalostí, ale Asa je prostě Božský :) :) Bavil mě svým výkonem a tou myšlenkou, že letí na Zemi a není si jist, co tam bude a nebude...Samotný film mě zaujal již před rokem, ale mít na to více času a prostoru, myslím si, že by tam nebyla potřeba "kopírovat" tolik co již známe. Bylo to příjemné, předvídatelné a takové miloučké :) :) Čtvrtá * je jen pro Asu, jinak by to byla "trojka" jak vyšitá :) :) Ta myšlenka - Mars - Země - dítě - super nápad :)(19.8.2017)

Originální nápad v tuctovém provedení. Asi takto bych nejtrefněji ohodnotil tuto nevšední podívanou, která skutečně disponuje netradičním příběhem, což se dá ocenit o to více, že jde žánrově v první řadě o teen romanci, kde vymyslet něco nového, je podle mě už vážně oříšek, ale zde se to tvůrcům opravdu poměrně úspěšně povedlo, i když si tedy museli pomoci ještě dost výrazně sci-fi berličkou, což ovšem nemyslím rozhodně jako výtku, každopádně problém je, že se to celé vyvíjí strašně moc obyčejně, předvídatelně, bez zajímavějších zvratů a nápadů, o konci pak ani nemluvě. To samé pak platí i o postavách, které jsou sice hvězdně obsazeny, všichni zúčastnění herci působí výrazně a sympaticky, ale jejich postavy jsou též vážně až nechutně čitelné a až učebnicově šablonovité. Tempo snímku má pak skutečně kolísavou úroveň, chyběla mi zde i o dost hmatatelnější atmosféra, napětí pak sice chvílemi fungovalo docela obstojně, ale opět doplácelo na zmiňovanou předvídatelnost. Jedním z hlavních atributů Vesmíru mezi námi jsou každopádně emoce, a ty si zde tedy dovolím považovat za dostatečně účinné, tvůrci sice především ke konci mohli klidně ještě víc přitlačit na pilu, ale i tak jde v tomto ohledu o slušnou podívanou, která může v divákovi zanechat příjemný pocit. Já si tuto romanticko – dramatickou sci-fi zkrátka upřímně užil, a i když ho na potkání doporučovat nejspíš tedy každému nebudu, kdo chce strávit příjemný večer, chybu s tímto snímkem rozhodně neudělá.(29.5.2018)

• Hanys_

Jakože sci-fi. Protože ono se z docela zajímavého námětu po několika minutách stává takové to průměrné teenege putování jako třeba Hvězdy nám nepřály atd. Hlavním hercům jsem ten jejich vztah nevěřil, hlavně Asovi, který na svou podivnost sbalí blond kost. Fotříka jsem uhádl po pár minutách.(8.5.2017)

• M.i.k.e

asi bych od podobných teen srdcebolů neměl mít přehnané nároky ať už na kvalitu,nebo alespoň blízkost realitě,ale tady to prostě nešlo.Nejen že se tu využívá všech myslitelných klišé (smrt matky,osudová láska,hledání otce . který je zřejmý od samého začátku,až po konec vidtelný od první minuty.Tohle všechno by se ještě dalo,ale osobně mi vadilo,jak tenhle film dělá úplně ze všech blbce...cesta na MArs za 7 měsíců?Přímý přenos z Marsu bez zpoždění?klučina,který by nepřežil v naší atmosféře,ale ta samá mu nevadí na základně?Těhotná astronautka o které to nikdo nevěděl?a hromada dalších nesmyslů,které pro mě space between us dělaly prakticky nesnesitelným od začátku.Výsledek je tak jen neuvěřitelně hloupý film bez špatky emocí a ztráta času...0%(1.7.2017)

• Lukoboss

Ten film je prostě úplně divnej... to především. Prostě je tam tolik divných a chvílema nelogických záležitostí, že ani škatulka sci-fi to nezachrání. Už jenom fakt, že se astronautka po všech prohlídkách, testech atd. dostane do raketoplánu na speciální misi těhotná, je prostě úlet. Hlavní hrdina je pak značně nesympatickej a dost je taky poznat, že je výrazně mladší než jeho sympatická přítelkyně (v reálu on 20 let, ona 27 a hrajou šestnáctiletý puboše). On se jenom těžce po Zemi pohybuje kvůli gravitaci, kterou vlastně nezná, ale přitom je schopnej utéct celým policejním týmům, který ho nahání. Uff. A další.. je utajenej a extrémně sledovanej, a přesto se mu úplně jednoduše podaří uniknout. Vyrůstal mezi vysoce inteligentníma vědcema na základně (sám je evidentně velice chytrej), přesto se vůbec neumí mezi lidma chovat, provádí úplný divnosti a nesmyslnosti. No a tak by se dalo pokračovat. Ty dvě hvězdy jsou za G. Oldmana a B. Robertson, kteří podle mě film naprosto táhnout. P.S.: Je to romantický, že i kýbl medu je míň sladkej, a navíc dost predikovatelný.(8.5.2017)

Audiovizuálně líbivá "pionýrská kolonizace" Marsu mě pohltila. Po nějakých 40 minutách však sebe trochu nečekaně uzavřela do konvenční škatulky "dobrosrdečný kluk z džungle objevuje civilizaci", kde to při pokusech o humor či akci hodně skřípalo. Že najde i (teen) lásku, no, o tom to bylo od sloganů. Krásná hudba a nasazení Garyho Oldmana, nemluvě o přirozeném půvabu Britt Robertson, této romantice ve slabší 2. půli hodně pomáhaly.(12.6.2017)

• Kredy

Sci-Fi pro děcka, mě jako velikého fandy tohoto žánru uráží.(5.4.2019)

Príjemné, originálne a spracovaním dokonalé spracovanie modernej romantiky. Je tam veda, je tam dráma, je tam láska, je tam nový svet, je tam skutočný svet, je tam všetko, síce možno zbytočne veľa a skratkovité, ale je to tam. Asa to zahral super, Britt bola do počtu, ale OK a Gary Oldman, to je pán herec, ktorému by človek uveril všetko. Tešil som sa a aj keď to nebolo až tak tlačené na doraz k umelým slzám, som spokojný.(28.8.2017)

Jojo. Docela to ušlo. Ze začátku mne to moc nebavilo, ale nějak jsem se do toho zakoukal a ke konci už to bylo na 5*. Ale dám pouze 4*.(2.1.2018)

Tak v první řadě Asa, to vím, že nezklame a taky že ne. Jsem moc ráda, že jeho kariéra pokračuje zdárně, bez velkých přešlapů, moc mu držím palce, miláčkovi:) Hned potom velice vydařené vizuály Marsu a spejsu vůbec i záběry na zeměkouli potěšily a koneckonců i americká příroda (ty žluté stromy a to pobřeží!!!) To je to hlavní, co jsem čekala, takže moje hodnocení je velmi vysoké:) Dále Gary Oldman a hudba. Film, který sice nějak režisérsky nevybočoval, ale bylo to dobře odvedené řemeslo, kamera a vizuály byly vynikající, kvůli nim si tento film pustím jistě vícekrat. Takže přesto, že romantiku fakt nemusím, tak takovouhle, jako v tomto filmu, snesu dobře. Bravo.(11.4.2017)

Oddychové sci-fi se zajímavým námětem kombinované s příjemnou romantikou, kde nechybí emoce ani nadhled. Za sebe mohu říci, že se dvěma hodinami strávenými při tomto filmu jsem spokojen. Herecké obsazení je dobré, potěšil Gary Oldman, nestárnoucí Carla Gugino, a především ultrasympatická kráska Britt Robertson, jejíž roztomilé komediální afekty si mě dokázaly již podruhé získat. Asa Butterfield se obsazen také přesně. Lehký nadprůměr - sedlo mi to do nálady.(18.6.2017)

• kwoky

Romantické sci-fi. What could go wrong? Hodně. Pokud si chcete film užít, tak zapomeňte na všechno, co víte o vesmíru a prostě se nechte unést tou romantickou limonádou. Teda pokud vám nebude připadat uměle šroubovaná, jako mně. Ani jedna postava mi nebyla sympatická. Dvakrát jsem se během sledování uchichtl, jednou lehce dojal. Je zde hodně zajímavých nápadů, ale jen velmi málo z nich se dočkalo rozumného rozpracování. To mi vadilo, bylo to v celém filmu, a proto hodnotím tak nízko. Vizuální efekty byly pěkné.(23.7.2018)

Velice pěkně a zajímavě udělaný film , netradičně pojatý.(25.10.2018)

• rotel

Film je podľa mňa vhodný pre deti vo veku 12,13 max 14 rokov. Škoda, nápad dobrý.(29.3.2017)

Nic světoborného, spousta nesmyslů a nerealistických scén, spíše pubertálního rázu, ale na oddech celkem dobré a několikrát jsem se i naplno od srdce zasmál 😃(30.9.2018)

• TroiMae

Něco jako Rosamunde Pilcher… červená knihovna, ale sci-fi. V tomto kontextu je to originální.(15.1.2019)

Pořádná porce vesmírné romantiky. Gary Oldman se trošičku nepovedl, ale v té romantické linii mi to přišlo nepřehnané a citlivé. (A samozřejmě - spoždění signálu Země - Mars je zhruba půl hodina tam a zpět, takže všechny ty okamžité konverzace jsou trochu mimo, ale to už ze mne mluví jen zapšklý kosmický výzkumník. :-)(4.5.2017)

Na úvod jedno rejpnutí..19ti letý Asa a 27mi letá Britt hrají 16ti leté..Nicméně on na to vypadá v obličeji, ona zase výškou..tak ať si všichni trhnou. Protože tohle bylo naprosto krásné romantické sci-fi a nestydím se napsat, že jsem si v srdcervoucím finále málem vyplakal oči. Bylo to mimořádně zahrané..scéna skoro v samém závěru..ehm zvrat co mi byl jasný třičtvrtě filmu..byla opravdu skvělá a zvládnutá od Asy,Britt a Garyho tak, že jsem tam byl s nimi. Krásná hudba, krásné záběry..moře či žloutnoucí listí...prostě....podle mě kus filmařiny. Scénář možná až moc "hezký"...jenže proč ne? Když to někdo umí zrežírovat a zahrát. Jsem rád, že jsem se na film podíval a rád se na něj podívám znovu, jakožto na další film s Butterfieldem, který začíná dokazovat, že není jen herecké dítě, ale skutečně herec. 90%.(9.7.2017)

Musím říct, že filmík je pro mě příjemným překvapením. Taková young adult romance, s výraznými prvky scifi. Jasně, pokud se zamyslíme do hloubky, je to od začátku, do konce kravina a najdeme tam miliony nesrovnalostí,ale proč tohle u každého filmu dělat? Někdy člověk chce prostě jen sedět a koukat. Velkým plusem filmu je herecké obsazení mladé dvojice, která se mi moc zamlouvala. Asa Butterfield je boží a věřím, že ho čeká obrovská kariéra, protože ten klučina fakt umí hrát. A já být o 10 let mladší, tak si asi lepím jeho plakáty po pokojíčku. Vůbec nelituju, že jsem film zkoukla a nebráním se tomu dám mu z fleku 4 hvězdy, protože nenudil, ,nevlekl se, naopak příjemně pobavil a byl vizuálně krásný, milý, zajímavý a romantický.(15.8.2017)

Kdyz pominu vsechny ty fyzikalni nesmysly, napr. chatovani a videohovory v realnem case Zeme-Mars, plus takovou kravinu jako, ze by zenska ve 2. mesici tehotentsvi unikla pozornosti NASA jeste na Zemi, tak je to vysledku docela pekna romantarna. :-)(28.11.2017)

• Omnislash

ukrutna kokotina. zoufale ubohy dej doplneny tragickou hubou. nejlepsi casti filmu byly titulky (i po hudebni strance). za me je to velka skoda, protoze potencial tam byl. prvni petina mozna ctvrtina byla vyvedena. pak si ale zjevne vedeni reklo, ze kazdy je nahraditelny a ze ten zbytek doplacaji sami a bude to levnejsi. nebo to tak alespon na me pusobi. jsem tvuj otec, ljuku!(20.6.2018)

Typická jednoduchá filmová záležitost, která člověka uchvátí srdcervoucím trailerem, jenž nám ale odkryje to všechno povedené na samotném snímku. Oproti tomu ale sympatická mladá dvojice Butterfield/Robertsonová mě i jednotlivě v žádném jejich průměrném filmu nezklamali (výjimkou je možná Brittina Země zítřka). Místy dojemné na 5 hvězd, místy kostrbaté až na ty kruté tři. Vytvořme z toho tedy průměr těchto faktorů.(1.4.2017)

Britt Robertson mám moc rád, ale už se obávám nastal čas aby nehrála středoškolačky. SIce je mezi hlavními protagonisty "jen" 8 let rozdíl, ale působili spíš jako klučina s tetou, než jako zamilovaný pár. Jinak je to ale milý film, kterému kromě nějaké té šablonovitosti, těžko něco vyčítat.(1.10.2018)

Námětem mě film zaujal a musím říct, že i zpracování nebylo špatné. Sice je to trochu předvídatelné, co se asi tak bude odehrávat ale nějak to fungovalo. Je tu ovšem pár logických tedy spíše nelogických a nevysvětlených chybiček který mi ten celkový dojem trochu kazí. Další takovou drobností, které mi tak úplně nesedlo je věkový rozdíl hlavních protagonistů, a tak trochu jejich nevyvážené charaktery. Lehce nadprůměrná romantická oddechovka. Na čtyři hvězdy mi tu chybí trochu více dramatu a spádu v celkovém závěru filmu…(19.11.2018)

• Deratizer

Film je vyloženě mířen na mladé pubertální publikum a podle toho to celé vypadá. Zábavná blbina pro mládež. Kdo hledá něco rozumného o Marsu, ať hledá jinde.(7.5.2017)

Jakžtakž to funguje, přesto že je to děravý jak svině...(3.8.2017)

• AxelWers

Začiatok vyzeral sľubne. Čakal som niečo napínavé, ale nakoniec z toho bola kvázi romantická volovinka. Fyzikálne nepresnosti nebudem ani hodnotiť, to by som musel dať hodnotenie ešte nižšie. A záver veľmi predvídateľný.(7.8.2017)

• Mitisko

Větší teenage píčovinu jsem ještě neviděl. Takové hovná co tam padají celý film to jsem myslel, že se nedá. Dokonce je tam reklama na BMW a Volvo. Nejdu to spoilerovat, ale 100% astronavka umře u porodu. Psaní real-time Mars -> Zem (povídá se, že láska hory přenáší, ale nepovídá se, že rychleji jak rychlost světla). Výztuž kostí ve vývoji (16 let). Lék na zmenšení srdce je lítaní v prostore bez gravitaci. (Zajímavé, že při startu nevadí gravitační přetažení) Tolik píčovin vtěsnat do dvou hodin je obdivuhodné ...(21.8.2017)

Kdysi jsem viděl japonský animák o lásce napříč vesmírem. Po dlouhé době mi to něco silně připomnělo. Krásný projekt dovedený do úspěšného konce. Typ filmu, ve kterém mi nechybělo vlastně nic. Vesmír, technika blízké budoucnosti, cizí svět, oslava našeho světa z pohledu mimozemšťana, love-road-movie, emoce a samozřejmě výborný Gary Oldman. Možná se tam leccos dětem zjednodušilo při útěku, ale leccos odpustím. 85%(23.9.2017)

• LordMysti

Chvílemi až trapné, drsně přitažené za vlasy s opravdu hloupými postavami nedávající smysl. Toto výborné téma by šlo natočit mnohem dospěleji a lépe, bohužel tohle je hodně velká hloupost sotva pro dospívající děti.(10.10.2017)

• Drom

Tam mezi těmi žánry chybí Komedie, ne? Páč to bylo dost vtipný, hlavně jak si tvůrci představujou lety do vesmíru, Mars, technologie, zvídavého a vysoce inteligentního chlapce... a tak všechno. Mám se tu o tom nejen fyzikálním paskvilu víc rozepisovat, třeba o gravitaci s proměnlivou silou (jak se to zrovna hodí) nebo neexistujícím limitu rychlosti světla? Že by používali subprostorové vysílání? A navíc to bylo uvěřitelný asi jako že já si už nikdy nepustím obdobnou kravinu. Ale pojďme dále a osvětleme si pravou podstatu tohoto pavědecko-fataskního filmu. Ta zápletka se smradem narozeným na cizí planetě mohla být výživné a těžké téma. Mohla. Jenže záhy zjistíte, že je to jen barevná kulisa za kterou se ne příliš dovedně schovala romantická telenovela pro mladistvé, pojednávající o náctiletým blbečkovi a prokládaná poměrně dementními dialogy. Nu a když toho blbečka zachránila jeho kámoška a budoucí buchta v dvojplošníku... wtf? ...tak jsem to proklikal do konce a šel spát. Trochu mi to připomínalo tu kravinu, jak mladý amíci jeli do Evropy... eh EuroTrip? A schválně hádejte, jak to asi dopadlo. Ty popový cajdáky napoví. Nebyl tohle spoiler? Spíš ne, páč všechno bylo jasný tak nejpozději od čtyřicátý minuty. O to hůř, že to mělo dvě hodiny.(20.2.2018)

• Dm1tr1j

Hrozná sračka. Píšem odpad. Vychovaný vedcami...nevie ako sa správať k ľuďom? wtf bol len na stanici s najbystrejšími ľuďmi, a má tam internet...určite bez youtubu lebo z tade by sa perfektne zžil s ľudským správaním...kokotniec kokotncov on je stále človek..aj keď prijebaný hrozne....brilantnému hackerovi nedošlo ako sa ovláda fontánka na pitie a pomýli si ju s núdzovou sprchou, nevie že vyzerá ako kokot kým nezmení štýl chôdze a milión ďalších vecí, ktoré by vedel automaticky keby bol naozaj rozumný...kokot je to blbý americký ako jeho piča blbá sprostá mama čo zatajila tehotenstvo...ako dopiči zatajila tehotenstvo? Ošťatý prípravok to vie určiť veľmi presne a vedci, ktorý ju pripravovali a preverovali či znesie pobyt na marse by si to nevšimli? kokotina uplná pičovina. oh a aby som nenadával len retardíkovy.....tá piča čo sa cíti tak hrozne lebo nikoho ona svete nemá ale vlastne preto lebo nechce ale aj chce ale ona musí každého nenávidieť (ach piča sprostá umri) lebo bola adoptovaná....piča úboha povedz mi aké hrozné je voziť sa zo strednej na motorke vlastnej cez horský priechod a potom si môcť zalietať na otčimovom práškovacom lietadle!!! TY PIČA BLBÁ JEBNUTÁ VYMETENÁ AMERICKÁ!!!!(1.4.2017)

Okej, všichni dobře víme, že je naprostá blbost, aby astronautka utajila těhotenství a dostala se na Mars... ale budiž, to bychom pak neměli film, a asi by to byla trochu škoda... neříkám, že to musíte bezpodmínečně vidět... ale bylo to takový slaďoučký a dojemný... asi na to zrovna byla nálada. Vizuál je krásný, celý score a soundtrack je povedený, a hlavně Asa Butterfield mě v této roli strašně moc bavil. A ta otázka, co mi bude dlouho zvonit v uších... "What's your favorite thing about Earth?".(27.4.2017)

• pushover

Slabota.(4.5.2017)

• Likan7

To, že dáte k sobě malou (ale starší) a vysokého (ale mladého) neznamená, že to nebude vadit. Butterfieldovi je 20, ale vypadá na 15 a Robertsonová vypadá přesně na svůj věk (27). Máme tu pak dvojici, která totálně nefunguje a jejich (hlavně jeho) řeči o životě a lásce jsou legrační, zvlášť, když Asa má v repertoáru 2 výrazy, které používá furt dokola. Občas sice potěší Gary Oldman, ale tohle ani on nezachrání. On ten základní příběh není vůbec špatný, pokud si ho budu číst na papíru. Ze zdejšího obsahu jsem čekal sci-fi, kde se kluk narozený na Marsu snaží dostat na Zem za kamarádkou, se kterou si dlouho píše. Jenže ve filmu si píšou asi 2x a za půl hodiny je už on někde na Zemi, zdrhne NASA, která ho vlastně skoro nehledá (honí ho asi 5 lidí místo půl světa) a s kámoškou, která vždy přijde zrovna v momentě, kdy může šlohnout auto jen tím, že nastoupí a odjede (tohle se stane snad 3x) objednou půl USA naprosto nevystopovatelně. Těch logických chyb je takový množství, že Vás to prostě přestane bavit přehlížet. Jak proboha může ženská nastoupit do raketoplánu těhotná? Už vidim, jak to otec Gardnera na cestě zjistí a v klidu pustí dál svou milovanou na Mars. Ve fináe jsem fakt už čekal jen to, co napadne asi všechny diváky a tak nějak doufají, že to pro pr*el fakt přijde. Přišlo nakonec tak nějak na půl. A to nemluvím ještě o tom strašnym cukru, který se na Vás během filmu sype na tuny. Všechny ty romantické momenty jsou strašně wtf. Chemie mezi dvojící absolutně nefunguje a sjou po drtivou většinu naprosto k smíchu. A to je pro rádoby romantický sc-fi film průser. PS - Ale Britt bych si nechal říct.(8.5.2017)

Ale toto mě příjemně trefilo. Námět originální, herecké výkony vcelku povedené a scénář, který kličkuje a nejde přímo tam kde to oběčejně už člověk čeká. To je prostě příjemné a dobře se to sleduje.(10.12.2017)

