Jak to mám ráda

Režie:

Nida Mehboob

Hudba:

Anna Bauer

Veřejný prostor v Pákistánu patří mužům. Sebevědomí, s jakým se pohybují ulicemi měst nebo zvedají činky v posilovně, je ale opouští, když jsou konfrontováni s ženskou sexualitou. O ní mimo obraz promlouvá několik anonymních žen. V kontrastu s trefnými obrazy společnosti sevřené patriarchálními konvencemi popisují s osvobozující otevřeností dráždění klitorisu, sex s více muži, pissing i potraty a znásilnění. (MFDF Ji.hlava)

Amalberga

Původně jsem z popisu pochopila, že to budou muži, kdo bude řešit "záludnou" ženskou sexualitu. Dokument mě tedy trochu překvapil. Přes uchvacující záběry Pákistánu vypráví ženy o svých sexuálních preferencích a fantaziích, stěžují si na nerovnost žen a mužů ve společnosti i v sexu. Po zhlédnutí dokumentu mi přijde úsměvné, jak u muslimských žen všichni řeší, to co je zjevné, ale ne tak podstatné - jejich oděv a jak moc jsou zahalené, ale už se zapomíná na to, že je jim upírána svoboda a ekonomická nezávislost. P. S. Zaujalo mě, jak jsou schopní v reklamě sexualizovat i plně zahalenou ženu. ()