poster

Kdo s koho

 • USA

  Election

 • Slovensko

  Kto z koho

Komedie

USA, 1999, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kingik
  **

  Čekal bych od téhle komedie všechno jenom ne že se budu dost nudit. Téma voleb kdesi na střední škole je mně naprosto vzdálené a to asi rozhodlo protože herci nebyli špatní, ale vydržet nesmyslné žvásty o ničem od Reese Witherspoon to chce pořádnou dávku trpělivosti. Ostatně tak je to i s celým filmem.(20.2.2009)

 • UncleG
  ****

  Filmek Election mě nadevšechna očekávání velmi pobavil. Je to chytré, nápadité, lehké, s myšlenkou a zvláštním smyslem pro humor, který mi celkem padl do noty. Střílí se tu težkým kalibrem do amerického snu, středního školství a nafoukaných kariréristických zmetků. Závěrečná scéna s "odpuštěním" a odjíždějící limuzínou je už jenom nádherná sarkastická třešnička na dortu. Takhle to vypadá, když si Amíci utahují sami ze sebe... a mně nezbývá než uznale zatleskat.(8.3.2009)

 • jhrasko
  *****

  Brilantná čierna komédia. Skvelá satira. Dokonalé zrkadlo americkej spoločnosti (a nielen tej americkej). Paralela k nie jedným podstatne významnejším voľbám než sú prezidentské tu, v Carver High. Prepracovaný scenár, hodne vynaliezavá réžia, trefné herecké obsadenie. American pie vs. Legally blonde alebo aké je prcať, prcať, prcinkať tú pravú blondínu. Menej zhovievavé a artistné než Americká krása, v niečom ale pre mňa pocitovo úprimnejšie. Hodne nedocenený film (nielen tu na čsfd).(30.8.2009)

 • Galadriel
  ***

  Docela dobrý příběh, který obsahuje na americkou komedii ze střední školy víc sebereflexe, než se obvykle v USA nosí bohužel z mého pohledu docela zabil styl zpracování. Tak trochu tápe, jak moc má tlačit na pilu, jestli má být v určitých věcech odvážnější a časté přehánění bylo sice očividně úmyslné, mně ale ne vždy sedělo.(27.8.2007)

 • jojinecko
  ****

  4,5*/5 Film, ktorý som si pozrel kvôli tomu, že Payne "umí" a tu sa to len potvrdilo. Election je obyčajným, navonok nenápadným filmom s "obyčajnými" postavami, v ktorom funguje všetko tak ako má. Či už sa jedná o typologicky presný casting (ešte aj ten trtko Broderick je fantastický a sem sa maximálne hodí), skutočne vynikajúci, inteligentný, nápaditý a správne dramtický/komediálny scenár, réžiu, kameru, kreativitu a nápady. Skrátka trefa do čierneho, len nechápem tie nízke percentá...c'est la vie...(2.12.2014)

 • - Entertainment Weekly zařadil film na 9. místo v žebřícku 50 nejlepších filmů ze středních škol. (Greg)

 • - Matthew Broderick ve scéně u Lindina domu skutečně močil na strom. (zajda404)

 • - Role Tracy Flick vynesla Reese Witherspoon 45. místo v žebříčku Nejlepších filmových ztvárnění všech dob časopisu Premiere. (zajda404)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace