Múza

The Muse

Múza

Komedie

USA, 1999, 93 min

Moc jsem si od toho filmu slibovala a moc jsem byla zklamána. Vlastně ani zklamána jako rozčarována. Dovedu si představit, kdyby byl v roli "zkrachovalého" scénaristy Walter Matthau ! To by byl koncert ! A pak že je každý nahraditelný. Není, bohužel není. Režisér Albert Brooks zahrál roli tak, jak si ji představoval, ale měl ji svěřit někomu jinému. Zbylé 3 hvězdy jmenovitě Sharon Stone, Andie MacDowell a Jeff Bridges to při sebelepší vůli nemohli vytrhnout ! Film postrádal vtip, monology a komediální situace - (když si film dal do loga "komedie"). Vydržíte u toho jenom proto, že stále čekáte, že se konečně něčemu zasmějete - zbytečně trpíte 94 minut jalovou představou, že se budete bavit .(23.11.2009)

Klasickej filmovej obyčej. Kdyby byl filmek Múza hudební žánr, přirovnal bych ho k takovýmu klidnýmu popíku. Ani bych netvrdil, že je to tolik komedie, jako prostě filmek pohoda lážo plážo, výbornej k rannímu kafíčku a ještě k z poloviny zalepenýmu zraku... Jinak Sharon byla tenkrát kus a tyhle role jí šli k tělu! Za ní a taky za celebrity nabraný cestou kolem (Bridges, Scorsese) za trojcnu. 60%(15.3.2014)

Múza patří k takovému tomu šedému komediálnímu průměru, který nenadchne ani výrazně neurazí a za chvíli se víceméně vykouří z hlavy. Nápad není špatný, ale scénář potřeboval v mnoha ohledech dopilovat. Film do značné míry stojí na přítomnosti dvou ženských hereckých hvězd, Andie MacDowell byla tehdy v zenitu své popularity a Sharon Stone ještě stále těžila ze své slávy. Několik vtípků, několik příjemných dialogů a spousta vaty. Celkový dojem: 50 %.(18.7.2008)

4,5. "Domluv mi schůzku ze Stevenem Spielbergem! Ten to natočí! Jsem si jistej! --- Ten nebude mít čas.--- Pro mě si ho udělá. Jsme kamarádi! Před pětadvaceti lety jsem ho pozval na sushi!" Úžasně cynická hlavní postava, co ironicky glosuje všechno kolem (vrcholem je dialog s mimózním Italoameričanem v restauraci) + intertextové žertíky s Cameronem a Scorsesem, které mě dostaly do kolen + nadhled a radost dělat si legraci sám ze sebe. Paráda. Dlouho jsem se tak u komedie nepobavila. Na CSFD silně podhodnoceno.(2.7.2014)

• Martin741

Blbowoodsky vyplach /teda pardon, samozrejme som chcel napisat superinteligentny genialny hollywoodsky film, ktory poskytuje divakovi nadherny uchvatny filozoficky zazitok, plny skrytej symboliky, hlboko filozofickeho podtextu a az perfekcionisticky umelecky stvarnenej bizarnosti zivota v nekonecnych kontrastoch jeho krasy a obludnosti/. 5 %(9.5.2015)

• - Natáčení filmu probíhalo v Kalifornii. (Terva)