Láska přes okno

• Španělsko A través de mi ventana (více)

Raquel je už dlouho tajně zamilovaná do sexy souseda Arese. Nespustí z něj oči, ale zatím nesebrala odvahu si s ním promluvit. Dokáže ho přimět, aby se do ní zakoukal? (Netflix)

Aljak

Podľa popisu to vyzeralo na klasické klišé o Láske medzi susedmi, ktorí sa neustále doťahujú a pomedzi to vznikne medzi nimi iskra. Inštinktívne som nebol ďaleko od pravdy, ale kompozične to bolo ešte oveľa horšie ako som predpokladal. Ares aj s jeho nóbl famíliou mi išiel celý čas dosť na nervy, a vôbec nechápem, čo na ňom taká naivka Raquel mohla vidieť. Ale potom som to pochopil, však celé to bolo len o sexe a telesnej príťažlivosti. Tí dvaja v podstate medzi sebou nemali žiadne poriadne verbálne dialógy, zato tých sexuálnych tam bolo až-až. Nie som žiadny puritán, nejaký závan vzrušenia a erotiky mi vo filmoch neprekáža, ale aby bol takmer celý film len o tom? To nie... ()

Ingtar2 odpad!

Tak takto vyzerajú večery na intráku, keď momentálne neriešim urbanistické koncepty, závesné alebo škrupinové konštrukcie, perspektívne kolinearity dvoch rovnobežných priamok alebo primrdané pavilóny. Mali sme na výber medzi týmto a 365 dní (ja viem, fasa výber, mal som ostať pri radových zástavbách), čiže netuším, či by to takto dopadlo rovnako aj pri druhom menovanom. Avšak tu môžem hodnotiť maximálne tak strašný scenár, nulový príbeh (nie, naozaj sa v tom nič nestalo. Práve som vám ušetril 2 hodiny času), otrasnú hudbu a asi rovnako kvalitný výber a výkon hercov. To, že budú prcať všade, všetkými možnými spôsobmi, frekvenciami a časovými dĺžkami som čakal, avšak to, že to bude až také strašné už nie. Jediné, čo tento paškvil držalo nad vodou bola podobnosť hlavnej hrdinky so Sobrancami (Fakt vyzerala ako Sobrance! ...keby Sobranciam niekto ubral z... ehm, topografickej časti) a občasný záber na architektúru Barcelony (už sa cítim ako v Casa de Papel). Takto to veru nepôjde. Je naozaj také ťažké nespraviť romantický trojuholník? Tl:dr; Strašná, ničím neprispievajúca a bohapustá nuda, ktorá neprichádza s ničím novým a neokukaným. Občasný záber dronom na školu alebo fascinujúci urbanizmus Barcelony tomu fakt nepomôže. 5% za Sobrance, ale aj tak stále Odpad!. ()

Arsenal83 odpad!

Netflix sa už mení na erotický kanál pre mládež a ani tu neprekročil svoj tieň, okrem heteráckych náznakov je tu samozrejme každý druhý buzerant alebo lesba. Ani nie ako hlavné postavy, dôležité je ich ukázať, že sú všade. Niekto film porovnal s After, ale toto je ešte horšie. Hlavná hrdinka o štyri triedy špatnejšia a ten chlapec úplne arogantný chmuľo, ktorému máte chuť dať poriadne cez držku. ()

Rockerman odpad!

Chudá dívka se zamiluje do bohatého chlapce, který vyrůstá v rodině kde se láska považuje za slabost. Chápu, že tato Rosamunde Pilcher pro teenagery není určena pro mne, ale tohle byla fakt síla. Povrchní, prakticky bez děje kde šlo jen o to, kdy se prošukají k té lásce. Chtěl jsem dát aspoň jednu hvězdu, ale kvůli neuvěřitelně přeslazenému závěru to házím do odpadu. ()

BOURQUE

„Odpoveď“ Netflixu na After: Polibek. Aby sme boli presnejší, tak film od španielskych tvorcov ukazuje veľmi podobné prvky len v niektorých bodoch, predovšetkým v bode soft erotických scén. (Ale inšpiráciu zo spomínaného filmu nie je možné zakryť.) Dievča je z chudobnej rodiny, chlap z bohatej rodiny (tie mená bratov sú „fakt originálne“) a práve slečna ide za chlapom, do ktorého je zamilovaná až po uši. Celý príbeh „ani s tebou, ani bez teba“ je nafúknutý do takmer dvojhodinový runtime, kde tvorcovia sa snažia udržať pozornosť diváka s erotickejšími scénami. Z dvojici Clara Galle / Julio Peňa prím jednoznačne vedie debutujúca Clara. Len tá chémia medzi nimi má trhliny. Škoda, že ťažisko je viac kladený na divoký sex ako na hlbší rozbor a analýzu vzťahov a pocitov. Keby to aspoň bol trochu viac vyváženejší. Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

• Natočeno podle knihy „Through My Window“ od Ariany Godoy. (BMW12)