poster

Tron

 • anglický

  TRON

Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 1982, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Goldbeater
  ****

  Tron je velmi zajímavé science fiction, které oplývá hlavně na svou dobu nevídanými počítačovými efekty. Mohou možná dnes vyznít trochu směšně, vlastně určitě tak vyzní, ale v té době to byla bomba, jakou svět filmu nezažil. Je tu taky mladej Jeff Bridges, který jako vždy hraje velmi dobře. Originální a napínavé sci-fi, které si jistě najde své fanoušky, už jen kvůli novému pokračování.(1.7.2011)

 • MM_Ramone
  ***

  Nie je "Tron" ako tron. Tron s malým té (tron) je dnes už bohužiaľ neaktívny člen tejto filmovej databáze, ktorý ju svojimi výstižnými komentármi obohacoval dlhé roky. Stále má môj rešpekt. Päťhviezdičkový uživateľ. "Tron" s veľkým T je americký sci-fi cybernetický snímok, ktorý bol natočený v roku 1982. Boli v ňom použité na svoju dobu prvotriedne, progresívne počítačové triky a efekty. Vizuálne je to pôsobivé, no dejovo dosť nezrozumiteľné. Má to svoje kvality, ale moc ma to nebavilo. Trojhviezdičkový film. ***(10.8.2016)

 • MeanWhile
  ****

  No, nečekal jsem moc od tohoto filmu, a po prvních 10-ti minutách, jsem si řikal že se mi to asi ani moc zamlouvat nebude, ale taky nakonec co čekat od všech animací, když jsme v roce 1982, s tim jsem byl smířen. Ale teda nakonec jsem si na to samozřejmě zvyk, a poté mi to už ani nevadilo tolik, a celková dějovost se mi i docela pak začala zamlouvat. Ale myslím si, že TRON:Legacy bude o něco lepší, nejsem si jist. Hodnotím, nějakou takovou trošku horší čtyřkou.(11.12.2010)

 • Isherwood
  ****

  Neskutečné žrádlo. Děj na úrovni videohry pro Segu bych neřešil, nejdůležitější je ‚vystajlovaná‘ grafika a Bridgesův ironický úsměv. Nejzajímavější na tom všem je, že ‚triky‘ vlastně nemají možnost jakýmkoliv způsobem stárnout. Chápu, proč na tomhle spousta lidí vyrostla, že Wachowski Brothers? 4 a ½.(29.3.2010)

 • Slartibarkfast
  ****

  Nádherný film, který byl ve své době naprosto průlomový. Skvělá grafická stránka a úžasné kostýmy, jejichž podobnou kvalitu jsme mohli vidět snad jen ve Hvězdných válkách. Když jsem ho viděl jako dítě, nevycházel jsem z úžasu a naprosto mne pohltil. Zamiloval jsem si ho a navždy bude v mém srdci. Po letech je možná trochu omšelý a některé efekty mladší diváky spíše pobaví, ale přesto je to snímek, který předběhl svou dobu. Jsem zvědavý na pokračování v novém grafickém kabátě. Kultovní záležitost pokračuje.. 85%(13.10.2010)

 • - Keď sa Flynn (Jeff Bridges) snaží zoskenovať do počítača, na nohách má obuv značky Adidas. Vo všetkých predošlých scénach mal však obuté tenisky značky Nike. (beso74)

 • - Kolují fámy, že Akademie odmítla film nominovat na Oscara za nejlepší speciální efekty, protože byla toho názoru, že počítačová grafika je svým způsobem podvodem. (ClintEastwood)

 • - V jedné scéně se objevuje v pozadí silueta hlavy Mickey Mouse. Jedná se o odkaz na Walt Disney Studios, tedy společnost, která film v roce 1982 film natočila. (honza.kuzel)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace