Jen počkej, zajíci! (TV seriál)

• Česko

Well, Just You Wait!

No, počkaj!

Animovaný / Komedie / Rodinný

Sovětský svaz, 1969 - 2006, 3 h 20 min

Kultový, slávny, legendárny... to sú prívlastky, voči ktorým nikto svojprávny nemôže namietať. A práve týmito slovami pomenujme ruský kreselný seriál "No počkaj!". Je pravda, že americký spriaznenec "Tom a Jerry" tu bol už o štyri roky skôr, ale atmosféra a scenáre sú napriek všetkému úplne iné. Ostatne, ktorý iný národ sa môže pochváliť TAKOUTO mentalitou?! Cigaretou vo vlkovej papuli to len začína. Tak si teda vyberte strany. Ja som si vybral dávno. Zasraný zajac.(1.1.2005)

Toma som vždy trochu ľutoval, lebo nikdy Jerrymu nič zlé v podstate neurobil. Zato Vlk je zlý až od kosi. A nie len na zajka, ale aj na všetkých okolo. Takže omnoho hlbší morálny základ a samozrejme určitá kultovosť má dávajú plnú. A ak sretnete kohokoľvek vo Vašom veku z "východného bloku" všetci ju poznajú...(4.9.2010)

Sovětská odpověď na americké animované seriály, zvláště asi pak přímý konkurent Toma a Jerryho, se neobyčejně vydařil a vyvrací předsudek, že vše sovětské musí být automaticky špatné... Dílo patřící do zlatého fondu světového animovaného filmu. A obrovská poklona panu Kotěnočkinovi! Děkuji, zkrášlil jste mi svou imaginací dětství...(25.2.2007)

Vyjadřovat se k seriálu jen počkej, zajíci, to je nošení dříví do lesa. Radši proto pár slov k DVD, které u nás s tímto seriálem vyšlo. Pokud se rozhodnete si jej pořídit, možná budete jemně zklamáni. Firma ZEMS ho totiž obdařila novým dabingem, takže oné „provařené“ barrandovské klasiky, kde strohý hlas během úvodních titulků čte jména tvůrců „režie: Kotěnočkin, scénář: Rusakov“, se bohužel nedočkáte. Místo toho je tady ječivý ženský hlas, který jen vypískne: „ZEMS uvádí“ Dále tu vlastěn nejsou žádné bonusy, přitom vydání belgicko-ruského konsorcia Ruscico, které také vlastním, nabídlo ne-jen zvuk v DD 5.1, ale i velmi zajímavé archivní bonusové materiály o vzniku seriálu.(2.4.2006)

Je zde znát podoba s Tomem a Jerrym, tak jsem se kouknul, který z těcho dvou animovaných gigantů je starší a je to právě Tom a Jerry, který vzniknul 1965. Nevím, nevím, ale řekl bych, že se tady možná sověti insipirovali od svých ´´oblíbených´´ kapitalistických ´´bratrů´´. Těžko říct, každopádně není potřeba to nějak moc zkoumat. V mých dětských letech mě to bavilo a vo tom to je.(14.11.2009)

• - Seriál sa vyrábal v rokoch 1969-2005 a má 20 dielov. (Addams-SK)

• - Režisér seriálu Vjačeslav Koťonočkin odmítl diskusi o jeho případné inspiraci u televisního seriálu Tom a Jerry (od r. 1940), prý ho poprvé viděl až roku 1987. (JoranProvenzano)

• - Sovětská cenzura se obávala epizody Dvenadcatyj vypusk (1978) kvůli možném protestu Egypské vlády. Vlk je v něm totiž zamotaný v koberci na místě mumie faraóna Ramesse. (Pierre)