Doktor Teyran (TV film)

• slovenský

Doktor Teyran

Drama / Krimi

Francie, 1980, 3x90 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

Když tak prohlížím filmografii Michela Piccoli a sleduji hodnocení jednotlivých filmových snímků, přicházím k názoru, že za tímto vynikajícím hercem stojí obrovská řada kvalitních filmů, ve kterých si zahrál více či méně zajímavé postavy. V každém případě, přestože byl a stále je ještě velmi aktivní ve filmových rolích, zůstává v drtivé většině našimi distributory DVD, či Českou televizí velmi opomíjen. Tuto úvahu bych vlastně mohl napsat u všech filmových snímků jeho filmografie, které jsou natolik vysoko hodnoceny, že nezapadají do šedivých podprůměrů. Velmi mě to mrzí. Francie je země několik málo stovek kilometrů od naší země, a přesto si nedokážeme najít cestu nejenom k takovému herci jako je Michel Piccoli, ale vůbec ke starší francouzské kinematografii. Opravdu, kdysi velmi dávno ČT nabídla divákům tento nevšední snímek. Od té doby bohužel nebyla možnost. Napraví to někdo?(10.2.2012)

ČST 2 = 2.4.1986, réžia českého znenia (ČST Praha 1984) = BLANKA NOVÁKOVÁ (30.12.2010)(30.12.2010)