• Karmin

Docela milý film...až na to, že to je TOTÁLNÍ BULLSHIT. Celou dobu se to tváří hrozně vědecky, ale prakticky nic z toho, co tam říkají a dělají z oblasti vesmírných letů, kolonizace Marsu nebo vlivu gravitace na organismus, nedáví vůbec smysl. Někdo to asi dokáže odignorovat a dostane klasický snímek ve stylu "ten kluk je divnej, ale právě proto nebo přesto ho budu mít ráda", ale mě se takto povznést na logiku nepodařilo :-( Škoda.(22.7.2018)

mladá romantika a potěšující role pro stále výbornou a dobře vypadající Carlu Gugino. Logiku to nemá, ale to romantické filmy nepotřebují.(24.11.2018)

"Copak máte na Zemi nejradši?" Originální vesmírně-pozemská road-movie, která absorbuje sci-fi, dobrodružství, drama i romantiku, až melodrama. Také vizuální stránka filmu stojí za zmínku. Takže nadstandard.(15.1.2019)

Nádhérná romantická scifárna, co víc si přát...na film jsem se moc těšil a rozhodně mě nezklamal, sám moc dobře vím, jaké to je být jiný...(29.3.2017)

• nwx

..blbina pro malá děcka..(20.5.2017)

• Gendarme

upřímně nic jsem od filmu nečekal .... no a to jsem taky dostal :) . Ale zase konečně romantický film, kde hraje prim rachitický chlapec - konec svalovců? hmm nemyslím si... Proč sakra v budoucnosti práškují pole dvouplošníkem? jak je možné, že super vědátoři nedokážou přelstít 2 teanagery? Příběh je to ale docela dobrej, myslím že kdyby mi bylo -náct tak bych na to šel do kina :)(28.5.2017)

Kvalitně natočená romanťárna.(4.8.2017)

Rozpočet_ 30 milionov dolarov // Tržby_ 14.7 miliona dolarov // Tržby v USA*_ 7.8 miliona dolarov(5.8.2017)

• Mamlas

Nuda ja sviňa. Blbost jak cyp.(10.8.2017)

• mutace

hnuj od A do Z(13.8.2017)

• Blowler

Hloupost a nesmysl jsem ochotný prominout, pokud mě dokáže film zaujmout něčím jiným. Tady to byla bohužel jen vizuální stránka v prvních pár minutách filmu a to nestačí. Herci se k sobě vůbec nehodili a Asa mi prostě nesedí. Scénář radši ani nebudu komentovat.(1.10.2017)

• Pitryx

Romance z Vesmíru a Země. No dobrá, budiž. Ale zde jsou hlavní protagonisté navíc děti. Už tak pitomost rozebrali v této extra kravině na n tou. Prolínání dvou dějových osnov dokonale narušuje souvislost vyprávění a neustálé kecání je velmi dobré na usnutí. Dále nemá smysl to rozebírat. Hodnotit do mínusu nelze. Někdy toho lituji.(26.10.2017)

• HodnotitelCZ

Ze začátku se to zdálo jako dobrý film. Úvod byl svižný, zajímavý... NASA vysílá astronauty na Mars, aby ho úspěšně kolonizovali, ale astronautka se po startu dozvídá o svém těhotenství. Po přistání na Mars astronautka při porodu umírá a NASA to dítě, které porodí utajuje před veřejností a snaží se vymyslet, jak to dítě na Zem dostat, aby nemělo zdravotní potíže, protože při svém vývinu strávil ve stavu beztíže a tak se mu nevyvinuli kosti, aby mohl chodit po Zemi. Průběh filmu naprosto ztrácí smysl a nabírá na hlouposti. Vztahy mezi lidmi ve filmu je nezáživná a nudná. Závěr to nakonec vyvrcholí do beznadějné hlubiny a film vám nabudí pocit, že jste se dívali na film naprosto zbytečně. Po té si v závěru řeknete, že by jste se mohli radši dívat znova na film Marťan, než aby jste sledovali tuhle blbost. 2 hvězdy.(7.5.2018)

Nebylo to špatné pokoukání do vlaku. Je to však delší dobu co jsem to viděl, a hlubší stopy ve mě film nezanechal. Taková dětská romantika s trochou vesmíru..(18.2.2019)

...aneb pohádka o prvním lidském mimozemšťanovi. Takový průměr. Ničím extra to nepřevyšovalo, ale komplexně to špatné nebylo. Doják trochu no. :-D(13.8.2017)

• masekjc

Bohužel, jako sci-fi příběh super téma ale to hledání původu a love story to totálně sráží. Velká škoda...(2.9.2017)

• Vikki

Velmi kýčovitý a průhledný příběh. Vpodstatě jen další kopírování podobných filmů z osmdesátých let. Assa je sice sympatický a šikovný kluk, ale tohle zachránit nemohl.(18.11.2017)

Zajímavý námět, ze kterého šlo určitě dostat víc. Příběh je neskutečně zkratkovitý, což působí nevěrohodně, že scenárista prostě nevěděl, tak šup, střih a je po problému. Co film ale sráží, tak je do očí bijící reklama na jednu automobilku a pak množství nedořešených detailů. Opravdu po šestnácti letech bude pořád jedna postava jezdit v jednom autě, které vypadá pořád jako nové? Opravdu budou všichni po šestnácti letech vypadat pořád stejně, žádné šediny navíc, žádné vrásky. A že bude Gary Oldman po šestnácti letech nosit pořád ty stejné brýle, to už je hodně nepravděpodobný úlet. Online video přenos na Mars je pak třešnička na dortu. Ale jinak, potenciál tam byl :-)(9.1.2019)

• stephano

27 leta herecka a kluk co vypada na 15 hraji stredoskolsky co se do sebe zamiluji. Jo a ten kluk je asi z marzu no.(29.3.2017)

Jedno z největších překvapení letošního roku. Naivní a růžové, avšak milé, citlivé a příjemně nenásilné. Tento film se sympatickými mladými hrdiny i skvělým Gary Oldmanem vám mohu vřele doporučit. Vskutku odpočinkový film na nedělní večer(14.5.2017)

+1 Spiker01 Dost podobne to vidim i ja. Mozna ne uplne becko. Scenar ohrany i kdyz posunuty trochu vyse a dal.... o planetu dal. Ten film ma ale neco co jine podobneho razeni zcela postradaji a to je umeni vtahnout do deje a dotknout se. Myslim, ze kvalitni hudebni podklad, velmi dobra kamera a v neposledni rade herci a rezie ktera dokazala tenhle scenar tak nejak udelat lepsim. Vyrazne lepsim. Tleskam za 4 hvezdy ktere si tento film zaslouzi pravem.(4.8.2017)

Jen náhodou jsem přišla na tento film a to z poslechu rádia, kde o tom zajímavě vyprávěli. No ale nějak mi spadla čelist při koukání, když jsem viděla, jaké skoky v čase tam proběhli, nesmyslná konverzace jakoby přes "skype" Země - Mars, kde by určitě nebyla okamžitá odpověď viz Marťan. Já mám romantické filmy ráda, ale u toho jsem čekala spíše více sci-fi. Bylo to také moc dlouhé, stačilo klidně i 90 minut.(5.8.2017)

Jednoduchá sci-fi romance pro mladé diváky, která je po vědecké stránce sice ohromný kýč, ale jako vyze o člověku narozeném ve vesmíru, žijícím na Marsu, který se dostane na Zem aby vypátral svého otce a během toho se zamiloval, je hodně zajímavá. To, co je tady v oblasti vědy ukázáno je naprostý nesmysl, ale mladí lidé nad takovými detaily nepřemýšlí, takže vlastně o nic nejde. Třeba těhotenství astronautky, která tento fakt před letem zapřela. Ona neprošla zdravotní prohlídkou? Co se týče Marsu, život lidí na něm je stále velkou neznámou, ale jedno se ví stoprocentně. Odlišná gravitace, sluneční záření a mnohé další vlivy by s vývojem stavby těla hodně zamávalo, takže by Gardner, kterého se to v příběhu týká, by vypadal hodně jinak. Film jako takový je natočen v rodinném stylu snažící se o volné úsměvně dobrodružství, dějovou nadsázku a místy i citové pojetí, které však zase ne moc funguje. Ono to je způsobeno i naprostou předvídavostí vývoje děje, neboť nic originálního tu v podstatě nelze nalézt. Snímek se však i přes svá negativa dá užít a zpříjemnit si dvě hodiny romance, jen se musí naprosto z myšlenek vynechat syrový realismus.(18.3.2018)

• vodkasesemte

You know, right and wrong seem to change, when you really need something - You know, when ppl talk to me that way, they get theeir ass kicked - Chivalrys not dead - Moving aimlessly - You are beautiful - And then you blurt that out, just like that? - Bcs you may wanna just play it cool, you know? Ease yourself into the love game - Slow your roll, kid - Im not upset. Im unconfortable, theres different - Ppl dont go around saying what they feel whenever they feel it - They have guards and shields and other metaphors - Bcs we are all messed up (rotože je to složitější – určitej druh námluv) and scared and trying to be something that we are not (těsně vedle) - If we all went around just declaring our innermost desires to the exact ppl we felt them for, well, then we would all end up happy, or something - You are blushing - WTF! - On jí ted sáhl na stehno - To je dobrej zvrat - Takovej podvraták. Vyloženě je na ni znát, jak ji irituje - What is happening? Exactly! - Euphoria - Má krásný šaty (hned v obchodě) - Tvl, ona s ním vleze do spacáku ted, nadržená děvka - Právě se naučil líbat a rovnou zaskoruje - Dělá pokroky - Jo voni si už psali. Tak to jooo… - This isnt real (Vegas) - How you badly want to go there - Co to je , tvl? To má nos jako Tom Cruise a pohled nájemnýho vraha - Ted se ten psychouš jde utopit - Motherfucker. I didnt get to choose where I was born. But I get to choose where I die - Tak to je na mě silná káva - WTF! - Sanitka ho odvezla k miniraketoplánu - Todle je strašný - Už se nemužu koukat ani na Britt - Tak tady se musela hodně přemáhat, aby to ustála - To je nějaká adaptace knížky? - No to byla blbost. Ještě, že jsem to neviděl celý(27.5.2018)

• subic

Rodinné sci-fi o čem víc, o cestě na Mars, o pobytu na Marsu x let, o prvním Marťanovi, co se nakonec dostane na Zemi aby tu hledal svého fotříka? Prostě nuda a nuda by to byla asi i pro děcka.(9.1.2019)

• Merlinousek

Námět zajímavý. Mise na Mars. Pilotka porodí až na Marsu dítě. To dospěje a touží se podívat na Zemi. Panují však obavy, jak to přijme jeho tělo zvyklé na jiné podmínky. Napoprvé se mu to podaří a dostane se na Zemi, kde vyhledá dívku, s kterou si chatovali Země-Mars. Vydají se spolu hledat jeho otce. Hlavní hrdina pomalu umírá, neboť jeho tělo opravdu nezvládá zemské podmínky. Dál už bych spoileroval. |_|***|_ Ale k samotnému hodnocení. Filmu se vážně nedařilo mě vtáhnout do děje. Mnoho scén působí uměle, herci jsou s výjimkou Gardy Oldmana nesympatičtí a hrají nic moc. Dialogy ani neurazí, ale ani nenadchnou. Několikrát jsem posunul děj a několikrát přemýšlel, že to vypnu. Avšak zvědavost, zda mě film dokáže ještě nějak překvapit vyhrála. No a nedokázal. Celkem mi vadil věk hrdiny, jeho slečny a násilné zařazení romantické sexy scény. Brrrr. Vlastně mi až moc věcí přišlo dost nepravděpodobných. Takže pořádně nevím co ocenit. Bod za nápad a bod za Garyho. Za mne 2 hvězdy. Ale na Mars se těším!! **(25.3.2017)

• Dexter666

Odfláknuté spracovanie dobrého námetu.(8.5.2017)

Po dlouhé době film, u kterého jsem brečela skoro od začátku do konce :-D ... moc pěkné, přiznám se, že jsem od toho nečekala nic převratného, ale jo, nakonec jsem byla příjemně překvapená :-) obsazené bylo celkem příjemný, příběh vcelku originální a zbytek taky fajn :-) .. Nejvíc se mi asi líbil soundtrack, ten byl dle mého názoru naprosto dokonalý :)(14.5.2017)

• rigby

Lehká teenagerská romance ze světa sci-fi. První třetina navozuje příjemnou atmosféru očekávání, co se všechno ještě stane. Bohužel dále už není co sledovat, protože přichází na řadu velmi nudná pasáž, která toho nikomu moc neřekne. V poslední třetině se to zase trochu srovná, ale začne to být až moc hra na city a boj o divákovy slzy. I když místo slz se nakonec objeví kroucení hlavou, protože ten konec je opravdu nějak divnej... Ale dívat se na to s trochou vůle dá... 2+(31.7.2017)

Možná si to pět hvězd nezaslouží, ale tenhle film mne bavil asi nejvíce ze všeho co jsem vyděl tak za tři měsíce. Zejména počátek "druhého dějství" je vážně zábavný. Bohužel takovíto příběh si žádá i pár nudnějších míst k uvedení do děje. Takže máme tak začátek za tři hvězdy prostředek, za pět a konec za čtyři.(4.8.2017)

Nesympatickost hercov celkom kazila dojem vobec nie zleho nametu.(7.8.2017)

Film, který potěšil. Spoustu věcí z něj bych chtěl zažít sám. Odpouštím i nelogičnosti, jako je on-line komunikace mezi Marsem a Zemí, to že se dostala na palubu těhotná astronautka .... Ale jak píšu vždy, jsem ovlivněn tím, že mám rád sci-fi. Takže nemůžu jinak...5*(7.8.2017)

• veverysiak

Scifi ľúbim, to som tu už veľakrát, ale toto bolo pre mňa utrpenie, ja si tento žáner spájam s výpravnosťou, alebo akciou, alebo strašidelnosťou, alebo mystériom, prehltnem aj nadprirodzenú myšlienku, toto ide poloromantickým, plazivým a neoriginálnym tempom, z ktorého nevyplývajú žiadne hlbšie pocity a unášajú celý príbeh do nekonečne vzdialeného zabudnutia, takže 35%.(8.8.2017)

• fafejt001

TAK to bychom měli opět něco z Marsu . Život je tam určitě fajn , něco tomu ovšem chybí . Nějaká změna . A tak klučina letí za kamarádkou na Zemi . Tady se pomalu skamarádí a jedou hledat tatu . Jenže tata z fotky je strejda , a jejda . Nakonec ovšem dopadne vše dobře a letí s pravým tatou zpět dom , kde je kluk zvyklý . A Tulsa pracuje na tom , aby se štastně setkali a žili spolu až do smrti . A zazvonil zvonec a pohádky je kooonec .(18.8.2017)

• Dejavu_UH

Do příletu na Zem celkem zajímavý kousek. Po přistání se to ale zvrhne v hromadu nesmyslů a veškeré kouzlo se vytratilo.(20.8.2017)

• moriero

Na tomto filmu je nejlepší pouze první třetina. Té bych se nebál napálit rovnou ****. Ale pak se toto dílko přerodí v nevěrohodnou Young Adult Road movie, která velice brzy začne lézt na nervy. Nemám rád situace, když si děti hrají na dospěláky (letiště, autoservisy...) a jejich okolí jim to baští. A při tom spacákovém pettingu jsem se cítil vysloveně trapně. Takže suma sumárum: něco na pomezí dvou až tří hvězdiček.(21.9.2017)

• lajkaof

Tohle vážně fakt ne.(30.9.2017)

Z hľadiska scenáru známy príbeh bez väčšieho prekvapenia, z hľadiska réžie rutinná záležitosť. Futuristické vybavenie a pomôcky slúžia iba ako dizajn k filmu. Z hereckej stránky nemám k tomu čo dodať. Film, ktorý vás zaujme a nemal by vás sklamať, hlavne vtedy, keď si pomyslíte na to, že čo sa snažil film povedať. PS.: Vy čo máte najradšej na Zemi? Osobné hodnotenie: 73% (***) (15.10.2017)

Příjemné překvapení. Čekal jsem slaďák... a byl to slaďák. Ale opravdu pěkně udělaný, vizuálně rozkošný a příjemně zahraný. Jenom bych vyměnil Britt Robertson s Colinem Egglesfieldem. Ona by ve svých 27 letech mohla (v druhé části, kdy ze sebe shodí úvodní školáctví) tomu údajně 16letému Gardnerovi hrát tetu. Zatímco Colin i při svých 44 letech pořád vypadá skoro jako Gardnerův starší brácha spíš než jako táta.(2.11.2017)

Hodně zajímavá myšlenka, takovýho "trosečníka" s úplně jinou pointou. Celkově to působí tak nějak načnutě, ale nerozjetě. Neni to marný, je to romantický, je to zajímavý, ale na víc, jak 3* to nemá. To by se muselo drobet upustit, od očekávaných klišé. Ale jinak je to fajn film, kterej si člověk s klidem pustí i víckrát. Za mě 3* a DOPORUČUJU(13.11.2017)

No, jak je vidět lítat sem a tam na Mars je pro amíky úplná brnkačka. Jediné na co stálo koukat byl Gary Oldman a měli by už mu ti blázniví akademici dát toho Oskara, teda ne asi za tuhle kravinu, ale za Churchilla :)(15.1.2018)

Film, akoby nevedel aký žáner zastávať. Je to veľmi košaté a miestami sám nevie, čo vlastne chce. Avšak aj tak sa mi to páčilo a to romantiku moc nemusím. Toto sa dalo zniesť a možno aj preto, že je to také inakšie. Asa Butterfield je pre mňa herec, ktorý je z tých mladých hercov úplne hore. Má veľmi zaujímavé výbery filmov a je naozaj skvelý. Britt Robertson je zaujímavý objav, ktorý to podľa mňa tiež ďaleko dotiahne. Vo filme sú nedostatky, ale aj cez ne sa mi to páčilo. Nechápem tie celkom slabé hodnotenia.(9.4.2018)

Trosku naivné, ale strasne sa mi pácila hudba...(28.7.2018)

The Martian naruby.. mě se to líbilo, jsem přesvědčený, že ani jeden film ve kterým hraje Butterfield se mi nebude nelíbit :)(17.11.2018)

• brasek

Nudná dráma, ktorá zo začiatku sa mohla pochváliť slušným sci-fi charakterom. Žiaľ tento sci-fi charakter sa v istom bode príbehu stráca a celé mi to potom pripadalo fádne. Kvalite filmu nepridáva ani dlhá minutáž.(13.1.2019)

Čekal jsem sci-fi a ono prd. Nečekejte od toho sci-fi. Není tam například vůbec zmíněna technologie, jaká by se měla k letům na Mars používat. Dokonce tam není o letu nic. Prostě se přiletí. Odmyslete si to obohacení s Marsem a dostanete jen další tuctovou teenagerskou romanci, kde je sice velice přitažlivá herečka, která umí zahrát dívku, co přiroste divákovi k srdci, ale na druho stranu to vyvažuje k horšímu nesympatický Marťan, který působí proti své partnerce jako děcko nedůvěryhodné jejího zájmu. Chemie veškerá naprosto žádná. Kvality Garyho Oldmana a nestárnoucí sexy maminy Gugínové snad ani netřeba zmiňovat - držely to celé nade dnem.(13.2.2019)

Je vidět, že se režisér snažil nacpat do jednoho filmu celou knihu a proto některé scény nepůsobí úplně přesvědčivě, každopádně nápad super, hlavní hrdinové skvělí a dokonce i to CGI bylo oku lahodící! Proto 4*.(1.4.2017)

• RoyBatty444

Zaujímavé myšlienky, pár dobrých postáv, občas uveriteľné a silne romantické (na plač). Prostredie a veľa dialógov sterilné ako aj niektoré herecké výkony najviac zamrzí Butterfield. Filmu ako celku chýba iskra.(6.5.2017)

Řekl bych, že Britt už se na hraní sedmnáctileté přeci jen trochu nehodí, oproti Asovi je to znát. Ale ději to nijak nevadilo, jen bych vynechal ve filmu tu pasáž o tom, že jí bude brzy 18. Z hereckých výkonů bych vyzdvihl Garyho Oldmana, ten byl výborný. Na film se hezky koukalo, asi bych si některé věci přestavoval i jinak, lépe, něco ale fungovalo dobře, možná by to bylo i na 3,5* ale 4 nedám. Romanticky založeným duším doporučuji, pořádnou scifi ale čekat nemůžete. Je to více romantické, leckdy naivní než scifi a chybí tomu více děje na danou stopáž. Ale nudit jsem se nenudil.(11.5.2017)

70% - komentář 20ti slovy: Romantický film i pro milovníky sci-fi. První polovina na Marsu zajímavá a v druhé příjemný a "nenásilný" road trip. Kratší délka o 20 minut by neuškodila.(5.7.2017)

Byla to opravdu spíš taková americká pohádka.. nepřipadal mi moc reálný vývin situace ani mezi postavami, hlavně na konci. Ale místy zábavné to bylo, jako vždy mě bavil Gary Oldman, který do toho dává všechno :) Asovi to co hraje věřím, ale jeho postavy jsou si hodně podobné..(8.7.2017)

Super nápad (aklimatizace člověka, který vyrůstal na Marsu, na naší planetě Zemi). Pohodový film. Jen konec, kde se hl. hrdinové rozejdou každý na svou planetu je takový rozštěpující.(18.7.2017)

• Konev

Nesourodá dvojice rozdílného věku /7 let je dost velký rozdíl/, on jako puberťák, ona jako mladá žena, děj se pokazil koncem, romantika nulová, komedie to taky nebyla ....(3.8.2017)

• Figuto

Pro děcka. Hrozné :-D.(4.8.2017)

