Jen počkej, zajíci! (TV seriál)

• Česko

Well, Just You Wait!

No, počkaj!

Animovaný / Komedie / Rodinný

Sovětský svaz, 1969 - 2006, 3 h 20 min

Kultový, slávny, legendárny... to sú prívlastky, voči ktorým nikto svojprávny nemôže namietať. A práve týmito slovami pomenujme ruský kreselný seriál "No počkaj!". Je pravda, že americký spriaznenec "Tom a Jerry" tu bol už o štyri roky skôr, ale atmosféra a scenáre sú napriek všetkému úplne iné. Ostatne, ktorý iný národ sa môže pochváliť TAKOUTO mentalitou?! Cigaretou vo vlkovej papuli to len začína. Tak si teda vyberte strany. Ja som si vybral dávno. Zasraný zajac.(1.1.2005)

Ďalšia moja detská srdcovka, ktorú si kedykoľvek môžem zopakovať. Klasika ruského animovaného filmu, ktorá potešila vo svojej dobe mnoho detí, ale aj dospelých. Jednoduché ale zaujímavé príbehy, niekedy aj trochu poučné, musíme si uvedomiť rok vzniku, určite zaujmú aj dnes a nenechajú nikoho chladným. Takže hor sa za dobrodružstvom chytrého zajaca a ako to už býva, hlúpeho vlka.(10.12.2012)

Večne vyhulujúci vlk (ktorý by dnes mravnou cenzúrou neprešiel) a zženštilý zajac v bláznivých situaciách. Kto by ich nepoznal a kto by ich nemal rád, veľká časť môjho detstva im bola dlhodobo zaviazaná. Odporúčam nazrieť do zaujímavostí, kde sa to hemží samými perlami. Minimálne fakt, že skromných dvadsať dielov vznikalo v rozpätí 36 rokov, pričom každý z nich musel byť vysielaný až po 23 hodine a jeden dokonca čelil obvineniu z podporovania homosexuality. Nečudoval by som sa keby bol hon na zajaca tiež akýmsi druhom dobre ukrytej metafory.(16.5.2014)

Extra klasa světové animace... Výtečný hudební doprovod, který to umí rozpumpovat, klasická groteska, která se sice v zásadě od amerických animáků moc neliší, ale svým šaramantním způsobem zůstává velice svojská... a typicky "sovětská". Není to jen nostalgie, "Jen počkej, zajíci" je imunní vůči času i změně politických systémů.(18.7.2004)

Nikdo neumí tahat za páky tak zběsile jako Vlk, nikdo neumí šplhat tak stylově jako Vlk, nikdo nemá růžovější kraťasy než Vlk a nikdo nepřispívá k rozvoji tabákového průmyslu tolika rubly jako Vlk. A jelikož unylý Zajíc je jen dráždidlem chuťových buněk Vlka, tak je jasné, kdo si za zvuků dokonalé hudby zabral všechny mé sympatie. Pápápá parapapapapápa pápápá parapapapa.(10.2.2013)

• - Na prvních 16 dílů režiséra Vjačeslava Kotěnočkina počátkem 90. let navázal dvěma epizodami Vladimir Tarasov. (kapsomut)

• - Režisér Vjačeslav Kotěnočkin napísal o svojom živote i autobiografickú knihu "No počkaj, Kotěnočkin" - píše o svojej nechuti vyrábať ďalšie príbehy série a že jeho inšpiráciou k nakresleniu seriálu bola "disneyovka" Bambi (1942). (Raccoon.city)

• - Vlkovi měl původně propůjčit hlas Vladimír Vysockij, ale sovětské úřady to neschválily. (Kulmon)