Múza

The Muse

Múza

Komedie

USA, 1999, 93 min

4,5. "Domluv mi schůzku ze Stevenem Spielbergem! Ten to natočí! Jsem si jistej! --- Ten nebude mít čas.--- Pro mě si ho udělá. Jsme kamarádi! Před pětadvaceti lety jsem ho pozval na sushi!" Úžasně cynická hlavní postava, co ironicky glosuje všechno kolem (vrcholem je dialog s mimózním Italoameričanem v restauraci) + intertextové žertíky s Cameronem a Scorsesem, které mě dostaly do kolen + nadhled a radost dělat si legraci sám ze sebe. Paráda. Dlouho jsem se tak u komedie nepobavila. Na CSFD silně podhodnoceno.(2.7.2014)

• mr.bredok

nevím proč tomu tak je, ale filmy o scénáristech mají většinou velmi slabý scénář. Docela zajímavý nápad se utopil v rozvleklém líčení potíží s můzou. Film ztrácel spád až nakonec scénaristi nevěděli jak se můzy zbavit a museli zasáhnout zaměstnanci blázince. Mimochodem právě jejich vstup do děje byl absolutně nelogický.(30.5.2010)

Múza patří k takovému tomu šedému komediálnímu průměru, který nenadchne ani výrazně neurazí a za chvíli se víceméně vykouří z hlavy. Nápad není špatný, ale scénář potřeboval v mnoha ohledech dopilovat. Film do značné míry stojí na přítomnosti dvou ženských hereckých hvězd, Andie MacDowell byla tehdy v zenitu své popularity a Sharon Stone ještě stále těžila ze své slávy. Několik vtípků, několik příjemných dialogů a spousta vaty. Celkový dojem: 50 %.(18.7.2008)

Klasickej filmovej obyčej. Kdyby byl filmek Múza hudební žánr, přirovnal bych ho k takovýmu klidnýmu popíku. Ani bych netvrdil, že je to tolik komedie, jako prostě filmek pohoda lážo plážo, výbornej k rannímu kafíčku a ještě k z poloviny zalepenýmu zraku... Jinak Sharon byla tenkrát kus a tyhle role jí šli k tělu! Za ní a taky za celebrity nabraný cestou kolem (Bridges, Scorsese) za trojcnu. 60%(15.3.2014)

• Yardie

Určitě vynikající nápad. Ovšem to zpracování je dosti slabé. Vtipných míst tam bylo opravdu poskrovnu. Na Sharon se velice pěkně koukalo, to je velké plus. Ale jinak naprosto o ničem. Dokážu si představit buď totálně praštěnou komedii a nebo takovou rozumnou komedii s inteligentním humorem. Takhle tady byly náznaky humoru, ale bylo to totálně zabito. Velká škoda! Howgh!(16.8.2010)

• - Natáčení filmu probíhalo v Kalifornii. (Terva)