Zůstaň hladový

Stay Hungry

Drama / Komedie

USA, 1976, 102 min

• Jara.Cimrman.jr

"Myslela jsem si, že vy kulturisté jste všichni ... homosexuálové?" Neznám nic lepšího než sex v posilovně a i na ten v tomto snímku došlo. Také jsem byl svědkem rejdění polonahých kulturistů po městě a házení činkami, ale co se taky dá čekat od snímku, který se nenápadně točí kolem rakouského Schwarzebatmana. Tento jedinečný houslista podal svůj tradiční prkenný výkon, což nevadí, neboť alespoň svými trapézy nezastínil love story Craiga s Marie-Tate a už vůbec ne sexuální řádění plemenného divocha Thora. A nyní jsem si vzpomněl, že bych asi měl napsat, že to byla hrozná blbost, což je z mých předchozích řádků špatně čitelné, ale je tomu tak. Mr. Universe je mi svědkem.(13.12.2016)

Rok po konci své kulturistické kariéry Arnold ukazuje, že možná měl talent i něco zahrát. Teď už mi jeho grimasy ve filmu přijdou hloupé, protože dále už nic víc předvést nedokázal, ale tady jsou tak akorát podle potřeby. Film je zajímavý a není od věci ten protiklad dvou různých společenstev, mezi kterými se hlavní hrdina pohybuje. Od lehce erotických scén už je to ale dost ujetá jízda, u které mi schází jakákoliv logika. Poblázněný trenér, hory svalů pobíhající po ulicích a konec, který si vůbec nevybavuju, protože nijak negradoval a nevyužil (skoro) nic z dosud viděného.(16.5.2013)

Pohled na civilního Arnolda musí potěšit každého fandu, Bridges je tu sice docela otravný, stejně jako Sally (ale ta má aspoň moc hezký nohy). Jinak jsem ale film s tak kouzelně redardovaným scénářejm dlouho neviděl a musel jsem se chlámat od začátku do konce. Zvlášť od momentu, kdy Thor přetáhne placenou štetku, zatímco jeho poskok dáva druhé přikurtované štětce masáž to je totální pekličko, kulturisti běhaj v trenkách po ulicích.... Kromě toho hraje Arnold na housle, posiluje v kostýmu Batmana a chválí Bridgesovi broušený sklo .... fantasie.(25.8.2013)

Hodně bizardní zážitek vidět v jednom filmu Arnolda S., kterak pumpuje železo a ještě k tomu hraje na housle! Opravdu velmi zvláštní, Arnold jako kulturista intelektuál a vedle něj ještě Jeff B. a Robert "Freddy Krůgr" E. Jako třešnička ještě Sally F., na tomto vcelku prapodivném bizarním a hodně za hair přitaženém dortu.(31.12.2013)

• korbitch22

Naprosto ujetý a šílený scénáristický výtvor nějakého zhuleného hipízáka.Bridges tady hraje neuvěřitelně otravného a povrchního sráče, který neustále chlastá a přebere Arnoldovi tehdy opravdu sexy Sally Field.Jinak je příběh prakticky o ničem, vše se točí v rámci žánrových klišé, na pozadí kulturistického světa Arnolda Schwarzeneggera, ten získal za svou roli zlatý Glóbus, mno ehm...dejme tomu že s odstupem času to pochopitelné je, protože zde předvedl svůj první a předposlední herecký výkon v životě, sbíral porcelán, hrál na housličky, furt se usmíval...jen toho Franca nevykouřil....na drama je to moc naivní a hloupé a na komedii zase moc infantilní.Čirý a právem zapomenutý průser a pro mě jen další smutné potvrzení, proč si jen nerad doplňuji filmové resty svých oblíbenců, které se natočili mezi roky 1950 a 1979.Slabé : / 20%.Fascinující je, že to natočil ten samý režisér co legendárního Brubakera.... pfuuu.(3.1.2013)

• - Podmínka režiséra byla, aby Schwarzenneger pro roli zhubl 15 kg. Arnold si poté uvědomil, že s takovou váhou už nemůže myslet na vítězství v kulturistice. Roli však přesto přijal, protože ve sportu dosáhl všeho, čeho dosáhnout mohl, a jeho další metou byl jednoznačně film. Po dokončení snímku se však přesto ke kulturistice vrátil. (sator)

• - Před začátkem natáčení absolvoval Arnold Schwarzenegger čtrnáctidenní herecký kurz pod vedením proslulého Erica Morrise, jehož doporučil Jack Nicholson. (lekr)

• - Arnold Schwarzenegger vyhrál Golden Globe za „Best Acting Debut in a Motion Picture“ za jeho roli Joe Santo v tomto filmu. Ve skutečnosti to nebyla jeho první role, v roce 1970 hrál Herkula ve filmu Hercules in New York. (contrastic)