Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Paul Atreides (Timothée Chalamet) se připojil k Fremenům, mezi nimiž žije i jeho múza Chani (Zendaya). Vyvolený začíná pomalu spřádat plány na pomstu, kterou se chystá vykonat na spiklencích, kteří stojí za zkázou jak celého rodu, tak především jeho rodiny. Před mladíkem stojí navíc velké dilema. Musí si vybrat mezi láskou svého života a osudem celého vesmíru. Jedině on totiž dokáže předvídat strašlivý osud, který visí nad celou budoucností. (UhLee)

(více)

Zajímavosti (1)

  • Vzhledem k obsáhlosti knižní předlohy plánoval režisér Denis Villeneuve již od počátku rozdělit filmovou Dunu na dvě části (jinak by nabídku na režii odmítl). Rovněž chtěl, aby se oba party natáčely současně, avšak studio tuto možnost zamítlo kvůli vysokým produkčním nákladům a případnému finančnímu neúspěchu prvního partu. (fiLLthe3DD)

Související novinky

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Tak dobrý filmový rok jako 2022 jsme tu dlouho neměli. “Dokonalé blockbustery” Top Gun: Maverick a Avatar: The Way of Water vrátily do kin davy diváků a náročnější obecenstvo zaplesalo u Elvise,… (více)

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (více)

Reklama

Reklama