Divoká zvířata

(seriál)
  • USA Animal
Trailer
Dokumentární
USA, 2021, 3 h 4 min (Minutáž: 44–50 min)

Epizody(4)

Dechberoucí seriál o nejúžasnějších tvorech naší planety, který přibližuje nevídané okamžiky z jejich života – od dojemných až po brutální. (Netflix)

Trailer

Kwaichi

Len pekné, farebné zábery na zvieraciu ríšu nestačia na to aby aby bol dokument kvalitný. Neviem, ale chýbalo mi tam niečo, čo majú dokumenty od BBC, vďaka čomu sa stanete súčasťou zvieracej rodiny na obrazovke, čo vás doslova vtiahne do deja a zároveň vám nenásilnou cestou sprostredkuje množstvo zaujímavých poznatkov zo živočíšnej ríše. Animal je pre mňa len bezduchou spleťou záberov na potrhané sekvencie zo života zvierat. ()

Trevor

Súhlasím s názorom že sa jedná o jednu z najlepších vecí, ktorú možno na Netflixe vidieť...zaujme aj fakt, že vo zvieracej ríši predátori cielene útočia na mláďatá koristi, lebo vedia že sú najslabšie a často ľudskí predátori útočia aj na ľudské mláďatá. A v momente keď sa bili mláďatá klokanov som si ihneď spomenul na organizáciu slobodných klokaních matiek, ktoré bojujú proti šikanovaniu :-D. ()

Kothy

Další zajímavý dokument od Netflixu o zvířatech. Tentokrát má čtyři díly a zaměřuje se na divokou zvěř. Začíná od koček, přes psy, vačnatce až po chobotnice. Hlavně chobotnice mě dost zaujaly. Jinak se ale jedná o klasický kousek z řady netflixovských přírodopisných dokumentů. ()

Bogrant

Príjemne okuľahodiaca netflixovská dokumentárna miniséria, jednoduchšie podaná a nedosahujúca síce kvalít a škály tých od BBC, ale stále zaujímavá a patrí sa na nej oceniť najmä v podstate žiadne vypožičiavanie si rovnakých a známych záberov (možno len pri chobotnicách) a zachytenie ďalších poznatkov a naopak menej častých "tvárí" objavujúcich sa v dokumentoch (napr. pes hrivnatý). ()

JohnCZ

Pěkné záběry, krásný obraz, ale jinak na můj vkus až moc monotónní styl namluvení (což překvapí vzhledem k obsazení) a až příliš jednoduché zpracování. BBC dokumenty jsou svým emocionálním vtažením diváka "do děje" úplně někde jinde. ()