poster

Velký hráč

 • polský

  Wielki szu

 • slovenský

  Veľký hráč

 • anglický

  Big Shar

Akční / Drama

Polsko, 1983, 96 min

Komentáře uživatelů k filmu (5)

 • Faye
  *****

  Wielki szu je staromódní samotář obdařený nejen „ uměním“ nikdy neprohrát v kartách „ hraje se kvůli výhře, je to samozřejmě spojené s penězi, ale hraje se kvůli výhře. Teprve tehdy je možné vyhrát peníze“, ale i pozoruhodnou životní filozofii „ Pokud máš rodinu a dům tak to můžeš všechno vyměnit za peníze, ale opačně to už nejde“. A právě se na něj nalepil mladý, netrpělivý a jeho umem fascinovaný taxikář lačnící proniknout do kouzel velkého mistra. …. „Poker je umění klamu, hráli jsme poctivě. Tys podváděl, já jsem podváděl. Vyhrál lepší.“ A pokud si myslíte, že ke hře je potřeba štěstí, tak vás z toho tenhle báječný a jak je vidět téměř neznámý film rozhodně vyvede „ Štěstí? Štěstí je potřeba si umět správně zorganizovat“(8.11.2006)

 • Ej Hlemýžď
  *****

  Výborný film z prostředí falešných karetních hráčů, kde dominuje právě hazardní hráč s přezdívkou v polštině Wielky szu, který nikdy neprohrál. Je tu též ukázáno, co s člověkem udělá poker. Film nepostrádá přiměřenou dávku napětí. Mohli by ho alespoň v TV zopakovat. V ČSSR běžel ale pod jiným názvem, nevím přesně, tuším, že asi "Velký hráč".(19.7.2003)

 • Terva
  *****

  Je to již dávno, co jsem tento polský film viděl, ale říkal jsem si, že po dlouhé době vidím povedený snímek natočený v Polsku. Je to o kartách a ště+stí.(6.1.2012)

 • Chajimwitz
  *****

  Můj nejoblíbenější východní film,v Polsku stále velmi populární.(26.4.2011)

 • carl.oesch
  *****

  Co dodat, další z dlouhé řady skvělých filmů Made in Poland. Přitom je to v zásadě komorní drama s napětím, které by se dalo krájet, film který člověka zaujme a "něco" v něm nechá. Skvělí herci, fascinující gradace od maloměsta přes jakýsi lepší motel až do centra Warszavy a potom drsný i když dost logický konec. Když jsme ten film viděl poprvé, právě sekvence za začátku v Lutyni na měn nechala prostředím nejvýraznější dojem. Na druhou stranu, zábavné bylo, jak si to podsvětí s tím, co bylo ukazováno v našich filmech (byť něco podobného československá kinematografie nevypoila ani náhodou) bylo podobné vnějškově, ale významově ani náhodou. Nowicki s Niemczykem jsou elita, potěšila mně (jako vždy) Grazyna Szapolowska v krátké, ale rozhodně "výrazné" :-) roli.(24.10.2011)