poster

The Thief and the Cobbler

 • USA

  Arabian Knight

Animovaný / Muzikál

Velká Británie / USA / Kanada, 1993, 71 min

 • JFL
  *****

  The Thief and the Cobbler workprint verze neboli "The Thief and the Cobbler: A Moment in Time" (90 minut) je současně dech beroucím úkazem až fantasmagorických ambicí vytvořit v animaci dílo bez tvůrčích kompromisů, ale právě také bohužel dokladem toho, že některé věci prostě není možné dokončit bez deadlinů a omezení. A proto "The Thief and the Cobbler" v původně zamýšlené podobě nikdo nikdy neuvidí. Maximálně zůstane tato jeho zakonzervovaná podoba v jisté fázi jeho vývoje, která nejlépe ilustruje, čím mohl vysněný film být, kdyby nebylo zlých investorů, kteří chtěli něco za své peníze, ale také kdyby nebylo nesoudného mistra animace, který odmítal film dokončit s kompromisy. I v dochovaných fragmentech zůstává zcela patrná vize, aby z každé vteřiny čišelo maximální naplnění principu animace tedy vdechnutí života. Navíc verze sestávající z mixu hotových sekvencí, nedodělaných fází i skic skvěle zpřítomňuje nesmírnou práci i spletitou tvůrčí genezi, kterou v animaci musí projít každá jedna vteřina filmu.(28.11.2018)

 • mr.filo
  *****

  Richard Williams začal s ručně kreslenou animací už v roce 1964 a práce trvala až do 1995 (20 let na animovaném filmu byl Guinnessův rekord, tohle je 31 let.) Když chybělo cca 15 minut filmu, byl Richard Williams od projektu odvolán. Ve výsledku je nakonec více verzí/názvů. The Thief and the Cobbler (1992 workprint), The Princess and the Cobbler (1993, Majestic Films), Arabian Knight (1995, Miramax), The Thief and the Cobbler: The Recobbled Cut (2006) Viděl jsem neoficiální Recobbled Cut a oficiální Princess and the Cobbler a první se mi líbila víc, i přestože není všechno vybarvené. Ukázka je třeba zde http://www.youtube.com/watch?v=2HR4Junqmzg a Recobbled Cut je taky na Youtube.(8.2.2012)

 • T2

  Rozpočet $25miliónovTržby USA $669,276Tržby Celosvetovo $-(25.11.2008)

 • Svadbos
  **

  Plnofarebný ale nduný príbeh o úbohom obuvníkovi, ktorý sa zaľúbi do princezny a zvedie súboj so zlým čarodejníkom Zig Zagom. Film obsahuje niekoľko zábavných scén pre deti, s výnimočne zaujímavými kresbami a farebnými náčrtmi, ale príbeh je príšerne rozkúskovaný a okamžite zabudnuteľný. Temto film ukazuje jazvy biedy hlavnej produkcie. Richard Williams začal na filme robiť v roku 1968 (!) a začiatkom 90-ych rokov dal od toho ruky definitívne preč.(10.10.2011)

 • - Richard Williams film nikdy nedokončil. V roce 1992, v poslední fázi produkce, práce na filmu zastavilo studio Warner Brothers, které v té době snímek financovalo. Film byl později prodán soukromému studiu, které ho mělo dokončit co možná nejrychleji a nejlevněji. Navíc přidalo všechna hudební čísla. Snímek následně odkoupilo studio Miramax, nechalo ho přestříhat a uvést do kin jako Arabian Knight. (tomalakis)

 • - V roce 2006 zveřejnil animátor Garrett Gilchrist fan-edit filmu nazvaný The Thief and the Cobbler: The Recobbled Cut, který má co nejvěrněji rekonstruovat původní Williamsovu vizi. (tomalakis)

 • - Některé z původních návrhů na název filmu byly The Thief Who Never Gave Up a Once.... (tomalakis)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace