poster

Zděšení

 • USA

  Blown Away

 • Slovensko

  Zdesenie

Akční / Thriller

USA, 1994, 121 min

 • Fiftis
  *****

  Naozaj bezchybný film z prostredia pyrotechnikov so skvelými hercami ako Tommy Lee Jones alebo Lloyd a Jeff Bridgesovci. Obzvlášť Tommy Lee Jones v úlohe psychopata je proste dokonalý, ale proste skvelí boli aj Jeff a hlavne úžasný Lloyd. Bolo mi ho veľmi ľúto. Film nešetrí akčnými scénami a pyrotechnickými efektami, ale nezabudnuteľný je hlavne záver pri ktorom hrá na pozadí hit od U2 - I Still Have not Found What Im Looking For. Skvelý herci, skvelá hudba, skvelý film.(26.1.2015)

 • kingik
  ***

  Zděšení má jednu velkou výhodu v tom, že nenudí a má celkem dynamické tempo. Scénář není úplně špatný, hlavně výroba trhavin v detailních záběrech má něco do sebe. Herci silně přehrávají. Zatímco Jeff Bridges ještě působí normálně, oproti němu Tommy Lee Jones svého šílence hraje až na hranici sebe parodie, a tak vás jeho výkon i pobaví. V tomto filmu se pořád něco děje, ale snaha o překvapení vázne. 60%(19.2.2009)

 • Pekisan
  ****

  Tommy Lee Jones spieva a tancuje na U2 pri vyrabani bomby? To musim vidiet. Pribehovo nic nove. Hriechy minulosti spolu s dobrym kamosom dohnali Jeffa Bridgesa, ktory sa snazi defuzovanim bomb napravit svoje mladicke chyby. Nadpriemernym ho robia herecke vykony a specialne efekty. Pocit "masivnosti" a blizkosti ako pri vybuchu lode sa len tak "neciti".(3.10.2010)

 • wosho
  ****

  Kvalitní akční drama, jehož nejsilnějším trumfem je jeho herecké obsazení-s takovou hereckou třídou lze natočit špatný film hodně špatně. Navíc celý příběh (sice viděný již mnohokrát jinde) je dostatečně napínavý a je velmi schopně natočený-Hopkins sice není originální filmař, nemá svůj styl, ale je to schopný řemeslník, jenž své práci rozumý. Celkově je Zděšení lehce nadprůměrným filmem se slabým ****ohodnocením.(29.5.2009)

 • Yardie
  ***

  Lepší 3 hvězdičky. Opět skvělý T.L. Jones, který psychopaty fakt umí a dělá je s neskutečnou radostí. Skvělá hudba - mí milovaní U2. Příběh taková klasika, kdy se chce jeden pomstít druhému. Zpracování celkem slušné, efekty nebyly špatné a občas i nějaká ta vtipná chvilka. Prostě takový nadprůměr, který se dá vidět i vícekrát. Howgh!(15.8.2006)

 • - V románu "Prince of Thieves", který napsal Chuck Hogan, je tento snímek zmíněný jako "nejhorší film všech dob" (Terva)

 • - Spoiler: Ve 40. minutě, kdy Liam (Jeff Bridges) rekonstruuje smrt Blanketa (Ruben Santiago-Hudson) a představuje si, jak ho tlaková vlna odhodila na kovové dveře, je zcela zřetelně vidět, že ve dveřích je dírka, kterou Blanketa pomocí lana táhnou ke dveřím. (Pavlátko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace