Tron

TRON

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1982, 96 min

Tron je velmi zajímavé science fiction, které oplývá hlavně na svou dobu nevídanými počítačovými efekty. Mohou možná dnes vyznít trochu směšně, vlastně určitě tak vyzní, ale v té době to byla bomba, jakou svět filmu nezažil. Je tu taky mladej Jeff Bridges, který jako vždy hraje velmi dobře. Originální a napínavé sci-fi, které si jistě najde své fanoušky, už jen kvůli novému pokračování.(1.7.2011)

Nie je "Tron" ako tron. Tron s malým té (tron) je dnes už bohužiaľ neaktívny člen tejto filmovej databáze, ktorý ju svojimi výstižnými komentármi obohacoval dlhé roky. Stále má môj rešpekt. Päťhviezdičkový uživateľ. "Tron" s veľkým T je americký sci-fi cybernetický snímok, ktorý bol natočený v roku 1982. Boli v ňom použité na svoju dobu prvotriedne, progresívne počítačové triky a efekty. Vizuálne je to pôsobivé, no dejovo dosť nezrozumiteľné. Má to svoje kvality, ale moc ma to nebavilo. Trojhviezdičkový film. ***(10.8.2016)

No, nečekal jsem moc od tohoto filmu, a po prvních 10-ti minutách, jsem si řikal že se mi to asi ani moc zamlouvat nebude, ale taky nakonec co čekat od všech animací, když jsme v roce 1982, s tim jsem byl smířen. Ale teda nakonec jsem si na to samozřejmě zvyk, a poté mi to už ani nevadilo tolik, a celková dějovost se mi i docela pak začala zamlouvat. Ale myslím si, že TRON:Legacy bude o něco lepší, nejsem si jist. Hodnotím, nějakou takovou trošku horší čtyřkou.(11.12.2010)

Neskutečné žrádlo. Děj na úrovni videohry pro Segu bych neřešil, nejdůležitější je ‚vystajlovaná‘ grafika a Bridgesův ironický úsměv. Nejzajímavější na tom všem je, že ‚triky‘ vlastně nemají možnost jakýmkoliv způsobem stárnout. Chápu, proč na tomhle spousta lidí vyrostla, že Wachowski Brothers? 4 a ½.(29.3.2010)

Nádherný film, který byl ve své době naprosto průlomový. Skvělá grafická stránka a úžasné kostýmy, jejichž podobnou kvalitu jsme mohli vidět snad jen ve Hvězdných válkách. Když jsem ho viděl jako dítě, nevycházel jsem z úžasu a naprosto mne pohltil. Zamiloval jsem si ho a navždy bude v mém srdci. Po letech je možná trochu omšelý a některé efekty mladší diváky spíše pobaví, ale přesto je to snímek, který předběhl svou dobu. Jsem zvědavý na pokračování v novém grafickém kabátě. Kultovní záležitost pokračuje.. 85%(13.10.2010)

• - Keď sa Flynn (Jeff Bridges) snaží zoskenovať do počítača, na nohách má obuv značky Adidas. Vo všetkých predošlých scénach mal však obuté tenisky značky Nike. (beso74)

• - Kolují fámy, že Akademie odmítla film nominovat na Oscara za nejlepší speciální efekty, protože byla toho názoru, že počítačová grafika je svým způsobem podvodem. (ClintEastwood)

• - V jedné scéně se objevuje v pozadí silueta hlavy Mickey Mouse. Jedná se o odkaz na Walt Disney Studios, tedy společnost, která film v roce 1982 film natočila. (honza.kuzel)