poster

8 miliónů způsobů jak zemřít

 • USA

  8 Million Ways to Die

Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller

USA, 1986, 115 min

 • Lacike
  *

  Kriminalka v ktorej expolicajt a alkoholik Jeff Bridges patra po vrahovi prostitutky. Spracovanie je hrozne. Tempo smrtiace. Postavy nezaujimave. Vysetrovanie neznesitelne a identita vraha je tiez dost skoro jasna, takze film postrada akekolvek napätie. Oliver Stone mal pri pisani scenara velmi slabu chvilku. A to ze hlavny hrdina v tomto filme ma byt rovnakou postavou aku stvarnil Liam Neeson v solidnom filme A Walk Among the Tombstones by ma ani vo sne nenapadlo. Tento film je o niekolko tried horsi. Jedine co ponuka a za co davam jednu hviezdicku je herecke obsadenie. Ale to nestaci a film je strata casu. 1/10.(7.4.2015)

 • majo25
  ***

  Tak vrátiť sa do normálneho života tak, že hlavný hrdina vymení jednu prostitútku za druhú je fakt "super nápad". Ale veď čo čakať od skrachovaného policajta, ešte k tomu alkoholového závisláka, ktorého ale Bridges zahral presvedčivo. Vlažnejšie akčno-kriminálne béčko ako vyšité, ktorému chýba viac akcie i napätia. Niektoré momenty ujdú, inokedy je to skôr plné vaty. Rada-sa-vyzliekajúca Arquett paradoxne nič neukáže, naproti tomu Alexandra Paul stihne ukázať svojho bobríka.Vcelku šedý priemer.(22.4.2018)

 • Kubaso
  ***

  Slušná kriminálka, která místy otravuje vlezlou protichlastací agitkou, zatímco se kolem vesele šňupe koks. Čili americká klasika. Pod scénářem je podepsán Oliver Stone, který ale tím, jak s ním Hal Ashby naložil, byl natolik nadšen, že chtěl své jméno stáhnout z titulků. Ve filmu se najde hned několik pasáží s údajně improvizovanými dialogy, ovšem právě ty jsou z celého snímku nejzábavnější. V jedné ze závěrečných scén se herci vymknou kontrole natolik, až ono anglické slovíčko na "F" převažuje nad všemi ostatními dohromady. I'm not f***ing kidding. Když ne Bridges, tak zcela určitě začínající Garcia táhne film přes krapet pomalé tempo kupředu. Srovnání s Pacinovým Tonym Montanou vůbec není mimo mísu.(22.1.2012)

 • SOLOM.
  ***

  Ještě před puštěním filmu Mezi náhrobními kameny, jsem zaregistroval existenci tohoto kousku a tak mě zajímala postava Matta Scuddera, kterou zde ztvárnil Jeff Bridges. Ona je svatá pravda, že tento film není nic moc extra, nicméně až na závěrečnou zhruba dvacetiminutovku se to dá celkem překousnout. Ta akce v opuštěné hale se vážně moc nepovedla – užvaněné, uvřeštěná a ještě blbě natočené. Závěrečná přestřelka na „lanovce“ mi naštěstí spravila chuť. Jinak herecké obsazení bylo celkem fajn – jen škoda, že se tam Alexandra Paul neohřála o něco déle – alespoň splnila „kvótu“ nahoty…(25.9.2018)

 • movie
  **

  Není divu, že po dotočení tohoto filmu umřel Hal Ashby na rakovinu. Já ji nejspíš dostal jen z toho, že sem si tenhle trip protrpěl. Scénář (adaptace knihy Lawrence Blocka) Olivera Stona, který byl po zásahu producenta a bez svolení Ashbyho radikálně provětrán béčkařem R. Lance Hillem (mj. Road House nebo klasický bronsonovský canon trash Zločiny mužů) nezachránil ani doktorský zásah Roberta Towna (China Town, Missouri Break) a Ashby se ho rozhodl zcela ignorovat. Díky tomu podstatná část filmu vychází z improvizace přímo na place a ačkoliv mě bavil Ashbyho vztyčený prostředníček producentům, sledování nekonečných a zcela nelogických dialogových scén mezi Bridgesem a Garciou je značně útrpné (byť je mi jasné, že stoner Jeff Bridges si to určitě užíval). Pokud vás zajímá jak vypadá poslední kino film Hala Ashbyho, tak vás musím upozornit, že se za ním neskrývá žádná nedoceněná kultovní klasika, ale absolutně rozoraný a táhnoucí se bordel s direct-to-video fazónou.(24.5.2019)