Vesmír mezi námi

• Austrálie

Sci-Fi / Dobrodružný / Romantický / Drama

USA, 2017, 120 min

• Lukoboss

Ten film je prostě úplně divnej... to především. Prostě je tam tolik divných a chvílema nelogických záležitostí, že ani škatulka sci-fi to nezachrání. Už jenom fakt, že se astronautka po všech prohlídkách, testech atd. dostane do raketoplánu na speciální misi těhotná, je prostě úlet. Hlavní hrdina je pak značně nesympatickej a dost je taky poznat, že je výrazně mladší než jeho sympatická přítelkyně (v reálu on 20 let, ona 27 a hrajou šestnáctiletý puboše). On se jenom těžce po Zemi pohybuje kvůli gravitaci, kterou vlastně nezná, ale přitom je schopnej utéct celým policejním týmům, který ho nahání. Uff. A další.. je utajenej a extrémně sledovanej, a přesto se mu úplně jednoduše podaří uniknout. Vyrůstal mezi vysoce inteligentníma vědcema na základně (sám je evidentně velice chytrej), přesto se vůbec neumí mezi lidma chovat, provádí úplný divnosti a nesmyslnosti. No a tak by se dalo pokračovat. Ty dvě hvězdy jsou za G. Oldmana a B. Robertson, kteří podle mě film naprosto táhnout. P.S.: Je to romantický, že i kýbl medu je míň sladkej, a navíc dost predikovatelný.(8.5.2017)

Audiovizuálně líbivá "pionýrská kolonizace" Marsu mě pohltila. Po nějakých 40 minutách však sebe trochu nečekaně uzavřela do konvenční škatulky "dobrosrdečný kluk z džungle objevuje civilizaci", kde to při pokusech o humor či akci hodně skřípalo. Že najde i (teen) lásku, no, o tom to bylo od sloganů. Krásná hudba a nasazení Garyho Oldmana, nemluvě o přirozeném půvabu Britt Robertson, této romantice ve slabší 2. půli hodně pomáhaly.(12.6.2017)

• Kredy

Sci-Fi pro děcka, mě jako velikého fandy tohoto žánru uráží.(5.4.2019)

Príjemné, originálne a spracovaním dokonalé spracovanie modernej romantiky. Je tam veda, je tam dráma, je tam láska, je tam nový svet, je tam skutočný svet, je tam všetko, síce možno zbytočne veľa a skratkovité, ale je to tam. Asa to zahral super, Britt bola do počtu, ale OK a Gary Oldman, to je pán herec, ktorému by človek uveril všetko. Tešil som sa a aj keď to nebolo až tak tlačené na doraz k umelým slzám, som spokojný.(28.8.2017)

Jojo. Docela to ušlo. Ze začátku mne to moc nebavilo, ale nějak jsem se do toho zakoukal a ke konci už to bylo na 5*. Ale dám pouze 4*.(2.1.2018)

Tak v první řadě Asa, to vím, že nezklame a taky že ne. Jsem moc ráda, že jeho kariéra pokračuje zdárně, bez velkých přešlapů, moc mu držím palce, miláčkovi:) Hned potom velice vydařené vizuály Marsu a spejsu vůbec i záběry na zeměkouli potěšily a koneckonců i americká příroda (ty žluté stromy a to pobřeží!!!) To je to hlavní, co jsem čekala, takže moje hodnocení je velmi vysoké:) Dále Gary Oldman a hudba. Film, který sice nějak režisérsky nevybočoval, ale bylo to dobře odvedené řemeslo, kamera a vizuály byly vynikající, kvůli nim si tento film pustím jistě vícekrat. Takže přesto, že romantiku fakt nemusím, tak takovouhle, jako v tomto filmu, snesu dobře. Bravo.(11.4.2017)

Oddychové sci-fi se zajímavým námětem kombinované s příjemnou romantikou, kde nechybí emoce ani nadhled. Za sebe mohu říci, že se dvěma hodinami strávenými při tomto filmu jsem spokojen. Herecké obsazení je dobré, potěšil Gary Oldman, nestárnoucí Carla Gugino, a především ultrasympatická kráska Britt Robertson, jejíž roztomilé komediální afekty si mě dokázaly již podruhé získat. Asa Butterfield se obsazen také přesně. Lehký nadprůměr - sedlo mi to do nálady.(18.6.2017)

• kwoky

Romantické sci-fi. What could go wrong? Hodně. Pokud si chcete film užít, tak zapomeňte na všechno, co víte o vesmíru a prostě se nechte unést tou romantickou limonádou. Teda pokud vám nebude připadat uměle šroubovaná, jako mně. Ani jedna postava mi nebyla sympatická. Dvakrát jsem se během sledování uchichtl, jednou lehce dojal. Je zde hodně zajímavých nápadů, ale jen velmi málo z nich se dočkalo rozumného rozpracování. To mi vadilo, bylo to v celém filmu, a proto hodnotím tak nízko. Vizuální efekty byly pěkné.(23.7.2018)

Velice pěkně a zajímavě udělaný film , netradičně pojatý.(25.10.2018)

• rotel

Film je podľa mňa vhodný pre deti vo veku 12,13 max 14 rokov. Škoda, nápad dobrý.(29.3.2017)

Nic světoborného, spousta nesmyslů a nerealistických scén, spíše pubertálního rázu, ale na oddech celkem dobré a několikrát jsem se i naplno od srdce zasmál 😃(30.9.2018)

• TroiMae

Něco jako Rosamunde Pilcher… červená knihovna, ale sci-fi. V tomto kontextu je to originální.(15.1.2019)

Pořádná porce vesmírné romantiky. Gary Oldman se trošičku nepovedl, ale v té romantické linii mi to přišlo nepřehnané a citlivé. (A samozřejmě - spoždění signálu Země - Mars je zhruba půl hodina tam a zpět, takže všechny ty okamžité konverzace jsou trochu mimo, ale to už ze mne mluví jen zapšklý kosmický výzkumník. :-)(4.5.2017)

Na úvod jedno rejpnutí..19ti letý Asa a 27mi letá Britt hrají 16ti leté..Nicméně on na to vypadá v obličeji, ona zase výškou..tak ať si všichni trhnou. Protože tohle bylo naprosto krásné romantické sci-fi a nestydím se napsat, že jsem si v srdcervoucím finále málem vyplakal oči. Bylo to mimořádně zahrané..scéna skoro v samém závěru..ehm zvrat co mi byl jasný třičtvrtě filmu..byla opravdu skvělá a zvládnutá od Asy,Britt a Garyho tak, že jsem tam byl s nimi. Krásná hudba, krásné záběry..moře či žloutnoucí listí...prostě....podle mě kus filmařiny. Scénář možná až moc "hezký"...jenže proč ne? Když to někdo umí zrežírovat a zahrát. Jsem rád, že jsem se na film podíval a rád se na něj podívám znovu, jakožto na další film s Butterfieldem, který začíná dokazovat, že není jen herecké dítě, ale skutečně herec. 90%.(9.7.2017)

Musím říct, že filmík je pro mě příjemným překvapením. Taková young adult romance, s výraznými prvky scifi. Jasně, pokud se zamyslíme do hloubky, je to od začátku, do konce kravina a najdeme tam miliony nesrovnalostí,ale proč tohle u každého filmu dělat? Někdy člověk chce prostě jen sedět a koukat. Velkým plusem filmu je herecké obsazení mladé dvojice, která se mi moc zamlouvala. Asa Butterfield je boží a věřím, že ho čeká obrovská kariéra, protože ten klučina fakt umí hrát. A já být o 10 let mladší, tak si asi lepím jeho plakáty po pokojíčku. Vůbec nelituju, že jsem film zkoukla a nebráním se tomu dám mu z fleku 4 hvězdy, protože nenudil, ,nevlekl se, naopak příjemně pobavil a byl vizuálně krásný, milý, zajímavý a romantický.(15.8.2017)

Kdyz pominu vsechny ty fyzikalni nesmysly, napr. chatovani a videohovory v realnem case Zeme-Mars, plus takovou kravinu jako, ze by zenska ve 2. mesici tehotentsvi unikla pozornosti NASA jeste na Zemi, tak je to vysledku docela pekna romantarna. :-)(28.11.2017)

• Omnislash

ukrutna kokotina. zoufale ubohy dej doplneny tragickou hubou. nejlepsi casti filmu byly titulky (i po hudebni strance). za me je to velka skoda, protoze potencial tam byl. prvni petina mozna ctvrtina byla vyvedena. pak si ale zjevne vedeni reklo, ze kazdy je nahraditelny a ze ten zbytek doplacaji sami a bude to levnejsi. nebo to tak alespon na me pusobi. jsem tvuj otec, ljuku!(20.6.2018)

Typická jednoduchá filmová záležitost, která člověka uchvátí srdcervoucím trailerem, jenž nám ale odkryje to všechno povedené na samotném snímku. Oproti tomu ale sympatická mladá dvojice Butterfield/Robertsonová mě i jednotlivě v žádném jejich průměrném filmu nezklamali (výjimkou je možná Brittina Země zítřka). Místy dojemné na 5 hvězd, místy kostrbaté až na ty kruté tři. Vytvořme z toho tedy průměr těchto faktorů.(1.4.2017)

Britt Robertson mám moc rád, ale už se obávám nastal čas aby nehrála středoškolačky. SIce je mezi hlavními protagonisty "jen" 8 let rozdíl, ale působili spíš jako klučina s tetou, než jako zamilovaný pár. Jinak je to ale milý film, kterému kromě nějaké té šablonovitosti, těžko něco vyčítat.(1.10.2018)

Námětem mě film zaujal a musím říct, že i zpracování nebylo špatné. Sice je to trochu předvídatelné, co se asi tak bude odehrávat ale nějak to fungovalo. Je tu ovšem pár logických tedy spíše nelogických a nevysvětlených chybiček který mi ten celkový dojem trochu kazí. Další takovou drobností, které mi tak úplně nesedlo je věkový rozdíl hlavních protagonistů, a tak trochu jejich nevyvážené charaktery. Lehce nadprůměrná romantická oddechovka. Na čtyři hvězdy mi tu chybí trochu více dramatu a spádu v celkovém závěru filmu…(19.11.2018)