poster

Tron

 • USA

  TRON

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1982, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • EdaS
  ***

  Zavzpomínal jsem, jak jsem kdysi proháněl svoje Atari 130XE, ale to je tak všechno, čím mě Tron zaujal. Přesto jsem zvědavý, s čím tvůrci příjdou v 3D dvojce...(9.12.2010)

 • Gemini
  ****

  Když N@VA za svých mladých let vysílala o sobotních odpolednách Disneyovské filmy, objevil se mezi nimi i Tron. A pro dětský mozeček to byla podívaná trochu nepochopitelná, ale úžasná. Pro tenhle poněkud dospělejší mozeček je už pochopitelnější a úžasná je skoro stejně, i když už se nezdá ani zdaleka tak vizuálně vychytaná jako tehdy. Ale originalita zůstává, a to se cení.(25.3.2004)

 • Xmilden
  ***

  Je možné že nebýt Tron:Legacy tak by mě tento film míjel dále. Jelikož se ale chystám kouknout na novinku, musel jsem si v prvé řadě splnit domácí úkol. Nějaký delší komentář bez znalosti novinky nemá smysl psát. K Tronu (1982) snad jen tolik: převratná počítačová animace na rok vzniku výborná, děj zajímavý, trošku filmu došel dech asi 30 minut před koncem. Takže 65%.(30.12.2010)

 • burina
  ****

  Nerada používam túto vetu, ale tu je veľmi príhodná: Na svoju dobu vynikajúci film. Ikeď miestami trošku epileptický. :-)(7.1.2011)

 • -bad-mad-wolf-
  ***

  Kdo by čekal v roce 1982 u filmu téma počítačových programů, virtuální reality? Kostra příběhu je jednoduchá a infantilní, ale na tu barevnou magořinu se kouká dobře i dnes. Dejme tomu, že programy žijí svůj vlastní život. Jejich svět je zobrazován tehdejší jednoduchou grafikou, vesměs jen geometrickými koridory, zářícími barevnými čarami. Je tu jeden velký zlý program, takový Darth Vader počítačové říše, do které se shodou okolností přesune uživatel - tedy člověk. Nemusím říkat, že se rozhodne nakopat bastardskému programu řiť a obnovit svobodu bitové říše... to je fuk. Hlavní roli totiž hraje jen a pouze vizuální zpracování, originální a jedinečné i dnes, v oné době to ovšem teprve musel být nářez. Scénář hází pod nohy hlavní postavě i jeho kamarádům - programům jeden akční moment za druhým, takže se pořád utíká, létá, střílí a bojuje, čáry, světla a hranatá tělesa létají na všecky strany... nic víc v tom není. Ale kouká se na to vážně celkem dobře...(3.1.2008)

 • - Alanu Bradleymu, jedné z hlavních postav filmu, se na stěně jeho kancelářské kukaně skví nápis "GORT KLAATU BARADA NIKTO", což je odkaz na slavnou sci-fi Den, kdy se zastavila Země, kde jedině touto větou může být zabráněno mimozemskému robotu Gortovi ve vymazání planety Země z map Sluneční soustavy. (havLord)

 • - Tron se stal prvním celovečerním filmem, který naplno využil počítačové GC animace. (Ruuzha)

 • - Ve filmu studia Walt Disney se uvádí, že muž jménem Walter založil společnost v garáži. Ve skutečnosti Walt Disney založil společnost Walt Disney ve své garáži, načež se z ní stala obrovská firma. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace