Ovečka Shaun: Vánoční příběh

• Velká Británie Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Komedie / Rodinný
Velká Británie, 2021, 30 min

Steve Cox

Giles Pilbrow

Justin Fletcher

Shaunovi se nedaří sehnat větší punčochu, a tak se celá farma vydá na pěkně divokou vánoční výpravu. A dokonce na saních! (Netflix)

bart_

Nový eskapády ovečky Shaun, natožpak animovaný stop-motion kraťasy od Aardmanu, mě nikdy neomrzí. Příště vánoční speciál s Wallacem a Gromitem, prosím! ()

Sopholojong

Solidne aardamovske trampoty oveciek s predajom doma ukuchteneho spiritusu na vianocnych trhoch a vyslobodzovacimi eskapadami malej ovce v dome k zhliadnutiu pri vareni kapustnice alebo miesani zemiakoveho salatu. Aardam nam trochu skostnatel (podobne ako Pixar) a svojim predchadzajucim vysokozabavnym, tonou napadov prekypujucim, dielam (Wallace&Gromit, Chicken Run) sa uz asi nikdy nevyrovna. V tejto kratkometraznej verzii styri slabe *, v celovecernej by to bolo za tri "beeee". ()

Muel

| Netflix | Ďalší príbeh, tentokrát vianočný, s už známymi obľúbenými ovečkami, vhodný pre celú rodinu, hodnotím rovnako ako aj seriál. Vôbec nemieri vysoko, ale načo, veď to tým Aardmanom takto dobre vychádza. Pozreté s dvojročným bratom, no on sa bavil maximálne. Ďakujeme za rok 2021, ktorý bol, po filmovej stránke, minimálne pre mňa lepší ako ten predchádzajúci. Neprekonalo legendárny 2019, bude sa ale spomínať v dobrom. Veselé Vianoce! Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

Anet21

⚪Jedna hviezdička strhnutá iba pre slabé spracovanie celého konceptu ,,osamoteného" dieťaťa, ktorého rodičia sa viac zaujímajú o prezentáciu svojej osoby a počet likov a zhliadnutí na internete ako o vlastného potomka - veľmi pekný a aktuálny motív, ale v závere vlastne viac-menej stroskotáva a celá pointa (hlbšieho zblíženia, pochopenia, komu venovať svoj čas) zostáva nenaplnená, urýchlená na jedno záverečné objatie, ktorým sa celý problém rodičia-dieťa vyrieši. (aj keď, vtesnať do polhodiny nejaký hlbší charakterový vývin postavy asi tvorcovi ani neplánovali.) Dejová linka oviec je však klasicky veľmi vtipná, trefná, v mnohom odkazuje i na známe popkultúrne motívy, vtípky pobavia starších i mladších, za najinovatívnejší prvok ale považujem scénu, kedy sa psovi zahrnuté elfie papuče vystrú a zmenia na lyže, niečo takto nápadite inteligentne vtipné som v animáku nevidela už dlhú dobu. Pre Shaun vkusné zakončenie roku 2021⚪ ()