Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Psychopat Ryan Gaerity uprchl z vězení v Irsku. Do USA jej žene silná touha pomstít se Liamu McGivnymu, který byl před dvaceti lety jedním z členů jeho teroristické skupiny. Ten ale teď žije pod jménem Jimmy Dove v Bostonu a svou vinu se pokouší odčinit obětavou prací u policejního pyrotechnického oddílu. A patří ve svém oboru mezi nejlepší. Jimmy se nedávno také rozhodl požádat o ruku svou Kate, kterou miluje, stejně jako její dcerku Lizzy; navíc hodlá odejít z aktivní služby do funkce instruktora. Než může uskutečnit své plány, nelítostný Ryan poprvé nečekaně udeří… Působivý akční thriller, věnovaný stále aktuálnímu tématu terorismu, natočil režisér Stephen Hopkins (známý tituly Predátor II, Lovci lvů, též jeden z tvůrců úspěšných seriálů 24 hodin či Californication). Úlohu Ryana ztvárnil Tommy Lee Jones (Muži v černém, Tahle země není pro starý, Takoví normální zabijáci), postavy Jimmyho Dovea se chopil Jeff Bridges (Starman, Nebeská brána, Big Lebowski). (Česká televize)

(více)

Recenze (116)

Ydrosten 

všechny recenze uživatele

Takový film jako je Zděšení , by byl normálně na 3 - 4 hvězdy ( podle momentální nálady ) ale tady tomu kousku vyšvihnu 5 plných. Je to hlavně kvůli tomu že jen díky tomuto filmu jsem začal poslouchat Irské velikány U2. Soundtrack mě zaujal a od té doby kdykoliv sliším jakoukoliv píseň od U2 , tak si vzpomenu na tento film. A za to mu patří velké DĚKUJI. ()

Thomick 

všechny recenze uživatele

Podivuju se nad zdejším nízkým hodnocením tohohle filmu. Mně k dokonalosti scházely snad jen výraznější herecké výkony a naopak hrubě přebývaly heroické běhy (v horším případě pochody) s ohňovým pozadím. Nicméně napjatej jsem byl úplně pokaždý, když šlo do tuhýho, a to je hlavní. Zkrátka mi ani tak neučarovaly mohutné exploze, to je koneckonců jeden velký kýč, k naprosté spokojenosti mi stačil nespočet perných chvilek. Navíc - už jen fakt, že "Blown Away" dokázalo udržet i v jednu ráno pozornost někoho, kdo trpí evidentním spánkovým deficitem, je záslužný. :-) ()

Reklama

Xmilden 

všechny recenze uživatele

Tommy Lee Jones byl po Přepadení v Pacifiku hodně v kurzu a i tento snímek to potvrzuje. Režisér není kdovíjaký všeuměl a srovnávat prostředí bostonských pyrotechniků s například Howardovým Ohněm by se rovnalo sebevraždě. Po více než 20 letech se jedná o spíše průměrnou podívanou, které upřímně moc nepomáhá nepřesvědčivý Jeff s krajně otravným Forestem. 55% ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Psychopatický Tommy Lee Jones rozpoutal v Bostonu Sunday Bloody Sunday (a taky Monday, Tuesday a vlastně všechny dny v týdnu) a zastavit ho může jen bývalý kolega z boje za nezávislost Severního Irska v podání Jeffa Bridgese. Nebude to ovšem žádný med, protože ten cvok Gaerity dokáže z plechovky fazolí, telefonního kabelu a digitálek sestrojit bombu, co srovná se zemí klidně půl města.. Pozvolna se rozjíždějící thriller uspokojí jak pyromany, co milují film zakončený opravdu obrovskou explozí, tak fanoušky irských mírotvůrců U2 a Jeff může být jenom rád, že album "How to dismantle an atomic bomb" vydali až o pár let pozdějí.. ()

Bauer 

všechny recenze uživatele

Rok 1994 byl výbušný, jako snad ještě žádný rok ve filmové branži. Akční nářez v podání Specialisty a dalším takovým filmem zaměřeným na "bouchání" je Zděšení. Tyto dva filmy mají pár věcí společného. Výbuchy. Pomstu a to, že jak Specialistovi, tak Zděšení udělil časopis Cinema pouhých 40%. S tím tedy rozhodně nesouhlasím. Ale vratím se zpět ke Zděšení. Autoři tohoto vydařeného snímku, jako by hráli Poker a dali all in na dvě herecká esa. Dva charismatičtí herci jako je Jeff Bridges a Tommy Lee Jones se jen tak v jednom filmu nesejdou. A právě oni jsou určitě velkým lákadlem. Příběh je sice otřelý, neoriginální a plný kliše, ale to jak padouch umisťoval bomby mně neuvěřitelně bavilo. Konec mohl být teda trošku jiný, ale jak to bývá u většiny filmu, tak závěr je to, co film totálně oddělá, takže na to už jsem si částečně zvykl. Stephen Hopkins není režisér, který by natočil něco převratného, ale musí se uznat, že tady předvedl talent. K tomu všemu vkusně vybrána hudba od U2. Po zhlédnutí jsem si okamžitě sehnal písničky "With or without you" a nebo "I still haven't found what I'm looking for" , jelikož to jsou písničky, které se dají poslouchat dokola a neomrzí. Neměl bych určitě zapomenout na arogantního pyrotechnika Foresta Whitakera. Každá hvězdička zde představuje 20%, takže Cinema dala 40%, což jsou 2*. Já bych to neviděl ani na 60% čili 3*. Ale 80%, které si převedu na 4* vidím jako jasnou volbu! A hlavně, jsou ty 4* zasloužené. ()

Galerie (65)

Zajímavosti (5)

  • V románu "Prince of Thieves", který napsal Chuck Hogan, je tento snímek zmíněný jako "nejhorší film všech dob" (Terva)
  • Natáčení filmu probíhalo od 23. srpna do 24. listopadu 1993. (GASTON73)
  • Vrcholná exploze lodi byla tak silná, že během natáčení rozbila 8 000 oken ve východním Bostonu. (GASTON73)

Reklama

Reklama