Reklama

Reklama

Znásilnění pod kůží

(TV film)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Velký televizní dokument zpracovává přetrvávající ožehavé téma v naší společnosti, kterým je znásilnění žen. Autoři důslednou novinářskou a dokumentaristickou prací ukazují na konkrétních příbězích, proč je pro oběti složité násilný sexuální čin nahlásit. Jak velký je tlak, který na ně společnost vyvíjí. A co všechno na jejich cestě za spravedlností nefunguje. Pokud jste v této zemi sexuálně napadeni, stáváte se obětí dvakrát. Poprvé jste obětí násilníka. Po druhé ubližuje liknavý systém, který operuje se zastaralými mýty, a společnost, která vám apriori nevěří. (Česká televize)

(více)

Recenze (16)

Likan7 

všechny recenze uživatele

Těžko se mi to hodnotí, protože ty příběhy jsou šokující a slyšet to takhle "bez obalu" přímo od těch tří slečen je dost nepříjemný. Jako dokument mi ale nepřijde, že jde nějak do hloubky tématu, "jen" přináší 3 příběhy a poukazuje na úplnou diletantnost českého soudnictví a vlastně i policie samotný. ()

Castrator 

všechny recenze uživatele

Zatímco se slušní pánové, mezi které se já počítám, zdráhají na ulici slečnám chmátnout po jejich vypracovaných sedinkách (jenom tak lehce a decentně!), aby z toho nebyl poprask, nedej fízl kriminál, tak prasáci v rouše beránčím se s tím nemažou a jdou do hloubky, opakovaně a někteří dokonce v co-op módu... Ale jo, šlo to. Sice jsem z dokumentu nezískal pocit, že by oběti nejen znásilnění, ale jakéhokoliv trestného činu, musely na těch fízlárnách a u soudu podstupovat bůh ví jaké martyrium (tak nějak to zapadlo), ale i tak se dalo mezi řádky číst, že když je po všem, tak to nejhorší vlastně teprve začíná. Chyběl mi tam reportér typu Oty Černého tázající se, co na to čokoafro, aby tím dal šanci vyjádřit se i těm z druhé strany barikády. Nejenom kvůli vyváženosti, po které se dnes tolik volá, ale především proto, abychom mohli vysmáté ksichty duševních kriplíků a jejich pindy o odmítání jakékoliv viny vidět a slyšet v kontrastu s těmi, kterým zkurvili život. ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Je vskutku až nadmíru děsivé, co všechno je dnes moderní muž pořád schopen a ochoten znásilnit! No, znásilnit, ono to staré dobré znásilnění, tedy se slovním i skutkovým základem „násilí“ už dávno, dávno není to, co bývalo. Dneska si takhle zoufale nemrdaná „krasavice“ skákne s flaškou rumu (aby byla princezna) na brigošskou ubytovnu, kde jako každý zcela příčetný člověk samozřejmě očekává výhradně empaticky kamarádskou konverzaci o ženských právech, feminismu, vaginálních mykózách a asketické emancipaci, a když ji páreček tuzemákem pro sichr omámených solvin altruisticky místo toho poskytne aspoň jednou v životě to kýžené multiotvorové potěšení, u něhož bez jakýchkoliv známek aktivního odporu, protože samozřejmě moderně #meboo ztuhla, nadšeně rve nohy do třičtvrtě na tři, cítí se pak děsně pošpiněná, zneužitá a totálně zprzněna. Tedy vlastně ještě necítí. Normálně by se o tom ani nikomu nezmínila, když tu náhle narazí na zdivočele hejno neméně nemrdaných, ovšem mohutně angažovaných aktivistek z hnutí Srostlých pysků a ostříkanou psychovložku, brutálně vibrátorem zfeminizovanou bábu, která má dle projevu doktorát z Plzně, navíc po internetu, a dle vizáže v životě neviděla péro ani čouhat z proleželé pružinové matrace (asi neměla prachy na ruma). A ty ji řádně vysvětlí, jak byla brutálně znásilněná a jak by se teď určitě měla ještě podruhé kundárně viktimizovat. Čili jedinými dvěma obětmi tohoto tendenčně hysterického, nebo jen velmi špatně podaného škváru jsou ta chudák pedofilně trénovaná atletka, ale to je seksuální zneužívání (opravdu trestuhodné), tedy jiná kapitola, že ano, a chudák divák, který když si náhodou živě představí, že na tyhle roštěnky nějaký zoofilní zoufalec fuckt lačně vlezl, nemá pak minimálně půl roku chuť na řízek. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Jde spis o publicisticky porad s mnohou vatou jako prohlizeni spisu, nastenky apod. Pusobiva je bezemocni suchost vypraveni zen. Zaver zklouzne do aktivistickeho poradu za ucelem zmeneni systemu sekundarni viktimizace. Osvetove by pomohlo vysvetlit mechanismus, proc maji zeny po takovemto sexu takove dlouhodobe znicujici psychicke problemy a pri sexu,v nemz citi "chemii" treba se seriovym vrahem ne. ()

Bozvav 

všechny recenze uživatele

Velmi silné a závažné téma, které je zde podané skoro až sterilní formou, tudíž vyzní zcela do ztracena. Odborníci camcají, oběti mluví tak nějak nezůčastněně. Celé téma klouže tak nějak po povrchu. S těmi ženami soucítím. Systém jim moc nepomáhá. Co mne zaráží, platí  u dospělých obětí, že namísto, aby v nich odborníci probudili touhu po odplatě( nemyslím zaslepenou pomstu), namotivovali je správným směrem k tomu, aby byly fyzicky i duševně silnější, je buďto obviňují, nebo v nich byť neumyslně a v dobré víře vzbuzují pocit marnosti a křivdy.  Co se dětí týče, tam je jedinou možností zavést exemplární tresty, včetně trestu smrti (u recidivistů). Žádná falešná humanita, znásilnil jsi dítě, nebo víc, kulka do hlavy a nazdar.  Všichni víme, že nejde o nápravu těcto jedinců, ale o jejich eliminaci, aby nemohli pokračovat. ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama