Rozlícené posluchárny

Halls of Anger

USA, 1970, 96 min

Film ze kterého čerpali tvůrci Bláznivé školy je celkem slušné sociální drama o rasismu a předpojatosti.(15.3.2014)

• dobytek

No hlavní nigga (učitel) byl celkem sympaťák, ale ty ostatní niggas se chovali tak, že bych je nejradši zamknul do klece a zahodil klíče. Jestli měl film působit nějak proti rasismu, tak já jsem pomalu začal ve skříni hledat bílý prostěradlo, abych si z toho narychlo spíchnul nějaký KKK roucho.(27.8.2010)

Rozlícené posluchárny? To překládal nějakej angličtinář, co studoval ještě za první republiky, ne? Chtěl jsem se na podívat na jako béčkovou blbost, ale nebylo to vůbec špatný. Navíc ten problém rasismu se za ty roky zlepšil jen o píď. A učitelé stále hledají alternativní cesty, jak oslovit znuděnou mládež. Mám s tím osobní zkušenosti, taky jsem učil na škole, kde byli i problémoví žáci (ne však z nižší sociální vrstvy). Ten princip je stále stejnej: zkusit je víc zabavit. Zde jim učitel čte lechtivou literaturu, aby se naučili číst, já jsem jim pouštěl ukázky z Tarantina.(8.11.2016)

Aj tak si myslím, že čierny rasizmus je omnoho horší.(1.8.2013)