Tichá svoboda

• Německo Ein großes Versprechen (více)

Erik nedávno odešel do důchodu a těší se nové zážitky a volné chvíle s rodinou. Tyto plány však zmaří krutá nemoc Erikovy ženy Judithy, která ohrožuje jeho vlastního zdraví. Juditha odmítá přijmout pomoc zvenčí a Erik se pod obrovským tlakem hroutí. Film zkoumá obtížná rozhodnutí dlouholetých manželů a potřebu oprášit základy jejich skomírajícího vztahu, aby znovu našli jeden druhého. (Cinemax)

rigby

Německou filmovou tvorbu poslední doby mám rád. Ale tady bylo očekávání až moc vysoké, takže přišlo o to hlubší zklamání. Čekal jsem něco trochu jiného. Nestravné, nezábavné, procházelo to kolem mě. ()

BOURQUE

Silná nemecká dráma o postupnom rozklade na prvý dojem silných základov manželstva kvôli zhoršujúcej sa choroby manželky. Ona nedokáže spracovať a priať to, že kvôli zhoršujúcemu zdravotnému stavu už nikdy nebude schopná zvládať veci sama. On nedokáže zmieriť so zatvorenosťou a pasivitou manželky. Herecky dobre a prirodzene zvládnutý film, ktorému však chýba ráznejší a emotívnejší záver, niečo také, čo mal The Father. Osobné hodnotenie: 86% (****) ()

Johnny.ARN odpad!

Starí ľudia sú fakt ako deti. Lenže deti zbijete jak hadov a budú vás počúvať. Geriatrikom spravíte čo? Vypnete im Šláger a Lux? Nevytvoril som si vzťah ani k jednému, len za to ich správanie a zmýšľanie. Pre mňa nudná stráta času, ktorá sa dá veľmi jednoducho vyriešiť. ODPAD! ()