• Doffy

Přišlo mi to hrozně jako scénář na objednávku. Studio co tenhle film produkovalo se nudilo protože už dlouho nenatočili žádný pořádný film. A tak si najmuli prvního scénáristu který jim přišel pod ruku a řekli mu tyhle požadavky: "Musí tam být vzpůrní teenageři, musí to být romantické a dramatické, a jeden z těch teenagerů bude jiný, a bude umírat. Musí to mít alespoň jeden výbuch. Jo, a klišé zamilovaný hlášky. Na tom to celé postavte. Ty budou pilířem celého filmu." Tak ten scénárista napsal první blbost co ho napadla a z daných požadavků splácal scénář na dvouhodinový film o tom jaké je to být chudákem z jiné planety co chtěl poznat Zemi. Při dívání se na tenhle film jsem snad každých 15 minut kontroloval stopáž v naději, že už to bude třeba končit. Nakonec jsem se dočkal a výsledkem je to, že mi tenhle film nic nedal. Jen vzal. 2 hodiny mého času které jsem mohl strávit lépe. – Vlastně jednu věc mi dal. A to utvrzení v tom, že Asa Butterfield neumí hrát.(12.8.2017)

Dej v skratke: Chlapec žijúci na Marse si dopisuje so slečnou žijúcou na Zemi. Keďže mu mama umrela pri pôrode a on sťaby prvý marťan, rozhodne sa navštíviť svoju priateľku na Zemi a vypátrať, kto je jeho otec. Samozrejme žiť bez gravitácie prináša nášmu hrdinovi problémy. Film Vesmír medzi nami je nenáročná oddychovka, nič viac a nič menej, preto moje hodnotenie 3 hviezdičky,,,(27.8.2017)

Není nic lepšího, než scifi skloubené s romancí. Moc pěkná podívaná na dva světy.(28.8.2017)

výborná oddechovka,.... v jednoduchosti je síla.!(13.9.2017)

I když se ve filmu objevuje mnoho nesmyslných scén a filmy o vesmíru moc nemusím, tak jsem si ho i přesto zamilovala. Romantička jsem,takže jsem prostě ty čtyři hvězdičky musela dát. Hlavní hrdinové do svých rolí krásně zapadali,takže pro mě další krásný romantický film :)(18.9.2017)

/ AKCE * / VTIP --- / NAPĚTÍ * / PŘÍBĚH *** / (+) dobrý a originální námět (-) možná to chtělo vážnější přístup a silnější emoce(14.11.2017)

Keď 20 ročný hrá 16-toráka.(16.11.2017)

Za mě převeliká škoda, že se to moc nepovedlo, ačkoli téma skýtalo obrovské možnosti. Dost často mě znechutily zcela nelogické a nepravděpodobné scény a situace (nemyslím nepravděpodobné v duchu sci-fi, ale ty, které se vymykají běžné logice) - například že kluk, který žil na Marsu obklopen veškerou vyspělou technikou a měl přístup k počítači a informacím ze Země, dokonce si psal s pozemskou holkou, nevědel, co je kůň nebo pes. Nebo že zjevně vysoce inteligentní až geniální hoch se pak na Zemi choval jako naprostý idiot, a to i v situacích, které teoreticky znal a mohl předvídat. Co mě pobavilo - že v době, kdy už se létá na Mars za několik měsíců a lidi tam dokážou i žít a pracovat, stále ještě existují bezdomovci :-)(13.1.2018)

Taková milá záležitost pro teenagery, která se moc neohlíží na fyzikální zákony. Nebe nad Berlínem zakomponované hezky, ale co mládeži sdělí, když 95 % z nich určitě ani netuší, o jaký film jde? Vykostit jej na jednu větu o andělovi, co se zamiloval a dorazil na Zemi, je hanba.(21.1.2018)

Taká "Teen verzia" Scottovho Marťana.(21.1.2018)

Všude dobře, na Marsu nejlíp.(26.7.2018)

• hooofi

No, I am your father. Takových dílek dokáže americká produkce nasrat deset kýblů a všechny vydělají. Proč? Protože kombinace pár hezkých ksichtíků se scénářem co má spád a zápletkou dvou co si skypujou z Marsu má prostě šťávu. Párkrát se i zasmějete. Ten konec jsem ovšem z fyzikálního ani fyziologického hlediska nepochopil. Už jenom proto, že atmosféra ho zabíjí ??? co asi celý život dýchal, xenon?(5.9.2018)

Na filmy s Britt Robertson se dívám kvůli Britt Robertson a vždycky mám trochu obavu že to bude pitomost...a pak si pokaždý říkám že za tu mojí obavu může nějakej můj hloupej předsudek. ...Je to něco jako Tomorrowland- film s hodnocením kolem 60pr. a přitom- proč.? mně tam (v danym žánru) nic nechybělo, naopak. Kluk, kterej se rozhodl poznat místa odkud pochází a bylo by na pováženou, kdyby se "nepolidštil" láskou (víme že každýmu, kdo se ocitne na Zemi, se to stane). Film má svoje slabší místa, ale myšlenka pořád zůstává jasná...vůbec si nemyslim, že by to byl promrhanej nápad a materiál, naopak.(3.1.2019)

Velmi zajímavý nápad na film, ale slabé zpracování. :/ Film mě moc nebavil, zapůsobil na mě jen jako jednohubka, na kterou se už asi znovu nepodívám. Myslím, že příběh se dal rozhodně vymyslet mnohem lépe. :)(24.2.2019)

Love story mezi dvěma teenagery, zasazená do neobvyklých reálií meziplanetárního spojení. Ovšem vědecko-fantastické reálie zde nehrají takovou roli jako např. v Arrivals, spíše slouží jen jako součást zápletky, směřující k částečně předvídatelnému rozuzlení. Ale za mě přesto spokojenost, mj. i za nádherné exteriéry amerického kontinentu.i(8.4.2017)

Hezka romance o ktere nemuzete moc premyslet(19.4.2017)

Jeden z nejlepších filmů, co jsem měla příležitost zkouknout v poslední době. Hned si člověk začne zase vážit některých věcí, který má za samozřejmost nebo na který má pořád "času dost". Najednou si uvědomíte, že máte spoustu věcí, jakých si vážit a užívat z plna hrdla. Na to, kolik je hlavnímu hrdinovi, respektive představiteli, dobrý výkon, film mě zaujal hned na začátku a nepustilo mě to až do úplného konce, tzn. závěrečných titulků, určitě pět hvězdiček, protože víc to nejde.(27.4.2017)

Na film jsem se dost těšil, takže rychle a stručně. Obsadit Asu Butterfield do hlavní role byl podle mě největší průser. Nevím jestli je to jen mnou, ale byl mi nesympatický a netvárný už i v Ender’s game a s Britt Robertson zde tvoří kvůli odlištnosem věku herců a vzhledu spíše takový pár typu kráska a zvíře. Děj vtáhne diváka jen na začátku a pak ho pomalu opouští, kvůli bizardnostem a nereálným situacím. Najde se pár vtipných scén a naprosto nečekaná erotická scéna (asi joke). Závěr: Obsadit jinak hlavní postavu a necpat tam tolik romantických scén, mohl by se film s tak skvělým nápadem vyšplhat i do vyšších červených příček. 65%(2.5.2017)

