poster

Jutský princ

 • Nizozemsko

  Prince of Jutland

 • USA

  Royal Deceit

Drama

Nizozemsko / Velká Británie / Dánsko / Francie, 1994, 85 min

 • 1mArc0
  ****

  Takéto historický filmy, ktoré dokážu priviesť diváka na iné myšlienky, už dnes nevidím, a to je zle... a veľmi. Mladší brat Hamleta, historicky jeho mladší sa narodil, o trocha skôršie. Chémia medzi hercami Christian Bale a Kate Beckinsale je úžasná, len škoda, že sa nestretli znova. Lev v zime a Prince of Jutland, je dobrá voľba pre odpočinok, po náročnom dni :) /75 %/(21.1.2017)

 • D28
  ***

  Som v rozpakoch.Tak lákavé obsadenie a téma a zdá sa,nerozumiem všetkému.Pretože výprava a zvláštne dialógy ma občas nútili zmätene / takmer ako hlavný hrdina/ premýšľať, či som do prehrávača omylom nestrčila dáky mnou doteraz nevidený kus od Pythonov.Po treťom zakikiríkaní Amleda/Hamletovo "šialenstvo" sa predsa len prejavovalo "inteligentnejším" spôsobom/ som to už nevydržala, začala sa smiať, a neprestala do konca filmu.Berme to tak,že aj starí vikingovia sa chceli zabaviť.(6.8.2009)

 • Morholt
  ***

  Hamletův příběh tak, jak si ho asi představoval Saxo Grammaticus, což se odráží především na výpravě a kostýmech. Šlechta se tu od obyčejných chudáků odlišovala snad jen pláštěm a opaskem a sídlo králů bylo jen pevnější síní. A to se mi líbilo. Co se zpracování týče, tak i tady je cítit divadlo. Axel se sice vyhýbá Shakespearovým úmorným a často nesrozumitelným dialogům, ale jistá teatrálnost tu v podání herců cítit je, což mi moc nesedlo. Nicméně vzhledem k elitní herecké sestavě se to dalo přežít. Za plus považuji i to, že film občas působí úsměvně, což platí zejména pro souboje a bitky. V jiných případech by to celkový dojem spíš sráželo, ale tady to působí mile naivně. 65%(12.5.2018)

 • Vampira
  **

  Chvilkama nuda, chvilkama až komedie a celkově promrhaný potenciál. Beru, že se chtěli tvůrci trochu držet reality, ale ve výsledku se to moc nepovedlo. Kulisy možná odpovídají historickým výzkumům a všichni chodí v šedivých nebo hnědých hadrech, ale jinak jsou čisťounký a učesaný, a když na začátku královna chodí po vesnici, tu ocachtá bylinku, tam se důležitě podívá do hrnce, musela jsem se smát. A jestli se něco tomuhle filmu daří, tak dokonale umrtvit jakoukoliv scénu, která by snad mohla být aspoň trochu působivá nebo nedejbože vyvolat nějaké emoce. Aspoň, že se na Christiana Balea dobře kouká (na Gabriela Byrna taky), takže se to nakonec dalo přežít až do konce.(2.4.2013)

 • T2
  ****

  Na televíznu produkciu až moc podarené, dej prekvapivo balansuje medzi dramatom a trefnou zábavkou a vychádza mu to, k tomu tu je až preveľká plejáda známych tvári, v tej dobe prevažne ešte sa len rozbiehajúcich, ale najviac zaujme a príbeh povytiahne zanieteným výkonom mladý Christian Bale. /70%/(9.8.2010)

 • - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 38. (Zdroj: ČSFD.cz)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace