Další nevěsta prodaná filmařům a českým kulturním světem odmítnutá. V tomto případě ovšem neprávem. Důvod, proč navzdory účasti světoznámé Jarmily Novotné v titulní úloze nebyl ani učiněn pokus uvést tento německý film do českých kin, lze pochopit. Nepietní zásahy do hudebně-dramaturgické struktury  opery mohly být pro zastánce tradice ještě hůře přijatelné než vymizení jakékoli národní specifiky. (NFA)

NinadeL

Prodaných nevěst jsem viděla moc, českou němou, zvukovou, barevnou, televizní... živě v ND. Dobrý byl jen úsek ve filmu Z mého života a nejhorší parodie z Trhala fialky dynamitem. Ale co je opravdu skvělé, je tato německá "problematická" verze. Dneska už kvůli tomu nikdo protestovat nebude, stejně tu hraje Jarmila Novotná, která si sice na své filmové práci nezakládala, ale i tak vytvořila několik mimořádných úloh v nejrůznějších filmech. Zájemci si jednou za život zajdou do archivního kina a fandové mají své DVD. Kdo neslyšel německy A chalupu, a chalupu, nemá šanci si něco takového představit. A pro nevěřící Tomáše je tu váha jména Max Ophüls a fakt, že mu jeho experiment na poli opery ve filmu vyšel lépe, než by se sám nadál. ()