• BStone

Podivuhodná lovestory mezi náctiletými a mezi Marsem a Zemí? Těžko se při hodnocení tohoto filmu hledají slova. Snad jen to jednoduché - neuvěřitelné. Proč se herec, jakým Gary Oldman bezesporu je, nechal naverbovat do této mimořádně ukrutné krávoviny? Britt Robertson, která je jinak výborná, hraje v této nechtěné taškařici ve svých dvaceti sedmi letech sedmnáctiletou! teenagerku. Děj je tak hloupý, že ani záměrné záběry úchvatné přírody, které měly evidentně tuto noční můru trochu zachránit, nefungují...Rádoby dramatické scény za podpory přiměřeně dramatické hudby působí jako scény z nějaké tvshow. 10%(6.5.2017)

• SpeedShot

Myšlenka skvělá. Zpracování o domyšlení katastrofální. Škoda...(6.5.2017)

70 %(14.5.2017)

Ach ta láska..i slzička ukápla:)(6.6.2017)

[remux](25.6.2017)

• potok.009

Pohádka pro teenagery... No možná spíš ještě pro pro ty mladší...(3.7.2017)

Ač sám romantický filmy nemusím (kór americký, mimo pár "nezávislejch"), tak tohhle je pohodová a chvílema i celkem vtipná sci-fi romanťárna, která sice totálně nenadchne, ale rozhodně to není ani šedej průměr. 70%(12.7.2017)

• Gmisiycs

Za originalitu bych dal bez keců 5*. Za nelogičnosti -1, za chyby v příběhu -1, za chyby v provedení -1 ... a jestli ještě něco zbývá tak to odečítám taky za zhovadilost tvůrců, kdy za neuvěřidelné miliony dolarů, s neplagiovaným příběhem, což se dnes asi vidělo naposled, vytvořili selanku, sračku, patosový hnus atd. Uvažoval jsem o jedné *, ale za to, že příběh úmyslně zmršili, aby ho mohli plagiovat ještě pětkrát, pokaždé v o něco lepší kvalitě a pokaždé znovu vydělali, odmítám dát jediný mizernů půlbod! Je to odpad jak vyšitý a lituji dnešní autory, že musí koukat, co s jejich dílem dělá byznys. Tfuj Velebnosti!(4.8.2017)

Taká príjemná blbosť. Čím viac nad tým budete rozmýšľať, tým menej to bude dávať zmysel - či už hlavný príbeh, alebo detaily. Na druhej strane sa na to príjemne pozerá, námet je zaujímavý a aj dobre spracovaný.(4.8.2017)

Na jednej strane povezme, že v určitých momentoch to bolo dosť nedomyslené. A tým myslím DOSŤ. Niektoré pasáže mali väčšie trhliny a keďže nechcem použiť slovo "nemožné", tak radšej použijem slovíčko nepravdepodobné. Dej bol pre mňa dosť predvídateľný a film mi niekedy svojou absurditou pripomínal skôr fantasy ako sci-fi, určené pre teenegerov. Na strane druhej musím uznať, že sa jedná o fakt zaujímavý námet (prvý počatý marťan.. atď). Každopádne musím uznať, že ma ako diváka fakt upútali do kresla a aj napriek všetkému sa mi film páčil. Myslím, že si zaslúži aj keď slabé ⭐⭐⭐⭐.(6.8.2017)

Zacatek je velmi vazny az dramaticky, moralni otazky rozjizdeji docela zajimavy pribeh. Jenze ten se po par minutach prehoupne do teen-age / sci-fi / road-movie a ja mela pocit, ze sleduju "disneyovku". Pribeh byl pak dalsi sablonovkou kde nic neprekvapi, ale stejne to tak nejak dokoukate do konce. Se zaverecnymi titulkami jsem si pripadala, ze jsem snedla obrovskou cukrovou vatu.(18.8.2017)

nova sci fi vecicka, avsak samotny sci fi drive zanika pod tlakom romatiky samotneho deja. Pekna, ale slaba podivana. Velke ale naozaj velke plus za hudbu. Az je skoda umiestnit ju v takomto filme.... Perfektne podmaniva, dynamicka, ako vesmir samotny. velmi dobre ho v urcitych pasazach "vystihuje". p.s. to ultra mega hyper turbo rychle cetovanie martana s pozemstankou ma dostalo.... :D(24.8.2017)

• jjjerry

Nuda, nezáživné. Velmi předvídatelné. Absolutně nelogické, odporuje základům fyziky a logiky. Takhle fakt ne...(24.9.2017)

Velmi doporučuji tento film pro každého milovníka sci-fi a zároveň tak trochu romantiky. Ze začátku jsem byl trochu zmatený a rozhodně jsem nedokázal předpovídat co se mohlo dít. Atmosféra filmu byla velmi klidná a příjemná, k tomu se zde vyskytlo několik tradičních zápletek, které tomuto filmu dodaly ten báječný dojem a požitek. Příběh byl promyšlený od začátku až do konce, nikde nic nechybělo ani nepřebývalo. Film jak má být.(29.9.2017)

• pravda1

No čo na to povedať - taký Forrest Gump niekde na Marse v budúcnosti v tele puberťáka.Po príchode na zem je zo všetkého v prdeli a samozrejme sa o neho stará mladá pekná kočka.Jediná vec boli aké také efekty ostatné stálo za hovno.Príbeh banálny,koniec predvídateľný proste blbosť natočená pre zamilovaných tinedžerov.(27.10.2017)

Velmi slibný začátek je zabit příliš silnou romantickou linkou.Pak už vše spěje k tušenému konci a logika nemá moc šanci.,(19.12.2017)

Nemůžeme říkat co si skutečně myslíme lidem se kterými je nám hezky.. Proč? Protože by jsme mohli třeba... být štastni. Začátek je takovej normálně nijakej, start rachejtle, cesta na Mars, normálka, sem tam blbost.. Pak se to zvrtne, stává se z toho nádherná Road movie, city, láska, zdrhačka, cestování, nebezpečí, ztráta hlavního hrdiny.., a... hodně, hodně moc povedenej otevřenej konec. :-)(29.12.2017)

Prijemna oddychovka, nic narocne. Vdaka sympatickym hercom a netradicnemu nametu sa na to dalo raz pozerat. Kto bol otcom bolo jasne uz od zaciatku, ale nevadilo, bavilo ma to, lebo malo to spad a dynamiku.(4.1.2018)

Pekný a milý film s dosť dlhou stopažou. Zaujímavý scenár, aj keď bez väčších prekvapení, neurazí, trochu dojímavý ale naozaj príjemný filmik. Za mňa tak 66%(11.3.2018)

• atakua

Zhlédnuto náhodou ve vlaku. Cesta trvala kratší dobu, než film, takže jsem dost přeskakovala kupředu ve chvílích, kdy to bylo nudné, což bylo často. Konec byl prima. Vědecké prvky v filmu byly spíš nevědecké - byla tam spousta naprostých nesmyslů, včetně okamžité komunikace mezi Zemí a Marsem - dokonce přenosu videa v reálném čase.(13.5.2018)

• PetrDuda

Dokud se na obrazovce neobjevil ten modrooký potrat, tak bylo vše naprosto v pořádku. Od té doby to šlo celé do sraček. Celé to jen završila nesympatická (alespoň v této roli) Britt Robertson. 2* za start raketoplánu.(23.11.2018)

Nelogický to bylo hrozně moc a první polovina filmu byla dost o ničem. Ale ta druhá byla fajn, škoda, že to celý nebylo pojatý víc jako road trip movie. "What's your favorite thing about Earth?"(6.4.2019)