South Park: Post COVID

(TV film)
  • USA South Park: Post Covid

dO_od

// Údernost starších speciálů je pryč, a byť se tvůrcům tou černou, ale vlastně celkem trefnou vizí budoucnosti daří předat pár věcí, je to celé podivně odtažité, zbytečně komplikované a bohužel většinu času ne moc vtipné. ()

Slasher

Post-covidová paranoia, Jimmyho woke komedie, rabín Cartman a další zk*rvenej lockdown. Chytrý, temný a tý srandy není tolik, ale holt nežijeme v příliš vtipný době. ()

Eliott

South Park za ta léta prošel vskutku ohromnou transformací a je až k neuvěření, že za touto značkou stojí stále ti stejní lidé. Je moc dobře, že si do toho nenechají kecat a dále nás zásobují tou nejkvalitnější možnou komedií! Aneb Trey Parker a Matt Stone si pro nás připravili další údernou COVIDovou satiru. Příběh speciálu je možná na někoho příliš komplikovaný, ale pokud člověk viděl dostatek seriálových epizod, které k tomuto zvratu přímo směřují, tak si podívanou náramně užije! Nápad to byl vskutku skvělý, neboť jsem se vždy zajímal kam se asi budou ubírat životy mých oblíbených postaviček. Nyní dokonce obohaceno o možnou budoucnost post pandemického světa. Nejvíce mne bezesporu oslovila transformace Erica, který se tímto způsobem postaral o drtivou většinu vtipných scén, ale v zásadě jsem byl spokojený se vším z této epizody a moc si přeju, aby měl tento krátký film co nejdříve pokračování. ()

3DD!3

Covid-19 skončil tečkou za očkováním a je třeba se posunout do budoucnosti. Budoucnosti plné pesimstů, přecpaných domovů důchodců a korektního humoru. Víte jak se říká transgender ženě, která jde na potratovou kliniku? Rebeka a je to úžasná žena. Deprese negativita a podezřívání. Dospělost hrdiny změnila, ale přesto jsou pořád stejní. Otevřený konec naznačuje kam půjdeme. Do doby roušek a nefungujícího očkování, které pomůže zajistit na důchod naše elity. Protože v budoucnosti budeme bránit starým lidem zemřít. ()

*CARNIFEX*

Tešil som sa ako malý chlapec, no obrovský potenciál ukrytý v námete, zabil úplne nevýrazný, tuctový humor, ktorý pre South Park snáď ani nie je príznačný. Fakt veľké sklamanie .. ()

pepo

Námet skvelý, no vo výsledku je to málo vtipné, málo drzé a takmer vôbec využité. Ešte horšie než Imaginationland 5/10 ()

DJ_bart

Koncept vize post-covidové budoucnosti je sice zajímavej, ale tomuhle South Park speciálu chybí jeden stěžejní prvek: mít dost velký koule na to provokovat. ()

filmfanouch

Seriál Městečko South Park je již od roku 1997 nekonečným fenoménem, který se dodnes dočkal 24. sérií, jednoho celovečerního filmu s podtitulem Peklo na Zemi, dvou videoher a kultovního statusu, který ho dodnes řadí mezi nejoblíbenější americké satiry. Není se čemu divit především i proto, že zatímco konkurence současnými kvótami vyměkla, tvůrci seriálu Trey Parker a Matt Stone si nadále dělají, co chtějí a střílí do čeho chtějí a předvádějí jednoduše věci, které se nikde jinde jen tak nevidí. Nebo vy snad znáte jiný seriál, kde George Clooney naštěkal homosexuálního psa? South Park je přitom snadné odsoudit jako vulgární seriál, jde ovšem o vulgární neskutečně chytrý seriál, kdy má každý díl neskutečný přesah. Vždyť i díl o čuchání ke kočičí moči je alegorií na drogovou závislost! Popularita South Parku nicméně nekončí a i proto Parker a Stone uzavřeli s Paramount+ speciální smlouvu, kdy byl South Park nejen prodloužen do roku 2027, ale též bylo rozhodnuto, že se dočká hned 14 televizních filmů. První z nich je poté právě aktuální South Park: Post Covid.   South Park: Post Covid by se dal v podstatě označit za vyvrcholení trilogie, kterou předtím odstartoval speciál The Pandemic Special, který následně následoval South ParQ Vaccination Special. I tento speciál se točí kolem pandemie Covidu, v rámci South Parku ovšem přichází s něčím zásadním. Skáče do budoucnosti a představuje dospělé verze dětských hrdinů. Stone a Parker se naštěstí nadále nedrží zkrátka a potenciál skoku do budoucnosti adekvátně využívají. Především při pohledu na budoucí verzi Cartmana je jasné, že Stone a Parker o svůj ztřeštěný smysl pro humor nepřišli. V Post Covid se nachází dost odkazů na oba filmy Blade Runner, tento speciální film ostatně ukazuje divokou budoucnost. I zde se prokazuje, že South Park nepřišel o svou chytrost, překvapivější je ovšem to, že i přes další porci typického South Park humoru se zde nachází překvapivě dost vážných momentů, které spočívají především v tom, že Stan, Kyle, Cartman a Kenny již nejsou ti malí chlapci, kteří zápasili s robotickou Barbrou Streisand či posílali kosatky na Měsíc.   Jakoby spolu s nimi rázem zestárlo i celé pojetí South Parku i přesto, že tam ten starý South Park pořád je. Jestli se tímto podobně nečekaným a dost možná i trochu experimentálním směrem vydá i dalších 13 televizních filmů ze světa South Parku, rozhodně bude se na co těšit. V tomhle přeci jen uklidněnějším podání jen vlastně zamrzí, že to celé působí jakoby Parker a Stone nechtěli své trumfy u těchto filmů vytahovat příliš brzo.   Post Covid je ovšem ve finále pouze první polovinou příběhu, přičemž druhá polovina dorazí na Paramount+ již příští měsíc. Dost možná poté bude i první polovina fungovat lépe po dokončení celku a definitivním uvědomění toho, jak tenhle netradiční South Park speciál (tedy exkluzivní událost, promiň Randy!) vnímat.   Je to skutečně něco jiného a netradičního. Je zvláštní vidět všechny dětské hrdiny vyspělé, postavy jako Garrison či Randy zase vidět v důchodcovském věku a také zjistit, že některé ikonické tváře South Parku již nejsou mezi živými. Tato speciální událost opravdu mění pravidla hry a uvádí nový směr, kterým se South Park nejspíš v budoucnosti vydá. Bude těžké si zvyknout, samotný cliffhanger ovšem naznačuje, že Parker a Stone se příště zároveň pokusí ještě více utrhnout ze řetězů. Nová éra South Parku definitivně startuje a vše nasvědčuje tomu, že bude stát za to..... () (méně) (více)

Cappuccino

Nie som pravidelný divák South Parku a i keď som viacero častí videl, seriál ako celok nesledujem. Chcel som však vedieť, ako vyzerá post-covidová budúcnosť Treya Parkera s dospelými hlavnými hrdinami. Nemôžem povedať, že sa so scenárom vyhral do poslednej bodky a nemal som priestor na to, aby som sa prestal smiať, ale niekoľko naozaj trefných a zábavných momentov to ozaj má. Sledovať Post Covid v období 3. prísneho lockdownu je skutočne humorné, no miestami až smutné. ()

Frajer42

Zajímavé nápady a trefné narážky tomu rozhodně neschází. Nicméně se neubráním pocitu totálně promrhaného potenciálu. Dospělácká verze Cartmena a senilní důchodcovská verze Randyho, na to jsem byl natěšený jak moderní dvanáctka na svoji první soulož. Pocity z tohoto speciálu mám ovšem snad i horší než ta chlípná dvanáctka. Celý díl má nepříjemně přiškrcené koule. Na tohle nejsem od tvůrců moc zvyklý. [55 %] ()

Chrustyn

South Park a jeho pohled na současné veletoče ohledně něčeho, co se nazývá Covid. Má to své momenty, ale raději bych sledoval původní partu, než její starší já. A vtipy mi přišly docela vyčpělý. ()

TheEvilTwin

Spíš jen nucené pleasure pro fandy South Parku, mezi které se já naštěstí neřadím, a tak můžu hodnotit objektivně. Občas se sranda povede, občas je to nudnější, nicméně celá tahle parodie na lockdown i pitomost antivaxxerů je sama o sobě celkem zábavná. Uteče to rychle a nenudil jsem se, ale možná jsem čekal větší jízdu. ()

ScarPoul

Mám pocit, že sa nám tu schyľuje k veľkému finále. Post Covid je skvelou víziou budúcnosti. Samozrejme podľa toho najlepšieho čo mohli Parker a Stone z celého svojho univerza namixovať. Ani nie tak zábavné ( hoci to má svoje momenty) ako trefné. A to vo všetkých aspektoch ku ktorým sa vyjadruje. Z kedysi hrdinov sa stali lúzri. What a sad world. ()

M.i.k.e

běžně nehodnotím jednotlivé epizody,ale tohle je přeci jen výjimka.Další South Park ve své covidové sérii tentokrát válí a i když to třeba není tak třeskutá zábava,trefné je to maximálně a bere si to na paškál prakticky všechno co teď všichni prožíváme a vidíme (primárně) v online prostoru.Pánům nápady evidentně stále nedocházejí...80% ()

Rocky88

Začátek je výborný, hlavně díky posunu v čase a očekávání, kam se naši čtvrťáci v životě posunuli. Vtípky, narážky, satira, to vše následuje. Místy je to ale hluché a tempo opadá, takže tentokrát "pouze" za 4 hvězdy. ()

honajz2

A to jsou ty tři hvězdy jen za několik geniálních a naprosto trefných hlášek (nejvíc mě dostal ultra-korektní humor budoucnosti, ten byl fakt přesný :D) a za to, že to není jednostranné a po vzoru celého seriálu to stále dostatečně ryje do všech stran. Klady tu skutečně jsou, ne že ne, navíc je dost zajímavé vidět kluky v dospělosti a pozorovat, kam se všichni posunuli. Jenže si nemůžu pomoct, ale jede to celé jen na půl plynu a navíc je to přehnaná depka, kde toho humoru je vlastně málo, příliš se opakuje a něco kvůli té depce ani moc nevynikne. Není to prostě ten South Park, který dokázal vypovídat o depresivních tématech tak, že se u toho člověk smíchy válel po podlaze. Mělo to na víc po všech stránkách, ale kam vygraduje druhý díl jsem stejně dost zvědavý. Tenhle mě zklamal a ani to, co mohlo být absolutně nejlepší (rabín Cartman), není nakonec zas tak zajímavé. Slabé 3* ()

C0r0ner

Brutální údernost Pekla na Zemi tam tedy není, zato se jedná o velmi trefný a vlastně i smutný odraz reality (we cant let old people die), přičemž i fóry se samozřejmě místy povedly, zejména Alexa. Škoda utnutého konce, ale určitě je to záměr a budu se těšit na pokračování. 75% ()

Remivsremi

Hezké vypíchnutí aktuální nálady ve světě, sociálních sítích a přístupu lidí k pandemii a očkování. Přesto se mi zdá, že se tvůrci drží více zkratka a nepředvedli plný potenciál pořádného chaosu. ()