Tento film by sa ľahko dal opľuť a nazvať zbierkou vojnových klišé tryskajúcich pátosom. LENŽE... Režíroval ho Edward Zwick, ktorý už toľkokrát dokázal, že pátos a veľké myšlienky vie podať decentným spôsobom, neurážajúcim vkus. A keď mu v tom hrajú Freeman a skutočne excelentný Washington (vďaka nim má farebná časť obsadenia výraznú prevahu - bielu časť totiž zastupujú Broderick a Elwes), niet čo riešiť. Film občas, hlavne vo výcvikových pasážach, pôsobí trochu televíznym dojmom, lenže potom príde skutočné veľkofilmové mäso. A v bojových scénach Zwick ako zvyčajne exceluje. V konečnom dôsledku jeden z najlepších filmov o americkej občianskej vojne.(21.3.2007)

Glory jde bohužel zcela mimo mne, jako všechny filmy, kde od začátku přesně víte nejen to, kdo je dobrý a kdo špatný, ale také to, jakým směrem se bude vyvíjet děj. Takhle to dopadne téměř vždycky, když někdo začne točit dílo s obrovským humánním poselstvím - dříve nebo později sklouzne do uslzeného patosu a místo filmu tak vznikne těžkopádný žulový pomník. S takovou výzvou si vědí rady pouze nečetní géniové - a Edward Zwick nikdy géniem nebyl.(13.12.2009)

Americká občianska vojna je pre mňa dosť zaujímavá téma, preto som bol zvedavý na tento snímok. Snímka sa miesto typickej vojny zaoberala skôr černošskou tématikou, respektíve černochov, ktorí túžia bojovať za Úniu proti Konfederácii. Z hlavných úlohách sa mi najviac páčil Morgan Freeman. Danzel Washington tiež perfektný výkon, ale bohužiaľ Matthew Broderick mi prišiel dosť slabý, povedal by som, že tú rolu mohol zvládnuť lepšie. Kvalitný vojnový snímok. Záverečná scéna, kedy ide černošská čata prvý krát do boja (je jasné ako to dopadne) dobývať pevnosť Fort Wagner, je smutná a krásna zároveň.(3.2.2015)

• Radiq

Ach jo, další film o americké občasnké válce, kde hrdinové jsou ti, co černochům pomáhali a ne byli proti nim (takovej jsem snad ještě neviděl). Jede se podle zažitýho schéma, kdy nováčci (v tomto případě skupina nigas) začnou být vojákama, pak je výcvik a pak bitva, kde polovina z nich chcípne. Plukovník, kterej je měl na starosti, stvárněnej tím Broderickem (kterej se tam podle mě vůbec nehodil, ale možná to byl záměr), byl takovej malej mladej hajzl, kterej vypadal jak pošťák, protože měl na čepici stejnou trumpetu, ale to všechno se dá přisoudit historii. Horší to bylo s bitvama. První pořádná mrtvola, teda co to kecám, pořádná mrtvola tam ani nebyla. Když někdo krvácel, tak si maximálně držel rukou ksicht s červenou barvou. Žádné kusy těl, díry po kulkách ani nic jinýho, jen trocha červené. Když jsme u těch děr po kulkách, tak jedinou, kterou jsem zaznamenal, měl Denzel Washington na konci, když ho sejmuli u té vlajky. Ale jak se mu tam dostala, to fakt nevím. Denzel tam byl asi nejlepší. I takové eso, jako je Morgan Freeman, tam podal průměrnej výkon a hlavně měl málo prostoru. Špatnej dojem na mě neudělaly jenom herecké výkony, ale taky to, že se to ukázalo jako klasická pravá americká hrdinská blbost (teď si uvědomuju, že se to dalo odhadnout už tak po dvou minutách filmu). A tak jediný, co mi zbylo z tohoto díla v hlavě, je scéna, kdy je Denzel Washington bičován a jako jo.... PS: teda jak se tady o tom zmiňují ostatní, tak mám dojem, že jsem viděl úplně jinej film!!! Ale jim nevěřte, věřte mně, byla to blbost...(24.4.2007)

Každý tak nějak tuší, že Glory pojednává o válce Severu proti Jihu a že za svou roli vyzobal nějakou tu hereckou cenu tehdy nepříliš známý Denzel Washington. Já si budu ještě navíc pamatovat zručně natočené bitevní scény, hudební doprovod ostříleného Jamese Hornera a zejména to, že Glory funguje i po bezmála 30 letech. Černí Američané dostávají velkou příležitost podat důkaz o svých schopnostech, chytí se jí za pačesy a sledujeme tak vzestup 54. massachusettského pěšího pluku, jednoho z prvních černošských vojenských oddílů. Dle očekávání jedeme v tradičních kolejích, zkritizovat se dá leccos, nicméně Edward Zwick byl vždy vyzdvihovaný za řemeslnou preciznost i zdravou míru patosu, daří se mu to i tentokrát, takže těch dvou hodin litovat nebudeme.(12.6.2018)

• - Filmový debut Andre Braughera. (Kulmon)

• - Na počátku filmu vidíme vojáky hrát baseball. Zatímco jsou dohady o tom, kdy se tento sport začal hrát, je jisté, že ve válce vzrosta popularita sportu jako takového. (Kulmon)

• - Při prvním nasazení 54. Massachusetského pluku proti pluku konfederace stříllí pluk bez nasazených bodáků. Ve chvílí, kdy konfederační pluk vyráží na zteč, však už bodáky na mušketách 54. Massachusetský pluk má. (Caaslav)