Jen počkej, zajíci! (TV seriál)

• český

• slovenský

No, počkaj!

Animovaný / Komedie / Rodinný

Sovětský svaz, 1969 - 2006, 3 h 20 min

Ač to zní neuvěřitelně, i v brežněvovském Rusku vznikaly dobré nebo i nadpůměrné věci. V tomto případě se slily do jednoho celku vynikající nápad, skvělá kresba, neumdlévající invence scénáristů a kontrast odporně vzorného pionýra-zajíce a sympatického houmlesáka-vlka. Původní zakázka na černobílý antagonistický pár - tak nějak to muselo bezpochyby být - otupila pozornost cenzury a po nečekaném úspěchu fakticky znemožnila - nebo se vymkla - jakékoliv další její kontrole. Vedlejší produkt - jakýsi opožděný zlatý věk grotesky - byl na světě. A jak se zdá, přežil i sovětskou moc samu. Režimy se mění, nadčasové zážitky dětí všech generací a všeho věku nezávisle na hranicích států a národů však zůstávají.(28.8.2007)

Ve své době Tom a Jerry "východního bloku". Ale musí se přiznat, že velmi zdařilý - výborná animace, děj, jenom člověk někdy nevěděl, jestli fandit vlkovi, nebo zajíci. Výborně jsem se bavil dříve i nyní, a mám informace, že když se nějaké dítě na západě k tomuto dílu dostalo, byl tento seriál i u něho jako jeden z nejlepších.(18.4.2010)

Rozprávka, ktorú si pamätá veľa ľudí z môjho detstva aj z detstva starších generácií, lebo to bola jednoducho kultová rozprávka, ktorá bola nesmierne vtipná. Stále vyhrávajúci prešibaný zajac a jeho prenasledovateľ vlk, ktorý takmer vždy prehrá. Toto je proste nezabudnuteľný seriál pre deti so super hudbou a vydarenou animáciou.(2.4.2012)

• prkalil

Předem se vám všem, holky a kluci, kteří vlka a zajíce milujete, omlouvám za ten odpad. Mír s vámi a nezabíjejte mě proto. Neberte to osobně a dál už nečtěte. Já to zkrátka nesnáším, a to odnepaměti. Nebudu moc konkrétní, protože se mi už mnoho let daří zcela se tomuto paskvilu vyhýbat, ale pokud si vzpomínám, hnusila se mi hudba (hrozná), výtvarná stylizace (zcela nevytříbeně odpudivá), animace (chabá) a nejvíc ty děsný toporně přihlouplý příběhy. Hauk.(6.12.2010)

Zajíci?! Jen počkej! Jeden z nejoblíbenějších kreslených večerníčků a kreslených seriálů vůbec. A nejen seriálů. Leporelo s vlkem a zajícem patří k mým nejstarším vzpomínkám. Přísahám na vlkovy růžové trenýrky, že jsme ho měli v jeslích. Jak se vlk schovává mezi melouny. A jak po Olympijských hrách společně baští ty čokoládové figurky. Kromě titulní ještě nesmrtelné hlášky - "zajíc, zajíc" a další. Můj nejoblíbenější díl je "Pohádková ztráta paměti".(5.11.2010)

• - Po smrti Anatolija Papanova (Vlk) boli 17. a 18. epizóda nadabované ešte jeho hlasom, ktorý malo štúdio k dispozícii v archíve. (Raccoon.city)

• - Jeden diel sa vyrábal priemerne deväť mesiacov. (Raccoon.city)

• - V roce 1976 se postavičky vlka a zajíce objevily v reklamě na amatérské filmové kamery. (Pierre)