Kdo s koho

Election

Kto z koho

Komedie

USA, 1999, 103 min

Nejvýstižnější definici (českého) učitele najdete právě v tomto Paynově filmu: "Člověk, který stojí neustále v jediném nemožném oblečení v jedné místnosti a rok co rok po celý život tvrdí tytéž věci, zatímco všichni jeho studenti přecházejí na univerzity, stěhují se do velkoměst a vydělávají balíky peněz."(12.3.2009)

Alexander Payne zde ukazuje, že má prostě cit pro scénář a že dokáže napsat dobrý scénář, i když máte na první pocit, že tohle bude jen středoškolská kravina. V první řadě, "Kdo s koho" není prvoplánová komedie, ale je to místy velmi dobré drama. Tohle střídání atmosféry je hodně dobré a dovede vás znejistit. Matthew Broderick je v těchhle lehce slizkých rolích ve svém živlu.(20.1.2018)

• kingik

Čekal bych od téhle komedie všechno jenom ne že se budu dost nudit. Téma voleb kdesi na střední škole je mně naprosto vzdálené a to asi rozhodlo protože herci nebyli špatní, ale vydržet nesmyslné žvásty o ničem od Reese Witherspoon to chce pořádnou dávku trpělivosti. Ostatně tak je to i s celým filmem.(20.2.2009)

Nejdřív mě to docela bavilo, ale pak se skoro všechny postavy začaly chovat jako nesympatický blbci a žádná z nich, stejně jako absolutně nudná režie, nebyla dost zajímavá a nosná na to, aby utáhla prakticky nulovej děj. Jedinej, kdo mě tam docela bavil, byl Chris Klein z Prcicek, sice byl úplně tupej, ale občas vtipnej a docela dobrák. 50%(25.4.2016)

Kdyz jsem na ten videl narazil, uplne mi zacaly cukat koutky. Vzpomnel sjem si na scenu kdy Broderickova filmova manzelka rika - "Kruci, udelej se, udelej se! Copak se nemuzes do me udelat?" :D:D, tohle je prijemna satiricka komedie, ktera se vam do dlouhodobe pameti neulozi a pokud ano, cestu k ni budete hledat tezko. 5/10(28.6.2007)

• - Film měl původně jiný konec, ve kterém bývalý profesor Jim McAllister (Matthew Broderick) prodával auta a Tracy (Reese Witherspoon) ho navštívila před odchodem na vysokou. Po testovacích projekcích byl však konec přetočen, protože se divákům nelíbil. Původní konec se náhodou objevil na videokazetě zakoupené na bleším trhu v roce 2011 a nahrávka poté na serveru youtube, kde jej lze nalézt. (PogoJoe)

• - Film se natáčel v Omaze, odkud pochází i režisér Alexander Payne a představitel Paula Metzlera Chris Klein. Natáčelo se na místní střední škole i za využití jejích skutečných studentů. (PogoJoe)

• - Role Tracy Flick vynesla Reese Witherspoon 45. místo v žebříčku Nejlepších filmových ztvárnění všech dob časopisu Premiere. (zajda404)