Zůstaň hladový

Stay Hungry

Drama / Komedie

USA, 1976, 102 min

• majo25

Aj keď film nenudí, nejde v nom takmer o nič. Iba o to, že si bohatý synáčik, ktorý práve ztratil svojich rodičov, hľadá svoje miesto pod slnkom. Pritom cesta od bezchrbticového obchodníka po charakterného priatela je až príliš jednoduchá. Samozrejme, dôležitejšie si tento film pozriet kvoli vtedy začínajúcim hviezdičkám (o niekolko rokov neskôr už megahviezdami): J.Brrigges, Schwarzenberger, Englund. Sem tam je to mierne uletené (prostitútky, Arnoldova hra na husliach, Bridgesov sluha), sem-tam komické (černoch vo fitku), ale záverešná bitka stojí zato, ta sa fakt podarila a pôsobí autenticky. Spracovanie je však slabšie a cítiť z neho nízkorozpočtovosť, preto nemôžem dať vyššie hodnotenie: 50%(18.8.2013)

K Arnoldovému zlatému glóbusu ma prehovorila jeho kniha, inak by som si (napriek tomu, že som od Arnieho všetko videl) toto asi nepozrel. Čo sa týka filmu, tak hodnotenie hovorí za všetko. Slušný herci (Arnieho postava a charizma vládne), ale príbehová nuda to ťahá dolu. Odkaz pre činkárov: Arnie je tu asi tak max. pol hodku, je stále v špičkovej forme, kedže neskor získal ďalšiu Olympiu, zopár záberov sa tu nájde ako sa predvádza, inak nič moc jeho postava nepredvedie, okrem super tréningu ramien v Bat-kostýme, či čo to bolo. 55% - 3*(5.6.2014)

Hodně bizardní zážitek vidět v jednom filmu Arnolda S., kterak pumpuje železo a ještě k tomu hraje na housle! Opravdu velmi zvláštní, Arnold jako kulturista intelektuál a vedle něj ještě Jeff B. a Robert "Freddy Krůgr" E. Jako třešnička ještě Sally F., na tomto vcelku prapodivném bizarním a hodně za hair přitaženém dortu.(31.12.2013)

• Jizni Tlapa

V životě bych si nepomyslel, že dokážu dát jednu hvězdu za film, ve kterém hraje, byť jen vedlejší roli Arnold. Nemožné se stává skutečností. Zůstaň hladový je všehochuť neubírající se vůbec, ale vůbec žádným směrem. Přijde mi, že J.Bridges ač v hlavní roli, je zde opravdu jen do počtu. Kdy mi srdce na chvíli zaplesalo bylo v momentě, kdy na řadu přišly trénink Arnieho a záběry z Mr.Olympia. Za to také právem * Dobrý komentář: dobytek .-)(3.12.2010)

No jo začátky jsou těžký včetně Arnieho :-),ale není to zase tak špatné jak by někdo mohl čekat,jen mi střih filmů přišel někdy nelogický a působilo to,jakoby některé scény chyběly nebo na sebe nenavazovaly,ale příběh o tom,že ti dole se postaví proti těm nahoře nikdy neurazí proto za mě 65 % a tři hvězdy.(29.9.2014)

• - V závěrečné scéně, kdy kulturisté vybíhají na ulici, kde o chvíli později pózují, lze krom Arnolda Schwarzeneggera a Kena Wallera vidět i další známé tváře kulturistiky tehdejší éry, jakými jsou například Mike Katz, Robbie Robinson a Franco Culombu. Všechna tato jména rovněž figurovala v dokumentárním snímku Pumping Iron (1977), kde dostaly postavy mnohem více prostoru. (Platom)

• - Ve smyslu „On se vrátí“ se o Joe Santovi (Arnold Schwarzenegger) v jedné ze scén vyjádří Thor Erickson (R.G. Armstrong). V jisté formě se tak objevuje později legendární Schwarzeneggerova věta „Já se vrátím“. (Terva)

• - Arnold Schwarzenegger vyhrál Golden Globe za „Best Acting Debut in a Motion Picture“ za jeho roli Joe Santo v tomto filmu. Ve skutečnosti to nebyla jeho první role, v roce 1970 hrál Herkula ve filmu Hercules in New York. (contrastic)