• Sysel_CZ

Zvedat něčemu uměle hodnocení jen proto, že jde o ruské sci-fi, je pod mojí úroveň, mám-li nějakou. Ale vůbec jsem nepodjímal o co v tom jde, bavilo mě to jen svojí špatností a koneckonců, jak lépe ohodnotit film, kde děvče zjistí, že muž zná jejího bratra, a když se za deset minut potkají, diví se, že se znají :)(8.12.2009)

Zvláštní film, který si nedovedu nikam moc zařadit. Asi za to může svérázná ruská produkce, která je prostě jiná, než všechno ostatní, především imperialistický Hollywood. Zápletka je vlastně hodně jednoduchá, ale film má takové nějaké hypnotické kouzlo, které diváka celou dobu drží napjatého a v očekávání. Zajímavý zážitek. 80%(30.7.2016)

Totální hovadina, nebo jsem to vůbec nepochopil. Modroký blonďák prochází akčním sci-fi příběhem naprosto nelogicky a bez rozmyslu a hlavně bez pointy. Je nepřemožitelný superman, který o své jediné slabině mluví jakoby nic. Natočené je to po rusku velkolepě, střihané naprosto šíleným klipovým způsobem, hraje do toho klasická "velkohudba." Docela to odsýpá, ale něco se tvůrcům přihodilo, když psali scénář a stříhali výslednou podobu. Aneb to, že je děj naprosto debilní, nezakryjí ani dobré triky, slušná akce a velkolepá výprava... 50%(23.4.2009)

Nerozumím tomu. Pouze 50%? Ano, efekty byly velice béčkové, tedy aspoň ze začátku, později již byly strávitelné, hlavní hrdina se první polovinu tvářil jako naprostý idiot, a hrál to hrozně, ale ve druhé polovině bylo vše jinak. Pak začali být vcelku dobré efekty, rozjela se dobrá hudba, dobře napsaný scénář a herci konečně začali hrát. A nutno připomenout, že atmosféra během celého filmu byla opravdu skvostná. Jsem zvědavý na druhý díl.(6.12.2009)

• sochoking

Tak láska na začiatok. Maxim a Rada sa hned našli, ako Saša a Katia v Mechenosets. Farebná atmosféra filtrov ako v Riddick- ovi. Efektné bojové scény, sťaby z Transportéra a do toho výcvik Gardy, akoby ho točil Verhoeven v Starship Troopers. No a aby to nebolo všetko, tak ešte chytanie rybiek á la " žán- klod " v Bloodsport- e. Mám rád sci- fi žáner, lenže ten blondiačik Vasilij Stepanov, sa nejako idiotsky usmieva non- stop ( To skôr by som uvítal " chladného :) " Vin Diesel- a, ale černosi sa v Rusku zrejme nerodia... ) a celé je to akési povykrádané a pozlátané naverímboha.(14.3.2009)

• - Nejdražší ruský film, který byl kdy natočen. Stál 40 miliónů dolarů a díky tomu si vysloužil přezdívku Ruský Matrix. (Ignus.cz)

• - Kvůli filmu vypukl v Rusku skandál. Podle odborníků je film skrytou kritiku současného ruského establishmentu. Tvůrci ti popírají. (Ignus.cz)

• - Tvůrcum se podařilo na natáčení dostat 9 tanků Т-64 a 4 БТР`а. (Dlee)