Reklama

Reklama

Tron

  • USA TRON
Trailer 1

Obsahy(1)

Snímek Tron byl v době svého vzniku vpravdě převratný, experimentoval s neprobádanou počítačovou animací a nevídanými vizuálními efekty, které okořenily skvělé akční scény. Flynn (Jeff Bridges) je počítačový expert, který se živí tvorbou her. Soustavně se ale také nabourává do počítačové sítě firmy Encom a snaží se z ní získat důvěrnou informaci. To se ale nelíbí hlavnímu programu, který se rozhodne přenést Flynna do svého království, elektronické civilizace, plné nástrah. Flynn se teď musí probojovat přes počítačové hry a pokusit se zneškodnit neovladatelný a nebezpečný hlavní ovládací program. Jeho jedinou nadějí je odvážný a věrný program Tron, který jako jediný je schopen mocného nepřítele porazit. (Warner Bros. CZ)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (479)

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Neskutečné žrádlo. Děj na úrovni videohry pro Segu bych neřešil, nejdůležitější je ‚vystajlovaná‘ grafika a Bridgesův ironický úsměv. Nejzajímavější na tom všem je, že ‚triky‘ vlastně nemají možnost jakýmkoliv způsobem stárnout. Chápu, proč na tomhle spousta lidí vyrostla, že Wachowski Brothers? 4 a ½. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Těším se na Tron Legacy a chtěl jsem si udělat ucelený obrázek o pojmu Tron a tak jsem si pustil původní film. Teď už vím, že v pokračování mě bude lákat hlavně hudba. Tenhle původní díl taky vlastně lákal hlavně na revoluční efekty, který sice na jednu stranu vypadaj směšně, ale na druhou stranu pořád vypadaj úctyhodně vůči době, ve které vznikal. To je jako když koukáte na stařičké záběry Jeana Michel-Jarreho. Jak tam na deset kláves živě mastí melodie, o kterých nikdo nikdy neměl ani tucha. Prostě něco nového, neokoukaného, co určilo budoucnost filmovému průmyslu. Jenže to je to jediné, co tenhle film může nabídnout. Příběh je totiž s dialogy jeden obrovskej vtip. Ale pro dialogy ten film točenej stejně nebyl, tak co. ()

Reklama

novoten 

všechny recenze uživatele

Pro staromily požitek, pro mě jako pro diváka, který v Tronovi hledal poutavou sci-fi nebo příjemnou hi-tech pohádku, naopak těžké zklamání. Zápletka je jednoduchá, triky obrovsky zestárly a atmosféra potemnělého světa počítačů se vzhledem k lehkému stereotypu ne a ne dostat pod kůži. Film tak nakonec paradoxně funguje o nějaký ten kousek lépe ve chvíli, kdy se člověk nechá pohltit famózním pokračováním Tron: Legacy. Nostalgie po starých hernách, světě soubojů s diskem nebo po závodech na motorkách se pak nenápadně přihlásí o slovo. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Když N@VA za svých mladých let vysílala o sobotních odpolednách Disneyovské filmy, objevil se mezi nimi i Tron. A pro dětský mozeček to byla podívaná trochu nepochopitelná, ale úžasná. Pro tenhle poněkud dospělejší mozeček je už pochopitelnější a úžasná je skoro stejně, i když už se nezdá ani zdaleka tak vizuálně vychytaná jako tehdy. Ale originalita zůstává, a to se cení. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Matrix nebyl první :o) Co vznikne, když se spojí herci, jednoduchá osmibitová grafika a filozofie počítačových akčních her? TRON, za mořem kultovní dílko, které ač je spíše pro specifické publikum, i ty ostatní možná zaujme svojí vizuální i dějovou originalitou. Vždyť u kolika filmů před 23 lety bylo středobodem počítačová terminologie a virtuální realita? Takových by se dalo spočítat na prstech jedné ruky dělníka, pracujícího 40 let na pile. ()

Galerie (73)

Zajímavosti (42)

  • V jedné scéně se objevuje v pozadí silueta hlavy Mickey Mouse. Jedná se o odkaz na Walt Disney Studios, tedy společnost, která film v roce 1982 film natočila. (honza.kuzel)
  • Soundtrack Wendy Carlos nemohl být v té době vydán na CD, protože byl uložen na kazetách. Až při 20tém výročí filmu umožnily technologie převod hudby z kazety na CD. (HellFire)
  • Protože v době natáčení neexistovala technika, která by zkomponovala „živou akci“ a počítačovou animaci, byly záběry kombinovány s ruční animací. (HellFire)

Související novinky

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Nekorunovaný král filmových „záporáků“ a britský džentlmen s neuvěřitelně plodnou kariérou, která čítá na dvě sta třicet filmových a televizních rolí - těmito slovy by se dal představit David Warner,…

Jared Leto naznačil, že třetí Tron se blíží

Jared Leto naznačil, že třetí Tron se blíží

24.03.2022

Obecně vzato se nevyplatí dávat PR řečem herců během promování jejich současných projektů jakoukoli váhu, poněvadž jak se v minulosti ukázalo, často nešlo o nic víc než o snahu zviditelnit sebe a…

Pokračování Trona našlo režiséra

Pokračování Trona našlo režiséra

11.08.2020

Deset let po Tron: Legacy a osmatřicet let po původním Tronu se studio Disney zdá nachystáno na nové pokračování. To vznikne v režii Gartha Davise (Lion, Máří Magdalena) s Jaredem Letem v hlavní roli…

43. Letní filmová škola začíná 28. července

43. Letní filmová škola začíná 28. července

18.07.2017

Největší prostor bude věnován švédské kinematografii, na kterou se zaměří blok Fokus. Ze Švédska přijedou také významní hosté: svou retrospektivu na LFŠ uvede Tarik Saleh, k němu se přidá i jeden z…

Reklama

Reklama