Vesmír mezi námi

• Austrálie

Sci-Fi / Dobrodružný / Romantický / Drama

USA, 2017, 120 min

Řekl bych, že Britt už se na hraní sedmnáctileté přeci jen trochu nehodí, oproti Asovi je to znát. Ale ději to nijak nevadilo, jen bych vynechal ve filmu tu pasáž o tom, že jí bude brzy 18. Z hereckých výkonů bych vyzdvihl Garyho Oldmana, ten byl výborný. Na film se hezky koukalo, asi bych si některé věci přestavoval i jinak, lépe, něco ale fungovalo dobře, možná by to bylo i na 3,5* ale 4 nedám. Romanticky založeným duším doporučuji, pořádnou scifi ale čekat nemůžete. Je to více romantické, leckdy naivní než scifi a chybí tomu více děje na danou stopáž. Ale nudit jsem se nenudil.(11.5.2017)

70% - komentář 20ti slovy: Romantický film i pro milovníky sci-fi. První polovina na Marsu zajímavá a v druhé příjemný a "nenásilný" road trip. Kratší délka o 20 minut by neuškodila.(5.7.2017)

Byla to opravdu spíš taková americká pohádka.. nepřipadal mi moc reálný vývin situace ani mezi postavami, hlavně na konci. Ale místy zábavné to bylo, jako vždy mě bavil Gary Oldman, který do toho dává všechno :) Asovi to co hraje věřím, ale jeho postavy jsou si hodně podobné..(8.7.2017)

Super nápad (aklimatizace člověka, který vyrůstal na Marsu, na naší planetě Zemi). Pohodový film. Jen konec, kde se hl. hrdinové rozejdou každý na svou planetu je takový rozštěpující.(18.7.2017)

• Konev

Nesourodá dvojice rozdílného věku /7 let je dost velký rozdíl/, on jako puberťák, ona jako mladá žena, děj se pokazil koncem, romantika nulová, komedie to taky nebyla ....(3.8.2017)

• Figuto

Pro děcka. Hrozné :-D.(4.8.2017)

• Doffy

Přišlo mi to hrozně jako scénář na objednávku. Studio co tenhle film produkovalo se nudilo protože už dlouho nenatočili žádný pořádný film. A tak si najmuli prvního scénáristu který jim přišel pod ruku a řekli mu tyhle požadavky: "Musí tam být vzpůrní teenageři, musí to být romantické a dramatické, a jeden z těch teenagerů bude jiný, a bude umírat. Musí to mít alespoň jeden výbuch. Jo, a klišé zamilovaný hlášky. Na tom to celé postavte. Ty budou pilířem celého filmu." Tak ten scénárista napsal první blbost co ho napadla a z daných požadavků splácal scénář na dvouhodinový film o tom jaké je to být chudákem z jiné planety co chtěl poznat Zemi. Při dívání se na tenhle film jsem snad každých 15 minut kontroloval stopáž v naději, že už to bude třeba končit. Nakonec jsem se dočkal a výsledkem je to, že mi tenhle film nic nedal. Jen vzal. 2 hodiny mého času které jsem mohl strávit lépe. – Vlastně jednu věc mi dal. A to utvrzení v tom, že Asa Butterfield neumí hrát.(12.8.2017)

Dej v skratke: Chlapec žijúci na Marse si dopisuje so slečnou žijúcou na Zemi. Keďže mu mama umrela pri pôrode a on sťaby prvý marťan, rozhodne sa navštíviť svoju priateľku na Zemi a vypátrať, kto je jeho otec. Samozrejme žiť bez gravitácie prináša nášmu hrdinovi problémy. Film Vesmír medzi nami je nenáročná oddychovka, nič viac a nič menej, preto moje hodnotenie 3 hviezdičky,,,(27.8.2017)

Není nic lepšího, než scifi skloubené s romancí. Moc pěkná podívaná na dva světy.(28.8.2017)

výborná oddechovka,.... v jednoduchosti je síla.!(13.9.2017)

I když se ve filmu objevuje mnoho nesmyslných scén a filmy o vesmíru moc nemusím, tak jsem si ho i přesto zamilovala. Romantička jsem,takže jsem prostě ty čtyři hvězdičky musela dát. Hlavní hrdinové do svých rolí krásně zapadali,takže pro mě další krásný romantický film :)(18.9.2017)

/ AKCE * / VTIP --- / NAPĚTÍ * / PŘÍBĚH *** / (+) dobrý a originální námět (-) možná to chtělo vážnější přístup a silnější emoce(14.11.2017)

Keď 20 ročný hrá 16-toráka.(16.11.2017)

Za mě převeliká škoda, že se to moc nepovedlo, ačkoli téma skýtalo obrovské možnosti. Dost často mě znechutily zcela nelogické a nepravděpodobné scény a situace (nemyslím nepravděpodobné v duchu sci-fi, ale ty, které se vymykají běžné logice) - například že kluk, který žil na Marsu obklopen veškerou vyspělou technikou a měl přístup k počítači a informacím ze Země, dokonce si psal s pozemskou holkou, nevědel, co je kůň nebo pes. Nebo že zjevně vysoce inteligentní až geniální hoch se pak na Zemi choval jako naprostý idiot, a to i v situacích, které teoreticky znal a mohl předvídat. Co mě pobavilo - že v době, kdy už se létá na Mars za několik měsíců a lidi tam dokážou i žít a pracovat, stále ještě existují bezdomovci :-)(13.1.2018)

Taková milá záležitost pro teenagery, která se moc neohlíží na fyzikální zákony. Nebe nad Berlínem zakomponované hezky, ale co mládeži sdělí, když 95 % z nich určitě ani netuší, o jaký film jde? Vykostit jej na jednu větu o andělovi, co se zamiloval a dorazil na Zemi, je hanba.(21.1.2018)

Taká "Teen verzia" Scottovho Marťana.(21.1.2018)

Všude dobře, na Marsu nejlíp.(26.7.2018)

• hooofi

No, I am your father. Takových dílek dokáže americká produkce nasrat deset kýblů a všechny vydělají. Proč? Protože kombinace pár hezkých ksichtíků se scénářem co má spád a zápletkou dvou co si skypujou z Marsu má prostě šťávu. Párkrát se i zasmějete. Ten konec jsem ovšem z fyzikálního ani fyziologického hlediska nepochopil. Už jenom proto, že atmosféra ho zabíjí ??? co asi celý život dýchal, xenon?(5.9.2018)

Na filmy s Britt Robertson se dívám kvůli Britt Robertson a vždycky mám trochu obavu že to bude pitomost...a pak si pokaždý říkám že za tu mojí obavu může nějakej můj hloupej předsudek. ...Je to něco jako Tomorrowland- film s hodnocením kolem 60pr. a přitom- proč.? mně tam (v danym žánru) nic nechybělo, naopak. Kluk, kterej se rozhodl poznat místa odkud pochází a bylo by na pováženou, kdyby se "nepolidštil" láskou (víme že každýmu, kdo se ocitne na Zemi, se to stane). Film má svoje slabší místa, ale myšlenka pořád zůstává jasná...vůbec si nemyslim, že by to byl promrhanej nápad a materiál, naopak.(3.1.2019)

Velmi zajímavý nápad na film, ale slabé zpracování. :/ Film mě moc nebavil, zapůsobil na mě jen jako jednohubka, na kterou se už asi znovu nepodívám. Myslím, že příběh se dal rozhodně vymyslet mnohem lépe. :)(24.2.2019)