poster

Hra o smrti

 • Velká Británie

  The Reckoning

 • Velká Británie

  Morality Play

 • Španělsko

  El misterio de Wells

 • Slovensko

  Zúčtovanie

Drama / Krimi / Mysteriózní

Velká Británie / Španělsko, 2002, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shadwell
  ***

  Podobně jako Nostradamus, i Hra o smrti slibuje velké věci, naneštěstí většině slibů nedostojí. Úvod nadějí, závěr epifanií a uprostřed propast s mostem malátným a rozeklaným, až jsem si říkal, že kdybych film v půli utnul, o nic bych nepřišel. On totiž pan mostař McGuigan většinu přednášek z filmové režie promarodil, zatímco druhý z Paulů, samozvaný soudce Bettany, ztrácí na charismatu, jelikož mu ho zcizil Willem Dafoe, nepřiznané dvojče Miroslava Etzlera. A Gina McKee? U té je vše při starém - od ságy Forsytů se na její rozkošné tvářičce usídlil utrápený výraz a ne a ne odmigrovat.(6.8.2007)

 • C0r0ner
  ****

  Zaprvé se mi líbila atmosféra středověké Anglie, která byla podle mého vystižena skvěle. Zadruhé se mi moc líbilo obsazení (nalíčený Hardy k sežrání). Zatřetí byl fajn i příběh, který byl díky svému netradičnímu zpracování zajímavý. Akorát to trpí jedním problémem a tím je stopáž, která byla celkem přestřelená. 70%(17.7.2017)

 • Hejtmy
  ****

  Původní britský název Hra o morálce vystihuje film daleko lépe než nepochopitelný český překlad nebo typické americké zjednodušení. Právě o morálku se ve filmu jedná především a o smrt, lásku, moc, peníze nebo zúčtování ať už se sebou samým nebo s okolím jde až ve druhé řadě. Scénář je velmi úsporný, postavy jsou nám až na jedinou výjimku představeny až v průběhu samotného filmu a jak je vidět, k dobrému uvedení do děje a postav není třeba rozsáhlých nudných flashbacků nebo rozhovorů. Atmosféra středověku je stejně tak vynikajicí, temná, neuhlazená, ale zároveň svým způsobem přitažlivá. Všechno doslova korunuje výkon Paula Bettanyho v hlavní roli. O to víc zamrzí, že úplný závěr jako by film posouval čím dál tím blíže k hollywoodskému historickému velkofilmu, viz závěrečný rozhovor Nicolase s lordem de Guise nebo (téměř) deus-ex machina happy-end. 85%(16.7.2011)

 • made1
  ****

  Čas od času objeví se film, se kterým jste nějak nepočítali. Nijak nezapadá do všeho ostatního, co se na nás valí ze všech stran. Potom si dáte ty dvě hodinky stranou, mrknete na něj a ten pocit výjimečnosti ještě naroste. Musím říct, že dvojice Paul Bettany a Willem Dafoe fungovala jako nejdokonalejší hodinový strojek. Další bod pro evropský film.(22.7.2009)

 • Tayen
  ***

  Vyšetřovaní zločinu v období syrového a krutého středověku potulnými herci. Námět je originální a neotřelý a středověk je bezútěšný a uvěřitelný, stejně jako křivé obvinění chudého člověka, který se nemůže bránit - na někoho se to hodit musí. Škoda jen, že všechny klady stírá jakýsi chlad a absence jakýchkoliv emocí, tenhle film je totiž stejně vlažný a strohý, jako pověst o angličanech, připomíná mi vystydlý šálek jinak skvělého čaje Earl grey.(8.8.2008)

 • - Skupinka hercov sa pri táborovom ohni chce ísť na sever, ale po páde mosta sa rozhodujú, či ísť na východ, alebo západ. Ale smery svetových strán ukazujú naopak. (vander19)

 • - V závěrečné scény zúčtování, jsou scény, kde Lord De Guise mluví, i když ústa má zavřená, to kvůli vytvoření efektu dezorientace. (akisha)

 • - Filmovanie snímky prebiehalo vo Veľkej Británii a taktiež v Španielsku. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace