• laik_60
  odpad!

  aj ked ja velmi kozmické scifi nemusím, ale v tomto prípade budem nadmieru kritický. Nezdieľam predstavy o mimozemšťanoch a mimozeskej civilizácii ako Rusi v tomto filme. Raketa po dopade vybuchla ako parný rušen z osemnasteho storočia !! dvadsať ročný maturant, ktorého stará mama napomína ix svetelných rokov k návratu a dokončiť školu. Pche a ľudská podoba obyvateľov cudzej planéty to bol vrchol. Nedopozeral som to ... .(15.3.2018)

 • Djkoma
  **

  Ruské sci-fi bez Lajky. Antický hrdina v podivném světě, kterému dokáže plně porozumět snad jen znalec knihy. Dost mě mrzí, že právě prostředí a všechny vztahy s okolím nejsou vůbec ve filmu vysvětleny stejně jako samotný hlavní hrdina, který se v určitou chvíli začne chovat jako Hercules a nabírá další a další schopnosti bez viditelného důvodu. Některé scény a nápady jsou velmi zajímavé, ale nejsou dotaženy. Rok 2157 na velmi vzdálené planetě vypadá trochu podivně a některé technologie vyvolávají pocit budoucnosti a jiné minulosti. Nesourodost a nejednoznačnost myšlenek a "příčin" naprosto ničí tento film od základů. Otevřená brána pro další díl je spíše smutnou tečkou, která představuje naději pro lepší, výmluvnější a jasnější další díl.(5.4.2009)

 • Sysel_CZ
  odpad!

  Zvedat něčemu uměle hodnocení jen proto, že jde o ruské sci-fi, je pod mojí úroveň, mám-li nějakou. Ale vůbec jsem nepodjímal o co v tom jde, bavilo mě to jen svojí špatností a koneckonců, jak lépe ohodnotit film, kde děvče zjistí, že muž zná jejího bratra, a když se za deset minut potkají, diví se, že se znají :)(8.12.2009)

 • O´Neill
  *****

  Nerozumím tomu. Pouze 50%? Ano, efekty byly velice béčkové, tedy aspoň ze začátku, později již byly strávitelné, hlavní hrdina se první polovinu tvářil jako naprostý idiot, a hrál to hrozně, ale ve druhé polovině bylo vše jinak. Pak začali být vcelku dobré efekty, rozjela se dobrá hudba, dobře napsaný scénář a herci konečně začali hrát. A nutno připomenout, že atmosféra během celého filmu byla opravdu skvostná. Jsem zvědavý na druhý díl.(6.12.2009)

 • BMAJTZ
  ***

  Me osobně to až tak špatné nepřislo. Jeden fakt je, že člověk prostě spadne do děje a vlastně až do konce se nedozví o co vlastně jde. Ale i tak se mi to vcelku líbilo i když o nic výjmečného nejde. Popravdě vytknout by se toho dalo dosti, ale pro nadšence scifi jako je například Duna tento film určitě bude. Jsem zvědav zda se v druhé části dočkám pořádného rozuzlení.(1.9.2009)

 • - Kvůli filmu vypukl v Rusku skandál. Podle odborníků je film skrytou kritiku současného ruského establishmentu. Tvůrci ti popírají. (Ignus.cz)

 • - Pro film bylo vyrobeno 300 kostýmu a 400 páru obuvi. (Dlee)

 • - Tvůrcum se podařilo na natáčení dostat 9 tanků Т-64 a 4 БТР`а. (Dlee)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace