Múza

Múza

Komedie

USA, 1999, 93 min

• mr.bredok

nevím proč tomu tak je, ale filmy o scénáristech mají většinou velmi slabý scénář. Docela zajímavý nápad se utopil v rozvleklém líčení potíží s můzou. Film ztrácel spád až nakonec scénaristi nevěděli jak se můzy zbavit a museli zasáhnout zaměstnanci blázince. Mimochodem právě jejich vstup do děje byl absolutně nelogický.(30.5.2010)

Klasický filmový obyčej. Kdyby byl snímek Můza hudební žánr, přirovnal bych ho k takovýmu klidnýmu popíku. Ani bych netvrdil, že je to tolik komedie, jako prostě filmek pohoda lážo plážo, výborný k ranní kávě a ještě k z poloviny zalepenému zraku... Jinak Sharon to seklo jedničkově! Věřím, že jednou budu mít takovou můzu i na svatbě... 55%(15.3.2014)

4,5. "Domluv mi schůzku ze Stevenem Spielbergem! Ten to natočí! Jsem si jistej! --- Ten nebude mít čas.--- Pro mě si ho udělá. Jsme kamarádi! Před pětadvaceti lety jsem ho pozval na sushi!" Úžasně cynická hlavní postava, co ironicky glosuje všechno kolem (vrcholem je dialog s mimózním Italoameričanem v restauraci) + intertextové žertíky s Cameronem a Scorsesem, které mě dostaly do kolen + nadhled a radost dělat si legraci sám ze sebe. Paráda. Dlouho jsem se tak u komedie nepobavila. Na CSFD silně podhodnoceno.(2.7.2014)

• Yardie

Určitě vynikající nápad. Ovšem to zpracování je dosti slabé. Vtipných míst tam bylo opravdu poskrovnu. Na Sharon se velice pěkně koukalo, to je velké plus. Ale jinak naprosto o ničem. Dokážu si představit buď totálně praštěnou komedii a nebo takovou rozumnou komedii s inteligentním humorem. Takhle tady byly náznaky humoru, ale bylo to totálně zabito. Velká škoda! Howgh!(16.8.2010)

• Martin741

Blbowoodsky vyplach /teda pardon, samozrejme som chcel napisat superinteligentny genialny hollywoodsky film, ktory poskytuje divakovi nadherny uchvatny filozoficky zazitok, plny skrytej symboliky, hlboko filozofickeho podtextu a az perfekcionisticky umelecky stvarnenej bizarnosti zivota v nekonecnych kontrastoch jeho krasy a obludnosti/. 5 %(9.5.2015)

• - Natáčení filmu probíhalo v Kalifornii. (Terva)