Vánoční hrad

• USA A Castle for Christmas (více)
Trailer

Úspěšná spisovatelka má na krku velký skandál, a tak radši zmizí do Skotska. Tam jí padne do oka starý hrad a čeká ji tahanice s mrzutým vévodou, který ho vlastní. (Netflix)

Trailer

silentname

Nečakal som moc, a nakoniec ma to celkom príjemne prekvapilo. "A Castle For Christmas" je síce jeden neskutočný romantický gýč a ani sa za to nehanbí, ale na druhú stranu ma občas vedel príjemne pobaviť. Páčili sa mi vedľajšie postavy, občas to malo dobré úlety a okrem toho tam tvorcovia z nejakého dôvodu ešte priniesli aj asi dve komicke "montáže", ktoré fakt nechápem a vyznievajú trápne... ale zasmial som sa na to. Vyzerá to celkom pekne... interiéry aj exteriéry majú svoje čaro a je tu pár pekných záberov. Nemôžem povedať, že je to film, ktorý chytí za srdce a zanechá silnú romantickú spomienku, ako nič iné nikdy nedokáže... ale ako ľahká oddychová romantická vianočná komédia som si k tomu cestu našiel. Takže, pokojne ma aj za moje pozitívne dojmy zožerte, mňa to bavilo. Hodnotenie: B+ ()

Malarkey

Já už ten záměr asi pochopil. Z Netflixu se pomalu ale jistě stává Hallmark dneška. A až tu Netflix ovládne diváky celého světa, tak nás svojí nekvalitou totálně ubije. Zažít velký filmový zážitek bude tak spíš za trest, než pro radost. Jediný plus na tomto filmu jsou ty pěkné záběry ze Skotska, ale ty zajistí i Cestománie. ()

Arsenal83

Brooke Shields to poňala Studenkovej štýlom. Myslela si, že do seba narve kilá botoxu a bude vyzerať mladšie, ale opak sa stal pravdou, presne ako u našej Zdeny. Síce čelo vyžehlené, ale zvyšok taký neforemný, z diaľky ešte ok, z blízka starena nad hrobom. Inak jeden z najslabších vianočných filmov za posledných 10 rokov. Hocijaká Pilcherová má väčší prínos, tu žiadna vianočná atmosféra nesálala. Oni si asi mysleli, že keď tam budú v kuse opakovať melódie ako Deck the Halls či Jingle Bells, tak to bude automaticky atmosféra jak lusk, ale nič takého sa nestalo. A tá romantika, to ako fakt, to bolo tak pre osamelé paničky po päťdesiatke. ()

Lacike

Na tvrdení, že sa Netflix pomaly mení na Hallmark niečo bude. Ale mne to nevadí. Dobrovoľne nasilu som videl stovky Hallmarkovských dojákov. A tento sa mi páčil. Po dlhšej dobe som zase raz videl niečo so Správnou Susan Brooke Shieldsovou a naviac v podaní jej najlepšej CZ dabérky. Stále jej to sekne. Celá tá romantická línia funguje dostatočne dobre a aj prostredie a lokácie, na ktoré si bežne nepotrpím, boli tentoraz fakt nádherné. Proste tak klasicky sladko vyčančané, ale ten vyzdobený svietiaci hrad ohromil aj mňa. Takže celkovo príjemná vianočná jednohubka. 6/10. ()

marhoul

Do prčic. Mnohem slabší, než Hallmark standard. U nás se žehlí velmi zřídka, sušička je perfektní věc, když je kvalitní, stačí vše poskládat, takže u nás doma formát "k žehlení dobré" nehrozí. Brook vypadá jako ošklivá, zlá čarodějnice z japonského animáku, střihnutá Morticií z Addams family. Věk nezastavíš, ok, ovšem herectví nula a šminky bych tipla na tvrdé mastné kydance značky Máňakej, kdy vizážistka neprošla řádným školením, nemá vkus, líčí nejdřív oči, mejkap plácá nakonec, nejlépe v rohu v koutě, kde není ani světlo, ani vzduch, finální vizuál odpovídá looku nejtvrdší dominy a rozumný fotograf si proto dává fikaně do smlouvy, že tímto zmachlené nekritické zoufalky fotit nebude ani za nic.  Prostředí skotského hradu pěkné, ovšem v kombinaci se zbytkem celek působí, jako pěst na ok. Nemám nic proti lehkým romantickým filmům, pokud jde navíc i o kýč vánoční, bývám vcelku laskavá. Vánoční hrad je lehký a děsivý až moc. ()